Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот VWGT » Пет 09 мар 2018 16:53


Тези прогресива трейдинг (Позитива АД) имат ли лиценз за подобни дейности?
Как може да си дадете парите на хора, които са ви звъннали по телефона?




ginka.varbakova
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 08 мар 2018 20:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот ginka.varbakova » Пон 12 мар 2018 20:12


VWGT написа:Тези прогресива трейдинг (Позитива АД) имат ли лиценз за подобни дейности?
Как може да си дадете парите на хора, които са ви звъннали по телефона?


Там е работата - толкова са омотани данните и документите за всичките теа навързани фирми, че ако не си професионалист, трудно ще се справиш. Прогресива имат на сайта си качен лиценз от 2014 на ББГ Симекс (друг много стар посредник, чийто лиценз е отнет 2012...но може би са изкарали нов).
На мен не са звъняли и не съм мамен, но до гуша ми дойде от тях (Джабаров, Моллов, Марков и т.н.) Наречете го личен мотив, но искам справедливост.

Г-н Мицов, това с протестите сериозно ли? В сайта на Прогресива са дали адрес на центъра, но реално...адресът им е бул. Бъкстон 42а. Кога пак сте там?

Последна промяна от ginka.varbakova на Пон 12 мар 2018 20:44, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Водния дух1 » Пон 12 мар 2018 20:18


SvetlinMitzov написа:
ginka.varbakova написа:Здравейте,

Ново двайсе - една от новите фирми, свързана с Джабаров и Моллов, които мамят клиенти е Прогресива Трейдинг. Някой вече да се е опарил или да има информация, защото събирам за сигнал.



Здравейте,
При мен договора който ми дадоха беше към "Позитива АД". Това беше лятото на 2017. Още ми дължат 20 хил лева. Имам извадено разрешително за протест пред офиса им на Бъкстон 42А. От три дни им вдигаме нервите вече. Моля, всички на които им дължат пари, елате от понеделник да се съберем повече. Можете да се свържете с мен на 0885417755

Абе,вие за телефонните измами не знаете ли. Това е същото ,но малко по-интелигентно.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот icoico » Пет 30 мар 2018 22:08


Глобал Маркетс току-що в "Господари на ефира" :rolleyes


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Stivi » Пет 30 мар 2018 22:17


Емил Кошлуков с хубав пост във фейса по въпроса:
Понякога ми звънят непознати хора и ме питат, дали искам да търгувам на борсата, те можели да ме научат и да ми открият сметка при тях. Обикновено отказвам, защото си мисля, че едва ли се вадят добри пари. Те ми отвръщат, че е точно обратното, много добри пари се печелят, искам ли да пробвам? Тогава им казвам, че може би не е баш така, щом те самите звънят по цял ден на случайни телефони, вместо да тънат в охолство и разкош. И после питам не може ли направо да почна телефонист при тях, да не губим време с тая борса?
Затварят ми, явно не ставам за телефонист, само за борсов играч и милионер съм готов на тоя етап.

Последна промяна от Stivi на Вто 03 апр 2018 15:23, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Vlad777 » Вто 03 апр 2018 9:31


Репортаж на НОВА от 27 Януари 2018
:arrow ИЗМАМЕНИ ОТ ФИНАНСОВ ПОСРЕДНИК: По следите на парите
В писмена позиция до NOVA от КФН казват, че след отнемането на лиценза на „Глобал Маркетс” лицата, свързани с това дружество - Кирил Джабаров, Йордан Моллов и Роберт Димитров, продължават с инвестиционното посредничество без лиценз. От КФН допълват, че с цел прикриване на извършените сделки и действия те използват подставени физически и юридически лица.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот icoico » Вто 03 апр 2018 15:13




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот VWGT » Пет 06 апр 2018 22:56


днес по тв пуснаха реклама на прогресива трейдинг ...


ginka.varbakova
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 08 мар 2018 20:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот ginka.varbakova » Нед 08 апр 2018 13:45


От 2-3+ седмици върви рекламата, явно изкарваат добри пари по легален начин... така е, като никой не може да свърже фирмата с Джабаров и Моллов, съответно и не закачат Прогресива Трейдинг. От Господарите никакъв отговор, след като пратих сигнал до тях.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Vlad777 » Нед 08 апр 2018 23:29


На мен няколко пъти вече ми звънят от Прогресива Трейдинг. Начинът на водене на разговор и диалектът на "брокерите" говори за неграмотност и съвпада на 100% с глобал маркетс и производните им.

Това е становището на КФН:
Имайте предвид, че с издадения от КФН лиценз инвестиционен посредник "Прогресива Трейдинг" ООД (предишно наименование "ББГ Симекс-България" ООД) може да изпълнява дейности по посредничество на сделки с финансови инструменти, но няма право на изпълнение на тези сделки, както и няма право да държи пари и финансови инструменти на клиенти.


Едно търсене на WHOIS на домейна на Прогресива Трейдинг - progressivastocks.com, показва, че той се притежава от Интерактив Къмпани, което всъщност е актуалното име на дружеството, което преди се казваше Глобал Маркетс. ЧЕСТИТО!

Registrant Name: Simo Nikolov SImeonov
Registrant Organization: Interactive Company LLC
Registrant Street: 2 Hristo Belchev Str.
Registrant City: Sofia
Registrant State/Province:
Registrant Postal Code: 1000
Registrant Country: BG
Registrant Phone: +420.588001015


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Petrolhead » Вто 10 апр 2018 10:22


мойта тактика с тия е изобщо да не ги слушам.
- добър ден .... инвестции ... печалби .....
- червена слушалка ... blocked number
..... спокойствие


venci_1913
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 03 яну 2012 19:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот venci_1913 » Пон 18 ное 2019 16:30


Пичове , много сериозно ме измамиха тези мошеници . Може ли някой да ме свърже с някой от измамените , които са си взели парите по някакъв начин ?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Vlad777 » Чет 12 дек 2019 12:07


Предупреждение на КФН относно измамни телефонни схеми от нелицензирани инвестиционни посредници



На 04.12.2019 г. КФН публикува на интернет страницата си предупреждение относно зачестила активност на телефонни измами от нелицензирани инвестиционни посредници.

От КФН приканват при получаване на предложение от индивидуално лице за инвестиция на капиталовия пазар, първото да бъде направена проверка за истинността на посредника. На страницата на КФН могат да бъдат проверени имената на лицензираните инвестиционни посредници в „Регистри и справки“, „Електронен регистър и картотека“ – „Инвестиционни посредници“. Проверка на лицензираните инвестиционни посредници може да бъде направена и в Търговския регистър, както и в меню „Участници“ на интернет страницата на ФКИ.

КФН обръщат сериозно внимание за дружества с наименование „ИНТЕРНЕШАНЪЛ МЕНИДЖМЪНТ БРОКЕРС“ ООД (предишно наименование „АЛТЕРНАТИВА ФАЙНEНШЪЛ“ ООД), „АЛТЕРНАТИВА ЕКУИТИС“ ЕООД, „ФАЙНЕНШЪЛ РИПОРТИНГ“ ЕООД, както и за всякакво друго дружество с наименование, което съдържа думата „алтернатива“. Всички изброени дружества НЕ РАЗПОЛАГАТ и НИКОГА НЕ СА РАЗПОЛАГАЛИ с лиценз да извършват дейност като инвестиционни посредници.

Целият текст на съобщението може да видите тук.

обяви в jobs.bg:

АЛТЕРНАТИВА ЕКУИТИС ЕООД
ЕИК: 205236002
Адрес: София, Бул. Братя Бъкстон 42А
Телефон: 0883918131

Файненшъл Рипортинг ЕООД
ЕИК: 205730222
Адрес: БЪЛГАРИЯ
област София (столица), община Столична
гр. София 1000
район р-н Средец
ж.к. -, ул. Ген. Гурко No 1
Телефон: 0884015226

Алтернатива Файненшал БГ ЕООД
ЕИК: 205399830
Адрес: Бул.България 51 Б
Телефон: 0884015226

на същия телефон:
ГРИЙН МАРКЕТИНГ БГ ЕООД
ЕИК: 205669050
Адрес: БЪЛГАРИЯ
област София (столица), община Столична
гр. София 1407
район р-н Лозенец
ж.к. ЛОЗЕНЕЦ, бул. ДЖЕЙМС БАУЧЕР No 80
Телефон: 0884015226


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот VWGT » Чет 25 фев 2021 13:16


https://offnews.bg/medii/reporter-na-go ... 46637.html

През 2013 година финансовият брокер „Глобал Маркетс“ беше обект на разследване от ДАНС заради „всяване на банкова паника“, а лицензът на компанията беше отнет от Комисията за финансов надзор...
...
През 2020 още излъгани по същата схема сигнализираха на „Господарите“ за новите имена, с които финансовата пирамида действа: „Финанс Инженеринг“, „Фин Инженеринг“, „Позитива“, „Прогресива“, „Алтернатива“, „Капитал инженеринг“ и още сходни имена, с които финансовите брокери се представят. Зад всички тези фирми стоят Кирил Джабаров и Йордан Моллов ....
...
Интересен нов детайл около финансовата пирамида е медийната група, с която си служат срещу всеки, решил да подаде жалба срещу тях в полицията или прокуратурата. Клевети по адрес на засегнатите се разпространяват от месеци от сайтове, в чиито управителен съвет влиза управител на една от фирмите-част от схемата. Това са сайтовете crimes.bg, kliuki.bg, kliuki.ws, hotarena.net и mreja.bg.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Sonny_89 » Чет 25 фев 2021 20:18


На мен ми звъни една мадама от накави си Grand Spot Market. В началото се правих на заинтересован и я изслушвах, но взе да става много досадна. Дори когато не и вдигам ми звъни от други номера - истинска напаст.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта