Акции срещу дебилията и администрацията

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот Bobi_S13 » Пет 15 юли 2011 13:49


ами...какво да кажа. Забелязва се промяна в паркчето, поне по времето в което аз се прибирам. От 15-20 кучета и собственици, в момента я има 2 я не. Минавам спокойно, без да се страхувам. Не се навъртата покрай училищата, и градинката къде седят майките с децата. Има някакъв напредък с цел оправяне на положението. Полицаите не бяха много зговорчиви по-телефона за съжаление. Веднъж направо ми затвориха. Подадох отново сигнал в Столичен инспекторат, като им казах, че от страна на полицията срещам пречки, и негативно отношение към моята личност, като им се обадя за проблема. Една сутрин се бяха събрали към 5-6 и врътнах на испектората. След малко една женица ми се обади, да уточним моето обаждане. И ми каза, да веднага ще изпратим екип. Не знам какво е станало тогава.

В момента се чудя, дали не разхождат кучетата, по-късно заради топлото време, или наистина е имало проверки и са се поуплашили поне временно. Ще следя положението и ще продължавам да въртя по телфона.




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот group® » Пет 15 юли 2011 13:56


Бяхме на разходка с малката в Борисовата вчера.
имаше няколко паркирали и идващи коли.
Обадих де на 1во и даже не обяснявах къде точно :lol:
Казаха, че ще изпратят екип.
След половин час минахме пак и имаше 2 коли, които преди това ги нямаше.
Явно дошли след посещението на полицията.

Има и нови знаци в началото ...
Абе нека всеки, който минава оттам да им звънка.
Няма да навреди :)


Потребителски аватар
Kaizer Soze
Monseigneur
Мнения: 1277
Регистриран на: Съб 22 апр 2006 20:14
Автомобил: Dacia Sandero Stepway
Двигател: 2017
Местоположение: София
Контакти:

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот Kaizer Soze » Пет 05 авг 2011 9:22


Изображение

Ето последният резултат - след цяло лято разправии, полиции, тъпотии, най-накрая се размърдаха и сложиха бариера! Сега ще мина и ще люпна един як катинар и ще изхвърля ключа в гората :)))

Присъединявам се към group - моля всеки, който мине оттам и види кола да звъни на КАТ, столичния инспекторат или първо районно!

Ако не свършим малко работа - ще живеем в кочина!


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот Bobi_S13 » Пет 05 авг 2011 9:30


нема начин, да нема начин!



евала :bowdown :bowdown :bowdown


K
Мнения: 1332
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот K » Съб 06 авг 2011 12:24


за триене.

Последна промяна от K на Нед 07 авг 2011 12:27, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4425
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот ABSOLUT » Съб 06 авг 2011 18:50


Колега К, снимките и коментара ти са за тази тема :wink:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=77&t=229790


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот icoico » Пон 08 авг 2011 8:29


http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=377254
...Алеята в Борисовата градина, която води от сградата на Националното радио до стадион "Българска армия" да стане двупосочна улица. Това е идея на столичния КАТ, която вече е внесена за разглеждане в комисията по безопасност на движението в Столична община...

Реакция на акцията? :dontknow:


Потребителски аватар
DarkForce
Мнения: 140
Регистриран на: Сря 30 мар 2011 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: твърдо стъпил на земята

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот DarkForce » Чет 11 авг 2011 10:17


Здравейте,
"заразен" от примерите на колегите реших и аз да се пробвам
всекидневно пътувайки п маршрут Дървениза - Бизнес парк - Младост, безкрайно се дразня от повсеместно паркирате автомобили по Бул Сахаров превръщайки го еднолентов,а повечето случаи в половинлентов Въпреки забранителните знаци поставени през 10 метра там !
Същото и на другите улици посочени в жалбата ми подадена към КАТ - София

И ето какъв отговор получих,

Изображение

Очевидно безсилието е пълно !

За мен е ненормално твърдение , но е факт - Община , КАТ и т.н са неспособни да налагат глоби ВСЕКИДНЕВНО и да осигуряват по този начин приходи в бюджета, докато и най-дебелите глави уврат и започнат да спазват правилата и законите !!!

С други думи - НЯМАМ ДУМИ !!!

Поздрави !


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4425
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот ABSOLUT » Чет 11 авг 2011 13:15


Колега, жалбата значи казваш си я подал в КАТ.
А те явно са я препратили в Център за градска мобилност, от където пък са ти отговорили.
Така ли функционира схемата?
Питам, защото до нас на една улица има нарушаване на Правилника за движение по пътищата за сметка на повече паркоместа в Синя зона и искам да ги попитам за официалното им становище по въпроса.


Потребителски аватар
DarkForce
Мнения: 140
Регистриран на: Сря 30 мар 2011 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: твърдо стъпил на земята

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот DarkForce » Чет 11 авг 2011 13:24


ABSOLUT написа:Колега, жалбата значи казваш си я подал в КАТ.
А те явно са я препратили в Център за градска мобилност, от където пък са ти отговорили.
Така ли функционира схемата?
Питам, защото до нас на една улица има нарушаване на Правилника за движение по пътищата за сметка на повече паркоместа в Синя зона и искам да ги попитам за официалното им становище по въпроса.


ABSOLUT
явно така "функционира" системата

Прехвърляне на топката и отговорността !!

Пълно безумие и безхаберие го наричам аз !

По закон КАТ са тези, които отговарят за прилагането на ЗДП - затова към тях съм адресирал жалбата
Отделно имаме столичен инспекторат - със същите правомощия
имаме вече и общинска полиция
Имаме и център за градска мобилност

И нито един от тях не може да налага и прилага закона !!!!!!

И няма да коментирам това, че твърдението им че са репатрирали 150 коли е огромна лъжа!!!!

това в столица на държава от ЕС !!!!

нямам думи !


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот feikot » Чет 11 авг 2011 14:22


Както каза една естонска мадама,в предаването по БТВ за боклука и почистването му там - "Докато се мисли по начина-аз давам пари за данъци,те трябва да чистят,няма да да има развитие на въпроса" (перефр),е,питам аз,тогава да не си плащаме данъците или какво,като ще се събираме ние да чистим,като със сетни усилия ще накараш някой да си размърда големия задник,за да прати 2 паяка.

Ама ако това стане пред парламента,веднага ще долетят,защото видиш ли,им разваляш спокойствието и може да не могат да паркират отпред.

Ще дам пример със Франция,на един приятел баща му (да има начин в магазина ще влезе с колата :screwy ) паркира на място за инвалид... mhihi голяма грешка.Докато излезем от магазина- 1 патрулна кола с полицай и полицайка и моторизиран полицай на изхода на паркинга.Имах чувството,че сме обрали супера,а не че е паркирал неправилно.Е равносметката-350 евро глоба.

Еми,да не правят всички глоби за неправилно паркиране по 700 лв. ,ама да направят поне това нагло паркиране в Борисовата по 7 стотака,защото да паркираш неправилно по Евлоги Георгиев,също би имало негативно отношение към движението и хората,но там е улица,а не парк и наглостта не е толкова голяма.Ебати парадокса,отиваш да спортуваш,ама с колата.

Евгени,поздравявам те,не четох цялата тема,но отгоре отгоре,се запознах със съдържанието и.Лошото е,че след още няколко сигнала,ще те осмеят и ще започнат да говорят за "ония откачения",факт е,че всеки,който си търси правата е нещо болен според тия от които се изисква.Защото ще вземат да се размърдат и мазнините,които трупат след 89,ще заминат в пот по гърбовете на дебелите лелки ! Отрватен съм !


Потребителски аватар
dmcdjveli
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот dmcdjveli » Чет 11 авг 2011 16:18


Между другото feikot е прав с цитата "Докато се мисли по начина-аз давам пари за данъци,те трябва да чистят,няма да да има развитие на въпроса". Точно такъв е начина на мислене на ГОЛЯМА част от българите. Понеже плащат данъци и такса смет - значи те да си цапат, а друг да им чисти. Нали ги гледам пред блока - основно аз и майка ми чистим пред блока (не че сме длъжни, но ни дразни мръсотията) и си хвърлят опаковки от хранителни продукти, от цигари, фасове, капачки, кутийки и бутилки от бира, люпене на семки и т.н. и това при наличие на кофи за разделно събиране на боклук точно там, където се събират и правят боклук. Ние изчистваме и на другия ден е пак същото. Пробвах да не чистя (за да се насъбере боклук) за да видя дали ще се усетят да не правят боклук понеже не се чисти и се трупа - но уви. На никой не му пука! Но за съжаление не е само това. Огледайте се сутрин, когато отивате на работа, колко хора си хвърлят недопушените цигари на земята при идването на превозното средство, което чакат. И нали "там има някви цигани дето метат - те ще изчистат понеже за тва им плаща". Да ама ако там(на спирката) никой не хвърля по земата, а в кошчетата, то "тези дето чистат" няма да си губят времето да чистят всеки ден едно и също, а ще могат "да огреят" и на друго място. И по този начин ще се чисти много по-ефективно. Но нали сме свикнали друг да ни върши работата вместо нас, за това на дали ще се оправим скоро.

Замислете се над това. :да:


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2111
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот Petrolhead » Чет 11 авг 2011 16:57


айде никой не хвърля.

разликата е че в европата чистят.

брат ми разказва за Швеция, през ноща правят уникална кочина - бутилки, фасове, повръщано.... кочината е по-голяма от тукашната в пъти. Обаче още по-тъмно излизат тамошните цигани по почистването и до 6 сутринта е излизано, само за да може на следващата вечер да е същата кочина.

не е хубаво да си хвърляш боклуците където падне, но нека да не се изкарваме по-черни от дявола.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот LILO&STICH » Нед 14 авг 2011 19:59


дата е 14.08.2011
Час около 18:00

Изображение

НАгла шоферка се беше набутала чак до тук в борисовата mhihi

Отзад е паркинга на цска-о :063:

Отнесе бая солидно актче :banana


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот escrime » Вто 16 авг 2011 11:44


Petrolhead написа:...
разликата е че в европата чистят.
...


Потвърждавам. Станах свидетел на същото в Мадрид и Париж. През нощта беше много по-мръсно от София, но на сутринта - облизано.

Някой опитвал ли е да сигнализира за ежедневно неправилно паркиралите на кръстовището на входа на студентски?

Аз получих отговор "И какво да направим?"



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта