Ефективен препарат против хлебарки!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Ефективен препарат против хлебарки!

Мнениеот slaveiko67 » Съб 15 юли 2017 19:00


Много успешно...еднократно успях да изтребя,изгоня или не зная как,но за 10-ина дни всички гадини изчезнаха...Препарата ми го препоръча ветеринара на кучетата ми.За съжаление съм забравил името му,но е от категорията на Фронтлайн/може и той да се приложи/...Съдържанието на флакона 2-3 гр.се разрежда с вода в пулвелизатор/от препарат за стъкла/ и се пръска около местата,където се крият гадините...След два месеца повторих процедурата,макар че нямаше и помен от хлебарките...




Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Ефективен препарат против хлебарки!

Мнениеот petko5 » Съб 15 юли 2017 19:20


След "Регент 800", в момента най ефикасното средство е "Айкън" :a045
Ефекта е поразяващ , както за хлебарки така и за кърлежи, мравки, бълхи, мухи и тем подобна гад.
Всяка година пръскам двора на къщата с него и съм много доволен.
Преди близо 5год. напръсках апартамента и до сега няма хлебарка.
Вчера си купих туба от 250мл., като цената е 42лв.
Съотношението за пръскане на двор е: 20мл. от раствора на 4л. вода, може да прибавите и една чаена лъжичка захар, за да привлече и мухите.
!!!!! По спомен съотношението з апартамент е 20мл. към 10л.....ако не ме лъже паметта!!!!!
Дано съм бил полезен :th_up


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Ефективен препарат против хлебарки!

Мнениеот ivo_555 » Съб 15 юли 2017 20:26


Аз се видях в чудо, от няколко месеца стана вече се боря с дребни кафеви хлебарки, освен че съм изпръскал три Райда, заложил съм от капаните, два пъти пръсках с Айкън, и един път с Ектоципер, който съдържа същото активно вещество като Райд(от Райд умират мигновенно), и не, и не. Всяка вечер като вляза в кухнята бъка от хлебарки. Вече се видях в чудо, тия дни ше търся фирма да пръска, ако и така не стане , не знам просто.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Ефективен препарат против хлебарки!

Мнениеот Xaxy » Съб 15 юли 2017 21:24


При мен също,почнаха се забелязват хлебарки,по 1/2 в месеца. Взех 4 шишета киселина,две маски и ги изсипах в мивките,сифона на душа и тоалетната. оставих за 10 мин и после обилно с вода,да чукна на дърво вече 3 месец няма и следа,мисля скоро пак да повторя процедурата.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Ефективен препарат против хлебарки!

Мнениеот vanko_VW » Нед 16 юли 2017 12:36


ivo_555 написа:Аз се видях в чудо, от няколко месеца стана вече се боря с дребни кафеви хлебарки, освен че съм изпръскал три Райда, заложил съм от капаните, два пъти пръсках с Айкън, и един път с Ектоципер, който съдържа същото активно вещество като Райд(от Райд умират мигновенно), и не, и не. Всяка вечер като вляза в кухнята бъка от хлебарки. Вече се видях в чудо, тия дни ше търся фирма да пръска, ако и така не стане , не знам просто.


Спасението е Регент, забранен е за продажба, но иди в селскостопанска аптека и питай дали нямат "под-масата", при нас във Враца се намира на черно.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ефективен препарат против хлебарки!

Мнениеот viksanlg » Нед 16 юли 2017 13:26


До колегата Иво искам само да го посъветвам ,че няма да се отърве от хлебарките ,ако първо не открие от къде идват гадините ,защото колкото и да се пуска това са цели армии.Най-често това са от санитарните пакети ако не са добре уплътнени и дори външните стени на сградите нощно време,разбира се канализацията не я изключавам. Най-добре е разбира се да се борите всички заедно и да се пръска навсякъде във входа от "гълабарника"до мазата ,но рядко се съгласяват съседите на такова нещо!


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Ефективен препарат против хлебарки!

Мнениеот ivo_555 » Нед 16 юли 2017 14:57


За цялостно пръскане абсурд. Открих иначе две-три леговища, но явно има и още. Иначе през канализацията не ми е ясно как могат да влязат, нали има сифони?


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Ефективен препарат против хлебарки!

Мнениеот lokva » Нед 16 юли 2017 15:41


сифоните не са никакъв проблем за хлебарките.
проследете няколко от тях и ще откриете от къде идват.
ако сте на централно парно е възможно покрай тръбите също да минават


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Ефективен препарат против хлебарки!

Мнениеот ssssl » Нед 16 юли 2017 16:08


ФЕНДОНА! Най-доброто, според моя опит. За препарата научих от някой автофорум, ако не и от тая тема.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 196 госта