Правата на гражданите и полицията.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
pepino74
Мнения: 23
Регистриран на: Нед 30 май 2010 22:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот pepino74 » Нед 24 окт 2010 0:27


knight-errant написа:
Какво заслужава според ВАС ВСИЧКИТЕ КОИТО МИСЛЯТ ЧЕ ПОЛИЦИЯТА НЕ ТРЯБВА ДА БИЕ!

Съд, иначе да ги закриват, ако ще им се изземват функциите и да се прехвърлят на МВР :)
Винаги гражданинат започва кавгата.

Изпадането в крайности никога не е било на хубаво.


Извинявам се, че ще се намеся тук, но наистина манталитета ни като нация е такъв - заядлив и надменен, злобен, изнервен. Защото българина е свикнал да го мачкат от всякъде и да го натискат с пръст, и е в правото да си търси правата. Все още турското робство от онова време си казва думата и за съжаление скоро няма да се оправим, камо ли да сме европейски граждани... което ще е само наименованието "европеец", но никога мисленето. Още повече "борческите структури" в МВР действат с пълна сила - натиск до дупка.
Така, че ПОЛИЦИЯТА Е ДЛЪЖНА да се легитимира пред всекиго когато прави проверка - с л. карта, служебна такава и длъжността. Всяко друго действие е в противовес. Когато са ме спирали и казвали:
- Добър ден , документите за проверка на автомобила и шофьорската книжка.
Казвам :
- Добър и успешен ден .. потегляйки.
Правил съм го преди доста години това изпълнение в края на 90-те, когато не можеше да разбереш спиращия дали наистина е полицай или някой си е купил униформа.
Интересни са клипчетата в поста на doktora.
Имах подобен случай преди 4 месеца с пресичане на жълто и патрулка между кофите - и да си избера акт или фиш и кое бих разписал.
За това обичам да ме спират в ЕС - отношението е друго.Но пък са рядкост да ги видиш сред хората, а тук опасали цяла София на квадратен км. по 10 за "лов на нарушители" и предпоставки за инциденти като на "Цариградско шосе" - в пика по 3 патрулки в едното платно. Абсурдистан.
knight-errant написа:
ако някой се опитва да спори това какво може и какво не може полицията в БГ


За мен лично въпросът не стои "Може ли или не може", а "превишава ли си правата или не" и то не Полицията като цяло, а определени индивиди в нея, които забравят няколко важни неща:
1.Всичко се връща рано или късно.(Ставам свидетел на това всеки божи ден.)
.....
:)

Полицията има закони:
> чл.4 T.2 > чл.6 Т.3
http://img109.imageshack.us/img109/1272/zakonmvr.jpg
Да не забравяме все пак, че с парите на данакоплатците плащаме заплатите на полицайте и други чиновнически структури.
То ест ние трябва да напътстваме как да работи полицията, а не обратното. Трябва да ни пази здравето, а не да бие. При псуване и посегателство се взимат други мерки, обаче има едно НО...
Законите дали са ни на ниво? Или мафията си има държава и е изгодно така?
С тези "рекетьорски" акциики дали се цели да се съберат пари за влизането ни в Шенген от март?
Изключваме ситуации като във Франция, което e масово недоволство след като бъркаш в джоба на данъкоплатеца.

В САЩ имат и камери на реверите за контрол дали полицая спазва закона.
Знаете за българския полицай в САЩ, който го привикват при всяко оплакване, че не се представял и че си превишавал правата, но в съда като пуснат камерата се оказва друго.
В момента, в който полицая е превишил правата си видно в съда, остава определен период без да изпълнява задълженията си, глоба и т.н.

А тук не съм чул за осъден полицай? Що ли? :roll:

---------
ПП:/ Към sysop-а: Сложете една опция spoiler за да не става дълъг поста.




Потребителски аватар
knight-errant
Мнения: 167
Регистриран на: Съб 24 май 2008 21:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот knight-errant » Нед 24 окт 2010 11:41


Днес

Полицаите излизат на протест

Искат ясни гаранции за ресурсно осигуряване


Неделя, 24 Октомври 2010
София

Протест на полицаите в градинката до сградата на МВР в София предстои днес. За това съобщават от Синдикалната федерация на служителите в МВР.

Протестите на полицаите са заради нарасналото социално недоволство и нерешените проблеми в системата.

Полицаите искат ясни гаранции за ресурсното осигуряване на служителите, приемане на предложенията им за изменение в Закона за МВР и запазване на разпоредбите в Кодекса за социално осигуряване, отнасящи се към служителите в МВР.

Преди дни вътрешният министър Цветан Цветанов заяви, че протестът е излишен, защото вече е обещал на полицаите, че ще бъдат подсигурени. Униформените в няколко града на страната вече заявиха, че няма да протестират.

АСН

Статията е на вестник Стандарт

Поразрових се малко.Ето всичките им искания Тук


Накрая се казва:

Призоваваме всички граждани, организации и институции да подкрепят справедливите ни искания.



Интересно ми е да чуя вашето мнение по няколко въпроса:
1.Четейки тези искания през годините, които са отправяли, смятате ли, че МВР в лицето на своите служители ( не на политическото ръководство ) е израстнало в положителен аспект?
2.Справедлив ли е протеста?
3.Трябва ли България да ги подкрепи и защо?


Пепи, хубаво ни разказваш за модела на поведение на служителите на реда в държави, които не са България - аз също имам своите преки и непреки впечатления от тяхната работа и мога доста да разкажа, но не виждам смисъл точно в този момент.
Снощи ти чете испанското законодателство.Бих искал да те помоля да направиш един паралел между нашият "Закон за МВР" и Закона за Полицията в Испания ( относно права, задължения и санкции при неизпълнение).Живял си там и можеш и да ни разкажеш за това и как се прилагат санкциите срещу тях.Опасявам се обаче, че и двамата ще достигнем до едни и същи изводи:
- Рибата се вмирисва от главата към опашката.
- В мътна вода най-лесно се лови риба.

Което пък от своя страна опира пак до мръсната думичка Политика.

ПП Кой те би по устата :lol:


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот тръба » Нед 24 окт 2010 12:00


[quote="policevidin"]
Нека те попитам Ти не си ли бил някой докато си работил в тази фирма???????????????????? .....Предполага се че гледаш телевизия[quote="policevidin"]
Не съм бил никой. Както вече казах: "най-голямата глупост е да удариш" това се отнася за всички. Не ми се мисли какво ще ти се случи ако попаднеш на някой адвокат, или свободен човек, които знаят за какво става въпрос. Полицаят има някои специфични провомощия пред гражданина. Тези правомощия дават на полицая само главоболия. :wink:

Телевизия не гледам от години. Може би съм склонен да го направя срещу заплащане.


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот policevidin » Нед 24 окт 2010 21:31


Явно опитите ми да ви уверя че искам да помогна, а не да се заяждам са били безсмислени.Явно е й ме приемате като Полицай (враг) а не като колега съфорумник! Е така да е, приятно дискутиране на темата и който както може да се оправя! Но все пак знайте че се намираме в БГ и тук няма значени къде какво пише защото е хаус породен не от полицията, а от целият народ (Най-вече от тези които избираме на всеки 4г.). Поздрави на всички.
''hooligans'' без лоши чувства. :beer


pepino74
Мнения: 23
Регистриран на: Нед 30 май 2010 22:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот pepino74 » Нед 24 окт 2010 21:45


knight-errant написа:...
Пепи, хубаво ни разказваш за модела на поведение на служителите на реда в държави, които не са България - аз също имам своите преки и непреки впечатления от тяхната работа и мога доста да разкажа, но не виждам смисъл точно в този момент.
Снощи ти чете испанското законодателство.Бих искал да те помоля да направиш един паралел между нашият "Закон за МВР" и Закона за Полицията в Испания ( относно права, задължения и санкции при неизпълнение).Живял си там и можеш и да ни разкажеш за това и как се прилагат санкциите срещу тях.Опасявам се обаче, че и двамата ще достигнем до едни и същи изводи:
- Рибата се вмирисва от главата към опашката.
- В мътна вода най-лесно се лови риба.

Което пък от своя страна опира пак до мръсната думичка Политика.

ПП Кой те би по устата :lol:

Никой не ме е бил, но все пак ще направя сравнението.
Държавите са - парламентарна монархия и парламентарна република!!!
Нашите закони са морално остарели и от 20 години дърпаме само назад. Мафията си има държава.
За тези 15 години когато съм бил там - тук нещата са коренно различно първо:
- По отношение към народа.
Второ:
- Санкцийте са по нормални според доходите - но не се прилагат - ще цитирам по-надолу защо.
Трето:
- Народа иска да знае данъците в какво се инвестират и какво е направено - прозрачност.

... и още куп други неща.

Испания е конолизатор.
Управлява от богати царски фамилий и там всяко нещо поискано от народа се прави.
Искат да са винаги на първо място.
Не е каприз, а улеснение. Грижа за народа. Всяка новост веднага там е достъпна за всички.
Като кажат няма път от тук до там до 1 месец са го направили проекта и е влезнал в действие.
То ест бюрокрацията е много малка и всичко става много бързо. Приходите са от Европейската банка за развитие и малка част от народа.
Може да се отиде във всяко кметство на общината и да се разгледат предстощите новости в района, какво се строй и какви планове има, да се поиска справка за нещо и никой не може да откаже.
Живея до полицейския участък. Разговарял съм с служителите в локала относно тяхната система и доста интересни неща споделиха, което беше изненада за мен (през тогавашната 1995 година).
Ето какво казват те:
- Ние нямаме право да спираме автомобилите за проверка, а само Трафико (Trafico) техния КАТ.Нямат точкова система в момента.Санкцийте са на 3 нива според нарушението /до 99 евро, 101-300 и 301-600 евро като глоби при средна от 1500 евро./
Единствено може да спрем колоната докато службата (със жълтите жилетки - КАТ) не вземе контрола при инцидент - сигнилизация и др. неща по пътя. Guardiа - е охранителната полиция която пък винаги се движи по 2-ма /за да се контролират взаимно и да няма после в съда този каза така... онзи онака/ и пази реда на гари, автогари, летища, хипермаркетите и др. Те имат право да те заловят на място при съмнителни действия, но пак идват специализиран екип за проверка на документите.
Всяка жаба да си знае гьола. Винаги се представят и имат баджове.
КАТ не санкционира !!! Няма ПАЯЦИ !!!
Тук ще навлезна малко по-подробно какво казват те.
Там не може да кажеш, че не си видял знака за забранен завой и др. - те се поставят от двете страни на пътя. Не съм глобявам за тези 15 год., а тук за 1 месец 3 пъти за нищо. Как да го тълкувам? Пътният полицай там ВИНАГИ помага, знае улиците в района и не санкционира, защото:
Съдебната система е много силна. Може да го осъдиш ако нещо е грешно - така наречената DENUNCIA - /пр. = оплакване/. Винаги с усмивка подхожда към нещата.
Незабележим е. Но когато имаш нужда, "изкача" отнякъде, а не да го дириш.
Ако го поставим в йерархичен вид - е човек който трябва да го напъстваш и следиш дали си изпълнява задълженията там и да му налагаш да оправя някакъв проблем на пътя, в сграда, да обезопаси място и т.н. Рядко по телевизията да се види инцидент в който да се спомен че се е десйтвало бавно.

Тук е обратното на всичко написано по-горе. Защо?

...
Ще допълвам на по-късен етап според развитието на темата.


Потребителски аватар
knight-errant
Мнения: 167
Регистриран на: Съб 24 май 2008 21:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот knight-errant » Нед 24 окт 2010 22:11


Аз имам въпрос ( не само към теб, а към всички ) свързан с тези два закона:

Закон за Министерството на вътрешните работи ( България ) - Тук

и

Закон за Силите за сигурност ( Испания ) - Тук


В Закона за МВР:

Глава трета.
ОСНОВНИ ЗАДАЧИ
Чл. 6. Основните задачи на МВР са:
1. защита на националната сигурност;
2. противодействие на престъпността и опазване на обществения ред;
3. защита на правата и свободите на гражданите и опазване на техните живот,
здраве и имущество;
4. (нова - ДВ, бр. 69 от 2008 г.) осигуряване на разследване на престъпления;
5. (нова - ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 25.12.2009 г.) защита при бедствия;
6. (нова - ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 25.12.2009 г.) осигуряване достъп на
гражданите до службите за спешно реагиране чрез Националната система за спешни
повиквания с единен европейски номер 112 (ЕЕН 112);
7. (предишна т. 4, изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г., предишна т. 5 - ДВ, бр. 93 от
2009 г., в сила от 25.12.2009 г.) осигуряване на пожарна безопасност и извършване на
пожарогасителна и аварийно-спасителна дейност при пожари, бедствия, аварии и
катастрофи;
8. (предишна т. 5 - ДВ, бр. 69 от 2008 г., предишна т. 6 - ДВ, бр. 93 от 2009 г., в
сила от 25.12.2009 г.) охрана и контрол на държавната граница;
9. (предишна т. 6, изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г., предишна т. 7 - ДВ, бр. 93 от
2009 г., в сила от 25.12.2009 г.) защита от тероризъм;
10. (предишна т. 7 - ДВ, бр. 69 от 2008 г., предишна т. 8 - ДВ, бр. 93 от 2009 г.,
в сила от 25.12.2009 г.) информационно осигуряване на министерството и органите на
държавна власт;
11. (предишна т. 8 - ДВ, бр. 69 от 2008 г., предишна т. 9 - ДВ, бр. 93 от 2009 г.,
в сила от 25.12.2009 г.) оказване на съдействие на други държавни органи;
12. (предишна т. 9 - ДВ, бр. 69 от 2008 г., предишна т. 10 - ДВ, бр. 93 от 2009
г., в сила от 25.12.2009 г.) международно сътрудничество;
13. (предишна т. 10 - ДВ, бр. 69 от 2008 г., предишна т. 11 - ДВ, бр. 93 от 2009
г., в сила от 25.12.2009 г.) предоставяне на административни услуги и осъществяване
на контролна дейност.



В Закона за Силите за сигурност:

ГЛАВА II.
Основни принципи на действие.
Член 5.

Има основни принципи за поведение на членовете на силите за сигурност, както следва:

Адаптиране на правната система, по-специално:

Играйте ролята си с абсолютно уважение към Конституцията и други нормативни документи.

Като действа в изпълнение на техните задължения с абсолютна политическа неутралност и безпристрастност и поради това, без дискриминация, основана на раса, религия или становище.

Като действа с почтеност и достойнство. По-специално, следва да се въздържат от всякакви действия, за корупция и решително се противопоставя.

За извършване на работа, на принципите на йерархия и субординация. Във всеки случай, поради послушание може да обхваща поръчки свързани с изпълнението на актовете ясно съставлява престъпление или са в противоречие с Конституцията и законите.

Съвместна работа с администрацията на правосъдието и ще помогне я в условията, определени със закон

Отношения на Общността. Уникално:

Предотвратяване, при изпълнение на професионалните им характеристики, обидни, произволни или дискриминационни практики, включващи физически и морално насилие.

В пълно съответствие с правилното лечение и внимателна в отношенията си с гражданите, които се стремят да подпомагат и защитават, когато обстоятелствата го налагат, или това не се изисква. Във всички свои интервенции, предоставяне на информация съхраняват, и възможно най-широка, за причините и целта на тях.

При осъществяване на своите функции действат с необходимото решение, без закъснение, когато той зависи избегнат сериозни увреждания, незабавно и непоправимо прави ръководи от принципите на съгласуваност, възможности и пропорционалност при използването на средствата, с които разполагат.

Оръжие трябва да се използва само в случаите, когато има разумно сериозен риск за живота, физическата цялост или на трети лица или обстоятелства, които могат да представляват сериозна опасност за обществената сигурност и в съответствие с принципите, които посочени по-горе.

Лечение на задържани лица, по-специално:

Членове на силите за сигурност се легитимират като такива при вземане на арест.

Гарантиране на живота и физическата неприкосновеност на хората, които са за арест или задържане и зачитат честта и достойнството.

Ще наблюдават спазването и дю дилиджънс процедури, срокове и изисквания на закона, когато се пристъпи към задържане на лице.

Професионална всеотдайност, трябва да изпълняват задълженията си с пълна отдаденост и винаги трябва да се намеси по всяко време и място, се намират на или извън работно време, да защитават закона и обществената безопасност.

Професионална тайна, трябва да водят строга тайна по отношение цялата информация, с която разполагат, поради или във връзка с изпълнението на техните задължения. Не се изисква да разкриват източниците си на информация, освен ако упражняването на функциите си, или на разпоредбите на Закона за наложени им да действат по друг начин.

Отговорност, са лично и пряко отговорен за действия, които в своята работа в края на краищата, извършени в нарушение или нарушение на правните норми и правилата за тяхната професия и принципите, изложени по-горе, без да се засяга задължението, което може да съответства на държавната администрация за един и същ.


Както може да се види Отговорността е подобна и в двата закона.Защо обаче в Испания се получава момента - полицая спазва закона и е пример за обществото, ползва се с огромно доверие, а тук нещата са на обратно (знаем каква е реалността)?Едва ли проблема е само в неадекватното на отговорността, която носят заплащане - медала има две страни както знаем.

Явно опитите ми да ви уверя че искам да помогна, а не да се заяждам са били безсмислени.Явно е й ме приемате като Полицай (враг) а не като колега съфорумник! Е така да е, приятно дискутиране на темата и който както може да се оправя! Но все пак знайте че се намираме в БГ и тук няма значени къде какво пише защото е хаус породен не от полицията, а от целият народ (Най-вече от тези които избираме на всеки 4г.)


Напротив, изказванията ти бяха изключително полезни, но вместо да се получи градивен спор, както обикновено се стигна до това да има някой обиден.Не съм съгласен, а и не съм длъжен да се съглася с теб и да потърся същите мотиви за избор на морално поведение, както и ти също не си длъжен да се съгласиш с мен.Важното е да можем да водим спокоен и цивилизован диалог, въпреки различията си.
А хаосът в държавата - за него имаме вина всички - кой повече, кой по-малко и МВР в това число ( не визирам само политическите ръководства, които е имало това министерство).

Е така да е, приятно дискутиране на темата и който както може да се оправя!


В това ли е смисъла на нещата?


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот hooligans » Нед 24 окт 2010 23:50


Темата се изроди, стана безсмислена!
Целта на темата беше да препиша една книжка със същото заглавие, но лека полека стана спам и нападки към определен потребител, моля да се изтрият всички мнения без първото и като добявя остатъка да се заключи!


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот ABSOLUT » Вто 12 апр 2011 18:17


Ще ви разкажа една история, коато ми се случи днес, може да е от полза на някой.
Разказа се казва "Да те блъфира полицай" :lol:

Карам по магистралата, на темпомат съм с 150 км/ч (реално са около 147 км/ч), хубава скорост, нито е опасна, нито пък съвсем да се влачи човек.
А и съм я избрал, защото знам че обикновено полицаите настройват радарите си да засичат от 20 км/ч над ограничението.
Карам си аз и след един завой гледам патрулка и единия катаджия излиза да ме спира.
Спирам аз, катаджията идва и го питам супер учуден дали ме спират за скорост, той казва че да и да отида при колегата в патрулката.
Аз му показвам през прозореца, че съм бил на темпомат с 150 км/ч и му соча таблото, където си седи изписано и се вижда много добре.
Отивам аз при Астрата, давам документите на колегата, гледам радара и какво да видя :shock
ето една снимка на радара за пояснение:
Resized-S7RRE.jpg

На по-малкия сив екран отдолу, където пише с големи букви KM/H и трябва да покаже моята скорост, НЕ пишеше нищо, нито нули, нищо.
А на горния зелен екран си пишеше данни по всички полета, като на полето VL, където пише минималната зададена скорост, над която радара пищи, беше изписано 158.
Аз докато гледах това, катаджията в колата вече започваше с блъфа и извади пачката актове, каза ми как съм в нарушение и съм карал със 158 и че ще ми пише акт И започва естествено с най-горния ред, да си попълва неговите имена и чин :lol:
Аз вече се бях светнал какво става и казвам, че отивам до колата да си взема телефона, връщам се и пускам на камера да снимам екрана на радара.
И от там двамата като скочиха:
"Какво снимаш?" и аз "Ами радара"
"Ама защо?" - "Ами като доказатество, че нещо ме съмнява тази ситуация"
"Според конституцията нямаш право да снимаш хора без тяхното разрешениое" - "Ами за това ще снимам само радара, не вас"
"Забранено е да се снима полицай" - "Но това не е полицай, ами само радар."
"Забранено е да снимаш полицейски атрибути" - " ( :lol: ) Ама полицейски атрибути са униформата, значката, картата, фуражката, Астрата"
и продължавам аз:
-"Чел съм инструкциите на ТР4 и знам че на долния екран трябва да пише моята скорост, а на горния настроената от вас.
Според мене радара си е настроен за над 158, вие сте видяли че карам със 147-150 на долния екран и сте решили да ме спрете. Когато съм подминал Астрата, тъй като скороста ми е под 158, данните от долния екран изчезват и той остава празен. А вие сега се опитвате да ме правите на турист и да изкарате че съм карал с 158. За това искам да снимам, защото няма да оставя нещата така"
Този с актовете, тогава казва най-големия виц:
"Това 158 е отчетената скорост, а долу не пише нищо, защото там изписва твоята скорост, когато вече е запаметена в паметта на радара, а за сега все още не е запаметена :lol: :063: :screwy scare
А другия продължава:
-"Ти снимай и ще те прибера в районото, ще ти вземат телефона като доказателство за 2 години докато тече делото, па че видиш"
-"Ама не може да ми пишете акт така, да не говориме че още не сме проверили и лепенките за метрологичния контрол на радара"
-"Ама ние няма да ти пишеме акт, само те записваме, че сме те проверили"
И тогава гледам, че актовете вече са на седалката и катаджията държи бланката с таблицата за спрените и проверени коли. :lol:
Върнаха ми документите и ми пожелаха лек път.

Та колеги, внимавайте като ви спират, въпреки притеснението в такава ситуация, оглеждайте добре какво става, не приемайте веднага всичко за факт и си питайте каквото ви интересува.
Защото някои полицаи, вместо да служат на гражданите и да разясняват правата им, се опитват да ви мамят най-безочливо, като циганин.


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот policevidin » Сря 13 апр 2011 1:36


ABSOLUT написа:...

:063: :063: :063: Мноооого яка ситуация. Ето за това говоря! Заради ето такива царвули патят и малкото решени да си бранят хляба достоино. Браво колега много добре си им направил. Само да добава че снимкивият материал не е доказателство в съда освен ако не е от СРС. Но в новините или господари на ефира приемат такива маТряли :Mr Green Fun А на баш "колегите" ми от К*Т спрете бе колеги, спрете да се праите на цигани за 10лв. :beat_butt2


Потребителски аватар
bobiwer
Мнения: 328
Регистриран на: Нед 05 авг 2007 2:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот bobiwer » Нед 29 май 2011 2:42




stanev11
Мнения: 734
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 16:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот stanev11 » Пон 08 авг 2011 10:24


в тази тема се пишат много глупости и тъпотии,един чул,друг видял,трети почти разбрал.Спрете се,има закони,сайт на МВР,конституция.Каквото искате да знаете за правата си и правомощията на полицията си го пише,а вие започвате да си го тълкувате по смешен начин.Поредната тема-полицаи срещу граждани.

При извършването на проверка полицая има като задължение да се легитимира(длъжност,фамилия и структурно звено в което служи)плюс задължителните отличителни знаци(значка и бадж ако извършва пътен контрол).Това е което имате право да записвате,плюс номера на патрулния автомобил.Нямате право да записвате лични данни от служебна карта,но може да пискате да се легитимира и с нея.

Нито държавата ни е държава,нито гражданите,граждани,както и полицията ни е полиция.Бъркоча е голям.


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот policevidin » Сря 10 авг 2011 0:02


stanev11 написа:в тази тема се пишат много глупости и тъпотии,един чул,друг видял,трети почти разбрал.Спрете се,има закони,сайт на МВР,конституция.Каквото искате да знаете за правата си и правомощията на полицията си го пише,а вие започвате да си го тълкувате по смешен начин.Поредната тема-полицаи срещу граждани.

При извършването на проверка полицая има като задължение да се легитимира(длъжност,фамилия и структурно звено в което служи)плюс задължителните отличителни знаци(значка и бадж ако извършва пътен контрол).Това е което имате право да записвате,плюс номера на патрулния автомобил.Нямате право да записвате лични данни от служебна карта,но може да пискате да се легитимира и с нея.

Нито държавата ни е държава,нито гражданите,граждани,както и полицията ни е полиция.Бъркоча е голям.

Евaлa колегa зa моментa си с нaй-прaв от всиЧки, товa се опитaх дa кaжa преди време aмa не ми се полуЧи. :012:


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот joker » Чет 01 сеп 2011 20:57


policevidin написа:
stanev11 написа:в тази тема се пишат много глупости и тъпотии,един чул,друг видял,трети почти разбрал.Спрете се,има закони,сайт на МВР,конституция.Каквото искате да знаете за правата си и правомощията на полицията си го пише,а вие започвате да си го тълкувате по смешен начин.Поредната тема-полицаи срещу граждани.

При извършването на проверка полицая има като задължение да се легитимира(длъжност,фамилия и структурно звено в което служи)плюс задължителните отличителни знаци(значка и бадж ако извършва пътен контрол).Това е което имате право да записвате,плюс номера на патрулния автомобил.Нямате право да записвате лични данни от служебна карта,но може да пискате да се легитимира и с нея.

Нито държавата ни е държава,нито гражданите,граждани,както и полицията ни е полиция.Бъркоча е голям.

Евaлa колегa зa моментa си с нaй-прaв от всиЧки, товa се опитaх дa кaжa преди време aмa не ми се полуЧи. :012:

Прав,прав...ама който не си е имал работа с полицаи психопати той не знае за какво става въпрос.... :beat_butt2 + :screwy = :banghead: scare ....подбора в момента е под всякаква критика...


mirror
Мнения: 535
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 14:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград
Контакти:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот mirror » Пет 02 сеп 2011 20:25




както ги виждам нещата само това е решението :!:
ама се съмнявам на нашите мили управници да им стиска да го направят :twisted:




Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот policevidin » Съб 10 сеп 2011 15:18


:) Да колега ама никога няма да стане за съжеление. Не е само от управниците. 80% от показаните тактически деиствия на клипа са ъпсурдни до сега не ми се е случвало да използвам наученото в школата относно задържане на лица и прочие.... Тези които преподават там (в школите) на 70% от тях не са излизали на улицата за да видят как се работи там, само на учебник го знаят и в домашни условия. Иначе идеята с клипчето е добра в Естония мисля че беше са още по-прозрачни.

joker написа:................................
Прав,прав...ама който не си е имал работа с полицаи психопати той не знае за какво става въпрос.... :beat_butt2 + :screwy = :banghead: scare ....подбора в момента е под всякаква критика...

и ти си прав, но като на всякъде и в тази институция има КОПЛЕКСАРИ и то доста. Точно те трябва да си ходят а не всички които са със синя униформа :screwy



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 139 госта