В5 помощ за ABS

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
_Technics
Мнения: 145
Регистриран на: Пон 12 май 2008 21:50
Автомобил: VW Passat 2002
Двигател: AKN V6 350HP
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот _Technics » Вто 05 апр 2011 19:45


и аз мислех с ел. проводимото лепило на BISON да си реша проблема... някой химик има ли тука да каже с какво да запоим този прводник от клипа... до колкото разбрахме е от Алуминий...




Потребителски аватар
пинко
Мнения: 162
Регистриран на: Пон 27 сеп 2010 17:54
Автомобил: passat b4
Двигател: 1.8 abs 1994
Местоположение: софия

Re:

Мнениеот пинко » Вто 05 апр 2011 19:50


грешка :banghead:


Потребителски аватар
tsvetanovvvv
Мнения: 108
Регистриран на: Чет 19 авг 2010 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот tsvetanovvvv » Пон 02 май 2011 21:37


_Technics написа:и аз мислех с ел. проводимото лепило на BISON да си реша проблема... някой химик има ли тука да каже с какво да запоим този прводник от клипа... до колкото разбрахме е от Алуминий...


Да грешка, алумин няма, запоява се с обикновен тинол като се почиства преди това с киселина както е показано на клипа. Това което виждате на клипа не е лепило а течност(може и силикон да е) която е използвана за изолация да не контактуват отделните елементи от платката. Ако има някой с такъв проблем в моя район мога да му го оправя срещу скромно възнаграждение(почерпка) :drunk

Последна промяна от tsvetanovvvv на Съб 14 май 2011 21:46, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vlladii
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 25 май 2008 22:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот vlladii » Вто 03 май 2011 19:51


Колеги ако има някой колега закъсал с АБС-са да свирка ще му го запоя, занимавам се с електроника и не е проблем да помогна на колега.От софия съм.


Потребителски аватар
nistel_87
Мнения: 197
Регистриран на: Сря 28 окт 2009 21:55
Автомобил: Honda Accord 2007
Двигател: i-ctdi
Местоположение: BG - UK

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот nistel_87 » Пет 13 май 2011 19:05


Здравейте Колеги,отново се появи проблема със скапания АБС :banghead: . Историята е следната колата я взех с неработещ АБС,карах я така няколко месеца. Тогава освен АБС пищеше някъв зумер и пишеше STOP + внимание индикатора на ръчната "лудница". Декември я закарах на ремонт майстора каза,че може да се поправи блока много се зарадвах,защото се разминах само със стотачка mhihi . До тук добре преди месец,като си шофирам в движение светват лампите ABS и ASR карах няколко км. и отбих. Паля колата и лампите не се появяват :mrgreen: викам си добре,кво било незнам. След седмица пак същото светват,гася колата после пак паля и всичко ОК. Вчера се появи познатия СИМПТОМ ОТНОВО пробвах по-същия начин,обаче не сработват и предупредителните индикации си останаха. Подчертавам,че светват само ABS и ASR без разни стопове и (!) и т.н. Ще се радвам ,ако някои помогне!!! :beer

Последна промяна от nistel_87 на Нед 15 май 2011 19:11, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот kirhadj » Пет 13 май 2011 19:56


Така описан проблема, повече прилича на датчик, но по-добре го закачи на комп и то ще си покаже.


Потребителски аватар
nistel_87
Мнения: 197
Регистриран на: Сря 28 окт 2009 21:55
Автомобил: Honda Accord 2007
Двигател: i-ctdi
Местоположение: BG - UK

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот nistel_87 » Пет 13 май 2011 20:31


Ами Колега,когато АБС не работи с Vag-com не може да влезне в системата показва някъква грешка,която неможе да се изтрие. Когато си работи АБС диагностиката показва,че по-системата всичко е добре няма грешки. Проблема изглежда,че пак е в блока нещо моментно,което ту работи ту изключва,контакт някъде ли се губи. Гледах клипа,където се запояват тея жички в блока и ми се стори голям филм това нещо. А проблема при мен най-вероятно там..


Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот kirhadj » Съб 14 май 2011 12:10


Не ти ли дадоха някаква гаранция за ремонта?


Потребителски аватар
treniora
Мнения: 189
Регистриран на: Пет 30 юли 2010 15:21
Автомобил: Passat 3B5
Двигател: AJM
Местоположение: Златица

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот treniora » Нед 15 май 2011 18:27


http://www.qsl.net/lz4ny/tech/pripoj.htm

Ето тук пише как се запоява алуминий!


Потребителски аватар
nistel_87
Мнения: 197
Регистриран на: Сря 28 окт 2009 21:55
Автомобил: Honda Accord 2007
Двигател: i-ctdi
Местоположение: BG - UK

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот nistel_87 » Вто 17 май 2011 11:11


Пак сработиха системите ABS и ASR но,незнам до кога.От Няколко дена неса светвали интересното е,че ако се губи контакт в модула някъде няма да угасват и постоянно ще алармират на таблото. :dontknow: Някой ако, има идея от какво се получава може да помогне.. :да:


Потребителски аватар
slavi13
Мнения: 103
Регистриран на: Нед 08 май 2011 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: irlandia

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот slavi13 » Нед 22 май 2011 2:29


сега колеги ще ви кажа аз какво направих с моят абс, 2002 AVF ENGINE тракшън контрол с блокаж на деференциала,вътре е с 12 клапане, обикновено мисля, че са с 8, на компа ми показваше , че няма връзка с абс,а. при запалване светваше лампата на абс,а и ръчната мигаше и пискаше 3 пъти, след около 5 минути гаснеше и ми светваше лампата на тракшън контрола, взех да натискам буксата на абс, когато е на контакт и се чуваше , че нещо включва и изключва в него, и съответно лампата гаснеше и светваше, като разучих какви са цените за нов и ми спря часовника. После е напръсках с контактен спрей и така работи 3 дни, после пак светна, после натъпках буксата с технически вазелин и сега работи безупречно, дай боже така да си остане :bishop надявам се да съм бил полезен


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот BG_POLICE » Нед 29 май 2011 15:34


vlladii написа:Колеги ако има някой колега закъсал с АБС-са да свирка ще му го запоя, занимавам се с електроника и не е проблем да помогна на колега.От софия съм.


Днес се разбрах и ходих до този колега!!! Евалата на пича :bowdown Оправи ми АБС-а и сега работи :applause: Свали блока, отвори го, запой проблемните жички (което си е цяло приключение и много трудно става :banghead: ), след което го затвори и залепи с топъл силикон, сложихме го на колата, адаптира го през ВАГ-КОМ и "О ЧУДО - ВЕЧЕ ИМАМ АБС" :beer КОЛЕГИ ИСТИНСКИ ПРЕПОРЪЧВАМ МОМЧЕТО МНОГО Е ТОЧЕН И КОРЕКТЕН :да: Ако имате проблеми с АБС-а той е човека! Казва се Влади, тел. му е 0886339978 , живее и работи в София! Обадете му се няма да съжалявате :bishop


Потребителски аватар
slavi13
Мнения: 103
Регистриран на: Нед 08 май 2011 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: irlandia

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот slavi13 » Вто 31 май 2011 23:41


BG_POLICE написа:
vlladii написа:Колеги ако има някой колега закъсал с АБС-са да свирка ще му го запоя, занимавам се с електроника и не е проблем да помогна на колега.От софия съм.


Днес се разбрах и ходих до този колега!!! Евалата на пича :bowdown Оправи ми АБС-а и сега работи :applause: Свали блока, отвори го, запой проблемните жички (което си е цяло приключение и много трудно става :banghead: ), след което го затвори и залепи с топъл силикон, сложихме го на колата, адаптира го през ВАГ-КОМ и "О ЧУДО - ВЕЧЕ ИМАМ АБС" :beer КОЛЕГИ ИСТИНСКИ ПРЕПОРЪЧВАМ МОМЧЕТО МНОГО Е ТОЧЕН И КОРЕКТЕН :да: Ако имате проблеми с АБС-а той е човека! Казва се Влади, тел. му е 0886339978 , живее и работи в София! Обадете му се няма да съжалявате :bishop


моят тотално изпуши вече :bishop . отворих го без проблем и наистина двете алуминиеви жички бяха прекъснати (същите симптоми като на колегите, сутрин работи след обед неиска, и пищи три пъти и мига ръчната с абс,а) какво ли неслагах, киселини и какво ли не, нестава, после запоих медна жичка да опитам, може да стане, ама нестана, после като проверих май от дясната страна всички тънки жички са се отлепили, май ще се взима нов scare но някой да ми каже къде точно да потърся, софия или пловдив. без значение,. Иначе благодаря колега, ще се обадя на Влади, :да:


iavorjj
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 23 май 2011 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот iavorjj » Чет 02 юни 2011 23:25


Добре де колеги,а как махнахте капака на модула?Аз пробвам и леко се счупи в края....може би с нагорещен макетен нож ще стане.Ако може да дадете съвет ще е чудесно ще кача и снимки на операцията :beer


Потребителски аватар
tsvetanovvvv
Мнения: 108
Регистриран на: Чет 19 авг 2010 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: ABS на В5 - помогнете!

Мнениеот tsvetanovvvv » Пет 03 юни 2011 9:48


Реже се или с мекетен нож или с каквото намериш(важното е да не се счупи) горната част на капака който накрая се лепи със силикон



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 180 госта