В5 помощ за ABS

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот dandan » Сря 16 окт 2013 23:32


Здравейте колеги.
И аз на свой ред получих народния проблем. Пасат 5.5, модула на АБС 8B0 614 111. Започна както при повечето от вас преди време и от време на време, докато светнаха 2-те лампи за постоянно а третата мигаше. При опит на диагностика удря на камък, дори не можех и да чета ЕКУ-то на двигателя. При изключване на куплунга на АБС-а можех да чета ЕКУ-то на мотора. Набедих го, дори си купих от морга друг, само дето не съм видял втората буква на моя е "В", а на другия е "Е", както и да е, сега си имам един 8Е0 614 111А дето не мога да ползвам.
Като го закачих има комуникация с него, но явно има разлики и казва, че няма сигнал от датчиците(нормално).
Реших да срежа моя и евентуално да го запоя. Взех да меря с мултицета- маса има и всичко ми изглеждаше нормално. Закачих го обратно на колата... и взе че заработи. Обаче като се логна в модула на АБС-а и почват са светят лампите както преди, изляза ли с ВАГ-КОМ-а и всичко си е ОК. Грешките ги изтрих и няма нови, работи, пробвах го няколко пъти, дори вече му залепих и капака обратно.
Има голяма вероятност проблема да се появи отново но за сега ще я покарам така. Определено мисля, че не е нормално поведението му при диагностика, но някой с опит да сподели.
Другия въпрос е: Основата на хибридната схема е също на маса и е от солиден алуминий, дори си има една жичка от платката към нея някъде в другия край(ограденото с червено). Накой пробвал ли е там да замаси? Като гледам не е невъзможно да се направи например 2мм резба и болтче, или дори с малка видия в алуминия,и един проводник да се закара на въпросното краче? Мястото е удобно за работа.
Прикачени файлове
abs.jpg




Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот kirhadj » Пон 25 ное 2013 11:27


Ако искаш да ползваш тази опция, по добре с една тънка буркгийка направи отвор и със самонарезен вин замаси.


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот dandan » Съб 30 ное 2013 0:25


Малко развитие от моя страна...
След като отново започна проблема се заех да го оправя. Номера от видеото http://www.youtube.com/watch?v=UqtowdSDbxU работи, поне засега. Наистина трябва човек да е много търпелив, да има добър поялник и да има някакъв опит със запояването. При мен се получи, но скъсах една съседна жичка, та се наложи и нея да оправям после. За информация само: при моя модул след интервенцията ми даде грешка "няма сигнал от датчика на предно ляво колело", жичката от дясно на масата бях я скъсал или по-скоро стопил че май се топят направо от поялника.
За сега имам работещ ABS.


Потребителски аватар
Plamen M2
Мнения: 68
Регистриран на: Пон 11 окт 2004 14:31
Автомобил: VW Corrado
Двигател:
Местоположение: гр. Велико Търново

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот Plamen M2 » Пон 30 дек 2013 0:23


Колеги номера на моята електроника е 0 273 004 284. Има ли друг номер освен този, който мога да използвам? Примерно 0 273 004 283 дали ще сработи на моя ABS? Колата е Passat B5 AFN Syncro.


Потребителски аватар
toni_tv
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 21:43
Автомобил: Passat B5 syncro
Двигател: ADR
Местоположение: Белоградчик

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот toni_tv » Вто 04 юли 2017 22:17


Да съживя и аз темата от два дена и на мен от време на време светва ABS и червената удивителна със звуков сигнал след това изчезва. Явно е същия проблем с масата на модула на ABS-а, но установих че като се появи проблема и светнат лампите не може да се направи никаква диагностика на колата, дава че няма връзка отделните модули. А когато хвана момента на изгасване на сигнализацията на ABS-а може да се направи диагностика. Тогава грешката е 01203 - Ел. връзка между ABS и комбинация прибори /разбирам го таблото/. Защо тази сигнализация спира цялата диагностика ? Колата е Пасат Б5.


Потребителски аватар
toni_tv
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 21:43
Автомобил: Passat B5 syncro
Двигател: ADR
Местоположение: Белоградчик

Re: В5 помощ за ABS

Мнениеот toni_tv » Вто 11 юли 2017 21:25


Проблема е решен след запояването на кабелчетата на маса всичко си работи нормално.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 195 госта