Избор на скутер до 50cc - мнения?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
STEYN
Мнения: 342
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 13:34
Автомобил: A4 B6
Двигател: AVF
Местоположение: BAPHA

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот STEYN » Чет 29 мар 2012 23:13


Aprilia написа:
В скутер клуба са предимно дечурлига, хората които отбират не пишем вече там mhihi


Много правилно :да:

/офтопик

Не се ли казваха Минарели тия масовите взаимозаменяеми двигатели?




Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Aprilia » Чет 29 мар 2012 23:24


STEYN написа:
Aprilia написа:
В скутер клуба са предимно дечурлига, хората които отбират не пишем вече там mhihi


Много правилно :да:

/офтопик

Не се ли казваха Минарели тия масовите взаимозаменяеми двигатели?
Aprilia написа:Скутер с минарели двигател (ямаха с карбуратор)


минарели е всъщност италианската ямаха, части ямаха всичко е ямаха просто се събират в Италия. има части и всичко е на смешни цени, стартер 15-20 лева, цилиндър бутало с глава 50-на лева, колянов вал 50-на лева. Общо взето един основен ремонт му се връзва в рамките на 200 лева mhihi


Потребителски аватар
Deo88
Мнения: 2673
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Deo88 » Чет 29 мар 2012 23:35


С две ръце за Ямаха Аерокс . Най-хубавия скутер , поне по моите вкусове де .
Също така може и Априлиа СР , както един колега беше дал като предложения .

Личните ми впечатления са в полза на Ямахата . Възможно най-хубавия скутер правен някога , много ги харесвам , а и си вървят повече от добре .
Като цена мисля , че ще са ти точно по бюджета , който си предвидил , но и при тях ще има скъпи и евтини .

Успех с избора и се надявам да ни покажеш това , което ще вземеш .


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Pacho B » Пет 30 мар 2012 8:00


Ясно,ориентираме се към SR , или към Aerox : ))
Благодаря Ви , момчета! :)
Живот и здраве ще ви го покажем какво представлява като го вземем :D (надявам се поне да го кара на 2 гуми :Mr Green Fun )


misho_GTI
Мнения: 1986
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 11:29
Автомобил: 1990 Golf GTI + 1991 Country
Двигател: PB 112 + 1P 98
Местоположение: София

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот misho_GTI » Пет 30 мар 2012 8:57


piaggio nrg mc2 карал см такъв и за 50к. Върви доста и вид има.


Потребителски аватар
golf_1
Мнения: 967
Регистриран на: Нед 10 юни 2007 12:39
Автомобил: Audi Q7
Двигател: CJWE
Местоположение: Salt Lake City, UT

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот golf_1 » Пет 30 мар 2012 9:23


Аз лично имам 96-та хонда дио ср 29(или нещо такова се водеше моделa..)
Като цяло много прилично скутерче, върви си добре, с двама човека си пълнеше километража на момента и до сега нищо не му е правено.. Като бях в България не го оставях на мира, но и сега в момента се кара редовно и още не е правило проблеми. :wink:


Потребителски аватар
Special mk3
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 08 авг 2011 22:36
Автомобил: Vw Golf Mk3
Двигател: TDI
Местоположение: Видин.
Контакти:

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Special mk3 » Пет 30 мар 2012 9:36


Колега Ямаха Аерокс имах и повече от 65км не върви и СР е така.
Драсни ми едно лс :idea:


Потребителски аватар
vasil_koprivshtenov
Мнения: 73
Регистриран на: Пон 04 яну 2010 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот vasil_koprivshtenov » Пет 30 мар 2012 9:36


Колега аз имах Malaguti F10 2003г и бях много доволен от него.
Това е едно към едно с Yamaha Jog.
Разхода на гориво беше 3-3,5, с 2-ма човека си вървеше много прилично.
Даже сега ме е яд,че го продадох :D


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Aprilia » Пет 30 мар 2012 15:26


Jetta Sport написа:Колега Ямаха Аерокс имах и повече от 65км не върви и СР е така.
Драсни ми едно лс :idea:

Колегата надали иска нещо за сина си което да върви със 120 :Mr Green Fun
Вървят си 70-75км като позагубят компресия или се поизноси трансмисионната група (вариатор, ремък, съединител) скоростта намаля, може да не може и 50км/ч да вдигне.
Според мен ако случи на що годе пазено скутерче, което е трудно като цяло (50кубика се карат предимно от келеши и на повечето им е "спрян тока" от ръчки) ще си вдига 70км/ч което според мен е достатъчно за младо момче което евентуално това ще му е първия мотор :)
Съвет от мен търсете го по цена, не се хвърляйте на най-скъпия, но не и на най-евтиния, както казах основен ремонт на ямаха двигател е около 200 лева с хубави и нови части (шлайф цилиндър 30 лева, бутало японско 80 лева, лагери около 50 лева и другото е труд около 80-на лева) така че дори и след време да закове не е болка за умиране ремонта.
Ако гледате Априля СР, гледайте скутери 97-99-та след това почват да слагат двигатели сузуки които са много проблемни, чак след 2004-та почват да слагат двигатели Пиаджо които също като ямахата са сравнително безпроблемни и има части. Успех в търсенето :да:


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Exell » Пет 30 мар 2012 16:58


От личен опит с Yamaha Jog - 95-та година , да споделя , че я карах без да я спирам 4 години 2000-2005-та година и за цялото това време си ме возеше от точка А до точка Б без проблеми. Единственият ремонт , който и е правен е смяна на свещи и изправяне на джанта mhihi mhihi mhihi

Та съм си фен на Ямахата . Следващата пърпоретка ще е Aerox или JogRR :beer :beer :beer

П.С.
Когато купувах мойта (за 1200 лева) имаше италиански (малагути , априли) за същата цена , но по-нова година , по-модерни ,по-високи с по-красиви спойлери и т.н. , но се спрях на старата ямаха и останах доволен :) Човека , който ми го продаде , каза , че Ямаха са правили мотори преди италианците да са имали колелета :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Uneek » Пет 30 мар 2012 20:53


Exell написа:От личен опит с Yamaha Jog - 95-та година , да споделя , че я карах без да я спирам 4 години 2000-2005-та година и за цялото това време си ме возеше от точка А до точка Б без проблеми. Единственият ремонт , който и е правен е смяна на свещи и изправяне на джанта mhihi mhihi mhihi

Та съм си фен на Ямахата . Следващата пърпоретка ще е Aerox или JogRR :beer :beer :beer

П.С.
Когато купувах мойта (за 1200 лева) имаше италиански (малагути , априли) за същата цена , но по-нова година , по-модерни ,по-високи с по-красиви спойлери и т.н. , но се спрях на старата ямаха и останах доволен :) Човека , който ми го продаде , каза , че Ямаха са правили мотори преди италианците да са имали колелета :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Още 1 глас за Ямахата, и аз си пазя още моята - джог 95 година, само веднъж му е сменявана свещта и това му е ремонта... Много яка и непретенциозна машина.


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Aprilia » Пет 30 мар 2012 21:12


Uneek написа:
Exell написа:От личен опит с Yamaha Jog - 95-та година , да споделя , че я карах без да я спирам 4 години 2000-2005-та година и за цялото това време си ме возеше от точка А до точка Б без проблеми. Единственият ремонт , който и е правен е смяна на свещи и изправяне на джанта mhihi mhihi mhihi

Та съм си фен на Ямахата . Следващата пърпоретка ще е Aerox или JogRR :beer :beer :beer

П.С.
Когато купувах мойта (за 1200 лева) имаше италиански (малагути , априли) за същата цена , но по-нова година , по-модерни ,по-високи с по-красиви спойлери и т.н. , но се спрях на старата ямаха и останах доволен :) Човека , който ми го продаде , каза , че Ямаха са правили мотори преди италианците да са имали колелета :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Още 1 глас за Ямахата, и аз си пазя още моята - джог 95 година, само веднъж му е сменявана свещта и това му е ремонта... Много яка и непретенциозна машина.


Аерокс и Априля СР както и доста други японски и италиански скутери ползват същия двигател само че с водно охлаждане, но основата е същата. :)


Потребителски аватар
AFN_power
Мнения: 121
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 23:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот AFN_power » Пет 30 мар 2012 21:37


Взех за сина ми Пиаджо НРГ 2007, перфектно скутерче няма какво друго да кажа..... :!:


Потребителски аватар
Joro_
Мнения: 51
Регистриран на: Вто 20 сеп 2011 0:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Joro_ » Съб 31 мар 2012 0:11


Ако можете да препоръчате скутер с педали. Бащата иска да си взима такъв да ходи до работа с него. До колкото разбрах търси такъв за да не се регистрира и да не се плаща нищо за него.


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот Aprilia » Съб 31 мар 2012 0:16


Joro_ написа:Ако можете да препоръчате скутер с педали. Бащата иска да си взима такъв да ходи до работа с него. До колкото разбрах търси такъв за да не се регистрира и да не се плаща нищо за него.

Такива няма, всичко що има двигател с вътрешно горене подлежи на регистрация, това по закон, а как седят практически нещата е друго. Пионерите при педалистите са Пиаджо, моделите са Ciao, Bravo, Super bravo има и други но това е най-разпространено и по-лесно се намират части. Имат режим като ти свърши горивото с копче се превключва на колело и се прибираш безаварийно, това върши работа и пред полицаи натискаш копчето и го караш като колело :wink:

за тях също искат М категория и каска задължително :wink:



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта