Сигналната лампа за температурата на охладителна течност

Техническа и сервизна информация за Passat
Vieto
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 01 юли 2005 14:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Сигналната лампа за температурата на охладителна течност

Мнениеот Vieto » Пет 01 юли 2005 14:36


Имам въпрос за сигналната лампа за температурата на охладителна течност.
Карам отскоро Passat 92 година (от есента на 2004 година). От известно време свети червената лампата за температурата на антифриза. Термометърът показва нормална температура (от 70-100 градуса), но онази червена лампичка за температурата примигва непрекъснато! Перката също се включва нормално. Охладителната течност беше като боза- ръждива и гъста. Измих инсталацията и смених охладителната течност! Нивото на охладителната течност също е в норма. Понякога червеният индикатор започва да свети веднага след потегляне. И на място и в движение той си свети! Друг път минавам 2-3 килиметра и запова да свети. Това започна да го прави от скоро . Иначе цяла зима не съм имам никакъв проблем! Имам два датчика за температурата на охладителната течнист. Единят е с два извода и е разположен директно на маркуч, а другият е с четири извода и е разположен вертикално в разклонителният маркуч. Знае ли някой на какво се дължи тази досадна ситуация!




Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот popeye » Пет 01 юли 2005 16:36


тази лампичка е за наличие на достатъчно антифриз в системата а не за температурата


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Пет 01 юли 2005 20:18


има тема по въпроса-използвай търсачката и после ако има разлика-пиши.


Потребителски аватар
OzzY
Мнения: 113
Регистриран на: Чет 27 яну 2005 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково Passat GT 16V 136hp (KR)

Мнениеот OzzY » Съб 02 юли 2005 13:14


При мен свети когато нивото не е в нормите - като сменях термостата беше се излял около половин литър антифриз и тогава светеше.След доливане изгасна.


Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Lawyer » Съб 02 юли 2005 17:49


В сервизната книга за Пасат пише, че лампата е както за нивото на антифриза, така и за температурата.


Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот popeye » Съб 02 юли 2005 17:59


датчика е потопен във антифриз и затваря верига чрез него(антифриза). когато антифриза намалее светва лампата, а когато антифриза стане в газообразно състояние(мотора прегрява) веригата е отворена и за това свети. при BMW датчика представлява поплавък и е по прецизно. при VW не е измислено както трябва и се бъркат водачите
надявам се че след това обяснение ти е станало по ясно как работи и за какво служидатчика и лампата


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот silent » Нед 03 юли 2005 19:26


popeye написа:датчика е потопен във антифриз и затваря верига чрез него(антифриза). когато антифриза намалее светва лампата, а когато антифриза стане в газообразно състояние(мотора прегрява) веригата е отворена и за това свети. при BMW датчика представлява поплавък и е по прецизно. при VW не е измислено както трябва и се бъркат водачите
надявам се че след това обяснение ти е станало по ясно как работи и за какво служидатчика и лампата

А при тези които нямат датчик за нивото на атифриза какво показва лампата........... :D


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Нед 03 юли 2005 21:54





Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта