Районен инспектор и жалба срещу съседи

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот Ivailo » Вто 30 мар 2010 17:39


Тия шумове няма как да ги докажеш.. Трябва цяла вечер да седиш с още 3ма от хеи и да дебнете кога си говорят...
Аз си помислих, че са от "Клуб на привържениците на алкохола в България" и се наливат сека вечер и си правят караоке после mhihi mhihi mhihi
Радвай се, че не са такива :idea:




pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот pakumba » Вто 30 мар 2010 18:47


абе аз не съм такъв пенсионер чак. има там освен другите боклуци и един дядка, който е глух. не чувам телевизора, а разбирам какво се говори на него без да се напрягам, миналото лято по цяла нощ не се спираше това. иначе проблем да им хвърля един бой няма, ама не е хубаво да се стига дотам.
а районния инспектор просто каза, че като от РПУ-то й дадат жалбата ми, тогава може да направи нещо. а защо не може при нея да се пусне директно не знам, питах, каза в РПУ да ходя.


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот kaiser666 » Вто 30 мар 2010 19:10


Я хвърли един бой на дядката,защото не чува и си мести масата. :applause:


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот pakumba » Вто 30 мар 2010 19:12


kaiser666 написа:Я хвърли един бой на дядката,защото не чува и си мести масата. :applause:


той нека не чува, ама до 22 часа, след тва може да гледа само неми филми :wink:


stanev11
Мнения: 734
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 16:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот stanev11 » Вто 30 мар 2010 22:22


самия районен е длъжен да си съблюдава за реда в дадения му район,а не да си стои в канцеларията и да събира жалби.Лично районния може да напише протокол за предупреждение,на базата на този протокол при повторно констатиране на шум може да се напише акт по общински наредби,ЗАКОН ЗА ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ и пр.лично той може да го напише с двама свидетели от ваша страна,така има повече сила за пред съда/повечето актове са с един свидетел и той е униформен/

От там прехвърляш топката на нарушителите,ако не искат повторен акт който ще е доста по голям от първия като наказание ще се укротят,ако ли не ,можеш да си заведеш дело срещу тях.Последствията могат и по голями да станат,ако се съберете няколко апартамента които също имат негативи към дадените субекти-по закон е възможно и изгонване от жилището.

А твоя районен да не се прави на ощипан ,затова че не знае нищо.Щом са идвали униформени полицаи да предупредят съседите ти,значи знае,всеки сигнал даден по станция и получен от граждани по телефон се записва,за всяко дежурство се пише докладна записка от екипа на патрула и там този адрес ще бъде вписан като посетен,предупредени ли са живеещите/ако са предупредени писмено се дава и протокола/дали са отворили,ако не са акт може да се пише и по адресната регистрация за нарушаване на нощна тишина,ако живеещите нямат и там могат да получат санкции/срока е 1месец за адресна регистрация/.Всичката тази информация се подава като информация на районните,няма как да не знаят какво нарушение е станало в тяхен район-нали затова са районни.


assd
Мнения: 642
Регистриран на: Чет 27 сеп 2007 11:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот assd » Вто 30 мар 2010 22:44


сигурно и ти живееш в блок ново строителство :Mr Green Fun


Потребителски аватар
palikari
Мнения: 449
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 19:53
Автомобил: GOLF 5 Polo Lounge tdi 2015
Двигател: BMM-2006
Местоположение: София

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот palikari » Сря 31 мар 2010 0:36


Значи, колега от личен опит от последните 9 месеца,в борбата ми с парантията,която е над мен.Патрулките и районния инспектор ги забрави-нямали уред с който да измерят шума когато идваха,отговор на жалба до РПУто още го чакам.Легалното решение е подписи от 75% от собствениците и на прокурор може нищо да не стане,но поне ще ги стреснеш.Но зависи от отношенията ти със съседите,трябва и да сте регистрирани като ЕТ.Аз ги събрах,но предвид мудността на системата засега изчаквам,като пробвах едно нещо,което засега действа.В момента в който почне да ми тропа слизам до таблото и й развивам бушоните.Ефективно и недоказуем.А от енергото не винаги идват приди изгрев слънце.


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот pakumba » Сря 31 мар 2010 8:08


assd написа:сигурно и ти живееш в блок ново строителство :Mr Green Fun


това е абсолютно така. като ми дойдат на гости от студентски град някои, които с ана общежитие и им прави веднага впечатление колко е шумно :shock


VesMil
Мнения: 393
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот VesMil » Сря 12 дек 2018 20:49


Привет колеги,
Да повдигна и Аз темата, да не отварям нова. Имам проблем с денонощен терор от съседите над мен. Многократно съм говорил с тях, аз и съпругата ми, резултат нулев, даже смед разговорите проблемите се увеличават. След 22.00ч. е основния проблем. Хлопане, дрънкате, скачяне, думкане. Кошмар е. Последния такъв случай беше в Събота вечер.(около 0.00ч),събудиха ни от сън. Ходих до районния инспектор още преди месец, каза че ще ги посети и говори с тях, вчера отново го посетих, взе да шикалкави, нищо не е свършил. Наложи се да търся познат полицай, за да ми каже как да процедирам.
Таа в такъв смучай се звъни на 112, пращат патрул, прави забележка, ако се наложи след това пак се обаждаш на 112, ако пак няма резултат, отивате в РПУ-то и се пуска жалба в която задължително се посочва кога сте се обаждали на 112.Таза жалба отивала в прокуратурата, която предупреждавала 1 път официално, след което всичко обикновенно приключвало.
Аз несъм го минал още, мо скоро ще е.
Терора е нетърпим. Споделете вашите решения по този проблем


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Районен инспектор и жалба срещу съседи

Мнениеот icoico » Нед 16 дек 2018 11:25


Настройваш се философски. Аз се преместих от блок в къща. Сега вече нощем чувам купоните на всеки див селинджър поне четвърт километър околовръст :mhihi



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта