Правата на гражданите и полицията.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот maxpayne » Чет 01 авг 2013 19:45


К.Одаджийски написа:Саво уточни един полицай ли е на тия 150-170 души или е един служител на МВР, щото тия журналистически стъкмистики ако мога бих си изтрил задника с тях.

Те не са журналистически, а от министерството. В случая визирам 47 000 служители в МВР - полицаи и администрация. Извън тях са пожарникари и т.н., та общия брой отива някъде към 60-65 000.




Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот Bioside » Съб 10 авг 2013 21:44


hooligans написа:Темата не беше ли "Правата на гражданите и полицията."?
Осрахте поредната полезна тема... :bowdown


Тя самата тема е за ключ Хулигане.Няма как да се говори за права на гражданите след като няма закон за частната собственост.Колата също е частна собственост и никой няма право да те извежда оттам без прокурорска заповед.Изключвам случаите на употреба на алкохол доказано с дрегер пред страничното ти стъкло.Не може да вземем най екстремния модел на демокрация какъвто е американския а да не приемем техния конституционен модел.При това положение и малко дете разбира че става въпрос за осъвременен геноцит.Поздрави :bishop :drunk


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот icoico » Пет 16 авг 2013 22:44


Геноцид? :gruebel Да не би всяка вечер маскирани ченгета да те просват на капака на колата или какво...?


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот Bioside » Нед 01 сеп 2013 22:29


Това ли е твоята представа за геноцит.Много жалко ако е така.Има една книжка на Георги Войнов с подобно заглавие.Прочети я ако не си я чел.Прочети по внимателно и последните ми две изречения.По принцип всеки трябва да се оправя сам и има право само да плаща данъци,но в конституцията е подчертано че частната собственост е неприкосновена и Моят Дом е Моята Крепост.Имаш право да притежаваш оръжие с което да защитиш дома си или посегателства върху личната ти собственост и семейството .Да ама при нас не е така.Полицията може да нахлуе в дома ти без прокурорска заповед,да ти тегли един хубав бой след това да ти се извини и ти щеш не щеш ще приемеш иначе трябва да си изхвърляш боклука с лична карта в джоба :mhihi Влязал да краде,гръмнал го с преправен пистолет щото няма право да си купи законен и айде в пандиза при братята на крадеца.Още примери да ти давам ли :question Кое не е геноцит.Гаврата с полицая дето защити Българското Знаме.Ти си мислиш,че като се прибереш в София зад металната си врата и входа дето се заключва и хората от провинцията са така.В някои места положението е по бетер и от Косово.Цял ден съм из провинцията.Работата ми е свързана с това.Дотегнало ми е да гледам ограбени и опустели къщи.Примери мога да ти дам още много ама едва ли ще ме разбереш,щом свързваш всичко това с полицаи,коли и капаци.


Геноцид е- Когато два вълка и един пръч гласуват какво ще ядът за обяд.
Конституционна свобода е-Когато добре вооръженият пръч оспорва резултатите от гласуването и даже успява да запръчи двамата гласоподаватели :mhihi

Та Те Така :drunk


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот icoico » Пон 02 сеп 2013 20:44


Bioside написа:...Имаш право да притежаваш оръжие с което да защитиш дома си или посегателства върху личната ти собственост и семейството .Да ама при нас не е така.Полицията може да нахлуе в дома ти без прокурорска заповед,да ти тегли един хубав бой след това да ти се извини и ти щеш не щеш ще приемеш иначе трябва да си изхвърляш боклука с лична карта в джоба...


Tоест искаш да ти дадат право да изпозастреляш полицаите, ако са дошли да нахлуват у вас без прокурорска заповед ли? :gruebel Божеее, кви неща научавате от Холивуд :respekt

.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот Spas » Вто 03 сеп 2013 15:03


icoico написа:
Bioside написа:...Имаш право да притежаваш оръжие с което да защитиш дома си или посегателства върху личната ти собственост и семейството .Да ама при нас не е така.Полицията може да нахлуе в дома ти без прокурорска заповед,да ти тегли един хубав бой след това да ти се извини и ти щеш не щеш ще приемеш иначе трябва да си изхвърляш боклука с лична карта в джоба...


Tоест искаш да ти дадат право да изпозастреляш полицаите, ако са дошли да нахлуват у вас без прокурорска заповед ли? :gruebel Божеее, кви неща научавате от Холивуд :respekt

.


Да, аз искам! И не само те, никой не трябва да има право да навлиза в собствеността ти! Ако един крадец има страх, че могат да го застрелят на място в чужда къща, защото е законно (примерно) и ако няма страх (както е сега), а си влиза където си иска, ще е по-различно! Сега има действителна случка да хванат крадец в кола и той да се измъкне в съда, като казва: Влезнах в колата, защото духаше силен вятър, да не настина! А не за да я крада :eek Или дъжд...или каквото и да е.

Ако има такъв закон, много от крадците ще си помислят много, ама много, защото и на тях им е мил живота!..... поне на повечето. Сега просто нямат страх от закона и повечето са със условни присъди само.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2111
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот Petrolhead » Вто 03 сеп 2013 15:20


Явно не си бил в южните щати.
Жокер: крадеца също е въоръжен


Потребителски аватар
KoKu
Мнения: 241
Регистриран на: Съб 25 авг 2012 16:08
Автомобил: E38 ALPINA
Двигател:

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот KoKu » Вто 03 сеп 2013 15:22


Може ли полицай без заповед да ми пребърква колата и личната ми чантичка ?


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот Spas » Вто 03 сеп 2013 15:34


По-принцип не, може да гледа само документи, аптечка, пожарогасител, триъгълник и т.н. НО, ако има основание да мисли, че превозваш или притежаваш нещо незаконно има.

Пример - Ако ти каже отвори си багажника - няма право, но ако ти каже: Дай да видим аптечката - искаш, неискаш ще го отвориш :mhihi освен, ако не си я държиш в колата, ама се съмнявам.

В превод - могат да си правят почти каквото си поискат! За съжаление :th_up


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот icoico » Сря 04 сеп 2013 11:33


idiotchooo написа: ...Сега има действителна случка да хванат крадец в кола и той да се измъкне в съда, като казва: Влезнах в колата, защото духаше силен вятър, да не настина! А не за да я крада :eek Или дъжд...или каквото и да е.

Ако има такъв закон, много от крадците ще си помислят много, ама много, защото и на тях им е мил живота!.....


Имаше такъв параграф в закона. После един баровец, Еди Минасян се казва застреля човек в гърба с аргумента, че се опитвал да му открадне колата и го оправдаха нооо...параграфът изчезна скоропостижно от закона icon_idea


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот Spas » Сря 04 сеп 2013 13:33


...което ясно показва нежеланието на властта да се намали престъпността. Аз съм убеден, че трябва да се дадат повече права на гражданите И на полицаите. Хем ние гражданите да можем да си защитаваме семействата и близките, хем народа да има респект към полицията. :th_up


draganeski
Мнения: 685
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 16:30
Автомобил: Mk3 GTI
Двигател: ABF

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот draganeski » Нед 03 ное 2013 8:48


Колеги, снощи бях спрян в движение. Както си карах нормално в града - изпревариха ме и през прозореца извадиха палката. След като спрях полицаите ме накараха да отворя багажника да видят какво имало вътре. Питаха ме за къде съм пътувал. Питаха ме колата дали била моя. Да уточня, че нямам задна броня, но номера си стои на мястото на багажника. Взеха ми документите да проверят по станцията, след което ми ги върнаха. След като попитах за какво съм спрян, полицая ми отговори "Отзад имаш ли броня? Нямаш. Значи колата не е изправна." Имаха ли основания заради липса на броня да ме спрат и кви бяха тия всичките въпроси, едва ли не сякаш съм откраднал колата... Просто ми стана много странно.


Потребителски аватар
pepi_iliev
Мнения: 189
Регистриран на: Вто 15 юни 2010 17:02
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 2000
Двигател: AGR
Местоположение: София

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот pepi_iliev » Нед 03 ное 2013 8:55


Мисля, че даже са имали право да ти спрат колата от движение, заради задната броня. Без броня май се води "конструктивна промяна в ППС" или нещо подобно беше. :rolleyes


draganeski
Мнения: 685
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 16:30
Автомобил: Mk3 GTI
Двигател: ABF

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот draganeski » Нед 03 ное 2013 8:56


Ясно. Просто реших да попитам, че ми беше странно. Благодаря, колега! ;)


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот Bioside » Вто 12 ное 2013 19:36


icoico написа:
Bioside написа:...Имаш право да притежаваш оръжие с което да защитиш дома си или посегателства върху личната ти собственост и семейството .Да ама при нас не е така.Полицията може да нахлуе в дома ти без прокурорска заповед,да ти тегли един хубав бой след това да ти се извини и ти щеш не щеш ще приемеш иначе трябва да си изхвърляш боклука с лична карта в джоба...


Tоест искаш да ти дадат право да изпозастреляш полицаите, ако са дошли да нахлуват у вас без прокурорска заповед ли? :gruebel Божеее, кви неща научавате от Холивуд :respekt

.


Не те знам на колко лазарника си,но днес набиха децата ни. :banghead Все още ли мислиш така. :question И пак си помисли за Холивуд.Писал съм го и друг път и пак ще го напиша.Ако аз съм на тяхно място,хвърлям им държавната заплата .И гладен да остана никога няма да посегна на Родителите ни и Децата ни.С какви очи ще си купиш ядене с тези пари :exclaim Ако имах една бутилка УзО в ръцете си нямаше да посмеят да бият детето ми :bishop



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта