Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Vlad777 » Вто 25 авг 2015 11:49


24 ТРЕЙД и на мен редовно ми звънят - мисля, че съм писал в темата. За да избягат от закона се представят за маркетинг партньор на stock.com. Т.е. те не предоставят услугата, а са само "рекламно лице".

moris, а може ли дадеш повече информация как точно ги загуби тези пари и какво направиха от 24 трейд? Те действаха ли като посредник? Хубаво ще е да пуснеш и едно обяснение до КФН. Аз съм писал до тях по случая, но все пак не съм бил клиент и реално не мога да дам никакви доказателства.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Vlad777 » Вто 25 авг 2015 12:45


И така буквално минути, след като написах горното мнение ми се обадиха от нова звезда на хоризонта:

Роял Мениджмънт - Royal Management, които се представиха за партньори на Tiger Asset Management - Тайгър Асет Мениджмънт. Които имали офиси по цял свят и акцентираха върху 100% ликвидност на американския пазар. За съжаление късно се сетих да запиша разговора, но поне от тази част, която се записа преди да ми затворят телефона можете да си направите изводите дали трябва да се доверявате на подобни "компании".

Ето тук е качен записа:
https://soundcloud.com/vladimir-tsanev/royal-management


Естествено както можете да се досетите Роял Мениджмънт или Тайгър Асет мениджмънт нямт лицензи за Инвестиционен посредник (ИП) в КФН:
http://www.fsc.bg/Investicionni-posrednici-bg-79

А пък при търсене на Тайгър Асет Мениджмънт в Google излиза следната статия:
http://profit.bg/news/Jordan-Mollov-stana-upravitel-na-IP-Global-Markets/nid-53706.html

И хоп - оказва се, че Йордан Моллов - небеизвестният управител на Глобал маркетс работил в Тайгър Асет Мениджмънт...

Ето и една обява в jobtiger.bg

... Фирма Royal Capital Management ЕООД

Компанията ”Роял Мениджмънт” ЕООД работи в сферата на финансовото консултиране
насочено към българската бизнес среда. Във връзка с повишения
интерес от страна клиентите ни, търсим да назначи Офис служител - работа с клиенти. Работна ни среда е забързана и
енергична. Ако имате търговски нюх и не търсите просто работа, то това е
мястото за вас!

Всъщност ”Роял Мениджмънт” ЕООД не е регистрирано дружество в търговския регистър...


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Milenkatara » Вто 25 авг 2015 15:46


Няма администрация момчетаа .... Край нямат тея измамници. Дори господарите не успяха да ги бутнат ...


nsfw
Мнения: 170
Регистриран на: Вто 14 окт 2014 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот nsfw » Вто 25 авг 2015 15:51


Te eдни фалшиви туроператори и копърки в София не можаха да опандизят...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот VWGT » Чет 27 авг 2015 11:24


понеже стана дума за тия отново, аз искам да споделя съмнения за още една тяхна фирма - http://www.korektnafirma.com/

тези звънят на фирмите, като им предлагат сертификат за коректност или нещо подобно срещу скромна сума. Какъв е този сертификат, от кого е издаден и тн не става ясно.
След малко ровене в нета, излиза че просто са създали един каталог за фирми, който се нарича "Коректна фирма" по аналогия на "Жълти страници". Тънкият момент е че по телефона те въвеждат в известно заблуждение, или поне карат хората да си мислят така, че ти продават сертификат за коректна фирма, докато реално продават само членство в "Коректна фирма" ЕООД. Сайтът е доста пълен, доста хора са платили по 77 лв, за да участват в този каталог на фирми получавайки един красив псевдо сертификат и малко лепенки. Общо взето услугата им не е незаконна, но е като царевичните пръчици - лапнеш нещо, глътнеш нишо.

Сега, защо Коректна фирма е в тази тема:
Първо доста умело използват тактиката на телемаркетинг с малко заблуждение, която е добре позната на глобал маркетс и произвдоните й.

Второ ... http://pravo-bg.com
На пръв поглед, сайт каталог за правни фирми и услуги. Нека юристите от форума, ако са го ползвали, да кажат дали е такъв.
Има секция СТАТИИ - http://pravo-bg.com/bg/2013-06-06-08-33-18 с общо инфо за адвокатите, съвети за това-онова. Всичко нормално.

Обачеее, от тук от там изскача друг един линк със статии http://pravo-bg.com/bg/2013-02-19-22-17-19/, който не е достъпен през сайта, но се ползва от трети сайтове (като коректна фирма). В него има доста странни хвалебствени анализи и статии, които са насочени само към някои определени фирми, включително Глобал Маркетс и коректна фирма. Какво правят тези статии в сайт за правни услуги не е ясно, може би искат да придадат някаква тежест на писанията в тях.

С две думи изобретателни са, имат кол център, имат бази данни, имат нюх. Ако мааалко си пипнат и рекламните статии пълни с хвалебствия и патос (от 100км си личи, че е "платен" материала) ще вдигнат още едно ниво :)


moris
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 24 авг 2015 11:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот moris » Чет 27 авг 2015 22:07


Vlad777 написа:24 ТРЕЙД и на мен редовно ми звънят - мисля, че съм писал в темата. За да избягат от закона се представят за маркетинг партньор на stock.com. Т.е. те не предоставят услугата, а са само "рекламно лице".

moris, а може ли дадеш повече информация как точно ги загуби тези пари и какво направиха от 24 трейд? Те действаха ли като посредник? Хубаво ще е да пуснеш и едно обяснение до КФН. Аз съм писал до тях по случая, но все пак не съм бил клиент и реално не мога да дам никакви доказателства.


Да, действаха като посредник. След като си преведох пари по сметката ми се обади "анализатор", които ме посъветва как да играя. Сега като попрочетох малко и натрупах малко опит разбрах, че с този техния начин на игра има 99% вероятност да се занули сметката. От това съдя, че имат за цел клиентът да загуби всичко.


vgmve
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 04 май 2009 0:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот vgmve » Пет 28 авг 2015 1:09


Vlad777 написа:...

Браво! Така не се бях смял отдавна!

Като цяло ние сме компания не фирма, със сайт след 4.30, защото сега разработват некви работи.
Добрееее, да видим! Значи нямате сайт?
Не вее, иаме обаче... :)
...А вие кво ше гледате в тоя сайт, като аз Ви се обаждам, да Ви запозная нагледно "по телефона".

То тази работа не е за смях, защото години минаха, а тези още са на пазара за измами.


ctou4o
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 01 сеп 2015 16:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот ctou4o » Вто 01 сеп 2015 16:54


Добър ден на всички ,изчетох внимателно коментарите относно този тип фирми и тяхната дейност ,но като цяло работата на брокера е изключително доходоносна в цял свят не може да няма някоя реална и отговорна с цел положителни приходи на потребителя компания в България ,която да развива подобен тип дейност на финансовите пазари. Пряко ме интересува дали някой може да изкаже мнение за компания "Royal Capital Management". Като фирма на пазара и работодател.


ctou4o
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 01 сеп 2015 16:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот ctou4o » Вто 01 сеп 2015 17:26


Аз се поразрових в търговския регистър и я намерих фирмата "Ройал Кепитъл Мениджмънт" , регистрирана е още през 2012 . Интересуват ме дали някой може да сподели мнение какво представляват като работодател ?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Vlad777 » Вто 01 сеп 2015 21:20


Как да са? Поредното менте/пирамида/измамна схема. :thumb_down

По-рано в темата има отзиви за подобен род "работодатели". Попрочети.


Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот KKamenov » Сря 02 сеп 2015 1:39


Тези компании сигурно по време на сутрешното кафе им пускат "вълкът от Уолстиид" на своите служители
:mhihi :mhihi :screwy

Лично на мен ми е жал за тези хора, които се обаждат и занимават хората с глупости


nsfw
Мнения: 170
Регистриран на: Вто 14 окт 2014 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот nsfw » Сря 02 сеп 2015 8:20


Всичко, що има в името си Royal, Grand и т.н. e 99.99% е scam. Ако си харесаш някой брокер, посредник и т.н. провери дали и от кой е регулиран, къде е регистриран, разрешителни, има ли FSCS или друга схема за обезщетение при финансовите услуги и т.н. Не знам как изобщо някой мисли да скача при някои никому неизвестни без да го провери от-до.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Vlad777 » Вто 08 сеп 2015 11:12


Току ще получих поредното обаждане от измамниците от 24 трейд от тел номер 0892497650.

Пак започнаха да ми обясняват, че били посрдник на stock.com, но само маркетинг посредник... Доста смешен разговор.


Потребителски аватар
BeFree
Мнения: 157
Регистриран на: Чет 13 юни 2013 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот BeFree » Съб 19 сеп 2015 23:46


Vlad777 написа:Ето тук е качен записа:
https://soundcloud.com/vladimir-tsanev/royal-management



Отдавна я чета тази тема за fun (с извинение за пострадалите, разбира се, но да четеш за "стратегиите" им отстрани си е priceless), но чак така не се бях смяла! Тоя само дето не ти се скара "нагледно по телефона" :mhihi Записвай ги тия поне да се знае как звучи един такъв разговор, току-виж си спасил някой заблуден човечец... И ги нареждай още повече!
П.С. Почвам да се чувствам силно застрашена, че ако по някакъв начин номерът ми попадне в подобен call list, няма да има отърване...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Измамници! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Vlad777 » Пон 04 яну 2016 19:34


hooligans написа:От няколко седмици ме тормозят от Exxus.
Вчера вдигнах скандал на някакъв льольо да спрат да ме тормозят и да ме заличат от базата им.
- Господине, това ни е работата. Базата ние я купувам и няма как да ви заличим :banghead :banghead
Днес ми звъни някаква жена от същата фирма :banghead
0892 497 646 е номера

Днес от същия номер имам пропуснато +359892497646

За съжаление (мое или тяхно не се знае) не успях да вдигна, а после като звъня обратно - те не вдигат.

Утре ще звъня по-упорито да видя защо ме търсят. :c010 Сайтът на Ексус Маркетс вече е на японски (exxusmarkets.com), така че ще да е друга фирма. :Mr Green Fun

П.П.

В обявата за работа на Royal Capital Management ЕООД, която е изтекла, но все още седи в нета пише:
http://www.jobtiger.bg/obiavi-za-rabota/ofis-sluzhitel-rabota-s-klienti-153027-2

Фирма Royal Capital Management ЕООД
Офис служител - работа с клиенти

Компанията ”Роял Мениджмънт” ЕООД работи в сферата на финансовото консултиране
насочено към българската бизнес среда.


....


За контакти: 0882 334 800
София, ул.Сребърна 22, Бизнес сграда "Silver"


И сега хоп - ето още една обява за работа:
http://www.jobtiger.bg/obiavi-za-rabota/ofis-satrudnik-149912-1
Алфа Брокинг ЕООД
Company Alfa Broking ЕООД
Офис Сътрудник

Служител/ка в офис
Описание и
Изисквания: Фирма "Алфа Брокинг" ЕООД търси да назначи служител/ка за работа в офис.


....

Г-н Шайков

0882 334 800


София, ул. Сребърна 20, Бизнес център "Silver"


И така - нова фирма - нов късмет, но същия телефон.

И хоп още една фирма със същия телефон:

http://www.jobs.bg/company/201494
Бългериън Маркетинг Рисърч ЕООД
Контакти
Телефон: 0882334800



Още един:
http://www.jobtiger.bg/obiavi-za-rabota/ofis-satrudnik-147868-2
Ню Кепитъл Тръст
Фирма Ню Кепитъл Тръст

Офис Сътрудник

Консултантска компания набира млади и комуникативни хора в сферата на финансите. Не се изисква икономическо образование

....

Г-н Петков 0882334800
Пак същия телефон, но Г-н Петков, а не Г-н Шайков.

Erida Asset Management
http://www.goeasyjob.com/view.php?job_id=6147
Предложение За Работа: Офис сътрудник:Erida Asset Management
описание на длъжността:

Възможност за работа: Офис Сътрудник

Ref.No:

33889

Описание

Служител/ка в офис
Описание и
Изисквания: Фирма "Erida Asset Management търси да назначи служител/ка за работа в офис.
НИЕ ПРЕДЛАГАМЕ:
•Работа в динамична среда с екип от млади, позитивни и инициативни хора;
•Работно време от 08:30ч до 17:30ч(от понеделник до петък)
•Гарантирано месечно възнаграждение;
•Допълнително материално стимулиране, обвързано с резултатите;

Подходящите кандидати трябва да притежават следните качества:

- Добре развити комуникативни умения.
- Опит в обслужването на клиенти по телефона е предимство.
- Отборен дух и желание за работа с хора.
Ще се свържем само с одобрените кандидати по документи в срок до 4 работни дни.
Ако имате интерес към позицията не се колебайте да изпратите своята актуална Автобиография.
Вашата кандидатура ще бъде разгледана при спазване на пълна конфиденциалност и според изискванията на ЗЗЛД.
Г-н Шайков
0882 334 800


ДА ОБАЧЕ се оказва, че ЕРИДА АСЕТ МЕНИДЖМЪНТ ЕООД има и друг телефон:
Контакти
Адрес: ул. "Христо Белчев" 2, 1000 София
Телефон: 0882334870


Взет от тук: http://www.jobs.bg/company/224210

А пък този телефон - познайте на кого е? :mhihi

Ето и отговора: http://www.jobsagents.com/28975/pg/1/global-markets-ood

Глобал Маркетс ООД

Адрес: гр. София 1618, област София (столична), район р-н Витоша, ж.к. Манастирски Ливади - запад, ул. Майстор Алекси Рилец №38

Телефон: 0882334870


:arrow Доста са оплетени измамниците. ВНИМАВАЙТЕ!!!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта