Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот stypkata » Чет 22 яну 2015 20:33


Aз от 5-6 години ползвам любителски не особено известната марка King Tony.Просто магазина им ми е на удобно място .Тресчотката 1/2 ако можеше да говори щеше да ме осъди...Последно скачах върху нея с 50см тръба за да развия гайката на външното каре на поуоска 30 и за мое учудване издържа.А колко бой е изяла с чука не ми се мисли.Е-има следи от употреба,не мога да кажа,че е нова ,но все още работи безотказно.Струваше 36-7лв преди 6г.Повечето ми вложки са на същата фирма- и с тях нямам проблем.Сега като сравнявам цените им са малко по-високи от на повечето популярни в БГ марки като Force,RICO,Tona т.н.Единствената ми забележка към техните инструменти е 12-стена 8мм за полуоските.Заболям вече няколко такива и ми се иска да взема някой марков например Gedore или Proxxon ,но не им знам магазините в Бургас.На Gedore ги гледам са по около 35лв тези 12-стени,а на King Tony беше 6-7лв.За за лули,шестограми и отверки ползвам смело Topmaster.Въпреки множеството отрицателни мнения за марката аз съм доста доволен от тях,стоманата им звънти и не съм счупил до сега нито 1 инструмент Topmaster.Държа да отбележа,че мнението ми е на чист любител- поддържам двете си коли,както и колите на няколко приятели или по-скоро им отстъпвам инструментите си .Ако се работи от сутрин до вечер в някой сервиз с тях положението може да е различно и да не изкарат и 2-3месеца.Предполагам,че повечето в този форум не сме про-та така че мнението ми ще им е полезно ! :beer




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот joro_kem » Чет 22 яну 2015 20:45


stypkata написа:...Сега като сравнявам цените им са малко по-високи от на повечето популярни в БГ марки като Force,RICO,Tona т.н...


учудвам се, понеже са от по-нисък клас от всички останали изброени

stypkata написа:...Заболям вече няколко такива и ми се иска да взема някой марков например Gedore или Proxxon ,но не им знам магазините в Бургас...


двете марки нямат нищо, ама нищо общо нито като качество, нито като цени


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот stypkata » Чет 22 яну 2015 20:46


Знам,че нямат нищо общо ,но ги хвалят доста и двете и ми се иска да ги пробвам.3

A за цените ще дам пример че последно купих вложка 30 King Tony 1/2 за 12,50лв а в този сайт 32 на Force е 6.70лв,което прави около двойно по-високи цени за първите
http://www.tashev-galving.com/016+FRC+023/%D0%92%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%BA%D0%B0+6-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот ktamen » Чет 22 яну 2015 20:54


stypkata написа:Единствената ми забележка към техните инструменти е 12-стена 8мм за полуоските.Заболям вече няколко такива

И аз използвам същата марка, ама за 10 години още не съм я заоблил. Може би не чистиш болта и затова прецакваш накрайника.
Аз използвам дълъг удължител, свалям гумата набутвам накрайника и един два удара с чук. После вадя накрайника и почиствам калта - не много старателно, но все пак пада малко кал. Пак слагам накрайника и пак с чука. И развивам, проблем не съм имал.


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот stypkata » Чет 22 яну 2015 21:04


Прав си- не ги чистя а само набивам с чука.Все пак съм аматьор и има още много да уча :)
Между другото някой има ли впечатление от динамометричния ключ на King Tony,че смятам да го купувам за смяна на гарнитури на глави.

Код: Избери всички

динамометричен ключ 42-210 Nm 1/2   92.21лв


http://e-rudi.com/rudi/eshop/index.php?cPath=1_4_208_209


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1381
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот dontaskdontsay » Чет 22 яну 2015 22:14


А за KingROY имате ли някакво мнение ?
Насочил съм се към този комплект: http://autokomplekt-bg.com/magazin/product_info.php?cPath=94_119&products_id=838
Мисля че ще ми дойде на цена около 100 макс 115лв.

Заслужава ли си ?



П.П: Колебая се и между по малкия комплект от 94части но още не знам :gruebel
http://autokomplekt-bg.com/magazin/product_info.php?cPath=94_119&products_id=643


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 22 яну 2015 22:34


През 2006та един приятел, който вече не е между нас за жалост, ми подари такъв комплект http://electron.bg/black-decker-a7039-p-61684.html . От тогава постоянно го ползвам за какво ли не, тресчотката я напъвам яко, накрайниците съм ги мъчил и на винтоверти силни и нямат чупене - железен комплект е това :th_up


Потребителски аватар
madwifi
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 22 юли 2008 14:35
Автомобил: VW Polo 6N1
Двигател: 1.9D AEF
Местоположение: София

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот madwifi » Вто 09 юни 2015 23:56


Някой може ли да даде мнение за BGS Technic. Говоря за непрофесионалната серия. Харесал съм си този комплект.
Или този комплект на KS Tools която е горе долу същата цена.


reingar-x
Мнения: 121
Регистриран на: Пет 22 яну 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот reingar-x » Пон 15 юни 2015 15:31


Колега и bgs и ks tools са от ранга на форс и повечето произвеждани в Тайван-Китай.За лична употреба си вършат перфектно работата.Към колегата който питаше за king tony,те са малко по- горен клас пак са тайвански.Но гледат да покриват визия и стандарти от западните лидери в бранша.Примерно инструментите им са в метални кутии,не икономисват материал от размерите на вложките.Като минус е по-високата цена,имам тяхна скоба сепаратор за лагери,и е по-добре направена от на форс,която се изкриви.


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот Mihailov78 » Пон 15 юни 2015 23:36


Чупил съм всякакви :Mr Green Fun Иначе понеже колегата по-горе спомена Force, на тях Г образния върток с удължение тръба метър се усука като локум при отвиване на гайка главина. По същия начин с гайка главина съм ЧУПИЛ (не усукал) върток на King Roy, като срязано с нож се счупи след зверски напън. Правете си изводите -Форс са абсолютен боклук за мен. След опити съв всякакви въртоци си купух руски върток останал от бившата мототехника от едно магазинче на симеон, и то не беше на витрина а се разбра че го имат след разговор с тях. Вече с него се отвиват гайки главини и издържва всякакъв напън, иначе на цвят е едно мазно мръсно жълто, няма го блясъка на Форсе. :mhihi


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот Vizor » Вто 16 юни 2015 10:14


На Форс чупих КАКВО ЛИ НЕ.. Докато не си купих истински от Евромаркет, а не от продавалник. В момента не мога да счупя абсолютно нищо включително и шестограми с двуметрови тръби. Явно има разлика в качеството. Имам го от година и кусур и все още не мога да счупя нито един от инструментите, а щом и на Кондофрей драг рейсинг ивента влезе в употреба.. Никакви грижи не съм имал и съм изключително доволен. Кинг Рой съм ги ползвал 2-3 пъти и никак не ме зарадваха в сравнение с форса ми.


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот Lifeguard » Вто 16 юни 2015 10:32


designer1 написа:Няма какво да се заблуждаваме, повечето инструменти особенно по-ефтинките се правят в Китай и поради тази причина аз си взимам "най-марковите" - Топмастера. Пример: имам тяхна тресчотка малка 3/8" която е направена от някаква пластмаса работя непрофесионално с нея вече 6-та година. Лулите са им много яки с такъв отвих болта на носача на голфа като ползвах за усилвател 1 метър тръба, ключа се деформираше в еластичната зона но отвиваше , имам и няколко техни камани преди години ми се наложи да престъргвам една 15=ка удължена стругчето видя зор и камъка пускаше една такава виолетова дълга стружка - демек стоманата е добра.

От Top Master и аз съм доволен.Имам една тресчотка с няколко камъка.Здраво напъвам с тях и за сега са ок.


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот penko_pulev » Вто 16 юни 2015 11:45


Mihailov78, огъването като локум и счупеното като рязано говорят много за двата различни инструмента. За мен е по-добре да се огъне и да знам, че има някаква еластичност в инструмента, от колкото да е прекалено закалено и да се чупи. Защото колкото по-корав (закален) е един инструмент, толкова по крехък става. Ей за това големите марки са толкова скъпи! Там има вложена мисъл за какво ще се използва инструмента, какъв вид е и от каква сплав да се направи (какво и колко съдържание да има материала на инструмента) Аз най коравия ключ който съм мерил с твърдомер е бил Гедоре ключ No6 13-14 с 52 по Рокуел. Всички маркови на които съм попадал и съм могъл да ги премеря са били в порядъка на 44-48 по Рокуел. Днес мерих звездогаечни Heyco, Garant, Holex- 46-47 по Рокуел. Другата седмица като взема моите от гаража ще прегледм IUS, Gedore, Stahlwille, Carolus, Петко Денев, HIT и някакви от West germany ей така от любопитство. Преди време на работа се опитаха да ни взимат едни Швейцарски инструменти със съкращение PB. Верно са пипнати и много скъпи, но с лулите им виждахме доста зор. Толкова бяха корави, че след месец работа просто се пукаха. Почнаха да взимат отново IUS, Gedore и подобни и никакви проблеми... Затягаш болт или гайка и виждаш как инструмента започва леко да пружинира но не изпуска. За 5 години всекидневна употреба на лула 18-19 никога не е изпуснала, огънала или да се счупи, а се стягаше зверски по машините.
Поздрави


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 29 дек 2016 17:55


iliankocov написа:А някой мнение за Манесман? Че съм се ориентирал да взема нещо с повече части и излизат добри оферти за тая марка :)

Понеже с интерес изчетох старичката тема, да я вдигна малко. В сервиза единия комплект на манесман е на почти две години работа и още няма счупен камък или тресчотка от него, а камъните се използват предимно с гайковерта, навсякъде където има достъп за него, включително и с по малките квадрати с преходи.


Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот iliankocov » Пет 30 дек 2016 9:02


К.Одаджийски написа:
iliankocov написа:А някой мнение за Манесман? Че съм се ориентирал да взема нещо с повече части и излизат добри оферти за тая марка :)

Понеже с интерес изчетох старичката тема, да я вдигна малко. В сервиза единия комплект на манесман е на почти две години работа и още няма счупен камък или тресчотка от него, а камъните се използват предимно с гайковерта, навсякъде където има достъп за него, включително и с по малките квадрати с преходи.

След 2 години работа с него имам един шестограм счупен и един камък(щото го поставих на криво). Като цяло съм супер доволен от него. Баща ми го взе от Германия и кутията и доста работи не са същите като тези на българския пазар.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: lubomir911 и 45 госта