Избор на скутер до 50cc - мнения?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
red_fire
Мнения: 562
Регистриран на: Нед 26 окт 2008 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот red_fire » Съб 31 мар 2012 0:18


аз съм с хонда такт много яка машинка...60 си ги прави от воле...




Потребителски аватар
rado_mit
Мнения: 945
Регистриран на: Сря 30 юни 2004 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот rado_mit » Съб 31 мар 2012 11:48


слушайте колегата Априлия .. много верни неща ви казва .. аз последният 50 куб.скутер от който бях очарован беше едно Пежо .. имаше си и ABS даже .. много красива и приятна машинка .. но за експл.разходи .. надежност и т.н. .. нищо не мога да кажа за тях
другото 50 куб. на което му врътнах едно кръгче с кеф и усмивка .. беше един SACHS MadAss .. много готина играчка .. ама си е мотор


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Pacho B » Нед 01 апр 2012 9:04


Абе колеги , вярно ли е , че тея новите априлии (ср) са с инджекция?!


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Aprilia » Нед 01 апр 2012 15:10


Pacho B написа:Абе колеги , вярно ли е , че тея новите априлии (ср) са с инджекция?!

Не всички, има си и с карбуратор, от инжекцията бягай като дявол от тамян mhihi


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот rokera671 » Нед 01 апр 2012 15:47


Колега ,каквото и да вземеш гледай да е запазено и да не е китайско.А лично аз съм с Honda Lead.Добра машина ,в предвид ,че въобще не я жаля,но за мен е малка .Дърпат ме по големите кубици.
А за Ямахата казват ,че спира само ако я оставиш без масло!! :D


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Pacho B » Нед 01 апр 2012 16:25


Aprilia написа:
Pacho B написа:Абе колеги , вярно ли е , че тея новите априлии (ср) са с инджекция?!

Не всички, има си и с карбуратор, от инжекцията бягай като дявол от тамян mhihi

Що колега? Какво й има на инджекцията?

rokera671 написа:Колега ,каквото и да вземеш гледай да е запазено и да не е китайско.А лично аз съм с Honda Lead.Добра машина ,в предвид ,че въобще не я жаля,но за мен е малка .Дърпат ме по големите кубици.
А за Ямахата казват ,че спира само ако я оставиш без масло!! :D

хаха без масло няма да я оставяме обещавам :D


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Aprilia » Нед 01 апр 2012 16:39


Pacho B написа:
Aprilia написа:
Pacho B написа:Абе колеги , вярно ли е , че тея новите априлии (ср) са с инджекция?!

Не всички, има си и с карбуратор, от инжекцията бягай като дявол от тамян mhihi

Що колега? Какво й има на инджекцията?


Много капризна на бензин, от нашия бензин се задръства дюзата, има проблеми с ТПС сензора дросела като се изчисти и после трябва компютър да го нагаласи и става мазало. В БГ няма нито 1 читав диагностик да не говорим за майстор на инжекции, демек това в бг счупи ли се ремонта става космически :roll:
Не напразно инжекциите държат много по-ниска цена от карбураторите :wink:


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот santo_trafficante » Нед 01 апр 2012 17:30


От три години имам Малагути 50куб. четири тактово mhihi Не ми е създавало никакви проблеми :D Харчи 2,5/100км.Малко по бавно набира от двутактовите ама тва не е е проблем за мен :D Със големи гуми е за да не се захлупя в някоя дупка mhihi Идеална работа ми върши в центра :D


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Aprilia » Нед 01 апр 2012 17:53


santo_trafficante написа:От три години имам Малагути 50куб. четири тактово mhihi Не ми е създавало никакви проблеми :D Харчи 2,5/100км.Малко по бавно набира от двутактовите ама тва не е е проблем за мен :D Със големи гуми е за да не се захлупя в някоя дупка mhihi Идеална работа ми върши в центра :D

Точно това е европейския начин на придвижване, 4-тактов малка кубатура за бръмчане по натоварения трафик и център, дано повече хора като теб се усетят че този вид транспорт е бъдещето. Те много хора ще се усетят, ама като синята зона стане 10 лева на час, дано това да стане скоро :bowdown


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Pacho B » Нед 01 апр 2012 18:25


Aprilia написа:
santo_trafficante написа:От три години имам Малагути 50куб. четири тактово mhihi Не ми е създавало никакви проблеми :D Харчи 2,5/100км.Малко по бавно набира от двутактовите ама тва не е е проблем за мен :D Със големи гуми е за да не се захлупя в някоя дупка mhihi Идеална работа ми върши в центра :D

Точно това е европейския начин на придвижване, 4-тактов малка кубатура за бръмчане по натоварения трафик и център, дано повече хора като теб се усетят че този вид транспорт е бъдещето. Те много хора ще се усетят, ама като синята зона стане 10 лева на час, дано това да стане скоро :bowdown

А така : )) + това мотора дава съвсем различно удоволствие от шофирането : ) :banana


Потребителски аватар
Joro_
Мнения: 51
Регистриран на: Вто 20 сеп 2011 0:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Joro_ » Нед 01 апр 2012 22:39


Aprilia написа:
Joro_ написа:Ако можете да препоръчате скутер с педали. Бащата иска да си взима такъв да ходи до работа с него. До колкото разбрах търси такъв за да не се регистрира и да не се плаща нищо за него.

Такива няма, всичко що има двигател с вътрешно горене подлежи на регистрация, това по закон, а как седят практически нещата е друго. Пионерите при педалистите са Пиаджо, моделите са Ciao, Bravo, Super bravo има и други но това е най-разпространено и по-лесно се намират части. Имат режим като ти свърши горивото с копче се превключва на колело и се прибираш безаварийно, това върши работа и пред полицаи натискаш копчето и го караш като колело :wink:

за тях също искат М категория и каска задължително :wink:


Благодаря за отговора.


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Pacho B » Пон 02 апр 2012 10:45


Колеги, само за инфо...
Какво мислите за Malaguti-тата като цяло?


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот relaxxx » Сря 04 апр 2012 21:55


Пачо... марките са 2 Yamaha и Honda... абстрахирай се от другите за момента... май никой не те пита колко ти е голям сина.. ама ако няма 16 надявам се знаеш че не може да кара и да му дадеш такава машина в ръцете е най-малкото безотговорно!!!

Ако си е направил годините, Аерокса дава голяма гъзария за тиин mhihi , обаче има и много други сполучливи модели. Просто си сложи цента в мобиле и гледай...


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Aprilia » Сря 04 апр 2012 22:03


relaxxx написа:Пачо... марките са 2 Yamaha и Honda... абстрахирай се от другите за момента... май никой не те пита колко ти е голям сина.. ама ако няма 16 надявам се знаеш че не може да кара и да му дадеш такава машина в ръцете е най-малкото безотговорно!!!

Ако си е направил годините, Аерокса дава голяма гъзария за тиин mhihi , обаче има и много други сполучливи модели. Просто си сложи цента в мобиле и гледай...


Колега, споменахме и по-горе, повечето италиански машини (без пиаджо) ползват двигатели на Ямаха и само дизайна е италиански. Има и изключения разбира се.
Малагути Ф12 и Ф15 са с двигатели Ямаха и са сполучливи моторедки :wink:


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Pacho B » Чет 05 апр 2012 7:52


relaxxx написа:Пачо... марките са 2 Yamaha и Honda... абстрахирай се от другите за момента... май никой не те пита колко ти е голям сина.. ама ако няма 16 надявам се знаеш че не може да кара и да му дадеш такава машина в ръцете е най-малкото безотговорно!!!

Ако си е направил годините, Аерокса дава голяма гъзария за тиин mhihi , обаче има и много други сполучливи модели. Просто си сложи цента в мобиле и гледай...

Ясно. : ) А доколкото годините - сина е на 16 и остава да си вземе изпитите и ще има книжка.Естествено,че няма да му дам да кара без книжка и години : )



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 197 госта