В5 помощ за ABS

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
VeilSide
Мнения: 856
Регистриран на: Нед 13 авг 2006 5:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот VeilSide » Нед 01 яну 2012 9:44


Запоявайте смело. Моят го запоих с обикновен точков поялник и тинол. Италиянецът преди мен беше направил тотално мазало. Залепих капачето с топъл силикон и вече да чукна на дърво 6-ти месец ABS-a си работи перфектно.




Потребителски аватар
tsvetanovvvv
Мнения: 108
Регистриран на: Чет 19 авг 2010 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот tsvetanovvvv » Сря 04 яну 2012 23:37


VeilSide написа:Запоявайте смело. Моят го запоих с обикновен точков поялник и тинол. Италиянецът преди мен беше направил тотално мазало. Залепих капачето с топъл силикон и вече да чукна на дърво 6-ти месец ABS-a си работи перфектно.

Подкрепям колегата.
При нас вече 9-ти месец кара. Просто трябва някой с железни нерви (нетрепереща ръка mhihi ) и малък поялник.
А и е важно след спойката да се покрие със същата подобна на желе смес.


harlova
Мнения: 128
Регистриран на: Сря 02 мар 2011 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот harlova » Чет 05 яну 2012 9:29


Хубавото в случая е че имаме към кого да се обърнем ако ни изникне подобен проблем, което между другото чувам че се случва доста редовно :)


Потребителски аватар
donotdisturb
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 04 юли 2010 0:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik
Контакти:

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот donotdisturb » Чет 12 яну 2012 3:14


Колеги някой не може ли да намери информация за взаимно заместими АБС-и защото такъв като моя с номер 0 273 004 133 не мога да намеря никаде вече 1 година scare . Намерих но с номер 0 273 004 132 Ще стане ли ако само последната буква е различна и ако не дали ще може да се обучи с ВАГ-КОМ death


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот BG_POLICE » Чет 12 яну 2012 8:27


donotdisturb написа:Колеги някой не може ли да намери информация за взаимно заместими АБС-и защото такъв като моя с номер 0 273 004 133 не мога да намеря никаде вече 1 година scare . Намерих но с номер 0 273 004 132 Ще стане ли ако само последната буква е различна и ако не дали ще може да се обучи с ВАГ-КОМ death


Колега не се занимавай с глупости поправи го! По-горе има писано по темата как и къде :beer


Потребителски аватар
kolev123
Мнения: 57
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 17:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, VW PASSAT B5 `99, 1.9TDI, AFN
Контакти:

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот kolev123 » Пет 13 яну 2012 9:47


vlladii написа:Колеги ако има някой колега закъсал с АБС-са да свирка ще му го запоя, занимавам се с електроника и не е проблем да помогна на колега.От софия съм.

Колеги, мога да ви препоръчам на всички, които имат проблем с АБС-а да се обърнат към Влади! Момчето е супер точно и работи много прецизно. Цената му е повече от приемлива, предвид цената нов ел. блок!
Поздрави от и благодаря и за отделено време и по другите ми проблеми!


Потребителски аватар
donotdisturb
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 04 юли 2010 0:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik
Контакти:

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот donotdisturb » Съб 14 яну 2012 2:11


BG_POLICE написа:
donotdisturb написа:Колеги някой не може ли да намери информация за взаимно заместими АБС-и защото такъв като моя с номер 0 273 004 133 не мога да намеря никаде вече 1 година scare . Намерих но с номер 0 273 004 132 Ще стане ли ако само последната буква е различна и ако не дали ще може да се обучи с ВАГ-КОМ death


Колега не се занимавай с глупости поправи го! По-горе има писано по темата как и къде :beer


Вече 1 "майстор" се изгаври с него и е НЕпоправим всички телчета са изпокъсани . Ако някой знае кой са взаймно заменяеми или някво инфо да свирка :beer


Потребителски аватар
nistel_87
Мнения: 197
Регистриран на: Сря 28 окт 2009 21:55
Автомобил: Honda Accord 2007
Двигател: i-ctdi
Местоположение: BG - UK

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот nistel_87 » Съб 14 яну 2012 6:34


Здравейте Колеги,пак се налага да пиша в тая тема mhihi дигнах ръцете от ABS вече..
Вчера сменях каре и накрайник "мастора",който ги сменяше закачи всичко уж както било. В сервиза беше наред всичко и по-път пак светнаха индикатора ABS + ASR от много време не беше правил тоя номер. Блока е запояван не вярвам там да е грешката..Къде се намира датчика на предна лява джанта да проверя дали е наред. Този познат вече симптом на АБС се появи в движение,когато угася двигателя и след малко запаля не се появява. След пробег 5-10 км. пак същото.. :banghead:


Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот kirhadj » Съб 14 яну 2012 10:53


Сваляш гумата и ще го видиш датчика.


Потребителски аватар
i_c_a_k_a
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 11 авг 2009 20:04
Автомобил: Golf 3 1800 Golf 3 VR6
Двигател: ABS 1992 AAA1996
Местоположение: Хасково,Hannover
Контакти:

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот i_c_a_k_a » Вто 17 яну 2012 12:37


ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ И АЗ ГО ИМАМ СЪЩИЯТ ПРОБЛЕМ С МИГАЩИТЕ ЛАМПИ АБС И ВНИМАНИЕ.ТА ИСКАМ ДА ПОПИТАМ НЯКОЙ МИСЛИЛ ЛИ Е,ИЛИ ДАЛИ ГО Е ПРАВИЛ ДА ЗАМЕНИ ДВЕТЕ АЛУМИНИЕВИ ЖИЧКИ С ДВЕ МЕДНИ.И ЗАЩО СА АЛУМИНИЕВИ.АЗ НАМИРАМ ЛОГИКА САМО В ТОВА ЗАРАДИ ПО ДОБРО ОХЛАЖДАНЕ.А ЗАЩО СА ДВЕ ОТНОВО ЗА ОХЛАЖДАНЕ И МОЖЕ БИ КАТО ПРЕДПАЗНИ МЕРКИ ОТ ИЗГАРЯНЕ НА НЕЩО ДРУГО.


baraev
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 22:11
Автомобил: PASSAT 3B6
Двигател: AVF 2003
Местоположение: София

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот baraev » Сря 12 сеп 2012 18:12


kolev123 написа:
vlladii написа:Колеги ако има някой колега закъсал с АБС-са да свирка ще му го запоя, занимавам се с електроника и не е проблем да помогна на колега.От софия съм.

Колеги, мога да ви препоръчам на всички, които имат проблем с АБС-а да се обърнат към Влади! Момчето е супер точно и работи много прецизно. Цената му е повече от приемлива, предвид цената нов ел. блок!
Поздрави от и благодаря и за отделено време и по другите ми проблеми!



Здравей колега,

Случайно да имаш телефон за връзка на Влади? Май имам същият проблем :).


Потребителски аватар
nistel_87
Мнения: 197
Регистриран на: Сря 28 окт 2009 21:55
Автомобил: Honda Accord 2007
Двигател: i-ctdi
Местоположение: BG - UK

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот nistel_87 » Чет 13 сеп 2012 19:50


Проблемa с ABS ту-работи после не, е много изнервящ. Не знам как да го опиша най-добре.. При Работещ ABS усетих,че колата по-надолнище има неравномерно ускорение,инерцията не нараства нещо като хълцане е.Сякаш давам спирач и отпускам,апаратите май задържат дисковете повече от колкото трябва. Дори и с 20-30 км. да карам,когато натисна плавно спирач - ABS пак се активира. При такава ниска скорост не мисля,че е нормално това.
При НЕ Работещ ABS колата се движи плавно,няма го това предърпване напред-назад всичко е добре.
Не знам какво да правя вече,тъна в блажено неведение mhihi ,ако някой знае как да премахна тоя досаден проблем.. :beer


baraev
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 22:11
Автомобил: PASSAT 3B6
Двигател: AVF 2003
Местоположение: София

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот baraev » Сря 19 сеп 2012 13:55


Здравейте колеги, карам пасат 2000 год. 1.9 ТДИ помпа-дюза и от около 2-3 месеца лампата на ABS-а и ASR-а светят постоянно, лампата на ръчната мига, а на дисплея на таблото се редуват STOP => SERVICE MANUAL => BRAKE FAULT като и пищи 3 пъти при контакт на ключа. ABS няма, колелата блокират директно при рязко спиране. Отидох при Влади, който запои жичките на масата (бяха разпоени) че и една допълнителна която беше прекъсната, но проблема си остана, като сега пищи 4 пъти :). Оказа се, че сега грешката която изплюва вагкома е internal memory error 65535, което на български значи, 4е е наложителна смяна на ABS модула (връзка към модула сега има, но той не функционира). Искам да благодаря на Влади за перфектно свършената работа (в дъжда) а за останалите ако някой знае къде да проверя за ABS модул на втора ръка ще съм благодарен, или ако някой продава да свирка.


Потребителски аватар
abroto
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 05 окт 2011 11:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот abroto » Чет 11 окт 2012 10:50


Хайде и аз да попитам за моя проблем с АБС-а?
При скорост 110-120 всичко е ок. Като надвиша 120 км за повече от 2-3 мин ми светва лампата за АБС ( т.е. изключва се)
Лампата остава и си свети докато не спра някъде и загася колата. При запалване отново свети но като покарам 10 м и лампата изгасва.
Общо взето при градско каране-няма проблеми, но при извън градско при поддържане на скорост над 120 км/ч лампата светва?!


Потребителски аватар
Robbin75
Мнения: 18
Регистриран на: Чет 06 дек 2012 6:30
Автомобил: Passat b5 1.8 125 hp ADR
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Radnevo

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот Robbin75 » Пон 26 авг 2013 21:33


Аз също имах проблем с АБС-а. Пасат Б5 1.8 125 Нр. Светеха ми и двете лампи на таблото и АБС-а не работеше. Пратих ел. блока на Влади. Проблема не беше в захранващите жички, а друга прекъсната писта на платката. Той откри проблема и го отстрани. Сега нямам проблем. Горещо препоръчвам този човек лри проблеми с електрониката по колата. Знам че вече е писано в другите мнения по темата, но телефона му е 0886339978. Ще останете очаровани от отношението му и от цените...



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab, Анатолий и 77 госта