Извееееееднъж угасна ?????

Техническа и сервизна информация за Passat
WDW

Извееееееднъж угасна ?????

Мнениеот WDW » Вто 20 юли 2004 23:42


:cry: Малииии помагайте !!!! Както си карах и изведнъж просто загасна !!!!! Въртях като съдран,акумулатор не остана, е не щя да запали !!!!! :oops: Па т'ва тежка кола трудно се бута ,останах без въздух !!!! Мотора е 1,8 , 16V, KR, доколкото знам е К-jetronic !~
Помпата качва гориво и към нея нямам съмнения, щот я пуснах да плюне навън малко бензинец !! Свалих една свещ да видя искра дава ли, но там нямаше нищо ???? :?: Някой ако има идеи откъде да почвам нека сподели, щот 'ич ми се не 'оди в Уинитраде !!!!
P.S. Направи ми впечатление,че от доста време оборотите на празен ход не бяха стабилни .....???

HELP !!!! :(




Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Сря 21 юли 2004 7:32


комутатор!


mr_lucky

Мнениеот mr_lucky » Сря 21 юли 2004 9:02


И на мен ми се случи същото нещо преди време. Оказа се комутатора, беше се спукала пластмасата на накрайника на комутатора към централния кабел на делкото и замасяваше. Все пак преди да сменяш комутатора (освен ако не намериш друг за проба) провери палец, капачка на делкото - т.е. по-евтините неща. Късмет.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Сря 21 юли 2004 9:09


знам че на 16волта моторите има 2помпи да не би да е ниско налягането?


WDW

Започнах

Мнениеот WDW » Сря 21 юли 2004 14:38


Алармата преди време ми беше направила проблем,но я разкарах!

mr_lucky, имаш предвид дистрибуторната капачка ?
Аз сега разкачих двата електронни блока да ги огледам ! Някои знае ли откъде могат да им се свалят схемите ??Щот имам съмнения в тях ! А бубината как се проверява ?


noname

Мнениеот noname » Сря 21 юли 2004 18:51


има се предвид дистрибуторната капачка. Огледай я отвътре за пукнатини и следи от "пробив". Виж как е съпротивлението в палеца на дистрибутора.

На този руски сайт
http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=page01
има доста интересни работи за VW. Малко са големички файловете с инструкциите по ремонт и обслужване за различните модели, но мисля, че си струва усилието да си свалиш нужното за твоя модел (ако го има). Има и ел.схеми, но не знам какво точно ти трябва и дали го има.


WDW

Мнениеот WDW » Чет 22 юли 2004 0:01


Порбата продължава ...... :(


WDW

Мнениеот WDW » Пет 23 юли 2004 21:45


Някой може ли да ми каже нещо за датчика на Хол ??? :?:
Съмненията ми се въртят около него .....


Потребителски аватар
zmej
Мнения: 1510
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:35
Автомобил: Audi 8D5 Quattro
Двигател: AJL
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zmej » Пет 23 юли 2004 22:45


WDW написа:Някой може ли да ми каже нещо за датчика на Хол ??? :?:
Съмненията ми се въртят около него .....


Виж тук...


WDW

Като че ли победих .......!?

Мнениеот WDW » Съб 24 юли 2004 22:16


Сладури благодаря ви за отзивите ! :wink:
Като,че ли го преборих и съм много горд със себе си !!!!! :lol:
Разглобих всичко и даже Борд компютъра,но се оказа че датчика на Хол е предал богу дух !!!! Но там всичките пластмасариики са изпочупени и не знам къде ще ги търся да ги купувам ! А пък и разглобяването там е един малък ужас :x
Но сега ще ходя малко по моренце и след това ще го мъча ........ :!:


WDW

Мнениеот WDW » Чет 12 авг 2004 0:51


:D Та да се похваля и аз !!!! Та значи реших си проблема !!! Смених го тоя прословутия датчик на Хол и всичко е ОК !!!! Само,че в какво чудо се видях докато го намеря да си го купя !!!! УЖАС !!!! :shock:
Дори и в ауто плууууса не ми помогнаха !!! Продават ми само датчика , без нищо ,само три стърчаши жички !!! Ами буксата ?? И нея я продават,но без металните пластинки !!! Е аз к'во да правя без тях ?
След това пластмаската отгоре !!! Ми за нея изобщо не са и чували ??? После на вала на делкото има едни шайби като от клингирит,нещо подобно !!! Е за тях ЪпСурд !!!! И СЕ ПИТАМ ТИЯ ХОРА ПО ТИЯ МАГАЗИНИ ЗА К'ВО СТОЯТ ТАМ : САМО КАЛНИЦИ И СТОПОВЕ И РАЗНИ ГЛЕЗОТИИКИ ЛИ ДА ПРОДАВАТ??? ТЪПА РАБОТА :evil:
Та се наложи да влезе в сила едно здраво нашенско ПоБългаряване !!!!!! Но стана и съм много горд от себе си !!! 8)
А така ми се искаше да си слагам всичко да ми е оригинално.......

И като за капак единият от щуцерите за водата на изпарителя ми се отчупи и от там ми изтече целият нтифриз !!! Всичко стана във вода !!!
Ма кой да ти каже,че като светне червената лампа за водата трябва веднага да спреш ???? :oops:
И като знаех какви проблеми имах за да намеря датчика,направо се отказах да търся изобщо за тоя щуцер !!! А пък тука какви импровизации бяха ...... Но найюважното е че стана !!!!! Е ще видим до кога !!! :idea:


WDW

Мнениеот WDW » Чет 12 авг 2004 0:55


За въпросните шайби да попитам : Аз си ги изрязах от Клингирит !!!
Някой знае ли дали ще издържат на температурата, триенето и оборотите на делкото ???? Между тях има и метални шайби !!! Някой ми каза,че намалявали триенето ??? А дали може и без тях ???


Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Регистрираният....

Мнениеот WDW » Пет 13 авг 2004 14:32


Ма аз отдавна съм се регистрирал , ма нещо ме мързи да си пиша паролите !!! :lol:
Пък и нещо не ми даде да си сложа една картинка и се ядосах !!
Та нещо пиксели , та нещо размер и т.н. ... Пък гледам че всеки си има някаква картинка,а пък само моите ги не ще ????? :x


Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Клингирит ???

Мнениеот WDW » Пет 13 авг 2004 14:35


Та някой има ли идея да ме светне за въпросните шайби от клингирит дали ще издържат или да мисля за нещо друго ??? :?:


Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот WDW » Чет 26 авг 2004 22:34


Още продължавам да си питам за моите шайбички ? :?: :cry:



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: krasig и 51 госта