Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Vlad777 » Чет 03 юли 2014 14:40


Стоян Мавродиев: Срещу "Глобал Маркетс" има сигнал за пране на пари
"Множество сигнали са подадени лично от мен в прокуратурата и ДАНС през последните месеци срещу тази компания за различни деяния, между които пране на пари", каза шефът на Комисията за финансов надзор Стоян Мавродиев в предаването "Лице в лице" пред бТВ по повод процедурата по отнемане на лиценза на инвестиционния посредник "Глобал Маркетс".
Злоупотреба с клиентски средства, документи с невярно съдържание, множество нарушения в регулациите. Това също са част от нарушенията, извършени от компанията.
Според Мавродиев имало е много сигнали, подавани от чужди надзори - основно от Унгария и Дания, и от други държави, в които тази компания оперира...
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4170234

Мдаааа... То това беше ясно като бял ден, дори за човек, който никога не е стъпвал в офиса на фирмата... Още на 24 Окт 2010 г. съм писал по въпроса в темата: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?p=2532816#p2532816

От тогава е минало толкова много време, а чак сега изведнъж някой в държавата се сеща, че това е перачница... Дали е случайно?

Надявам се прокуратурата да разгледа дейността на тази фирма в детайли и да установи от къде са идвали парите за разходите, които са правени, както и декларираните огромни обороти. И след това Г-н Моллов и приятели дълги години да наблюдават околния свят през решетки.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Vlad777 » Пон 07 юли 2014 16:30


Още малко информация по темата с инвестиционните посредници.

Отнася се за Инвесторс ЕООД (предишно наименование Астон маркетс ЕООД) и 24 Трейд ЕООД (предишно наименование Ексус маркетс ЕООД)

Цитат от сайта на КФН:
„Инвесторс” ЕООД и „24 Трейд” ЕООД са дружества, които не са лицензирани от КФН да предоставят инвестиционни услуги и да извършват инвестиционни дейности по смисъла на Закона за пазарите на финансови инструменти на територията на Република България и чиято дейност не се регулира от КФН.

Инвестиционни услуги и дейности могат да бъдат предоставяни единствено от дружества, получили лиценз от КФН за извършване на дейност като инвестиционен посредник; банки, получили лиценз от БНБ и вписани в регистъра на КФН като инвестиционни посредници; инвестиционни посредници от държави членки при условията на свободно предоставяне на услуги или чрез клон на територията на Република България. Относно дейността по управление на портфейли от финансови инструменти и парични средства, освен горепосочените дружества, право да извършват тази дейност имат и дружества, получили лиценз за извършване на дейност като управляващо дружество или управляващо дружество от държава членка.

Ексус Маркетс ООД и Астон Маркетс ООД не попадат в нито една от изброените по-горе хипотези, предвид което нямат право да предоставят инвестиционни услуги и дейности на територията на Република България или друга държава членка.

Инвеститорите, е необходимо първо да проверят дали съответното дружество е лицензирано от КФН и има право, съгласно издадения лиценз, да предоставя инвестиционни услуги и дейности на клиенти.


http://www.fsc.bg/public/upload/files/menu/SAOBShtENIE.pdf


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

НЮ КЕПИТЪЛ ТРЪСТ

Мнениеот Vlad777 » Вто 16 сеп 2014 8:55


Днес от нова фирма ми се обадиха явно старите познайници.
От телефон: +359882334880 (0882334880)

От следния разговор може сами да си направите изводите:

- Ало?
- Добър ден обаждам се от ню кепитъл. Искам да ви изпратя...
- От къде казахте, че се обаждате?
- От ню кепитъл.
- А името на фирмата как е?
- ню кепитъл тръст.
- ООД ли?
- Не. Не е ООД. Ел Ти Ди е ако сте чували за това нещо?
- Ми то LTD е ООД на английски? Вие чували ли сте? Кой ви е булстата?
- ММММ.... Ама ако искате булстат си го проверете в интернет.
- Ама как може да не знаете от къде се обаждате?
- Ама аз знам!
- Ами кажете точното име на фирмата и булстат?
- Абе като не щеш не ме занимавай тъпак. (тук вече с акцент от дълбокия прованс.)

И затвори телефона.

ТОВА СА ПОРЕДНИТЕ СМЕШНИЦИ, КОИТО ГОВОРЯТ ЗА ПАРИ! Съдейки по разговора са просто момчета събрани от кол и въже, които са дошли в София и в отчаян опит да си намерят някаква работа, вместо в чистотата са отишли да работят за някой, който няма никакви изисквания, освен да знаеш български ГОРЕ-ДОЛУ.

Намерих фирмата:
"НЮ КЕПИТЪЛ ТРЪСТ" ЕООД
ЕИК: 202985335
Собственик и управител е същият човек, който в собственик и управител на "Ломбарди Инвест" ЕООД.

http://www.bgrabotodatel.com/company.php?start=30&id_firm=10015
Глобал Маркетс ООД = Атлантик Кепитъл ЕООД = Ломбарди Инвест ЕООД


Ето и скрийншот от обява за работа, в която се вижда, че адресът на офиса на фирмата е на същото място като на Глобал Маркетс: http://www.jobsagents.com/89580/pg/1/niu-kepital-trast-eood
new-capital-trust-rabota.jpg
обява за работа от ню кепитал траст


Пазете се от подобни фирми и свързаните с тях!


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Varbona » Вто 16 сеп 2014 9:39


не спират да ми звънят помиарите - забелязал съм че телефоните започват с 0894 46... нашите разговори протичат по доста сходен начин :mhihi


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот dobrin » Сря 17 сеп 2014 11:29


Жалба за тормоз в полицията, както може би неведнъж е писано.
Глобал Маркетс ООД = Атлантик Кепитъл ЕООД = Ломбарди Инвест ЕООД


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Milenkatara » Вто 17 фев 2015 21:46




Mortisha
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 31 мар 2015 10:19
Автомобил:
Двигател:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Mortisha » Вто 31 мар 2015 10:35


Уважаеми дами и господа,
бивши и настоящи недоволни клиенти или служители на всички дружества,които нямат лиценз а извършват дейност като инвестиционен посредник, настоятелно Ви моля да подадете жалба в Комисия за финансов надзор с подробно изложение на всички факти които са Ви известни. За да бъде осъществено административно-наказателно преследване качествено и в пълнота се нуждаем от информацията с която разполагате!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Vlad777 » Вто 07 апр 2015 9:00


Вчера отново ми звъняха от 24 Трейд +359892291082 (0892291082). :thorsten_flifi2a

Тъй като съм запознат от сайта на КФН, че нямат лиценз специално питах дали имат:
„Инвесторс” ЕООД и „24 Трейд” ЕООД са дружества, които не са лицензирани от КФН да предоставят инвестиционни услуги и да извършват инвестиционни дейности по смисъла на Закона за пазарите на финансови инструменти на територията на Република България и чиято дейност не се регулира от КФН.

След няколко въпроса и леко увъртане все пак отсреща ми отговориха положително. След това невярвайки на ушите си попитах пак и отговорът отново беше "да". Тогава пожелах да разговарям с мениджър.

Така наречения "брокер", който предполагам е поредния необразован и неграмотен телефонист, затвори и след малко ми се обади мениджър от номер +359 893322901 (0893322901). Той заяви, че 24 Трейд няма лиценз, но представлява stock.com, които имат писмено становище от КФН, което им позволява да извършват посредническа дейност в България и ЕС. Това в противоречие с казаното минути по-рано от другия представител на 24 Трейд.

Естествено звъннах на КФН да съобщя за потенциалната измама и лъжите на 24 трейд. Тел на КФН: 02 9404849

От там ме помолиха да разпространя до всички да сигнализират на Email при подобни случаи: delovodstvo@fsc.bg Така ще имат сигнали, по които да работят. Аз така и направих.


moris
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 24 авг 2015 11:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот moris » Пон 24 авг 2015 12:14


Здравейте.Преди няколко месеца и аз се вързах на измамниците от 24 трейд. Разбира се загубих солидна сума пари, но ми останаха около 500 евро в сметката, с които започнах да играя самостоятелно (без техните "анализи") и за сега успешно. Въпросът ми е как точно печелят когато аз губя? (каква е схемата)? Сметката ми е в LeadCapitalMarkets (stock.com). Питам, защото ще продължавам да играя самостоятелно, но дали да не преместя парите си при друг брокер (примерно БенчМарк, Trader.bg, Plus500...) или stock.com са читави?


Потребителски аватар
Supawiza
Мнения: 996
Регистриран на: Съб 17 юни 2006 8:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Supawiza » Пон 24 авг 2015 21:53


Брокерите печелят,независимо дали печелиш или губиш :mhihi
Иначе като,че ли Трейдъра са по читави,преди време с тях играех ама най-далавера е да си брокерче не играч :beer


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот Milenkatara » Вто 25 авг 2015 9:10


Щом не ти е ясно как печелят по-добре не се занимавай с това ! Ако искаш мога да те свържа с човек, който се занимава с това. :beer


Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот plameney » Вто 25 авг 2015 9:34


moris написа:..Въпросът ми е как точно печелят когато аз губя? (каква е схемата)..

Печелят от комисионните които им даваш за всяка сделка,както и от това дали излизаш през спреда.
Не познавам забогатели обикновенни хора от този тип търговия.Познавам обаче такива които си ипотекираха апартаментите за да търгуват и се наложи да ги продадат за да покрият загубите си.


nsfw
Мнения: 170
Регистриран на: Вто 14 окт 2014 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот nsfw » Вто 25 авг 2015 10:12


moris написа:Въпросът ми е как точно печелят когато аз губя? (каква е схемата)?


Нормалните печелят само от спреда. Некоректните пускат спайкове, слипиджи и т.н.

moris написа:дали да не преместя парите си при друг брокер (примерно БенчМарк, Trader.bg, Plus500...) или stock.com са читави?


Aко нямаш свободни поне 5000лв. или равностойността им в някаква валута не си струва чуждестранния брокер. Изтегли си парите и "играй" с БГ брокер, но нито един от изброените. Особено внимателно с трейдъра и шматките от адмирал маркетс.
Ако не са ти ясни нещата не бързай. Паузирай малко играенето. Прочети малко основните неща, някоя и друга книжка, иди на някой безплатен семинар(в София редовно се правят) на който и да е брокер, поиграй поне няколко месеца с демо акаунт и едва след това се хвърляй с реален акаунт. Също си измисли и тествай някаква стратегия преди реалния акаунт. Не търгувай на новини - справка вчерашния срив в Китай. Намери световния финансов календар, както и малкото сайтове и форуми за търговия на FX, CFD, фючърси и др. Там можеш да си намериш коректен локален или чуждестранен брокер, да видиш отзиви и коментари за въпросния брокер. Също и отзиви, коментари, дискусии на тема стратегии, платформи, EA-и, доставчици на различни трейдинг услуги и т.н.
Избягвай БГ сайтове и форуми по възможност. Не за друго, но типично по български освен нападки, оплюване, присмиване и т.н. нищо друго няма да видиш и/или научиш и общо взето по-скоро биха те отказали от търгуването, вместо да те заинтригуват.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот VWGT » Вто 25 авг 2015 10:23


на тия не им ли взеха лиценза на ИП ?


moris
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 24 авг 2015 11:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Глобал Маркетс. Лъжци! Атлантик кепитъл - ново име!

Мнениеот moris » Вто 25 авг 2015 10:40


Мерси за съветите. Нещата описани по - горе са ми ясни (горе - долу :rolleyes ). Знам, че брокера печели от спреда, но не ми е ясно посредника(24 Трейд или Инвесторс.бг) от какво печели и защо за него е важно клиента да фалира. Логично е да се стреми клиентите му да играят възможно най - много време, с много поръчки и голям обем. А те правят точно обратното - още с първите няколко сделки (да не кажа първата) и бюджета свършва.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 189 госта