Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот parno » Пет 27 мар 2009 14:23


както някой написа за старите руски инструменти :bowdown
имам едно сандъче с клещи , лули и ключове още от времето на дядо ми.
нито един от тях не съм строшил.
чупил съм един гаечен от практикер. държа фронта до едно време и чао.
не съм чупил шестограми и торксове на марката King Tony ....поне това е единственото което съм си купил напоследък като ръчен инструмент.
сега имам мерак за тресчотка 1/2 + няколко камъка към нея.
след малко проучване останах с впечатление че Рико е едно от най-евтините и сравнително качествени решения на пазара , но още не съм решил...за любителски цели ако можете да препоръчате нещо като марка :)




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот joro_kem » Пет 27 мар 2009 22:20


sportul написа:е преди колко години , на нас ни ги осребриха преди 2 месеца тресчотки и камъни за 1500


niks76 написа:преди малко пове4е от 2 години отпадна доживотната гаранция-сега ве4е има експертиза и 4ак след това ако е използван инструмента правилно се за4ита гаранцията-поне тук във Франция е така


batetony67 написа:Аз съм работил за един от вносителите на Факом, никога не е отпадала доживотната гаранция.


гаранционната подмяна на повреден/счупен инструмент е по преценка на конкретния производител, но експертна оценка за това как е настъпила повредата винаги има (ако щете от упълномощения търговец). пълна техническа експертиза от производителя се извършва много рядко и при много спорни ситуации. занимавам се с търговия на истински инструменти от 8 години и досега не ми се е налагало да изпращам инструмент за експертиза. няма сериозен производител, който субективно да откаже гаранционна смяна.
sportul, за първи път чувам за парична компенсация за счупени инструменти - трябва да сте много, ама много доволни от доставчика си, ако това е вярно, особено за тази сума.
п.п. тресчотки и вложки за 1500 лв. са доста инструменти, предполагам, че си зает в сериозно производство.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот parno » Съб 28 мар 2009 13:01


днес ми направи впечатление една тресчотка Форс с цената си :roll:
някой който разполага с такива на марката може ли да каже как са :)


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот kaiser666 » Съб 28 мар 2009 14:05


Аз май бях писал някъде в друга тема за гедорето на Ks tools,разглоби две коли и се смениха 2-3 окачвания и няма ядове.В комплекта е доста голям и удобен за тия пари е супер.Единствения проблем е,че веднъж бачках на сняг и се понамокри и тия камъните дето са малките звезди разни поръждясаха,явно от тях са поспестили,но ги позачистих и смазах и сега всичко е чук.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот parno » Пон 30 мар 2009 18:30


topmaster тресчотка 3/8
12.50 лв. от една фирмичка :) с отстъпка..много удобна за ръката.
развих болт на джанта с нея и не се скърши...


Потребителски аватар
disela
Мнения: 238
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот disela » Вто 31 мар 2009 6:58


parno написа:topmaster тресчотка 3/8
12.50 лв. от една фирмичка :) с отстъпка..много удобна за ръката.
развих болт на джанта с нея и не се скърши...


Top Master ползвам гаечни ключове комплект, мисля че 15 лева ги взех, за сега се представят повече от чудесно, много яка сплав, препоръчвам


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот zfa159 » Вто 31 мар 2009 8:00


Понеже в иснтрументи работя по цял ден :
-Блек енд Декер или както точно се пише - винтоверт - беше на 3 дни когато му гръмнало зарядното и батерията му се разтопи (тя се зарежда на място както си е на самия винтоверт)...после му резнах дръжката и сега е с щипки за акумулатор...ама не става.
- Клещи и отвертки Топ Мастер - не важат ако се ползват ежедневно дори за лека работа.
- Бургии разни комплекти т по 5-10лв....не важат ;)

По повод истински инструмент :
-гачени ключове Иус (IUS) румънски - доста здрави - засега нямат проблем...същото важи и за Топ Мастер.
-гедоре Force - доста стабилно засега..пък си се ползва за всичко ;)
-клещи Knipex - доста скъпи ама за професионално ползване няма как иначе (60-тина лв са едни по-голями секачки)...безкрайно здрави...предишните ми бяха на половин година,когато ми ги откраднаха :( и не бяха мръднали.
-перфоратор Makita HR-2470 - идеално съчетание на перфоратор,къртач (слабичък ама за дребни неща става) и обикновенна бормашина...ама пак скъпичък.
-винтоверт Sparky - доста съм доволен пък и за винтоверт с 2 години гаранция и 2 батерии за цена от 180лв е супер (двускоростен и бля бля).
-флекс пак Sparky ама 1050W 125мм диск - много сладка работа и доста време няма грижи.
-нивелири - само Sola алуминиеви - не си знаят изпусканията а са си на ниво.
Другото не подлежи на коментар - отвертки ползвам HSW ама ги сменям регулярно като се скапат ;)


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот parno » Вто 31 мар 2009 9:39


2 години гаранция и 2 батерии за цена от 180лв

за същите пари даже малко по-малко мога да ти направя оферта за Макита.
пак с 2 батерии и гаранция :)
относно топ мастера - питах едни сервизаджии какво да си взема за любителска употреба а те ми отвърнаха че единия ползва на форс другия на топмастер...видях комплектите екстра са...а и за по-спечените болтове си има голяма тръба mhihi и може би чук


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот juve » Вто 31 мар 2009 10:30


някога в тази тема бях похвалил Книпекс - е продължавам да го :bowdown :bowdown ! Онзи ден точно с моя раздвижен ключ книпекс ( ама тоя е един от техните патентовани захващания ) отвих един преход , завит 1993 година в амонячна машина с помоща на тръба 170 - ключа направо пружинираше , обаче няма задна .... А относно винтоверт - само МЕТАБО :bowdown :bowdown друго няма ....
п.с Не казвам че хилти са лоши , ама цената ценатаааа death


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот parno » Сря 03 юни 2009 19:08


ceta-form

никой ли не е ползвал такива :roll:

Последна промяна от parno на Чет 04 юни 2009 19:51, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот Matematiks » Сря 03 юни 2009 19:25


juve написа:някога в тази тема бях похвалил Книпекс - е продължавам да го :bowdown :bowdown ! Онзи ден точно с моя раздвижен ключ книпекс ( ама тоя е един от техните патентовани захващания ) отвих един преход , завит 1993 година в амонячна машина с помоща на тръба 170 - ключа направо пружинираше , обаче няма задна .... А относно винтоверт - само МЕТАБО :bowdown :bowdown друго няма ....
п.с Не казвам че хилти са лоши , ама цената ценатаааа death

Поръчах скоро от Ибей такъв ключ,големи секачи 180мм и дълги клещи,всичко комплекст със шипинга 100 кинта :да:
случайно да си се заглеждал в гайковертите на Хилти че освен цвета са едно към едно с тези на Метабо?
Метабо- :bowdown


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот radi_nrj » Сря 03 юни 2009 21:49


Още един доволен от гаечни ключове "IUS". Отврeтки CetaForm и клещи Gedore и винтоверти METABO :bowdown :bowdown :bowdown . Kато работех Dinacord имаме едно Metabo падало от 6м на чакъл и още работи.


Потребителски аватар
martineli
Мнения: 1469
Регистриран на: Пет 23 ное 2007 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот martineli » Сря 03 юни 2009 22:28


WURTH-- нема такива инструменти.всичките камъни ги гърмя с пистолета с въздуха дори и за малката тресчотка и не са мръднали а не са усилени.и доживотна гаранция


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re:

Мнениеот azrod » Чет 12 авг 2010 22:30


petko5 написа:
Kozunak написа:.........


Какъвто и трезчотен механизъм да вземеш, на която и да е марка, щом стягаш с "универсалния" накрайник "Тръба", няма да издържи, независимо дали инструмента е 1/4, 3/8, 1/2 или 3/4 , повярвай ми :wink:

П.С.
80% от работата на един майстор, са инструментите, ако той не си цени оръжието на труда-кучета го яли, при такива да не се ходи 8)


Съгласен съм, по инструмента се познава кой е майстор и кой гайкаджия ...
И наистина не знам какво толкова ги напъвате тея тресчотки, нямате ли си нормални ключове да разхлабите, дето може и тръба да им се сложи и всичко ??? Човек трябва да знае кой инструмент за какво е - именно по мое скромно мнение тресчотката е да развиваш/завиваш на терсене място, където няма ход да се върти на цял оборот с каквито и да е карета и т.н. и я ползваме вместо два часа да тракаме с гаичен ключ :)


Потребителски аватар
VENISH_GOLF_3_GT
Мнения: 417
Регистриран на: Пон 26 ное 2007 17:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот VENISH_GOLF_3_GT » Пон 26 дек 2011 14:20


hazet са много добра немска марка инструменти ,на KS 171 ЧАСТИ ЗА 300 ЛЕВА АКО НЯКОЙ ИМА ЖЕЛАНИЕ ДА ПИШЕ .



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 183 госта