Акции срещу дебилията и администрацията

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
K
Мнения: 1332
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот K » Пон 22 авг 2011 10:36






Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот Ljubon » Пон 29 авг 2011 22:33


Petrolhead написа:не е хубаво да си хвърляш боклуците където падне...

Това за боклука е ясно, но аз наблюдавам едно друго тревожно явление, за което няма правни норми и контролни органи. Прави ми впечатление, че гората край Борисовата градина, Семинарията и Телевизионната кула масово се използва от таксиметрови шофьори за безплатна тоалетна. Спира си колата на аварийки дивият българин, потъва в гората за миг и след малко излиза видимо доволен, загащвайки се... :beat_butt2 То и кучетата го правят в гората, ама за разлика от бай Ганьо не използват вестници след това. mhihi
Някой еколог беше поставил табели "Не серете на пътеката!", но едва ли това е достатъчно. Тук става въпрос за възпитание, манталитет и хигиенни навици - все неща, които не може да се регулират с административни мерки.
Някакви идеи за превъзпитание? :deal


the_tupan
Мнения: 882
Регистриран на: Вто 13 окт 2009 13:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот the_tupan » Вто 30 авг 2011 9:29


Ljubon написа:
Petrolhead написа:не е хубаво да си хвърляш боклуците където падне...


Някакви идеи за превъзпитание? :deal

ТВУ и много :beat_butt2 ...то само това остана май?! Чувам преди '89 метода вършел чудесна работа.


Потребителски аватар
dmcdjveli
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот dmcdjveli » Вто 30 авг 2011 10:11


Да Ви разкажа една история и аз:
"Имало едно време служба по озеленяването..." то реално и сега има, но точно тук идва интересното. Преди време видях на страницата на Столична община горещ телефон за нередности и т.н., и преди две седмици реших да се обадя на този номер (Столичен инспекторат) за да им кажа, че в квартала масово липсват решетките на канализационните шахти. От там ми отговориха "то навсякъде липсват не е само при вас" и ще предадат сигнала на съответният район. Аз доволен, че ето виждаш ли ще има резултат. Миналата седмица им звъннах за едни храсти, които с клоните си навлизат на пътното плътно. Обясних им подробно за какво става въпрос и къде се намират. След около 30 минути ми се обаждат от общината в района на храстите и се почна едно разпитване. Такова разпитване, че да се зачуди човек. Даже ми предложиха среща да ги заведа до точното място и да обясня проблема. Аз казах, че не е необходимо и пак им обясних за какво става дума. Жената ми благодари за обаждането и каза, че през следващата седмица (вече настояща) ще проверят сигнала. След любезния и приятен разговор с жената и изглед за рабиране с положителен аспект пак ми звъни телефона. Викам си пак от там звънят - оказа се звънят от съседния район за същото. Само с разликата, че не бяха толкова любезни, и набързо затвориха. След малко пак звъни телефона - гледам пак втория номер, който звъня, вдигам и една доста нелюбезна служителка започна да ми се кара "Какви са тия храсти? С какво толково ви пречат? Какво искате от нас? Какви са тия сигнали които давате? Конкретизирайте точен адрес?"... Е съгласете се как може да се даде точен адрес на храст? Обяснявах подробно между кои улици се намират, пред кои сгради и т.н. жената си знае нейното - точен адрес! Нямам GPS за точни кординати й казах и предложих среща, но те казаха, че това било сложна работа, трябва да се търсят собствениците на терените, да им се прати предписание, да им се ..... и т.н. С две думи затовори телефона.
От цялата работа полза няма. Само загуба на време и нерви.

Последна промяна от dmcdjveli на Вто 30 авг 2011 22:45, променено общо 1 път.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот bayspiro » Вто 30 авг 2011 10:22


Как да няма, бе! Тия всичките в края на месеца ще си вземат заплатите, ще са навили още малко пенсиометъра... На тях се крепи дЪржавата, а на на някакви, дето все нещо им пречи/ я храсти, я коли/ :Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun .


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот feikot » Вто 30 авг 2011 11:51


Аз ако бях,щях да сляза,да ги подкрастря,да събера клонаците и да ги изсипя пред вратата на тая служба.Да вляза и да кажа - "Ето точното разположение на храстите" и да изляза.


Потребителски аватар
dmcdjveli
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот dmcdjveli » Вто 30 авг 2011 14:33


feikot написа:"Ето точното разположение на храстите"

:да: :bowdown
Много точно казано! Но нали "за това" им се плаща, а не аз да им върша работата. Не че ми е проблем да ги подкастря, но не мисля, че е моя работа да излеза на пътното платно с ножицата и да режа храсти!?
Но когато Мохамед не отива при планината, планината отива при него!


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот feikot » Вто 30 авг 2011 15:55


То пак стигаме до Параграф 22,че щом се плаща на институциите,трябва да си вършат работата и ние да не бараме нищо.И е така.Като си извикаш майстори у вас,да шпакловат или да слагат плочки,не им бъркаш ти сместа и да им я носиш,ами те сами си вършат работата.За това и взимат пари,а у нас и не само,ами по цял свят,тая шибана,воняща,гнусна администравина част и институциите,които отговарят за такива "второстепенни" неща,дебелее на наш гръб,излизат им пъпки от преяждане и на жените им никнат мустаци от бездействие.

Толкова съм ги намразил и отвратил от тия гниди,че ако имах възможността,щях да им взема всички заплати,които са взели досега за бездействието си и да ги накарам да работят каторжен труд.И наистина,ако имах възможност,нямаше да плащам данъците.Защото аз се счупвам от работа да изкарам някакви пари,които накрая да ги дам на някой изрод,да линее на стол.И да е доволен на края.

На серт брада-тъп бръснич са казали хората.


Потребителски аватар
DarkForce
Мнения: 140
Регистриран на: Сря 30 мар 2011 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: твърдо стъпил на земята

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот DarkForce » Сря 31 авг 2011 12:59


Здравейте,
по повод т.нар. столичен инспекторат и техния Интернет портал и форум
http://discussion.inspectorat-so.org/index.php

преди няколко месеца реших да се регистрирам там и като един начинаещ член на все още липсващото Гражданско общество да подавам сигнали там по тяхната компетенция !!

Уви въпреки заявения срок за одобрение и регистрация от 24 часа повече от 3 месеца ни звук ни стон от там, писах до администратора - нищо !!! Мои познати се оплакват от същото - безуспешен опит за регистрация !!!

Виждам, че последно регистрирания там потребител със звучния ник perde е от времето когато аз се пробвах - тоест от месеци наред там не се допускат нови членове !!!

Иначе това трябва да е свободен - обществено полезен форум, направен и поддържан а парите на данъкоплатците - но реалности показва нещо съвсем друго !!!

жалка работа и огромен за минус на сегашната администрация на града - ограничаването свободата на словото не се начините за справянето с проблемите !!!


K
Мнения: 1332
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот K » Чет 20 окт 2011 20:38


Днес минавайки с колелото през Борисовата покрай тенис кортовете се зачудих къде е подвижната преграда, която стоеше пред бариерата да не минават коли. Някой е решил, че не е нужна и беше захвърлена между дърветата.

Общо взето колите си минават без никакви проблеми, бариерата винаги е вдигната.

Иначе откъм входа на стадиона на ЦСКА винаги има някакви полицаи и няма наспирали коли. Пускат само тия, които играят футбол на изкуствените терени.


Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот kossel » Пет 21 окт 2011 6:29


K написа:Днес минавайки с колелото през Борисовата покрай тенис кортовете се зачудих къде е подвижната преграда, която стоеше пред бариерата да не минават коли. Някой е решил, че не е нужна и беше захвърлена между дърветата.

Общо взето колите си минават без никакви проблеми, бариерата винаги е вдигната.

Иначе откъм входа на стадиона на ЦСКА винаги има някакви полицаи и няма наспирали коли. Пускат само тия, които играят футбол на изкуствените терени.



Така завършва всичко в България, в началото ура тута, българи-юнаци ТВ и прочие ... после пак същото ... лапаме ... прахоляка в парка на тези 'спортисти'

Аз вече се отказах да се боря с простаци, когато става въпрос за 'полза роду' ... :banghead:


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот Ivailo » Съб 22 окт 2011 16:58


Айде да не си е баш същото, щото ония полицаи и аз съм ги засичал няколко пъти там. За това и вече паркирам гошко на майната си и се разхождам по-дълго пеша, и без това отивам в парка :да:
Определено е по-добре.
Ама така и не разбрах коя е въпросната алея, дето влизат..


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот VWGT » Вто 25 окт 2011 16:52


ISRalien написа:Айде да не си е баш същото, щото ония полицаи и аз съм ги засичал няколко пъти там. За това и вече паркирам гошко на майната си и се разхождам по-дълго пеша, и без това отивам в парка :да:
Определено е по-добре.
Ама така и не разбрах коя е въпросната алея, дето влизат..

от към алея Яворов посока кортовете и тунела под Вапцаров ... алеята, от първия пост на темата


Потребителски аватар
Volksrod
Мнения: 258
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот Volksrod » Пон 06 фев 2012 21:45


Поздравления за темата! :beer
А какво ще правим с каручките и кучетата?
Цакат ни със застраховки, предпазни колани, светлини и какви ли не педерастий а равни по права с нас тъмно зелени българи се возят ли возят!?
Градовете не за зоологически гладини, четирикраките "любимци" нямат място сред нас!?


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот LILO&STICH » Вто 07 фев 2012 20:33


Volksrod написа:Поздравления за темата! :beer
А какво ще правим с каручките и кучетата?
Цакат ни със застраховки, предпазни колани, светлини и какви ли не педерастий а равни по права с нас тъмно зелени българи се возят ли возят!?
Градовете не за зоологически гладини, четирикраките "любимци" нямат място сред нас!?

Каручките не са толкова голям проблем,колкото клошарите :idea:
Навсякъде в София се е напълнило с роми и други,които сега,в тази зима задръстват допълнително улиците с тегленето на какви ли не съоражения по самите улици :?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта