Пътна помощ + КАТ = Мафия

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Мнениеот groznika » Нед 16 ное 2008 19:19


Както и да е колеги...
Няма смисъл да спорим и да се караме. Пуснах темата защото сметнах, че е добре повечко хора да са информирани какви неща ги дебнат по магистралите.
Един колега вече падна в тази клопка. Дано разгласяването на случката помогне поне на един който да избегне дрането на кожи в подобни схеми :)




One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Нед 16 ное 2008 19:33


Не четох темата - само заглавието като видях и....

КАТ = Мафия то е същото като да кажеш ВОДА = мокра

корумпирани мизерници и нещастници

абсолютно и категорично съм на мнение, че само тяхна е вината за случващото се по пътищата

ако глобяваха и късаха книжки (за което вземат заплати, премии, сериозни привилегии и т.н) вместо рушвети, картинката щеше да е коренно различна......

сори , че не е по темата


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Нед 16 ное 2008 19:47


Да не им падне човек в ръцете, защото схемата е РЕАЛНА и работи в различни сценарии само.


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batmilko » Пон 17 ное 2008 10:33


мда... и въпреки, че грозника е предупредил, когато човек недай си боже попадне в такава ситуация, надали ще може да направи нещо против тези добре смазани корупционни схеми :?


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Dpop » Пон 17 ное 2008 12:14


Конкретния случай е кофти, защото явно се е получило възползване от неприятната ситуацията с колегата, който е бил притеснен и не е очаквал да му се случи такова дране. За друг път вече ще е подготвен.
Но не мога да си изкривя душата и да сложа под общ знаменател "корумпирани", "изедници" и др. всички работещи в системата на КАТ.
С риск малко да се отнеса от главната фабула на темата ще опиша две мои случки на магистрала.
Веднъж ми се спука гума, пребирайки се към София, :evil: заради една хубава дупка в настилката(и за зла участ не бях взел резервната) на магистралата - ок 25 км. преди Богров, но когато пътният патрул на КАТ дойде само ме предупредиха да отбия максимално в дясно, да не изключвам аварийните светлини и любезно казаха по възможност да не се мотаем около колата от страната на движението. Та тогава чаках един мой приятел да ми донесе гума над 30-тина мин. на магистралата и никой не се и опитвал да ми натрапва пътна или подобна помощ.
Случи ми се е да сляза, за да изпусна "бойлера" :lol: близо след един от тунелите преди София по магистрала "Хемус" и пак дойде пътен патрул, но полицаите искаха да разберат дали сме добре, автомобила ми наред ли е и като си пожелахме всичко хубаво си заминаха.


Потребителски аватар
soto73
Мнения: 397
Регистриран на: Нед 26 авг 2007 12:11
Автомобил: VW Passat B8 SPORT 2TDI BMT
Двигател: CRLB 2015
Местоположение: Мадрид/Ямбол
Контакти:

Мнениеот soto73 » Пон 17 ное 2008 12:47


Явно доста години още системата в БГ ще е такава!Тук(в Испания)при всички застраховки имаш включен влекач!Когато ти се случи нещо на пътя каквото и да е,се обаждаш директно на застрахователната си компания!Те питат колко души са в автомобила и ако са повече от двама,освен рапатрака ти пращат и такси за да те откарат до мястото за където си тръгнал!Полицаите идват само в случай на катастрофа :wink: !Дано по-скоро законите в БГ да станат като в нормалните европейски страни!Не само цените да са ни европейски!


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Пон 17 ное 2008 12:59


Да ама практически нищо не пречи да си си викнал твой човек още докто чакаш КАТ.Така те като дойдат и д звъннат на техния - да се оправят...ти вече си си викнал пътна помощ...може да кажем да си я имаш безплатна към каското,гражданската или там към каквото и да е,може да си член на СБА или някава подобна организация и да си имаш съответните привилегии....и те нямат никакво законово право да те накарат да не използваш твоята ами тази,която те са ти викнали даже,без да те попитат дали ти вече си си викнал или не....по повод трафика - не е забранено като ти е технически неизправно МСп-то да кисне в авариината лента докато го оправиш...защо твоята видимо повредена кола да пречи там за 1 час а половината шофьори,които спят в авариината вместо на паркинг да не пречат на никого.В Италия например имаш право на престой до ако не греша 24 часа в авариината лента.Ако след това време си още там мярката е много странна - викат кран,който те премества извън магистралата (най-често отстрани те оставят) а не се занимават да ти търсят репатрак и т.н.....и това съм го виждал с очите си с камион.....пък после се оправяй да си го вкараш обратно на магистралата и да си го караш...не ги интересува.
Просто явно решението е да звъннеш на човек с пътна (най-добре да е познат или да е към СБА) още преди да са дошли полицаите.
Успех!


GVG
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:53
Автомобил: PASSAT B6 2.0 TDI
Двигател: CBDC 2010
Местоположение: София,

Мнениеот GVG » Пон 17 ное 2008 16:20


Абе обирджии са си. На мен това лято ми се наложи да ползвам репатрак. Слава богу, без пътно произшествие. Просто колата угасна. После се оказа че се е скъсала едната жичка в куплунга, която захранва дюзата, но това е друг въпрос. Та това става на 85 км. от Шумен, по посока София. Обаждам се аз на СБА, 145 май беше телефона. Изпращат ми репатрак от Търговище. За 45 км. празни от Търговище до мястото и после до Шумен още 85 км., вече пълен, товарене, разтоварване - 362.40 лв. Още ми капе кръв от сърцето като си спомня. А и застрахователя не признава този разход без ПТП. Използват че си в безисходица и шибат яко с астрономически тарифи - ако искаш. Писна ми!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 55 госта