Пътна помощ + КАТ = Мафия

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
titko
Мнения: 329
Регистриран на: Вто 08 яну 2008 15:22
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот titko » Съб 15 ное 2008 16:55


от форума има ли някой ,колега с репатрак ?ей така да му зная за всеки случей ,ако има нека да пише тук




Потребителски аватар
chicki
Мнения: 1401
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 14:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот chicki » Съб 15 ное 2008 16:57


Нямам думи :shock


Потребителски аватар
vw_derby
Мнения: 1323
Регистриран на: Пон 24 дек 2007 19:57
Автомобил: audi a4
Двигател: AFN

Мнениеот vw_derby » Съб 15 ное 2008 17:34


На комшията му блокира мотора на аудито миналата година.От Бургас до София му искаха 1500лв :shock .Тоя намери някакъв друг рапатрак и се бяха спазарили за 750-800лв и 5л ракия :) Това са си обирджий дето гледат да ни вземат парите.


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Съб 15 ное 2008 17:49


Tва е ебати филмът, напълно го вярвам..... Намерили са ниша хората и доят застрахователите т.е. нас, щото на всеки е ясно, че застрахователят, ако работи на загуба, няма да работи. Адски абсурдно, ама реално кво можеш да направиш - да се заинатиш на пътя и да кажеш не давам да ми товарите кола, не знам какво казва законът в случая, но може и да има алинея или точка, в която, ако създаваш затрудняваща движението ситуация да бъдеш санкциониран. Не вярвам онези ченгета да не са проверили тва и да са се подковали....... Нямам думи чак....


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот parno » Съб 15 ное 2008 17:50


грозен бейби искам да те видя по господари на ефира :)


Потребителски аватар
nadasdi
Мнения: 576
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 5:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nadasdi » Съб 15 ное 2008 17:59


На мен не ми се вижда толкова абсурдно, освен частта с парите, но все пак има застрахователи.
Мойта като я блъснах в Атланта, работиха по същата схема. Полицая вика пътна помощ по радиостанцията и ти я отнасят. За пари не се говори, защото без застраховка е незаконно да караш. И те си работят с една компания, като във всеки район е различна. Те са отговорни да ти разкарат колата от пътя по най-бързия начин, няма да носят един телефонен указател с всичките компании и да ти дават брошурки да си избираш...


Потребителски аватар
mk2_Golf83
Мнения: 1324
Регистриран на: Нед 01 юни 2008 19:02
Автомобил: Голф 2
Двигател: EZ 1983
Местоположение: София

Мнениеот mk2_Golf83 » Съб 15 ное 2008 18:26


обади се на господари на ефира


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Съб 15 ное 2008 18:32


groznika написа:
musura написа:Аз за това си правя винаги каското с екстра "безплатна пътна помощ" и като стане беля, поне за тези кожодери не мисля :evil:


А бе тя тази помощ е само до 50 км. Друг е въпросът, че пак ще те клатят с техния си човек.


аз като ударих белия голф до търново
катаджиите си викнаха пътна помощ питах ги тоя работи ли с булинс (тогава бях при тях) те викат да работи с всички
идва тоя тръгва да товари питам така и така цена екстра
вика 500лв някъде до софия
викам приятен ден обаждам се на телефона от полицата и дойде човека качи колата и в софия даже обикаляхме 2 часа да намериме къде да я оставиме... записа си номера на полицата и това беше...


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Съб 15 ное 2008 18:35


1. колегата трябва да е питал на колко пари ще го транспортират до София
2. вече като е транспортиран значи се е съгласил с цената на услугата и си плаща като поп :roll:

имам иден пич под ръка с пътна и взима
за София 50/60лв
извън София 50лв + 1лв на км.


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Мнениеот groznika » Съб 15 ное 2008 19:29


Колегата е питал колко е тарифата на км. Казали му 3 лв. Той смятал струвал 40-50 км по 3 = 150 лв + 10 товарене и 10 разтоварване...
Мислил е, че за под 200 кинта си е с колата вкъщи. Оказва се обаче, че обявените тарифи не са с включен ДДС, оказва се, че има такса повикване, престой, плащало се и навъртяния километраж на пътната помощ от базата до мястото на инцидента (по неква друга тарифа "ненатоварен влекач") и въобще 100 глупости на търкалета...
Хубавото е, че има каско и се очаква застрахователя да изплати по издадената фактура и касов бон.

Изводите от случката:
НЕ ДАВАЙТЕ НА КОЙ ДА Е ДА ВИ ИЗВЛИЧА КОЛАТА!

Очевидно функционира перфектна схема за цоцкане парите на застрахователите, но не винаги се получава така. Не всеки има каско, а ТЕ не пропускат да си вземат паричките...


Потребителски аватар
bad_look
Мнения: 352
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 20:56
Автомобил: vw golf 2 GTI
Двигател: PB
Местоположение: София

рапатрак

Мнениеот bad_look » Съб 15 ное 2008 19:48


Егати смешницете са тия полицаи та нали аз имам рапатрак и съм ходил да прибирам коли от магистралата и нищо не могат да ми кажат като ме е извикал човека да му прибера колата. Откъде накъде полицая ще ми каже ти няма да я караш.Няма как да стане просто....


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: рапатрак

Мнениеот groznika » Съб 15 ное 2008 19:55


bad_look написа:Егати смешницете са тия полицаи та нали аз имам рапатрак и съм ходил да прибирам коли от магистралата и нищо не могат да ми кажат като ме е извикал човека да му прибера колата. Откъде накъде полицая ще ми каже ти няма да я караш.Няма как да стане просто....


Много просто колега. Използват стреса и паниката в създалата се ситуация и омотават жертвата ТЕ да му викнат пътната.
В случай, че някой като теб мине и се отбие му казват да си ходи защото вече е извикана кола и всичко е жик-так.

ПП
Колега, като караш репатрак би ли споменал какви са нормалните или средните тарифи в бранша за да добия по-ясна представа с колко са ни извръткали?


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Съб 15 ное 2008 20:06


Шок и Ужас :shock
По закон никой няма право да прави ти отнема колата (освен случаите на неправилно паркиране с паяк и т.н.) - в този случай се води ОБСЕБВАНЕ - вземам ти колата на пътна помощ, пък ти се оправяй. Да ме поправят адвокатите ако греша.
Т.е. вдигаш един хубав скандал да си ти оставят колата и ти си търсиш начини да си я докараш. Лошото е че в такива ситуации, човек няма опит, не е чел някой друг да има опит (за което благодаря за темата), губи самообладание и т.н.

Иначе за всичкото това станало ако застрахователя не ти плаща и го плащаш от джоба си, аз бих се заял пак с КЗП и разни други органи :twisted:


Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Re: рапатрак

Мнениеот lrlmodo » Съб 15 ное 2008 20:20


bad_look написа:Егати смешницете са тия полицаи та нали аз имам рапатрак и съм ходил да прибирам коли от магистралата и нищо не могат да ми кажат като ме е извикал човека да му прибера колата. Откъде накъде полицая ще ми каже ти няма да я караш.Няма как да стане просто....


Ако може остави и номер за връзка с тебе при подобни ситуации :wink:
На мене също са ми интересни цените на подобни услуги


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Съб 15 ное 2008 23:44


Пуска се жалба до Инспектората на МВР с подробно описание на случката, час и описание и на ихтиманските тарикатати-ченгефори това може и да им е за последно.
Този участък от магистрала "Тракия" непрекъснато се обсъжда, като звено на "хиените" с явното съдействие на местните ченгенца.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта