Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот wili98 » Съб 18 ное 2006 11:28


Значи провокиран съм от инструменти.. леко полеко си пълня комплектчето..
и понеже ремонтирам и френски автомобили /мое ли да ми направят предницата с 16 и 18...??? луди/ ми трябва що годе пълен комплект....

Та досега имам преки наблюдения в/у
Рико, Форсе.. все едни.. вършат работа, не са много кашкавалени
ТОна... само един камък торкс имам, ама на Ваското 1 пистолета леко го усука.. но отви..

Факом всички го знаем.. ма са непосилни за нашите бюджети..

Някой купувал ли е нещо добро, за що годе поносими пари..
проксон как са да речем.. споделяйте вчепатления....и цифри ако може..




Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот silent » Съб 18 ное 2006 11:36


Това за Рикото въобще не е вярно. Не знам кой те е излъгал че са кашкавалени. Може да не са най доброто но са определено доста над средно ниво. А цената им е просто много изгодна за качеството което предлагат. Сега .........ако има ментета на Рико това е отделен въпрос но там откъдето ги купувам са истински и много добри. Имам поглед върху битовете и къмъчките за "гидория"


Потребителски аватар
koki_folza
Мнения: 296
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище
Контакти:

Мнениеот koki_folza » Съб 18 ное 2006 11:41


Колега темата е много готина и се надявам да стане един много готин дебат . Аз лично съм с много добри впечатления от Гедоре и Белзер , но за съжаление нямам свои такива по простата причина , че неса за всеки джоб . Инече Белзера лично аз съм го тествал на работата при какви ли непосилни за Рикото ситуации и повярвай ми не се е изложил . Целия комплект с камъни тресчотки и ключове се ползва от пет години направили сме с него сумати под станции и няма наранено по него все още ( късали сме доста болтове като сме използвали и допълнителни едължения ). Бих препоръчал на всеки , който има възможност да си купи такава реномирана марка .


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Съб 18 ное 2006 11:42




Потребителски аватар
Plamen_RI
Мнения: 1724
Регистриран на: Пон 03 юли 2006 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Plamen_RI » Съб 18 ное 2006 12:05


Имах преди Жигула производство 1970 :lol: та тя си имаше комплект оригинални инструменти, те такава стомана нема /хром-ванадий си пишеше върху всеки ключ/...късал съм болт 19 направо невярвах...Продадох я набързо обаче и съвсем забравих да си ги взема, преди доста време беше но още ме е яд :( При по-новите лади обаче може да си ги чупиш инструментите без затруднения :lol:
Иначе баща ми се беше взел някакъв комплект РИКО ама явно е случил на менте защото стават само за сглобяване на мебели, много мек метала...За нова година може да се зарадвам със някой чешки комплект!


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот joro_kem » Съб 18 ное 2006 12:05


wili98 написа:...проксон как са да речем.. споделяйте вчепатления....и цифри ако може..

proxxon е немска марка, която се произвежда в тайван. за цената си е изключително добър избор. комбиниран комплект 1/4" и 1/2" (4-32 мм.) с две тресчотки, две карета, две удължения, два въртока и пр. излиза къмто 240 лв.


Потребителски аватар
Geleto
Мнения: 2394
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 10:12
Автомобил: Passat B4
Двигател: 1.8 MI 1994
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Geleto » Съб 18 ное 2006 12:26


Няма марка която да не съм чупил, но най са се държали геройски Гедоре и Факом :) По принцип зависи как се използва инструмента. Ако се "обработи" предварително "обекта" с ВД например, почисти, нагрее по възможност може да се работи и с по - кашкавалени инструменти. Най - важното обаче е , че си трябва усет и търпение! И съотвтнате вълшебни думички " те сега ти е..х мамата" и става....


п.п. За други вълшебни думички питайте Васко и Никси :D


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Съб 18 ное 2006 12:37


Това за Рикото въобще не е вярно.

Съгласен съм с колегата , че нормалните Рико :wink: подчертано си заслужават парите. Аз самия оревах махалата, когато ми донесоха поредния комплект с инструменти и видях че производителя е Рико.....ама се оказаха с прилично качество на приятна цена в сравнение с титулярите.... иначе много признавам една фирма - Книпекс само че е малко по дебела но за техните патентовани комбинирани ключове се разписвам с 2 ръце - толкова злодеяния са изтърпели че..... :!: :!:


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Мнениеот MITKO_DVD » Съб 18 ное 2006 13:02


Многа са добри но са и доста непосилни за всеки джоб,а именно Snaap On,много са добри също и Facomaпросто с други рядко съм работил,но н есъм останал много доволен,например сестрами си беше взела някакъв комплект звездогаечен от 6 до19 маи беше,ба изпочупих го за секунди :cry: .
Така че то е казано цената оправдава качеството :wink:


Потребителски аватар
SMEL
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 17:58
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Варна

Мнениеот SMEL » Съб 18 ное 2006 19:00


БРИНКО -само това признавам.ако го счупиш-ти го сменят с нов.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Мнениеот niks76 » Съб 18 ное 2006 19:03


едно време Факом имаше доживотна гаранция но ве4е отпадна,здрави са но все пак се 4упят,наи доволен съм от трес4отките на тая марка по простата при4ина 4е още не съм успял да с4упя някоя :lol: много добри са Стенли(трес4отките са слаби4ки);Вюрт; Диаманд-нищо 4е е китаиски ;Бууст ;Сам и много други пс:за колегата Буфка тои ве4е е обзаведен с к-т гидория от китаиски произход с неизвестна марка ,но У4удващо здрав инструмент за малко пари;така 4е марката не е от голямо зна4ение


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Съб 18 ное 2006 19:14


A да сте 1ували за UNIOR ???
Словенска фирма ,която прави заготовките за Валтер и Гедоре.
Има магазин в София за тях.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Съб 18 ное 2006 19:21


УНИОР не е лошо но праскат яки цифри! и са малко дървенки-ползвал съм ги за служебни известно време... не че съм недоволен ама-не си струва парата...
УСАГ е много качествен инструмент но и там е цифромания...
ПРОКСОН-много добро също!
рикото засега е най изгодно цена/качество


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Съб 18 ное 2006 19:30


на униор имам няколко отверки щото само при тях намерих толкова дълги./широка 4мм. и дълга 50см. ! /добри са определено.
стенли купи тона и вече са едно. имам няколко неща и са доста здрави.
гедоре са класика.кактобета, балко, валтер, виха здрави и сигурни
по-надолу са драпер,рико,трамонтина добри, но не са с професионална цел.за хоби и дребни ремонти стават.
от снап он нямам нищо :(

най, най, най....факом :bowdown


Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Мнениеот bobcho » Съб 18 ное 2006 19:49


Аз като тръгнах да си развалям скоростите си купих един комплект на Топмастер.Продавачката ми каза, че са на качеството на Рико.Тайванско производство.Доста ги узорих, особено токсовете и нямаше проблеми.
За отверки - има едни на Рико с оранжеви дръжки ( не са много дълги ), много качествена изработка.В работата бачкаме с такива и не са мръднали.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bongoo и 45 госта