Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Измамници! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Vlad777 » Съб 29 мар 2014 23:16


ivgeorg123 написа:звънят ми от подобна компания на име "Ексус". Как мислите, да се пробвам ли при тях, може и да излезнат по-големи професионалисти ? :rolleyes

Остави си телефона тук, и ти гарантирам, че ще ти се обадят НАЙ-ДОБРИТЕ професионалисти, на които можеш смело да им дадеш всичките 12450 лв. :11

То цялата тема поради подобни индивиди съществува
Изображение




ivgeorg123
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 27 мар 2014 15:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Глобал Маркетс. Измамници! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот ivgeorg123 » Пон 31 мар 2014 11:33


Пак казвам, не съм разочарован, все пак излезнах с малко повече от колкото влезнах. 20% за 4-5 месеца не е зле, повече от колкото да си държа парите в банката или под дюшека. В банката получавам по 6-7% на година. Преди таргувах на някакви платформи, ама според мен там няма смисъл :stumm , макар и да съм правил добри печалби и там, но си е много занимавка. За 4 месеца служителите на Глобал Маркетс не ми помогнаха много много, повечето акции които търгувах сам си ги избирах, дори се абонирах за няколко чуждестранни сайта, който ежедневно ми изпращат информация. Сега си търся друг инвестиционен посредник, чрез който да търгувам и се чудех за Ексус, така и така ми звънят, защо да не пробвам при тях. Щом мога да изкарвам пари по този начин, не виждам нищо лошо, а и мисля да си купувам нова кола, може и Вие да ми препоръчате някой лъскав VW. :th_up


ivgeorg123
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 27 мар 2014 15:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Глобал Маркетс. Измамници! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот ivgeorg123 » Пон 31 мар 2014 11:49


ktamen написа:На мен пък ми се струва, че колегата е от другата страна на въдицата. Въпроса е дали някой ще клъвне.

Имай ме за който си искаш, карам Голф 4 от две години, форума може да ми е полезен. Мен не могат да ме пързалят нито банки нито други смешници, защото съм грамотен за разлика от другите ти коментиращи. Ако искаш съвет, мога да ти дам, но само не ме топи за някой от смешниците. Защо ми е да хваля някой ако ми е загубил парите или ме е изпързалял. :beat_butt2


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Глобал Маркетс. Измамници! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот ktamen » Пон 31 мар 2014 18:35


ivgeorg123 написа: Защо ми е да хваля някой ако ми е загубил парите или ме е изпързалял. :beat_butt2

Ами смятам, че този някой всъщност си ти самия :exclaim И просто си правиш реклама.
Поне личното ми мнение е такова и не държа никой да се съгласява с мен icon_idea


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Измамници! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот icoico » Пон 31 мар 2014 22:54


ivgeorg123 написа:...Мен не могат да ме пързалят нито банки нито други смешници, защото съм грамотен за разлика от другите ти коментиращи...


Тази маркетингова стратегия не ти ли звучи познато? :mhihi
— Не ща, бе! Не ща!
Като го чул, овчарят се надигнал, отишъл при чувала и попитал учудено:
— Какво не щеш?
— Не ща да ставам цар! — отвърнал Хитър Петър.
— Защо не щеш?
— Защото не съм научен да нося корона на главата си, нито да ям печени агнета и да спя на пухени възглавници. Не ща и туйто!
— Ами що щеш в чувала? — попитал овчарят.
— Тия трима са ония, дето колят кучето. Те дойдоха в село да ме поканят за цар и като разбраха, че не искам, хванаха ме и ме натикаха в чувала. Насила искат да ме правят цар.
— Стани, бе! — посъветвал го овчарят.
— Ами ти защо не станеш? — обадил се Хитър Петър от чувала.
— Защото не канят мене, ами тебе.
— Ако си съгласен, влез в чувала на моето място, а пък аз ще стана овчар...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Vlad777 » Пон 30 юни 2014 13:45


На сайта на ДАНС се появи интересна информация, а под нея снимка на офиса на Глобал Маркетс. Време беше!

http://www.dans.bg/bg/press-releases-menu-bul/411-operaciabankisofia-29062014-art-bul
ДАНС задържа още две лица в София заради действия, насочени срещу стабилността на банковата система

На 29.06.2014 г. в 15:30 ч. служители на Държавна агенция „Национална сигурност”, под ръководството на Районна прокуратура – София, проведоха специализирана операция на територията на столицата. Задържани са две лица – български граждани за противозаконни действия по чл. 326, ал. 1 от НК.

Установено е, че лицензиран инвестиционен посредник е изградил мрежа от свързани фирми за маркетингови услуги, чрез която на 26-27 юни 2014 г. на физически и юридически лица са изпратени стотици съобщения, озаглавени „Информационен бюлетин относно рисковете за депозити в български банки” със следното съдържание:

„• Изпадането в ликвидна криза на една от най-големите български банки, Корпоративна Търговска Банка, напомни за съществуващите рискове, които съществуват при съхранение на активи в депозити и депозитарни инструменти.

• В допълнение, фондът за гарантиране на влоговете е изключително декапитализиран и неможе да покрие загубите на влогове дори за една от много български банки, а БНБ няма юридически права да компенсира влогове на фалирали банки.

• Корпоративна Търговска Банка НЕ Е ЕДИНСТВЕНАТА банка в ликвидна криза. Налице са индикации, че Уникредит, Инвестбанк и Токуда са в много тежко състояние и дори и малък процент тегления биха долели тези институции до фалит. В това число, не засягаме банките, които са филиали на гръцки финансови институции и чиито активи имат директна експозиция към, гръцката финансова криза.

• Впредвид ниските лихви по депозитите и високата вероятност от фалит, рискът за вложените активи е неоправдан.

• Налице е риск за валутния борд и девалвация на българската валута подобна на ситуацията от 1998 г. Депозитите на гражданите ще бъдат избубени или пожертвани за спсяването на българската икономика.

Във връзка с тези факти разполагаме с изгодно предложение как може да предпазите вашите средства.”
(Запазен е оригиналният правопис на съобщението.)

При извършените процесуално-следствени действия от офис на територията на София са иззети компютърни конфигурации.

Установена е връзка между лицата и задържаните по-рано в столицата четирима души.

Работата по случая продължава.

Държавна агенция „Национална сигурност” благодари за бързата реакция и желанието за сътрудничество на гражданите. В агенцията са получени многобройни сигнали, които са послужили за образуване на проверки и предприемане на конкретни действия.


Под съобщението на сайта на ДАНС - снимки на офиса на Глобал Маркетс на ул. Алекси Рилец:
http://www.dans.bg/images/stories/Information/Akcii-POP-2014/29062014/1.JPG (снимката от сайта на ДАНС)

Ето какво се открива по темата в меддите:

Стандарт: Обиски в Глобал маркетс, 2 г. затвор заплашва шефовете
По информация на "Стандарт" става въпрос за собствениците на дружеството "Глобал маркетс" ООД, което се занимава с инвестиционно посредничество. Фирмата се стопанисва от Йордан Моллов, Роберт Димитров и Томчо Джабаров. Срещу тях от 2012 г. насам има редица оплаквания в МВР за телефонен тормоз, тъй като звънели на граждани с различни настоятелни финансови предложения. Вчера офисът им е бил претърсен, от него са иззети и компютрите, чрез които са разпространявали имейли до клиенти на български банки...

Задържаните брокери са от „Глобал маркетс“
Петима души, свързани с фирмата, са арестувани от агенти на ДАНС за атаки срещу банковата система...

Ето ги задържаните брокери за банковата паника!
И петимата души, които бяха арестувани от агенти на ДАНС в столицата заради атаките срещу банковата система през последните дни, работят за инвестиционния посредник „Глобал Маркетс“...

Инвестиционен посредник атакувал банките (ОБЗОР)
Агенти вчера са претърсили офиса на посредника и фирмите му, иззели са компютри и документи. Задържани са 2-ма души, които имали връзка с арестуваните по-рано 4-ма софиянци, съобщи ДАНС...


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот StS » Пон 30 юни 2014 17:58


Изпревари ме тъкмо щях да пиша за наще приятели... инвестиционния посредник “Глобал маркетс”. - ПРЕСТЪПНИЦИ, ТЕЖКО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот icoico » Пон 30 юни 2014 21:27


Ми, младежИтИ решили, че сега е моментът да си накопаят картофи от чужда градина. Ама, като че ли са настъпили мотиката :dontknow :mhihi


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Milenkatara » Вто 01 юли 2014 8:50


Еее има възмездие ! Господ е българин !


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот red rider » Вто 01 юли 2014 10:16


Иска ни се , ама надали .


rosen_tsvetkov
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 01 юли 2014 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот rosen_tsvetkov » Вто 01 юли 2014 11:19


Здравейте, репортер в новините на БТВ съм, работя по темата за "Глобал Маркетс". Търся хора, които са имали отношения с тази фирма - работили там или пък с оплаквания за дейността им. Доста негативни коментари чета тук... Пишете ми съобщения с Ваши координати ;)
Росен Цветков


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Vlad777 » Вто 01 юли 2014 14:16


На сайта на КФН:
КФН откри производство по отнемане на лиценза на ИП „Глобал Маркетс” ООД
Комисията за финансов надзор (КФН) откри спрямо ИП “Глобал Маркетс” ООД производство за отнемане на издадения на дружеството лиценз за извършване на дейност като инвестиционен посредник (ИП). Основанията са констатираните системни нарушения на Закона за пазарите на финансови инструменти (ЗПФИ). Целта на КФН при процедурата е да осигури цялостна защита на интересите на клиентите на посредника при прекратяването на дейността му и надлежното уреждане на отношенията с всички клиенти на ИП, както и осигуряване на стабилност на финансовите пазари.


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Varbona » Вто 01 юли 2014 21:06


тази тема я даваха по телевизора днес :icon_lol

mda.JPG


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Vizor » Вто 01 юли 2014 22:02


Явно по-горе Роската не се ебава, че е той :D


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот dobrin » Чет 03 юли 2014 12:24


Нека някой после пак да пита за силата на форумите, и по-специално за нашия.
Всеки следва да си търси правата, а като някои институции мълчат или се бавят, за съжаление, ние ще правим всичко възможно, да даваме трибуна за подобни деяния, за да може повече хора да бъдат предпазени.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kiko26 и 247 госта