Покупка на жилище - въпроси и отговори

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
DaGa
Мнения: 78
Регистриран на: Нед 21 май 2006 16:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на жилище - въпроси и отговори

Мнениеот DaGa » Нед 04 юни 2017 9:36


Да де... Само линка дето е дал колегата - април 2017 трябвавло да почнат да строят...а дали са почнали изобщо ? Септември 2018 дават да е готова сградата... Ама дали изобщо ще е готова до дотогава ?! Абе на "зелено" да купуваш имот хич не е оферта...поне за мен




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на жилище - въпроси и отговори

Мнениеот VWGT » Пон 05 юни 2017 10:16


http://www.reduta.bg/%D1%81%D0%BC%D1%8F ... %B4%D0%B8/

попаднах случайно и се сетих за тази тема
написаното важи и за други кваратли в Сф. Винаги съм се чудел кога ще престане това презаастрояване, но явно общината няма желние да го спре.
В това отношение Дружба е един много приятен квартал, с много добре изградена инфраструктура, метро и тн. само дето блоковете са панелки.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Покупка на жилище - въпроси и отговори

Мнениеот Pet_rov » Пон 05 юни 2017 10:38


Прекрасна статия! Изключително поучителна. Жалко, че тези, за които се отнася, нищо няма да разберат. Поради наличието на Закона за скачената глупост. Амин!


Потребителски аватар
BeFree
Мнения: 157
Регистриран на: Чет 13 юни 2013 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на жилище - въпроси и отговори

Мнениеот BeFree » Вто 04 юли 2017 16:56


niki300 написа:Решили сме да купуваме апартамент на сина ми в София. Естествено без кредит няма да мине. Трябва да разуча всички възможности и да изберем най-добрата. Оказа се, че нещата се случват много по-сложно, отколкото аз си мислех. От околко месец постоянно гледаме оферти, но цените са наистина много високи. Засега се спряхме на апартамент в този жилищен комплекс http://www.stonehard.bg/bulgaria/oblast ... ofiya.html . Цените са около 750€/м² – 850€/м² , което според мен е нормално. Жилището ще бъде в кв. Кръстова вада. Честно казано не съм чувал много за този квартал. Тих и спокоен квартал ли е? Има ли някой от вас, който да живее или да е живял там?


Здравей, ние живеем под наем в квартала от 4 години, нямаме деца, имаме куче, движим се с две коли (според зависи как си си наредил бита, и с една става). Супер добро като локация, особено сега вече с метрото - бърз достъп до центъра и бърз достъп до Околовръстното. Тепърва има да се адаптира инфраструктурата, но не е като съвсем да липсва (а и предполагам ще се подобрява с времето, иначе няма как да продават след като всички виждат какво се случи с Манастирски ливади). Доста спокоен квартал е, има зеленина и няма панелки да ти скриват слънцето. Спокойствието се нарушава като решат да гърмят Алексей Петров с гранатомет :smile Но от това не си застрахован никъде в София, по принцип, даже в по-населените квартали се случват неприятности по-често. Няма цигани (все пак да живееш до Алексей Петров и Никола Филчев има и преимущества), няма глутници бездомни кучета, няма наркотици (все още), няма шумни заведения под прозорците. Случват се кражби - ще ти трябва СОТ.
Кварталът определено е от тези, които ще се развиват и би следвало жилищата там да не губят стойността си, което все пак е важно при покупка.
Цените са много надути в момента, но едва ли ще паднат, освен ако не спаднат драстично в цяла София. Наскоро забелязахме, че в района парцели се продават почти само от агенция Олимп - май са изкупили свободните в квартала и сега сами си определят цените на зелено за бъдещи апартаменти.

Две години паркирахме отвън до блока, но сега вече сме с гаражи понеже блокът се понапълни и гъзарите не си купуват гаражи - как ще паркираш зависи от това къде си, има ли празен парцел до теб и дали някой ще го купи да го застроява (и кога).
Също много зависи от коя страна на бул. Черни връх си - тази, която си гледал не е правилната според мен; има много нелицеприятни бивши и настоящи вили наоколо, целият район е някаква странна смесица от запуснато старо и "луксозно" ново. От другата страна, където сме ние нещата са много по-добре, включително откъм улици.
Държавни училища, болници и детски градини има в кв. Хладилника и Лозенец (от другата страна на МОЛ Парадайз). Кварталите ги свързва бул. Черни връх, по който минават един-два автобуса (не знам колко редовни и на какъв интервал, защото не ползвам). Частни училища и болници - има; магазини - има; аптеки - има; градски транспорт - има. Метрото на МОЛ Парадайз функционира от доста време вече и е много полезно нещо :smile (на около 10 минути пеша е от строящия се комплекс, който си гледал).
Подпочвени води има. Има блокове страдащи от тях (нашият), но има и добре построени и без никакви грижи (съседни на нашия).

Ако купуваш за сина си, явно е пълнолетен и способен да се движи сам из града. Би следвало кварталът да му е ОК, особено ако разполага с кола.
Питай ако нещо друго те интересува.

П.П. Линкът от google maps показва улицата в най-тежко състояние в онази част на квартала. Другите са по-добре, а като се завършат строежите твърде вероятно е да бъдат оправени напълно.


Потребителски аватар
niki300
Мнения: 129
Регистриран на: Нед 16 авг 2015 15:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на жилище - въпроси и отговори

Мнениеот niki300 » Чет 06 юли 2017 16:22


Много благодаря за дългото обяснение. Ще пиша отново, ако имам други въпроси.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 186 госта