Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
bobo7
форумно КГБ
Мнения: 9453
Регистриран на: Чет 16 юни 2005 20:43
Автомобил:
Двигател: AGN
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот bobo7 » Пон 11 юни 2012 17:44


една година (16-17 пушене) и никаква промяна... кашлям си... нямам повече въздух нямам по добър вкус...




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ex smoker или "Vw Кампания - No Smoking"

Мнениеот Vlad777 » Пон 11 юни 2012 18:58


Vlad777 на Сря Мар 03, 2010 написа:
musura написа:
Месец и половина ;) Всичко за сега е ОК, надявам се да не пропуша никога вече ;) И килограми не сък качил (много) mhihi

И аз така!

Аз от средата на януари 2010 съм непушач. Пуша пури от време на време, но без да гълтам - както си се пуши пура.

Пушил съм преди това 17 години по 1-2-3 кутии на ден.

Опичайте си акъла. Грозника особено не мога да повярвам :не: :не: :не:

Цигарите нищо добро н носят. Файда=0.

Не виждам причина да ги почвам отново. Дори цигарите направо ме е гнус и нямам никакво желание. Един път си дръпнах и като усетих вкуса в устата си - все едно съм облизал пепелника...


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот Plumber » Вто 26 юни 2012 22:09


Колеги, темата я пуснах януари месец 2008 :shock (как лети времето). 3г. и половина по-късно аз все още пуша,по 7-8 на ден, но все още пуша. Интересно ми е дали поне един човек успя да ги спре след всичко изписано досега. Не предполагах, колко голяма е станала темата, докато не се сетих днес за нея :)


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот radi_nrj » Вто 26 юни 2012 22:43


Аз от горе/долу по това време ги спрях :D


Потребителски аватар
ak_47
Мнения: 190
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 9:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот ak_47 » Сря 27 юни 2012 10:10


Аз след няколко много, ама много жалки опита да ги спра, сега от около месец не пуша( не ги броя точно колко са ), обаче самата ми нагласа е много по-различна отпреди. Този път си изхвърлих кутията в един кош, и спрях от ряз, първия ден пих табекс, обаче ми прилоша и го хвърлих и него. Сега си излизам по заведения на по биричка, вкъщи ракийката си пийвам, и въобще не ми се припушва, дори някой да кади около мене. Даже ми става гадно.
Вече усещам всякакви аромати, сутрин почнах да усещам вкуса на кафето - сега ми е кеф на работа като ида да си пусна едно еспресо и да си го сърбам цяла сутрин. Качих 3-4 кила, обаче с повечко спорт ще ги сваля. Усещам коренна промяна във физическата издръжливост - като ходя да играя баскет имам сила за поне 2 часа игра нон-стоп, по-рано умирах след макс. 30 минути. Направо умирах. Да не говорим за болките в гърдите като се натоварвах, или за отвратителното сутрешно кашляне и изхрачване. Освен това ( много важно за семейния живот :012: ) - хъркането ми намаля драстично - по-рано докато пушех, жената от време на време ме гонеше в хола :oops: че не може да се спи от мене. От както не пуша, казва че само прохърквам от време на време, съвсем лекичко, но то си е от килцата това. Сега със спестените от цигари пари, отивам да си купя едни яки баскетболни кецове за 200 лв. дето не ми се е случвало от хммм, ами май никога не съм си купувал маратонки за толкоз пари.

п.с. това за волята и нагласата дето всички го говорят трябва лично да всеки да си го открие за да ги спре. Предните ми опити бяха направо мъчение - то не бяха нерви, то ми се пушеше, то лепенки, табекси, никотинови дъвки и т.н. В смисъл, нагласата ми не беше нагласа на непушач, т.е. да не ти се пуши. Сега като че ли всичко мина без драми( освен първите един-два дена ). Просто не ми се пуши, няма го желанието на рекламите на филма да ида да запаля цигара на терасата, или сутрин със ставането да запаля, или вечер с питието. Опитвам се да се настроя горе-долу както преди изобщо да ги почна( аз почнах да пуша сравнително късно - май на 20-21 бях ). Дано да е за постоянно.Все пак засега само месец е минал :beer


Потребителски аватар
bobo7
форумно КГБ
Мнения: 9453
Регистриран на: Чет 16 юни 2005 20:43
Автомобил:
Двигател: AGN
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот bobo7 » Сря 27 юни 2012 10:47


ak_47 написа:Вече усещам всякакви аромати, сутрин почнах да усещам вкуса на кафето - сега ми е кеф на работа като ида да си пусна едно еспресо и да си го сърбам цяла сутрин. Качих 3-4 кила, обаче с повечко спорт ще ги сваля. Усещам коренна промяна във физическата издръжливост - като ходя да играя баскет имам сила за поне 2 часа игра нон-стоп, по-рано умирах след макс. 30 минути. Направо умирах. Да не говорим за болките в гърдите като се натоварвах, или за отвратителното сутрешно кашляне и изхрачване. :beer

basi как ти завиждам


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот eng » Сря 27 юни 2012 10:57


ak_47, браво всичко е в главата, имаш ли желанието да ги спреш успеха сам ще дойде, въпроса е да мислиш като непушач от неговата гледна точка, казвам това защото преди пушех по кутия на ден сега почти не припалвам или най-много една кутия за месец.


Потребителски аватар
ak_47
Мнения: 190
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 9:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот ak_47 » Сря 27 юни 2012 10:58


bobo7 написа:...


Може би си пушил повечко време и затова. Но аз все си мисля че организма има много добри възможности да се само-прочиства, така че рано или късно ще почнеш да усещаш промяна :да: Аз пък ти завиждам че вече цяла година си непушач :) Браво за волята !

eng написа:...

Много голямо влияние ми оказа това, че наскоро ми се роди 2-ро детенце и се замислих, че тия гадости съвсем спокойно могат да затрият човек, и само мисълта да оставиш 2 деца и майка им сами е много, много силен мотиватор.


Потребителски аватар
kijelmi
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 21 мар 2010 13:13
Автомобил: Passat R-Line BiTDI
Двигател: CUAA 2020
Местоположение: София

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот kijelmi » Сря 27 юни 2012 14:56


Да Ви разкажа моята история и аз набързо в началото на януари 2010 та досега не съм се докосвал до тази гнус цигарите и не мисля и за в бъдеще да го правя . Никога през живота си не бях правил опит да спирам цигарите, но през въпросната година предстоеше покачване на цените на цигарите и сестра ми вика "Брат ми мисля да спирам цигарите, не се издържа на тези цени и на здравето си вредя, искаш ли да пробваме заедно да ги спрем за да имаме мотивация един друг" и аз веднага се съгласих.Закупих си никотинови лепенки и дъвки и се започна.Не знам колко са ефективни никотиновите лепенки, но за мен смело мога да заявя че, имаха огромен положителен ефект дори и да е бил плацебо. Разбира се тя като жена с по слаб ангел изкара около 2 дена без цигарка и започна да търси причини като проблеми, нервно напрежение за да започне да пуши с чиста и облекчена съвест и към момента пуши та свят и се завива. И аз останах сам на фронта с борбата срещу вредния навик, но нали знаете че, воина е воин дори когато е и сам. Без да го твърдя по мои наблюдения жените доста по трудно спират цигарите от мъжете. Имам доста приятели и познати, които са спрели цигарите, но за съжаление измежду тях няма нито една жена. Та значи първите 3-4 месеца през които не пуших, сънувах нощем колко е полезно и едва ли не е здравословно да пушиш по някоя и друга цигарка с две думи работата бе д-р Хаус. Сутрин не ми вървеше кафето, вечер не ми вървеше бирата и след хранене ми идваше да удуша някой за една цигара. И разбира се за 6 месеца качих точно 10 кила, но и на тях ще им намеря майстора доста по лесно. Но така с времето започна леко, полека да отшумяват и сънища и кризи и мераци всякакви за пушене.Към момента се чувствам така все едно никога не съм пушил през живота си което, ме навява на мисълта че, основна причина за тютюнопушенето не е дозата никотин а, самия шибан навик да посягаш към цигарите и да убиваш по 10 мин. от ежедневието. С много хора съм си говорил казват сега не е момента да спра да пуша имам много проблеми и цигарите ми действат успокоително, което за мен са пълни глупости или искаш, или не искаш."Ако искаш да направиш нещо намираш начин, ако искаш да не направиш нещо намираш причина." И веднага им давам пример с мен. През времето в което не пуша (геометрията на турбото се зацапа :) ) напуснах работа, загубих родител и куп други житейски гадости, но не тръгнах да се успокоявам пушейки цигари. Чисто и просто се иска огромен инат, няма лесно спиране на цигари. Много ми е смешно когато нястоящи пушачи се опитват да се еб...т с човек който спира или е спрял цигарите и му обясняват колко е невъзможно да се спре да се пуши и дават примери с техни стари неуспешни опити и провали. Та за мотивацията сега. При мен мотивация се яви самоконтрола над самия мен, няма по голям кеф от това сам да контролираш слабостите си.Няма по голям кеф от това да не си зависим, да не смърдиш на кенеф, да дишаш спокойно, да не се давиш сутрин в кашлици,да не си даваш парите, мисля че тука мога да изпиша 2 страници с доказателства в полза на непушенето.
Не съжалявам че, съм пушил защото няма смисъл а, се радвам че, съм спрял да пуша защото има смисъл.
Надделявайки над един такъв навик ще може да надделеете и други вредни навици абе, просто човек започва да вярва повече в себе си че, е способен да се пребори със всичко.
Надявам се, да не съм обидил някой и с разказаната си история да успея да помогна на други, които сега се борят със спирането на цигарите.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот Ivailo » Сря 27 юни 2012 15:29


Ами, да споделя и моя опит...
Както повечето, започнах в 8 клас да пуша, от келешлък...
Пуших 5 години, после ги спрях за около месец, после пуших още една и ги спрях "окончателно" (заради жена mhihi ). Спрях ги с дъвки Nicorette.
Не пуших 5 години (студентските ми години!), като през цялото време ми се е пушило някой като запали покрай мен.
И ги започнах пак (пак заради жена mhihi ).
1 година по-късно пробвах пак да ги спра (пак с nicorette), успешно за 1 седмица, след което реших да прекратя спирането, защото станах твърде агресивен към околните :shock
Още 1 година по-късно дойде забраната, която ми беше последния нужен стимул, за да ги спра. Просто не е оферта да слизам 10 етажа, за да се тровя :screwy
Другото, което ме държи далеч от цигарите е крилото... Като тръгна да катеря баир сега ми е многократно по-лесно (въпреки, че не съм пушил има-няма месец)... Или си внушавам или дишам по-лесно :) Но дори и внушение да е - върши работа ;)

И.. да, пак съм дебел... Всеки ден ходя с метро на работа, като от стадион В.Левски до офиса (НДК) и обратно го минавам пеша (1.5км в едната посока)... Отделно, като ходя да летя, пак си пада едно мъкнене на крилото (20 кг) по баирите... Абе не е да съм се разплул и от колата в офиса и обратно, има движение, ама явно не е достатъчно.. Качил съм 3кг към момента... Опитвам се да ги сваля, защото ще си претоварвам крилото ако продължа, та и за това си имам стимул, ама баси, как ми се яде :(


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот Vlad777 » Сря 27 юни 2012 16:05


kijelmi написа:...

:bowdown :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот rokera671 » Чет 28 юни 2012 21:38


Браво Колеги!!Никога не съм бил пушач и ги мразя ,обаче като си пийна и паля!!на другият ден се мразя!!
Асматик съм!! scare


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот Plumber » Чет 28 юни 2012 22:31


Както казва баща ми : Важното е да си готов ... :012:
Докато не си промениш мисленето а насила да се отказваш от пушенето успех няма да има.


Успехи на отказващите. Аз пак ги спирам...за кой ли път вече.


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот quattro^^ » Чет 28 юни 2012 22:50


аз от днес реших да не пуша и за сега добре върви имах 2 цигари в колата казах на колегата да ги взима да не ме дразнят.сега си пия бирата след мача и ми се приисква да запаля ама не чак токова де


Потребителски аватар
ak_47
Мнения: 190
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 9:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот ak_47 » Пет 29 юни 2012 9:19


Plumber написа:Както казва баща ми : Важното е да си готов ... :012:
Докато не си промениш мисленето а насила да се отказваш от пушенето успех няма да има.


Успехи на отказващите. Аз пак ги спирам...за кой ли път вече.


Аз също не разбирах какво значи да не ти се пуши, или пък да имаш воля да ги спреш. То кат ти се пуши, как да се мъчиш като грешен дявол. В един момент като му дойде времето, всичко става от само себе си.

Успех на всички, които са решили да ги спират!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта