Passat b7 Alltrack - размер гуми и резервна.

Техническа и сервизна информация за Passat
Vag13
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 27 авг 2023 15:50
Автомобил:
Двигател:

Passat b7 Alltrack - размер гуми и резервна.

Мнениеот Vag13 » Чет 11 яну 2024 11:49


Здравейте,

От няколко месеца имам Пасата но имам няколко въпроса за размера гуми, колата е с 18ки:

1. Размера на гумите 225/45/18 ли е понеже според навигацията на таблото ми показва с 5км/ч по малко.

2. Колата е без резервна гума и ми иска да си купя, но всички патерици се разминават с размера гуми с който е в момента споменат в 1 точка.

Обмислях да си взема една 18 джанта просто и да и обуя същия размер гума, но ще е с различно ЕТ и не знам дали ще е проблем.

По принцип не бих го мислил толкова но не искам да прецака нещо по 4motion.

Другото ако знаете, колко кантара има колата за фаровете понеже е с завиващи и авто регулиращи на височина но от студа явно шофьорския си остана в една позиция (поне е горе долу Ок) и ме дразни много при запалване и калибриране.

Благодаря ви предварително. Стана малко дълго :smile




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b7 Alltrack - размер гуми и резервна.

Мнениеот Vlad777 » Чет 11 яну 2024 12:11


Vag13 написа:1. Размера на гумите 225/45/18 ли е понеже според навигацията на таблото ми показва с 5км/ч по малко.
Това е размера. Не е нормално обаче таблото ти да показва по-малко. Нормално е да показва повече и то не е с фиксирани километри, а процентно. При мен примерно е 3-4% разликата. Т.е. при движение със 100 км/ч на таблото пише 103, а при движение със 150 на таблото пише 155.

Vag13 написа:2. Колата е без резервна гума и ми иска да си купя, но всички патерици се разминават с размера гуми с който е в момента споменат в 1 точка.
И моята е без резервна гума, но имам 2 комплекта джанти с гуми - зимни и летни (и двете 18" с леко различно ЕТ). Зимата си возя една от летните в багажника, а лятото - зимна. Еднакъв диаметър и различно ЕТ не са проблем. Ако толкова те притеснява - слагаш отзад. Колата е с Халдекс, което означава, че задната ос се върти свободно ако отпред не буксува. Не е толкова голям проблем, както при колите с Торсен и постоянно зацепено 4х4. Няма какво да се прецака.

Vag13 написа:Другото ако знаете, колко кантара има колата за фаровете понеже е с завиващи и авто регулиращи на височина но от студа явно шофьорския си остана в една позиция (поне е горе долу Ок) и ме дразни много при запалване и калибриране.
Ако при запалване не се движи - то това не зависи от кантара, а най-вероятно машинката или модулът, който го управлява - трябва да се види. Най-добре да се провери на диагностика и да му се пусне тест.


Vag13
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 27 авг 2023 15:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat b7 Alltrack - размер гуми и резервна.

Мнениеот Vag13 » Чет 11 яну 2024 14:30


Vlad777 написа:
Vag13 написа:1. Размера на гумите 225/45/18 ли е понеже според навигацията на таблото ми показва с 5км/ч по малко.
Това е размера. Не е нормално обаче таблото ти да показва по-малко. Нормално е да показва повече и то не е с фиксирани километри.

Благодаря за бързия отговор, точно това имах предвид но нещо не го обясних правилно хаха. Разбирам че си показва Ок (на таблото ми показва повече).

Значи ще взема една 18ка и готово. За сега не мога да си харесам 18ки за лятото.

За фара за жалост да, при запалването шофьорския завива ляво дясно, но не мърда на горе и долу. До колкото знам има кантар на задния мост с пластмасови крачета който се чупели но още не съм лягал от долу да го видя. Дано е той, така и аз мога да го сменя някоя събота или неделя но да се стопли малко Хаха.

А кой е централния отвор за модела понеже не го знам, а си търся други и искам да с същия централен.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: BTTN и 222 госта