Акции срещу дебилията и администрацията

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот Aneto » Сря 14 мар 2012 16:52


Скоро минавах по Раковска и на кръстовището с Граф Игнатиев изведнъж се светнах - помните ли преди две-три години колко шум се вдигна, по преса и телевизия за прословутите подвижни прегради по трамвайната линия.
Що народна пара се изсипа за тия толкова скъпи тогава прегради.
Сега не работят, народа свободно си кара по трамвая....
Замислих се - там са отишли и част от моите пари. Кой да санкционира некадърните за неправилно похарчени пари? Ха сега де... Къде са и журналистчетата, които тръбяха наляво и надясно аплодисменти за тогавашното кметско ръководство? Ни вопъл ни стон...




Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот Varbona » Сря 14 мар 2012 16:58


Нарочно не проработиха, да не пречат на МПС-тата със специален режим да газят пешеходци по графа...


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот relaxxx » Чет 15 мар 2012 15:13


Абе гражданите като страна по договор с общината, не може ли да я съдим за некъдърно изхарчени средства по този казус? Винаги ми е било интересно. Даже и да не можем в този случай, ако улицата на коята живея и за която съм платил данък да бъде почистена а е мръсна, би следвало да мога да осъдя страната, която не изпълнява задълженията си.... т.е. общината която е прибрала данъците...


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот LILO&STICH » Пет 16 мар 2012 16:51


relaxxx написа:Абе гражданите като страна по договор с общината, не може ли да я съдим за некъдърно изхарчени средства по този казус? Винаги ми е било интересно. Даже и да не можем в този случай, ако улицата на коята живея и за която съм платил данък да бъде почистена а е мръсна, би следвало да мога да осъдя страната, която не изпълнява задълженията си.... т.е. общината която е прибрала данъците...

Снимай,документирай.После пускаш по процедурният ред.
Скоро съседи,ще ги съдят за дупките по улицата има :wink:
Доколкото знам,само да си свикат общо събрание на блока.От там с решението в съда :Mr Green Fun


Потребителски аватар
veritas
Капитан пустиняк
Мнения: 2564
Регистриран на: Чет 26 апр 2007 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот veritas » Пон 26 мар 2012 9:48


Хайде и аз да се разпиша,стана топличко и "Спортистите" започнаха да спортуват !!!

Мястото е до болка познатият ни парк "Борисова градина" ,винаги ще се намери кой да ти поака иначе хубавия викенд :evil:
Чак наште убави съграждани се сърдят че им ходим пред колите видиш ли :screwy
Нужно ли е да се стига до сакатлъци за да се вземат мерки питам аз ??? :screwy :screwy :screwy :screwy

Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
Kaizer Soze
Monseigneur
Мнения: 1277
Регистриран на: Съб 22 апр 2006 20:14
Автомобил: Dacia Sandero Stepway
Двигател: 2017
Местоположение: София
Контакти:

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот Kaizer Soze » Пон 26 мар 2012 9:52


Абе деба аз тая проста държава и тоа прост народ.

Се некой ще ни скача по главите - мутри, дебили, община....толко па нема 20 човека, да се съберем, да купим и да сложим един бетонен блок и да утрепем тъпанарите от бой.

Тая ебана община и ебана полиция, не могат да свършат работа за четвърт стотинка!!!


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4425
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот ABSOLUT » Пон 26 мар 2012 16:50


Там си има бариера, а катинари в днешно време има и много евтини.
Заключваме я всеки ден и те докато намерят ток, флекс или инструмент ще мине доста време.
Влезлите не могат да си тръгнат, закъсняват, нерви, дали пак ще паркират там?


Потребителски аватар
Kaizer Soze
Monseigneur
Мнения: 1277
Регистриран на: Съб 22 апр 2006 20:14
Автомобил: Dacia Sandero Stepway
Двигател: 2017
Местоположение: София
Контакти:

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот Kaizer Soze » Пон 26 мар 2012 17:37


Утре си купувам 4-5 катинара и ги почвам говедата...най-накрая ше отмаам с алуминиева бухалка некой и ще го паркирам в Орландовци. Не треа ми го таксуват, като истински...


Потребителски аватар
oganisjan
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 94
Регистриран на: Нед 18 дек 2011 8:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот oganisjan » Вто 27 мар 2012 6:57


Приказки, приказки .... а вкръчмата - българи Юнаци и Господ е Българин. А истината е на снимките горе :beat_butt2

Kaizer Soze написа:Утре си купувам 4-5 катинара и ги почвам говедата...най-накрая ше отмаам с алуминиева бухалка некой и ще го паркирам в Орландовци. Не треа ми го таксуват, като истински...


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4425
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот ABSOLUT » Вто 27 мар 2012 9:09


oganisjan написа:Приказки, приказки .... а вкръчмата - българи Юнаци и Господ е Българин. А истината е на снимките горе :beat_butt2

Kaizer Soze написа:Утре си купувам 4-5 катинара и ги почвам говедата...най-накрая ше отмаам с алуминиева бухалка некой и ще го паркирам в Орландовци. Не треа ми го таксуват, като истински...


Аве момче, преди да пишеш глупости, взЕми попрочети темата няколко страници назад и обърни внимание на дейноста на Кайзера по този въпрос от миналата година и резултатите от нея.

п.п. после може да си редактираш мнението :roll:


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот ktamen » Вто 27 мар 2012 9:19


relaxxx написа:Абе гражданите като страна по договор с общината, не може ли да я съдим за некъдърно изхарчени средства по този казус? Винаги ми е било интересно. Даже и да не можем в този случай, ако улицата на коята живея и за която съм платил данък да бъде почистена а е мръсна, би следвало да мога да осъдя страната, която не изпълнява задълженията си.... т.е. общината която е прибрала данъците...

Можеш. И ако си достатъчно упорит ще осъдиш общината да ти платят взетите пари за несвършената работа. После общинарите ще ти платят с пари от данъците на всички ни, а те ще продължат да си получават заплатите цели и непокътнати. Каквито и поразии да направи един държавен или общински чиновник за грешките му плащаме всички, а той продължава да гребе с големия черпак.


Потребителски аватар
Kaizer Soze
Monseigneur
Мнения: 1277
Регистриран на: Съб 22 апр 2006 20:14
Автомобил: Dacia Sandero Stepway
Двигател: 2017
Местоположение: София
Контакти:

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот Kaizer Soze » Вто 27 мар 2012 17:17


Пуснах снимките на Лъчката, на БТВ, Общината и Столичния Общински Съвет...

В събота ще мина да закатанча бариерата с катинар, ма ще взема по-якичък, та да се помъчат малко.

Хора,

Един човек не може да се оправи, двама или петима също. Ако всички вие вземете този и подобни казуси присърце тогава ще победим тъпанарите.

На първата страница съм дал телефони, на паяците на КАТ на кой ли не. Звънете, пишете мейли, не давайте на тъпата бюрокрация да спи.

Зависи само от нас, в каква среда ще живеем....


ludiq_max
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 28 мар 2012 21:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот ludiq_max » Сря 28 мар 2012 21:53


Безумие е това!То не остана място,където да можеш да се разходиш спокойно...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот VWGT » Чет 29 мар 2012 15:43


неделя и аз минах от там, бариерата беше вдигната - свалих я, на връщане пак вдигната, пак я свалих ... има един катанец, ама само си виси заключен. Паркирали нямаше, но видях една кола да влиза и отива на някъв обособен паркинг, по пътя в ляво, преди кортовете, където сега правят ремонт.
Това с катинарите е добра идея. Имам една-две синджирки за колела дето само ми се въргалят в нас, ще ги даря на общината.


Потребителски аватар
dmcdjveli
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот dmcdjveli » Чет 12 апр 2012 20:34


Публикувано на: Вто Авг 30, 2011 10:11
dmcdjveli написа:Да Ви разкажа една история и аз:
"Имало едно време служба по озеленяването..."

Колеги,
да Ви разкажа продължението на приказката...
преди няколко дена, прибирайки се от работа, видях това, за което аз се канех да направя сега на пролетното почистване, а именно - храстите подкастрени и там, където е необходимо изрязани напълно! Направо се зарадвах :banana и не можех да повярвам, че е факт! Макар и със закъснение(б.а. вторник 30 Август 2011г) работата е свършена!
Благодаря на столична община(столичен инспекторат, община Слатина, община Младост) за свършената работа. :applause:



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта