Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот samo_pechka » Пет 18 яну 2019 12:58


Svetlix написа:......
На мен са ми услужвали с такова, за да си вкарам в кондиция акумулатора преди началото на зимата. Зарядно като зарядно.....

А дали продължава да зарежда след прекъсване на тока? Ако го имаш, дръпни щепсела за 5-10 сек , както е включено към акумулатор и пак го включи в мрежата.




Потребителски аватар
pavel1828
Мнения: 243
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 15:26
Автомобил: vw Passat b 5.5
Двигател: AVB 2001
Местоположение: Несебър

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот pavel1828 » Пет 18 яну 2019 21:17


samo_pechka написа:
Svetlix написа:......
На мен са ми услужвали с такова, за да си вкарам в кондиция акумулатора преди началото на зимата. Зарядно като зарядно.....

А дали продължава да зарежда след прекъсване на тока? Ако го имаш, дръпни щепсела за 5-10 сек , както е включено към акумулатор и пак го включи в мрежата.

След изключване от захранването не продължава да зарежда.Това се отнася за лидълското.


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Svetlix » Пет 18 яну 2019 21:20


Не тръгва отново. Иска първо да избереш режим и тогава тръгва.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7639
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот goppa » Пет 18 яну 2019 23:12


Кауфландското продължава да заеежда, но в режим бавно зареждане.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот batVenci » Съб 19 яну 2019 11:44


fetleto написа:
batVenci написа:Че то колегата Roninn, тази програма е реализира на лидълското, с един обикновен кондензатор. Писано е за това тук в темата...


Аз не виждам този прост кондензатор, но видях процесорна схема запоена към захранването и управлението на зарядното. Която се управлява с програмен код. Вероятно ардуино.

Ето решението на колегата Ronnin от оффроуд форума, със свързването на кондензатора. https://www.offroad-bulgaria.com/showth ... 15&page=10.
Иначе, колега fetleto, що искаш да даваш обеснения за тунинга на пневматичния пистолет, само на лични, а не ги споделяш в темата. Нали няма нещо незаконно във въпросния тунинг?..
ПП Никой не сподели нещо за телчарката...


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот samo_pechka » Съб 19 яну 2019 12:46


Svetlix написа:Не тръгва отново. Иска първо да избереш режим и тогава тръгва.

Неприятна работа , ако е така. Аз вече имам едно на лидл без дисплей , което пак не тръгва след прекъсване и не го ползвам...сега и това го взех с надеждата да е коригиран този проблем ( не съм го пробвал още ) . Ако е така , както казвате ще трябва видя някой спец да го коригира, ако въобще е възможно. Колегата Ронин е дал схема както видях за стар тип зарядно, такова , каквото си бях купил преди, та него ще го оправя вече, новото-не знам, ще потърся решения да видя. Взех го и заради големия заряден ток , който дава : 5А уж, то....

Винаги съм си казвал, че не винаги скъпото е добро , ма евтиното...често излиза скъпо.
Ако не стане, ще се ползва много инцидентно и вероятно почти никога. Но пък е много вероятно да си взема друго и този път ще е каквото трябва и няма пестя пари.
В тази тема viewtopic.php?f=59&t=254988&start=120 има едни снимки на мои, които и до ден днешен си ги ползвам , две от които са цяла зима нон-стоп включени към два акумулатора. Спира/тръгва тока, продължават си заряда.


fetleto
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 04 окт 2015 9:54
Автомобил: VW Baraka
Двигател: IMA
Местоположение: Добрич

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот fetleto » Съб 19 яну 2019 13:22


Относно компресора, не искам да пиша дълги обяснения в темата. Който се интересува наистина може да му обясня. Незаконните работи са наркотици, оръжие, трафик на хора и др.

Относно зарядните, след като прегледах всички коментари и обяснения, достигнах до извода че нито Лидлското нито Кауфландското работят след отпадане на захранването. Причината е проста- процесора работи с логически стойности, поддържани от поднапрежението на захранването му - +5 волта. Когато то отпадне процесора отива в изходно положение. За да се направи процесора да остава в това положение в което е бил е необходимо да се постави батерия на която да поддържа захранващото му напрежение постоянно след спиране на тока.
Показаните схеми с процесорно управление и програмен код на стр 124 си противоречат с уж поставеният кондензатор показан в Офроуд форум. А кондензатора не се и вижда. Също кондензатора се разрежда с времето, особено когато има консуматор вързан към него.
Защо си противоречат двете схеми- ами на 124 стр. е показано как се хваща захранване от платката на зарядното под процесора- + и - (червен и бял) и третият -сив извод отива в управляващият ключ на зарядното. А на другата схема е дадено как директно се подава + от кондензатора към въпросният ключ. Тогава от къде се зарежда въпросният кондензатор.

http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=60&t=413892&start=1845
Изображение
Изображение

https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=143715&page=10
Изображение

Процесорната схема с програма вероятно е работещата. В нея има управление и вероятно кондензаторан батерия.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот batVenci » Съб 19 яну 2019 20:17


Слагай кондензатора, колега fetleto. Преди малко и аз сложих кондензатор 33 микроФарада, 63 Волта. Потвърждавам, заработи както го е описал колегата Ronnin. Според мен има един проблем, ако тока прекъсне за 2-3 секунди, процесора на зарядното не ресетва и зарядното остава така в чакащ стенд бай режим. Така че схемата с кондензатора не решава проблема с кратковременно спиране на тока, в порядък на 2-3 секунди. Предполагам същото ще се получи и със схемата на колегата Apchih с контролера Attiny85. Причината за това е много ниската консумация на процесора и при спиране на тока кратковременно до 2-3 секунди, не успява да разреди захранващите кондензатори. Решение на това може да има, ако се увеличи консумацията на процесора, чрез добавяне на шунтиращ товар. Но тогава ще има повишена активна консумация на схемата, проблема в което се изразява в ненужно греене на схемата. Иначе, колега fetleto, искаш информация от форума, която ти споделяме, но същевременно не стоделяш такава за пневматичния пистолет. Не е проблем че е много обемна, дори напротив, така може нещата да се разискват за още по-добри резултати...


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Ronin » Съб 19 яну 2019 22:19


При мен две зими лидълските със кондензатор(4-5 акумулатора поддържат) работят без засечка.Гаража ми е извън Пловдив,а там често спира тока, особено ако вали сняг.

Ако ми остане време,ще дам просто и евтино решение,така както е реализирано при CTEK 3ххх серия.Пусто време,трябваше отдавна да съм го направил


_B4_
Мнения: 154
Регистриран на: Сря 25 апр 2012 10:40
Автомобил: Passat B4
Двигател: ABS 1994
Местоположение: София

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот _B4_ » Нед 20 яну 2019 14:19


ПП Никой не сподели нещо за телчарката...[/quote]

Отзиви за телчарката другата седмица, за момента съм я пробвал само на "сухо"/вентилатора и ролката вървят/ :mhihi


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот muns61 » Нед 20 яну 2019 14:31


Колко струва ролката тел за това телоподаващо?


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот batVenci » Нед 20 яну 2019 14:54


450 грама, за 8 лв., на размери 0,6 мм., 0,8 мм., 0,9 мм. и 1 мм. Но по форумите казват, че била вече изкупена навсякъде...


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот muns61 » Нед 20 яну 2019 15:20


Заварката с тази тел е с много ниско качество. Телта е куха, както тинол за запояване и вътре има флюс. Преди доста години пробвах едно такова и хич не бях очарован. И 90 ампера е малко, става само за тънки ламаринки.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: RE: Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Ronin » Нед 20 яну 2019 15:34


muns61 написа:Заварката с тази тел е с много ниско качество. Телта е куха, както тинол за запояване и вътре има флюс. Преди доста години пробвах едно такова и хич не бях очарован. И 90 ампера е малко, става само за тънки ламаринки.
Не бих се съгласил че заварката е с ниско качество,по точно незная дали е така.Няколко пъти заварявам съд под налягане до сега проблем не е имало.Вярно е , странно се държи.Образува нещо като шлака.Лично също нямам доверие на тръбно флюсовия тел,но пък се сещам че и метална конструкция която държи антените на базова станция на мобилен оператор съм заварявал ,по точно добавях елементи за нови антени,на 22 етаж духа,със газ не се получи,със тръбно флюсовия става без проблем.

Но като цяло съм доста резервиран,не ми харесва флюсовия тел.

За машината от Лидъл,жал ми е за човека който ще работи с нея.За 400-600 лв.се намират втора употреба машина направено в Бг.Казвам направено а не произведено,защото 80% са готови платки от Китай,но пък машините са чук.
Имат след гаранционен сервиз и ремонта им е бърз и евтин.

Моя съвет е да се отървете от това недоразумение веднага.


Мен ми идва да се разплача

Изображение

Това са заварки правени от мен ,с БГ машина.В момента тези планки носят между 800 и 1100 кг.всяка.Дебелината е 12 мм.

За 200 лв.върху цената на лидълската се взема такава втора употреба и вадиш пари с нея.


Изображение


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот stefarata » Чет 24 яну 2019 15:33


zoom_page-33_01.jpg
Някакви отзиви от мултишлайфчето , което ще бъде налице другата седмица?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта