СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Kaizer Soze
Monseigneur
Мнения: 1277
Регистриран на: Съб 22 апр 2006 20:14
Автомобил: Dacia Sandero Stepway
Двигател: 2017
Местоположение: София
Контакти:

СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Мнениеот Kaizer Soze » Пон 16 авг 2010 19:54


Отварям оня ден пощата и какво да видя - извънсъдебна покана от фирма СГ Груп /http://sg-group.bg//, да съм си бил платил някакви задължения. Но какви задължения, колко, към кого - ни ред. Само покана да звъннеш на някакъв телефон.

Звъня на телефона, при което, без никой да се представи - какви са, що са, - ме приканват да си дам ЕГН за справка. Естествено не го направих, при което плъха отсреща ми казва - Кажи си името бе, клоун...
Там вече загрубя и такова, споменавах майка му в продължение на 15 минути без да се повторя.

След известни изследвания се установи, че съм дължал 7 лева и 68 стотинки на Глобул, от към 2002 година май. А аз никога през живота си не съм бил абонат на Глобул...както и да е.

Идеята ми е, че Глобул е продал задължения на клиенти на тези мутро-мърлячи и къде клиенти, къде не-клиенти, сега рекетират наред. Просто не се подвеждайте и не им давайте данни или каквото и да е плащане - залагат на страх и който се върже - върже.
А инак много ми се иска да ми звъннат на вратата - ще ги бия с металната бухалка, докато не ги утрепам мръсните рекетьори, пък нека след това ме съдят.
А колко е нормално мобилен оператор, като Глобул да се занимава със полунезаконни мутренски средства оставям да прецените вие.

Ето още няколко линка, които изрових набързо из нета:

http://bikerz.bg/viewtopic.php?f=22&t=18741#p175058
http://forum.bg-mamma.com/index.php?top ... sg14282963
http://razkritia.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BA ... %82%D0%B5/
http://www.bgrabotodatel.com/company.php?id_firm=5829
http://www.antireklama-bg.com/index.php ... 363.msg765




Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как може да рекетира мобилен оператор ? /Глобул/

Мнениеот Luciano » Пон 16 авг 2010 20:50


viewtopic.php?f=60&t=199649&hilit=%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%BB
Кофти е :banghead:
Интересно, че все задължения от 2001/2002г търсят :screwy


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как може да рекетира мобилен оператор ? /Глобул/

Мнениеот Vizor » Пон 16 авг 2010 21:04


Мачо сподели следващия път на обаждащия се по телефона обществената тайна, че майка му и баща му са братя и приключи разговора. Нищо и никой не могат да ти кажат.


Потребителски аватар
sk.
Мнения: 1009
Регистриран на: Пон 08 фев 2010 19:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Как може да рекетира мобилен оператор ? /Глобул/

Мнениеот sk. » Пон 16 авг 2010 21:26


Четох 1-2 от линковете и оставам с впечатлението, че ако попаднат на човек с възможности, такова дело може да им завърти и такъв медиен скандал да им прасне, че Глобул ще има да плащат обещетения с десетилетия след това! Жалко че не сме съвсем нормална държава!
Аз също съм получавал писмо от тия, ама имах найстина да давам и си ги дадох в офис на Глобул, ама не помня общо взето какво пишеше вътре.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как може да рекетира мобилен оператор ? /Глобул/

Мнениеот Pichaga » Пон 16 авг 2010 21:31


те са погасени по давност отдавна
предай им много поздрави на колекторите
те взимато между 10 и 12% от всеки случай, дори да не съберат никаква пара
в това време и царско да си събирач на кредити, като бирника в андрешко


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Как може да рекетира мобилен оператор ? /Глобул/

Мнениеот groznika » Пон 16 авг 2010 23:16


Добре дошли в клуба колеги :)
СГ-груп не прощава!
Оня ден същата схема ме сполетя и мен. Имам забатачен договор със 160 лв дълг към глобул от май месец 2002-ра.
Получих писмо от тия палячовци и имах НЕБЛАГОРАЗУМИЕТО да се обадя от домашния телефон да видя за какво иде реч.
Държаха се грубо, арогантно и по същата схема му поспоменавах майката на варненското лайно което ми миекаше от другата страна.
От тогава всеки ден звънят на домашния. Упорито не им вдигам и се надявам да ми пратят фирмен куриер да ме "притеснява" :beat_butt2 .

Проверих ситуацията и както каза Пи, нещата са загубили давност (5 години е давността).
Нещастната фирма СГ-груп се опитва чрез сплашване и, чрез обещания за съд и тн. да РЕКЕТИРА хората и да си търси несъществуващи вземания (след като са загубили давност са несъществуващи).

Ако получите писмо от тях НЕ ИМ ЗВЪНЕТЕ особено от мобилния си телефон защото ще ви тормозят нон стоп. Ако ви гложди за какви дългове ви търсят в сайта им има форма за онлайн проверка по ЕГН в реално време.
Ако пък държите да си поговорите с някой миекащ и арогантен тупан ви съветвам да им звъннете от пощата или от уличен телефон.

Поздрави :)

ПП
Ако някой е имал честа да сбие някой от куриерите им нека драсне два реда да го почерпя :beer


Потребителски аватар
Kaizer Soze
Monseigneur
Мнения: 1277
Регистриран на: Съб 22 апр 2006 20:14
Автомобил: Dacia Sandero Stepway
Двигател: 2017
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как може да рекетира мобилен оператор ? /Глобул/

Мнениеот Kaizer Soze » Пон 16 авг 2010 23:45


Pichaga написа:те са погасени по давност отдавна
предай им много поздрави на колекторите
те взимато между 10 и 12% от всеки случай, дори да не съберат никаква пара
в това време и царско да си събирач на кредити, като бирника в андрешко


Това, което казва Пи е важно да се знае от всички, защото много хора се поддават на изнудванията. Има давност и не могат да ви осъдят, единствено мога да ви врътнат една свирка... :lol:

P.S. Някой да не си помисли нещо - "свирка" е /като "шибан"/ - дървен музикален инструмент, според тълковния речник...


Потребителски аватар
malcho
Мнения: 288
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 14:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как може да рекетира мобилен оператор ? /Глобул/

Мнениеот malcho » Вто 17 авг 2010 8:31


Такова държание е много дразнещо и с основание си ги псувал. Моят допир с тях беше културен - получих писмо до предишния собственик на апартамента. Обадих им се и много вежливо си отбелязаха да не го търсят повече на този адрес.


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Как може да рекетира мобилен оператор ? /Глобул/

Мнениеот yoan4o » Вто 17 авг 2010 8:38


Мобилните оператори от доста време продават задължения :!:
Тия фирмички изкупуват на 80% задължението и се оправят нататък сами.......


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11923
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Как може да рекетира мобилен оператор ? /Глобул/

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 17 авг 2010 10:15


Щом има давност и тя е минала, ясна работата оправия има, имам обаче питане. В тия писма дето ги пращат има заплаха за въвеждане на данните за задължението в кредитния регистър, имат ли възможност и право да го направят!? Хората предимно от това се притесняват, поне приятели които са им пращали такива писма. Щото ако те въведат като нередовен платец и ти се наложи някъде кредитче нещо пък те спънат някакви 7-10 кинта дължими от 2002 година или присвоени като дължими си е тегава работата.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как може да рекетира мобилен оператор ? /Глобул/

Мнениеот dobrin » Вто 17 авг 2010 10:40


Принпицпно давността на такива плащания е 3 години. Въпреки това, при извършване на определени действия от кредитора (в случая мобилния оператор или фирмата - колектор на вземания) има възможности за спиране и прекъсване на давността, които водят до удължаване на трите години или съответно започване на нов тригодишен срок. Затова и трябва да се има предвид, че простото изтичане на три години от датата на пораждане на задължението не винаги води до автоматичното му погасяване. Ако обаче задължението е погасено по давност по една или друга причина или начин, нямат никакво основание да ви безпокоят или да ви вписват в каквито и да е регистри. Противни действия са незаконосъобразни и можете да ги гоните до дупка, ако по някакъв начин затруднят нормалния ви гражданскоправен оборот, казано на прост език ако ви попречат да вземете кредит например.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Как може да рекетира мобилен оператор ? /Глобул/

Мнениеот icoico » Вто 17 авг 2010 10:47


Това май донякъде отговаря на последния въпрос макар и да не се отнася за Глобул:
http://peter.vanev.info/archives/592


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Как може да рекетира мобилен оператор ? /Глобул/

Мнениеот groznika » Вто 17 авг 2010 12:24


dobrin написа:Принпицпно давността на такива плащания е 3 години. Въпреки това, при извършване на определени действия от кредитора (в случая мобилния оператор или фирмата - колектор на вземания) има възможности за спиране и прекъсване на давността, които водят до удължаване на трите години или съответно започване на нов тригодишен срок. Затова и трябва да се има предвид, че простото изтичане на три години от датата на пораждане на задължението не винаги води до автоматичното му погасяване. Ако обаче задължението е погасено по давност по една или друга причина или начин, нямат никакво основание да ви безпокоят или да ви вписват в каквито и да е регистри. Противни действия са незаконосъобразни и можете да ги гоните до дупка, ако по някакъв начин затруднят нормалния ви гражданскоправен оборот, казано на прост език ако ви попречат да вземете кредит например.


Тази давност колко пъти може да се преподновява защото моя "дълг" е от май 2002-ра, а от тогава са си 8 години.
Аз пари няма да им дам ако ще турско да стане, но въпросът е принципен.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как може да рекетира мобилен оператор ? /Глобул/

Мнениеот dobrin » Вто 17 авг 2010 20:48


Давността може да бъде спирана или прекъсвана неограничен брой пъти и теоретично може да бъде продължена във вечността. Въпросът обаче е, че ако действията, извършени с цел прекъсване/спиране на давността не са основателни, извършващите ги рискуват тези действия да резултират в съдебен или друг акт, който да установи по безспорен начин, че тези задължения вече са се погасили. Така че на практика, едва ли е възможно особено много пъти да се извършват такива спирания/прекъсвания. Естествено, всеки случай е индивидуален и да се правят обобщаващи заключения не е оправдано - правилният вариант е да се преценят всички конкретни факти и обстоятелства.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как може да рекетира мобилен оператор ? /Глобул/

Мнениеот Matematiks » Вто 17 авг 2010 22:08


Кайзере ако дйдат на врата,звънни брат-вече работя доста близо до вас :smackbum
има ли женски бирнички :roll: :seeex



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта