Специалност ТТТ в ТУ Варна

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Специалност ТТТ в ТУ Варна

Мнениеот toshara » Пет 05 авг 2011 17:45


Здравейте,колеги.Интересува ме някой учи ли Транспортна техника и технологии в ТУ Варна?Приемам всичко свързано с тази специалност,какво се учи,как се учи,мнения за преподаватели и т.н...Приемам и съвети и от колеги,които учат ТТТ в други университети.Тази година ще съм първи курс и ми е малко напрегнато,защото си нямам ни най-малко понятие кое как е,въпреки че доста поразпитвах :) Благодаря предварително.




Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: СпециалностТТТ / ТУ Варна

Мнениеот Re5Pec7 » Пет 05 авг 2011 17:50


Аз уча тази специалност, но съм задочно :) Сега ще бъда 4ти курс. До колкото знам редовното е голям гърч и доста хора сме изместиха от редовно - задочно :) Не знам как стоят нещата при редовното, но за задочното - даскалите са ок .. като винаги има изключения :D Първата година се учат общи неща, без специални предмети. 2ри курс мисля, че започваха Материалознанието, което е интересно и Въведение в специалността, Технология и организация на транспорта. За сега това са предметите, които имат нещо общо :D Другото са съпромати, математики, топлотехника .. приложен софтуер ... и т.н. абе общи работи. Но от 4ти курс започваме вече само специални - Теория на ДВГ и т.н. Но пак ти казвам - при редовните не знам как е. :)

Успех :)


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: СпециалностТТТ / ТУ Варна

Мнениеот toshara » Пет 05 авг 2011 18:02


Да,забравих да спомена,че съм редовно :) Еми ще видим,все пак очаквам още мнения де :)


Потребителски аватар
ludiq1918
Мнения: 340
Регистриран на: Вто 03 мар 2009 10:02
Автомобил: Honda Civic
Двигател: D14A2 - 1997
Местоположение: Свищов + други ;)

Re: СпециалностТТТ / ТУ Варна

Мнениеот ludiq1918 » Пет 05 авг 2011 20:55


Аз съм същото(ТТТ), само че в Русе mhihi . И да ти кажа и аз не знам какво се учи щото видиш ли и аз ще бъда първи курс :drunk , също съм редовно(било трудно и задочното можело да не успееш да го завършиш, ама ще видим как е ). И на мен ми е интересно какво ще се учи, но ще видим като почнем. А иначе аз съм завършил специалност авто-транспортна техника, и съм изучавал предмети като материалознание макара и бегло.
Успех в бъдещето ти обучение :да: .


Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: СпециалностТТТ / ТУ Варна

Мнениеот Re5Pec7 » Пет 05 авг 2011 21:05


Да не ви разочаровам, но в началото нищо интересно не се учи. Което не означава, че няма да ви трябват тия работи :) Важното е да го учите с желание :)


orlin4ooo
Мнения: 388
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: СпециалностТТТ / ТУ Варна

Мнениеот orlin4ooo » Пет 05 авг 2011 21:21


Аз съм 4 курс в София - много гърч и нищо не научено :) Дават ти една малка стартова част и от там нататък трябва сам да търсиш и да се интересуваш ако имаш желание. Трудна специалност - всички машинни са така. чак в края на 3 курс и сега в 4 ще учим нещо по така свързано с реалността - всичко останало е насочено към производство, а не към експлоатация :)(което си е нормално - инженера конструира а не ремонтира) :) Дано имате късмет да попаднете на по млади асистенти по упражненията та да ви кажат нещо по интересно от съвременната автомобилна техника, иначе ще учите чукчета и наковални и карбуратори и тук там некоя моно инжекция :) А пък ABS i ESP сигурно е някакъв мираж ( въпреки че сега 4 курс ще го учим) :)


Потребителски аватар
BuRnInGSouL
Мнения: 273
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 22:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Belovo

Re: СпециалностТТТ / ТУ Варна

Мнениеот BuRnInGSouL » Сря 26 сеп 2012 1:36


И аз съм първи курс и на мене ми е интересно. Колко има до 4ти курс не ми се мисли ... Но се пак здраве да е аз съм в Ту-Филиал Пловдив.


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: СпециалностТТТ / ТУ Варна

Мнениеот Aprilia » Сря 26 сеп 2012 2:10


Аз учих 1година ТТТ в ТУ-София и трябва да ти кажа че ако нямаш финанси (и яко дупе) за чужбина това може би е една от най-добрите инженерни специалности в БГ (особено за ту-София). Иска обаче яко учене, поне в София даскалите бяха доста взискателни и не им се обесняваше много много по време на лекциите и се сещаш че ако искаш да успееш вкъщи трябва да зубкаш и да се мъчиш сам да откриваш топлата вода за нещо което е трябвало да ти го преподадат. Реализацията от тази специалност после е почти гарантирана, особено ако решиш да емигрираш след като завършиш, на запад ще те позлатят, инженери се търсят здраво :wink:
Залягайте още от началото върху чертането, изпуснете ли основите не можете да му фанете края и има да го влачите 4 години после, специално по тоя предмет е хубаво да ходите на лекциите подготвени за какво ще се говори и там само да попивате, ще си спестите доста усилия после като дойдат курсовите задачи :wink:
Материалознанието е другия важен предмет и е хубаво също да се заляга защото в бъдеще ще ви трябва много, основа е и на други предмети които се учат в горните курсове, а пък и е доста интересно като предмет
Тия математики геометрии и други баластри..... те вече компютрите смятат всичко учете ги колко да ги избутате, има по-важни предмети с които да си запълвате времето. Ай и наслука :)


Потребителски аватар
Iv0o0o0
Мнения: 290
Регистриран на: Чет 04 юни 2009 23:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Специалност ТТТ в ТУ Варна

Мнениеот Iv0o0o0 » Чет 27 сеп 2012 0:44


Аз съм ТТТ задочно в меи варна втори курс съм. До колкото съм чувал от преподавателите редовните ги гърчат повече. Иначе зависи на какъв преподавател ще попаднеш. Има доста взискателни и не толкова взискателни. Успех с убочението ;)


Потребителски аватар
D.Nikolov
Мнения: 49
Регистриран на: Пон 04 ное 2013 20:25
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: AAZ

Re: Специалност ТТТ в ТУ Варна

Мнениеот D.Nikolov » Вто 14 фев 2017 19:56


Колеги, гледам сте били първи курс сега вече сигурно ще завършили. Интересувам се за редовната форма ТТТ в ТУ Варна впечатления нещо ?


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Специалност ТТТ в ТУ Варна

Мнениеот sportul » Съб 18 фев 2017 21:32


За ТТТ навремето не влязох защото нямаше задочна форма тогава. За ТУ Варна мога да кажа : ПАЗЕТЕ СЕ ОТ ТРИФОН УЗУНТОНЕВ
И още някои екземпляри по математика като :Е.Маринов ,С.Георгиева и др.
По теоретична електротехника запомнете името доц Е.Панов , който се падне при него просто жална му майка , едвам се измъкнах от първия път с тройка , за разлика от 99% от студентите при него :)


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Специалност ТТТ в ТУ Варна

Мнениеот ivanovkbg » Нед 19 фев 2017 18:35


Хах, за доц. Панов споделям мнението на колегата sportul. Доста усилия отидоха за една тройка по пустата ТЕ. Аз мнение за специалността не мога да дам, завърших там друга(КСТ), иначе за преподавателите може много да се говори — има точни и добри, има заядливи и невежи, трети искат пари и т.н., но предполагам, че във всеки бг университет е така.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 188 госта