Районен инспектор и жалба срещу съседи

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот pakumba » Вто 30 мар 2010 10:17


Колеги, аз съм един от многото с проблемни селджуци над него. Разправях се с тях съвсем нормално, не разбират от дума, почнах да викам полиция и проблема се решава за вечерта, но след седмица пак същото. Идваха 2-3 пъти хората, ама ми писна вече да ги викам, вчера реших да се разправям ненормално вече, ама тея не отвориха, после дойдоха и полицаи и пак не отвориха мишките. Сега съм намислил да подам жалба при районния инспектор, някой има ли опит с този метод какво прави той и какви са точно санкциите, които може да им наложи, защото в нета цифрите са различни навсякъде.
Проблема се състой във вдигане на шум след 22 часа.




Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Вто 30 мар 2010 10:20


pakumba написа:Колеги, аз съм един от многото с проблемни селджуци над него. Разправях се с тях съвсем нормално, не разбират от дума, почнах да викам полиция и проблема се решава за вечерта, но след седмица пак същото. Идваха 2-3 пъти хората, ама ми писна вече да ги викам, вчера реших да се разправям ненормално вече, ама тея не отвориха, после дойдоха и полицаи и пак не отвориха мишките. Сега съм намислил да подам жалба при районния инспектор, някой има ли опит с този метод какво прави той и какви са точно санкциите, които може да им наложи, защото в нета цифрите са различни навсякъде.
Проблема се състой във вдигане на шум след 22 часа.

прочети си новия закон за етажната собственост. забранено в вдигането на шум след 00-06ч. 12-14ч. строителните работи са до 22ч


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот AmW » Вто 30 мар 2010 10:32


От кога е този закон?
Тази година ли?
Защото миналата ноември месец в 22:01 дойдоха вкъщи господата милиционери....


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот pakumba » Вто 30 мар 2010 10:44


мисля, че този нов закон е валиден за Варна и то лятото, предполагам се взема предвид увеселителния тип на града.
Със сигурност за последните 3 месеца са идвали след 22 часа, вчера беше 22 и малко.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот bobocamaro » Вто 30 мар 2010 10:59


Това трябва да е въпросния закон.Приятно четене.
На трето викане на квартален инспектор се съставя акт с последващо наказателно постановление за глоба според Общинската наредба.При рецидив съвета който повечето пъти кварталния инспектор "не дава" е завеждане на съдебна претенция към причинителя на шума.При завеждане на делото ще ви е необходим адвокат който да ви представлява в съда и в хода на делото следва обръщение към свидетели и оторизирано вещо лице.Неговата задача е да направи експертиза която има сила в съда,а именно замерване на нивото на шума в жилището ви според нормативните актове.Красив филм с неясен край..


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот Ivailo » Вто 30 мар 2010 11:33


Аз имам въпрос по темата.. Като идват господата милиционери, не трябва ли да водят и хора от ХЕИ да замерят шума? Щото така и аз мога да събудя комшията отгоре, че не ме кефи как хърка...


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот pakumba » Вто 30 мар 2010 12:26


bobocamaro написа:Това трябва да е въпросния закон.Приятно четене.
На трето викане на квартален инспектор се съставя акт с последващо наказателно постановление за глоба според Общинската наредба.При рецидив съвета който повечето пъти кварталния инспектор "не дава" е завеждане на съдебна претенция към причинителя на шума.При завеждане на делото ще ви е необходим адвокат който да ви представлява в съда и в хода на делото следва обръщение към свидетели и оторизирано вещо лице.Неговата задача е да направи експертиза която има сила в съда,а именно замерване на нивото на шума в жилището ви според нормативните актове.Красив филм с неясен край..


мерси за отговора. а сигурен ли си за това 3-то идване на кварталния инспектор- аз знам, че става дума за 3ти сигнал към полицайте, защото това са 2 различни неща- при първия случай говорим за квартален, а при втория за пешаци обикновенно от РПУ-то, които нямат общо с кварталния и не го уведомяват за проблема. Моя квартален е в неведение до момента, в който не отида при него. Днес говорих с нея и по телефона ми каза да си поговорим, та да видим дали има нужда от писане на жалба или само с предупреждение щяло д астане. Така или иначе мисля да си пусна жалба, па те да си ги предупреждават. Във всички случаи няма да се стига до съдене, нямам нито толкова време, нито пък нерви да се разправям с това.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот Ivailo » Вто 30 мар 2010 12:30


На мен като комшийката ми викаше полиция, ми бяха казали, че първите 1-2 пъти е само предупреждение, после се почват актовете.


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот One » Вто 30 мар 2010 13:08


ISRalien написа:На мен като комшийката ми викаше полиция, ми бяха казали, че първите 1-2 пъти е само предупреждение, после се почват актовете.


за СОфия
според НАРЕДБА № 1
за обществения ред на територията на Столична община

Чл. 4. (1) За задоволяване на битови потребности, в сградите етажна собственост, строителни, монтажни или ремонтни дейности, може да се извършват само от 08.00 до 14.00 часа и от 16.00 до 22.00 часа, след предварително писмено уведомяване на съкооператорите, най-малко 24 часа преди започването на дейността.
(4) В сгради, етажна собственост, се забраняват:
1. шумни увеселения в периода от 22.00 до 08.00 часа;
Глава шеста
Контрол и санкции

Чл. 19. (1) Контролни органи по прилагането на тази наредба в рамките на тяхната компетентност са:

1. кметът на СО и кметовете на райони или упълномощени от тях длъжностни лица.

2. служителите на Столичен инспекторат.

3. началниците на подразделения на Столична дирекция на вътрешните работи и Пожарна безопасност и спасяване - СДВР.

4. ръководителите на техническите служби и на службите по контрол на строителството в СО и районите.
....
(2) За нарушение на забраните по чл. 2, ал. 5; чл. 4, ал. 1,ал.4,т.1 и т.2,ал.5, и ал.6; чл. 5; чл. 6; чл. 9; чл. 11, ал. 1, т.9, т.10, т.11, т.12, т.13, т.14, т.15, т.16, т.17, т.19, т.20, т.22, т.23, т.24, т.25, т.28, т.29, т.30,т.31 и т.35 ал. 3, т.1 и т.3, се налага административно наказание глоба, в размер от 200 лв. до 1000 лв., а на еднолични търговци и юридически лица – имуществена санкция, в размер от 1 000 лв. до 10 000 лв.

При повторно нарушение глобата е от 400 лв. до 2 000 лв., а за юридическите лица санкцията е от 5 000 лв. до 25 000 лв.

........................
демек още на първо идване полицията трябва да състави акт за 200 лв !


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот Ivailo » Вто 30 мар 2010 13:18


Моите случаи са от 2003 година, Благоевград. Тогава това ми обясниха господата.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот bobocamaro » Вто 30 мар 2010 13:45


pakumba написа:
мерси за отговора. а сигурен ли си за това 3-то идване на кварталния инспектор


Тук пак нещата са размити,когато на момента подаваш сигнал на национален номер 166 пристига кола по местоживеене и полицията прави забележка.Всичко това после патрула го отчита в районното на оперативен дежурен и документите за това как е протекло дежурството се съхраняват,поне са длъжни да го правят.Тук идва ролята на твоя квартален инспектор да се размърда,да си събере преписките които установяват трикратната твоя жалба и посещение на патрул при изродите.Тогава рецидива е документиран по надлежния ред и теслата за съседите е много по-голяма.Аз избрах другия начин : бих ги по стълбището,и те ме биха 4:1 съотношение.Докарах си последно предупреждение за хулиганство и саморазправа плюс забрана да се качвам на горния етаж от кварталния.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот chefito » Вто 30 мар 2010 15:14


Какви са шумовете? Някакви сосни кючеци? Пиянски изпълнения? Или?


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот pakumba » Вто 30 мар 2010 16:20


най-често усилват ТВ яко, в нас мога на муте да гледам телевизия, чат-пат си крещят, чат пат местят някоя маса от единия до другия край.то че и блока е супер смотан е вярно де, ама преди тея пееееруги да дойдат да живеят 5 год не знаех имам ли отгоре съсед или не....
прясното инфо от инспектора- пълен ташак са тези инспектори, трябвало до РПУ да подам жалба, за да се задействат тези, записа ме там нещо си и аз казвам, ок, кво да очаквам от вас и кога- тя ми отговаря, ами аз ви казвам първо жалба да си пуснете.... аз:значи да разбирам, че сега идвах напразно и вие дори няма да идете до тези, така ли? тя: ами може да се каже... та това е с районните, няма сми да се занимавате с тях.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот chefito » Вто 30 мар 2010 16:52


Колега, осъзнавам болката ти, но според мен няма да намериш утеха и сериозно съдействие от властите. Изброените от теб шумове са стандартни за всеки блок. Чувам всички съседи как се чукат. Знам коя програма гледат. Знам кога вечерят /защото местят масата/...знам как си викат на галено....според мен контраста от тих съсед с някой малко по-шумен те е изнервил..... :да:


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот bobocamaro » Вто 30 мар 2010 17:26


pakumba написа:ами може да се каже... та това е с районните, няма сми да се занимавате с тях.


Така ли?Тогава заплаши нея с подаване на жалба за неизпълнение на служебни задължения в поверения и район.Щото колегата и в ж.к.Надежда редовно си обикаляше пациентите с една папка в ръка и си вършеше работата.И най-накрая пусни една тема че набираш доброволци от форума-да си поговорим с теа мърлячи.Аз ще дойда със сигурност с поне още един достоен малоумник.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта