хелп за регистрация на фирма

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
warrior
Мнения: 471
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

хелп за регистрация на фирма

Мнениеот warrior » Пон 29 ное 2004 10:36


Здравейте,
препоръчайте ми адвокат, който да ми регистрира ЕТ. знаете ли горе долу за колко време става, колко струва и за какво трябва да внимавам? как се регистрира касовия апарат?
Jordan




Потребителски аватар
rado_mit
Мнения: 945
Регистриран на: Сря 30 юни 2004 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот rado_mit » Пон 29 ное 2004 12:28


Значи аз съм счети ... и такава къщурка даже съм си спретнал ... и моя мнение е да се избягва регистрацията на ЕТ ... по добре си регистрирай ЕООД ... малкопо големи са съд.такси, а и 5000 лв.требва да "затвориш" за 1 месец в някоя банка ... но при сегашните ни дан.закони е по изгодно ЕООД или ООД ... :wink:

иначе погледни тук http://www.asme.bg/bg/proc/default.htm


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот asentm » Сря 01 дек 2004 16:51


прав е колегата, аз имам познат адвокат наш човек


Потребителски аватар
bullet
Мнения: 88
Регистриран на: Сря 21 юли 2004 11:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bullet » Сря 01 дек 2004 17:45


Колегата е прав за ЕООД-то
След регистрацията в съда отиваш в булстат за да си извадиш карта след това в данъчното и подаваш данъчна декларация в която описваш предмета на дейност,адреса на фирмата и др. Не знам с какво ще се занимаваш но ако си на патент трябва да подадеш и патентна декларация преди да започнеп дейност, ако си производител си по ЗКПО и няма нужда от декларация.
За касовия апарат при купуването му трябва да сключиш договор със фирмата за поддръжка, след което ти издават и свидетелство за касовият апарат (за да ти го издадът трябва да им занесеш копия от съд. решение, булстата и дан. декларация). След като от фирмата за касови апарати ти издадът свидетелството за касовия апарат трябва да отидеш в данъчното по месторегистрация на фирмата и да ти го регистрират там. Там трябва да носиш 2бр. свидетелстваза КА, първият бон на КА и паспорта на КА(зависи в коя община си защото някъде го искат някъде не) Според новата наредба за касови апарати не може да се работи на апарата преди да си го регистрирал в данъчното.
Засега не се сещам за друго, ако имаш някакви въпроси питай


Потребителски аватар
warrior
Мнения: 471
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот warrior » Сря 01 дек 2004 17:56


не ми върши работа Еоод, затова ще ЕТ. имате ли идея дали е по-добре сам да го свърша или да си търся адвокат който да го направи? защо ми се струва, че може да се окаже че плащам на някой за да върша и неговата работа? имате ли представа за колко време става регистрацията? мисля да изчакам до януари месец, щото сега по празниците едва ли ше успея да си свърша работа...


Потребителски аватар
MK2
Мнения: 424
Регистриран на: Пон 06 сеп 2004 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот MK2 » Сря 01 дек 2004 19:05


За да създате ООД според търговския закон е нужен начален капитал за съдружниците в размер на 5000лв.


Потребителски аватар
rado_mit
Мнения: 945
Регистриран на: Сря 30 юни 2004 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот rado_mit » Чет 02 дек 2004 10:49


warrior написа:не ми върши работа Еоод, затова ще ЕТ. имате ли идея дали е по-добре сам да го свърша или да си търся адвокат който да го направи? защо ми се струва, че може да се окаже че плащам на някой за да върша и неговата работа? имате ли представа за колко време става регистрацията? мисля да изчакам до януари месец, щото сега по празниците едва ли ше успея да си свърша работа...

В момента в съда не са се задръстили ... за две седмици ще излезе решението ... естествено че можеш и сам да си регнеш фирма ... за ЕТ режима е много облекчен ... но още ведъж ти казвам ... НЕ СИ ПРАВИ ЕТ АКО МОЖЕШ ... ако нямаш 5000лв за капитал ... адвокатите за 100 евро ти вадят писмо от банка че имаш капитала по твоя сметка ...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mitko23 и 47 госта