Зимни мезелъци! кой, как приготвя?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Зимни мезелъци! кой, как приготвя?

Мнениеот golfmk1 » Вто 16 яну 2018 19:46


Пичуе.Правите ли мезелъци.Как да съхраня пастърмата след като стане готова?




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7639
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Зимни мезелъци! кой, как приготвя?

Мнениеот goppa » Вто 16 яну 2018 19:46


Фризер нямаш ли?


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Зимни мезелъци! кой, как приготвя?

Мнениеот vanesto » Вто 16 яну 2018 19:50


Във фризера, после направо вадиш и режеш.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Зимни мезелъци! кой, как приготвя?

Мнениеот Водния дух1 » Вто 16 яну 2018 20:23


golfmk1 написа:Пичуе.Правите ли мезелъци.Как да съхраня пастърмата след като стане готова?

Изпрати ми я -аз ще я съхраня. :mhihi


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Зимни мезелъци! кой, как приготвя?

Мнениеот golfmk1 » Вто 16 яну 2018 20:28


Имам.В какво да я опаковам?


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Зимни мезелъци! кой, как приготвя?

Мнениеот MITKO_DVD » Вто 16 яну 2018 20:33


Стреч фолио по отделно и у фризерО,размразява се у ладилника не на стайна температура ;)


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Зимни мезелъци! кой, как приготвя?

Мнениеот D1D00 » Пет 19 яну 2018 14:31


Тази година ще пропусна сланината, защото не мога да намеря подходяща за целта, всичката дето се предлага по селата все някаква тънка. само с чаталчетата ще се задоволим... :biggrin

Колеги я споделете как правите пастърма? Пробвах в сол 24 часа след това я измих и я подсуших и я овалях в подправки после на терасата за седмица я държах, но стана много суха, доста ли я държах не можах да разбера, язък за месото, замина по канален ред :rolleyes


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Зимни мезелъци! кой, как приготвя?

Мнениеот golfmk1 » Пет 19 яну 2018 14:59


Много зависи какво е времето.Ако е ветровито става за 4-5 дни.


Потребителски аватар
xeson
Мнения: 728
Регистриран на: Сря 20 ное 2013 22:24
Автомобил: Golf 2 1989
Двигател: 1272 cc 2G
Местоположение: София

Re: Зимни мезелъци! кой, как приготвя?

Мнениеот xeson » Нед 21 яну 2018 11:31


D1D00 написа:...Колеги я споделете как правите пастърма? Пробвах в сол 24 часа след това я измих и я подсуших и я овалях в подправки после на терасата за седмица я държах, но стана много суха, доста ли я държах не можах да разбера, язък за месото, замина по канален ред :rolleyes

Явно е било или много ветровито както ти е писал колегата, или мръвките са ти били на тънки парчета - с дебелина под 3 см.
Бонфиле или контрафиле. Контрафилето е по-евтино и също толкова вкусно за пастърма - по моему :beer
Ако избереш контра трябва да му махнеш ципите. Месото се нарязва на парчета с дебелина около 4 сантиметра, слагат се в тава и се зариват в морска сол за около 15-17 часа.
Изважда се, измива се и се подсушава хубаво с домакинска хартия. Овалва се в подправки, прошива се с конец и се мята на студено да виси за 10-на дни. Аз си я слагам на тавана.
Като я стиснеш силно, трябва палеца ти да потъне в мръвката много леко.
Преди години един-два пъти съм пресушавал партидата от 4 мръвки след 12 и повече дни висене и тогава ми е ставала на кокал.
Прикачени файлове
DSC02259.JPG


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Зимни мезелъци! кой, как приготвя?

Мнениеот D1D00 » Нед 21 яну 2018 13:28


Дам, прави сте колеги! Парчетата бяха тънки и на малки парчета, беше доста студено и ветровито а и терасата ми е открита явно и това е помогнало да изсъхне доста. Ще пробвам по твоята рецепта xenon, мерси че сподели :th_up


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Зимни мезелъци! кой, как приготвя?

Мнениеот group® » Вто 23 яну 2018 1:05


Тая тема ми бърка в здравето от мноУ време. Екипа да помисли за специален режим на писане в нея - черпиш/пишеш.

Сега сериозно:
Разхождам се аз по Италия вече няколко пъти и видя ли магазин/пазар си взимам прошуто кото (или както се пише там), да си рупам по пътя кат семки. Е няма такава шунка. И цената една добра ...
Ама уви у нас няма или луди пари. Някои нещо да е пробвал в тая сфера? Не съм чел цялата тема, ама само сухи мезелъци виждам.
Пробвах преди година да си правя шунка, ма кофти случка кат виц: кратка версия - купувам мИсо убаво, кисна в мотна сол, подправки ала бала, варене, сушене, пържене, готвене.... накрая няколки дни да висяла на въздух трябвала. А си беше готова и вкусна и тогава, според мен, не я бях пробвал - викам ще чакам крайния резултат. Слагам в мазята аз на високо, че песа има достъп. Слагам прегради, че песа... Виси си там и а да стане и чувам шум .... Слизам и гледам котка бяга а песа гузно гледа. Шунка нема. Рева и изследвам ситуацията - мацата, макя и, се качила и драпала по шунката, а песа долу чака я котка, я шунка да падне... Е котката бега, шунката я отнема!

Оттогава ми е едно мъчно и неща па да правя, че не знам и дали става. И песа ми е все крив!
Ма тая Италия ...
Четох прасетата се хранели с нам си кво там за вкусно прошуто.... Ма викам па тая най-евтината шунка па убава, едва ли вип храна е яло прасето.
Някой правил ли е шунка и да му се е получило? Гледам продават едни сушилни сега по 100-200лв. с някви трици ала бала. Рецепта изпитана ми трябва?!


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Зимни мезелъци! кой, как приготвя?

Мнениеот icoico » Вто 23 яну 2018 1:42


Нашенското прошуто се нарича бут по еленски :rolleyes А против котки и друга вредна гад, понеже и аз сефте се заигравам със сушени експерименти съм си спретнал една такава кутия с лице и гръб от метална мрежа:

Изображение


golfmk1 написа:...Как да съхраня пастърмата след като стане готова?


Аз имам по- друг въпрос: как да я съхраня, докато стане готова? Че нещо много често взех да я проверявам :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 659
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Зимни мезелъци! кой, как приготвя?

Мнениеот jordan17772 » Вто 04 дек 2018 21:09


Аз сложих за сушене 20 кг чист телешки суджук. Първата партида беше с първия сняг 5 кг преди една седмица. Нагласил съм също 100 литра сухо червено вино и 30 литра гроздова ракия за зимата. https://imgur.com/Thqng7M :love.vwclub


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Зимни мезелъци! кой, как приготвя?

Мнениеот petarkolev » Сря 05 дек 2018 17:11


group® написа:Тая тема ми бърка в здравето от мноУ време. Екипа да помисли за специален режим на писане в нея - черпиш/пишеш.

Сега сериозно:
Разхождам се аз по Италия вече няколко пъти и видя ли магазин/пазар си взимам прошуто кото (или както се пише там), да си рупам по пътя кат семки. Е няма такава шунка. И цената една добра ...
Ама уви у нас няма или луди пари. Някои нещо да е пробвал в тая сфера? Не съм чел цялата тема, ама само сухи мезелъци виждам.
Пробвах преди година да си правя шунка, ма кофти случка кат виц: кратка версия - купувам мИсо убаво, кисна в мотна сол, подправки ала бала, варене, сушене, пържене, готвене.... накрая няколки дни да висяла на въздух трябвала. А си беше готова и вкусна и тогава, според мен, не я бях пробвал - викам ще чакам крайния резултат. Слагам в мазята аз на високо, че песа има достъп. Слагам прегради, че песа... Виси си там и а да стане и чувам шум .... Слизам и гледам котка бяга а песа гузно гледа. Шунка нема. Рева и изследвам ситуацията - мацата, макя и, се качила и драпала по шунката, а песа долу чака я котка, я шунка да падне... Е котката бега, шунката я отнема!

Оттогава ми е едно мъчно и неща па да правя, че не знам и дали става. И песа ми е все крив!
Ма тая Италия ...
Четох прасетата се хранели с нам си кво там за вкусно прошуто.... Ма викам па тая най-евтината шунка па убава, едва ли вип храна е яло прасето.
Някой правил ли е шунка и да му се е получило? Гледам продават едни сушилни сега по 100-200лв. с някви трици ала бала. Рецепта изпитана ми трябва?!


Аз съм си направил сам сушилня. Един стар хладилник "Минск", монтирал съм един вентилатор от компютърно захранване и свинското месо става за десет дена, пилешкото за 5.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Зимни мезелъци! кой, как приготвя?

Мнениеот Pet_rov » Пет 07 дек 2018 15:14


Жена ми изнамери една рецепта за филе - на всеки килограм рибица се приготвя литър вода с 250 грама морска сол. Кисне се 24 часа, подсушава се, овалва се в подправките и се суши 10 дни. Пробвахме я, стана екстра. По желание може и на 9-тия ден да се свали.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта