Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
borisfx
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 03 ное 2014 14:06
Автомобил:
Двигател:

Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот borisfx » Съб 22 апр 2017 21:47


Преди малко ходих до бензиностанция "Еко" която е на кръговото на Площада на авиацията. Спирам колата, вадя една туба за бензин и казвам на момчето да ми сипе 5 л. в тубата. Подчертавам, че тубата беше специална туба за бензин, а не някакво пластмасово шише. Момчето обаче вика "Не мога да ти сипя в тубата бензин, имаме забрана от полицията да сипваме бензин в туби" и аз ей така :eek :eek Знам че има забрана за сипване на бензин в разни шишета и тем подобни, но не знаех, че и в туби за бензин вече било забранено да се сипва бензин. Викам на момчето "Дай ми аз ще си сипя сам". Той вика "Сипвай си, аз не мога че ще ме уволнят" :eek
Сипах си аз бензин в тубата, влизам вътре да плащам и жената на касата почва да ми вдига лек скандал, кой ми бил разрешил да сипвам в туба, на тях полицията им била абсолютно забранила да дават бензин в туба. Както и да е, платих и си тръгнах, но останах изумен просто - за пръв път чувам че полицията била забранила сипването на бензин в туби.
Вие чували се за такава официална забрана от полицията - да не се сипва бензин в туби за бензин на бензиностанциите, къде е обявена тази забрана, ако има такава. Каква е тази глупост, дето ми я разправят в бензиностанция Еко, как така полицията ще забрани сипването на бензин в туби, на какво основание?
Ми аз например имам бензинова резачка за дърва. Как да си нося бензина за резачката в гората, ако не в туба. В гората бензиностанция няма, откъде да си сипя бензин.
Просто съм изумен от случката тази вечер. На вас случвало ли ви се е такова чудо - да ви забранят на бензиностанция да си налеете бензин в туба за бензин?




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот инжектопляктор » Съб 22 апр 2017 21:56


Не ми забраняват да наливам бензин в туба и си наливам всяка седмица. Използва се за резачки, косачки и подобни моторни градински инструменти.
Зареждам на Газпром. Лукойл и 3 различни местни бензиностанции. На никого грам не му пука. И в шише от лимонада съм наливал бензин. Тогава обаче те не искат да сипват и трябва да си наливам сам. :mhihi


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот Bai Sando » Съб 22 апр 2017 22:06


Всичко е временно,предполагам заради зачестилите палежи на коли в София.
Отиди в някоя по-малка бензиностанция и там ще ти сипят.


borisfx
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 03 ное 2014 14:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот borisfx » Съб 22 апр 2017 22:26


Bai Sando написа:Всичко е временно,предполагам заради зачестилите палежи на коли в София.
Отиди в някоя по-малка бензиностанция и там ще ти сипят.

Абе аз си сипах, ама се чудя - ако наистина има такава забрана от полицията да се пълни бензин в туби заради палежи и други подобни, как си мислят те, че с подобни абсурдни забрани ще спрат палежите. Че аз ще си напълня резервоара догоре, после ще го източа и ето имам пак бензин в туба. По този начин пречат само на съвестни хора, дето наистина им трябва бензин в туба, а не на престъпниците.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот Bai Sando » Съб 22 апр 2017 22:30


Все пак сме държавата на абсурдите :confused


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот forski » Съб 22 апр 2017 22:48


Полицията забранила на бензиностанциите в София да сипват бензин в туби ... :mhihi :c010


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот hooligans » Съб 22 апр 2017 23:04


Показаха ли някаква заповед или един преател им е казал?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12789
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 22 апр 2017 23:22


Мой приятел още ходи по дело за палеж.
Сипал бензин в туба.
2002 година.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1933
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот beuchat » Съб 22 апр 2017 23:29


На мен в Пловдив на една малка бензиностанцийка също ми отказаха да ми сипят в туба за бензин 5 литрова.С малко мрънкане се навиха де,но все пак и аз се очудих защо не пълнят.


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот dreadx » Нед 23 апр 2017 0:04


За такава забрана бях чувал и преди години, когато отново имаше случаи със запалени коли. Полицията и държавата винаги са най-добри в това да се правят, че вземат мерки - много по-добри мерки ще се вземат ако се обяви някоя скромна сума за награда срещу информация за извършителите. А запалими течности се продават и в Пикадили. (то май фалирА де..)
И естествено, ако на някой му трябва гориво за някаква незаконна цел, няма да отиде с тубата в бензиностанцията, за да не бие на очи, а ще си напълни в резервоара на колата и от там ще си наточи в туби.
Идва и въпросът за този случай - дали го разследват само защото е сипал бензин в туба. (поне така изглежда от изказването)
Zdravko Zankov написа:Мой приятел още ходи по дело за палеж. Сипал бензин в туба. 2002 година.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот batVenci » Нед 23 апр 2017 0:08


Може да ги е страх да не им засечеш показанията на колонката...


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот Iezekil » Нед 23 апр 2017 6:40


Със сигурност е заради палежите,щом е от полицията.Принципно има забрана за обикновени шишета и туби от пожарната.
Навремето в ладата си носех бензин в туба от антифриз.Те бяха едни по-дебелостенни уж.Добре,че често опирах до нея,щото се надуваше и ставаше като топка...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12789
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 23 апр 2017 7:49


dreadx написа:Идва и въпросът за този случай - дали го разследват само защото е сипал бензин в туба. (поне така изглежда от изказването)
Zdravko Zankov написа:Мой приятел още ходи по дело за палеж. Сипал бензин в туба. 2002 година.

По онова време пича работеше на бензиностанция.Същата вечер бяха подпалили входна врата на апартамент.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот forski » Нед 23 апр 2017 8:37


То щото огън може да се запали само и единствено с бензин, и с нищо друго :biggrin


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот batVenci » Нед 23 апр 2017 8:50


Точно, сигурно има и заповед за продажба на кореселин и т.н. разредители, и други запалителни течности от железарията...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 185 госта