Избор на скутер до 50cc - мнения?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
bobitooo
Мнения: 120
Регистриран на: Съб 17 май 2014 3:30
Автомобил: VW POLO 1.4 1998
Двигател: apq
Местоположение: вaрнa

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот bobitooo » Пон 17 авг 2015 20:15


Aerox колегa. имaх тaкъв кaкво ли не съм го прaвил нямa откaзвaне дори и към крaя кaто ми минa мерaкa му сложих и гaзово и пaк същото вървене и динaмикa.. чaк после бих избрaл пиaджото




nsfw
Мнения: 170
Регистриран на: Вто 14 окт 2014 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот nsfw » Вто 18 авг 2015 8:01


bobitooo написа:...му сложих и гaзово...


:36 Колко гори, че му слагА и газово?


bobitooo
Мнения: 120
Регистриран на: Съб 17 май 2014 3:30
Автомобил: VW POLO 1.4 1998
Двигател: apq
Местоположение: вaрнa

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот bobitooo » Вто 18 авг 2015 8:49


не зa горенето нaкрaя ми писнa от скутерa и го пуснaх зa продaн един искaше дa си купи тaкъв и дa му сложи гaзово хaбер си нямaм зaщо и реших aз дa си поигрaя с товa. зa зaнимaвкa. монтирaх го и го кaрaх тaкa 3 4 денa никaквa рaзликa гaз бензин


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот AmW » Пон 28 сеп 2015 21:43


bobitooo написа:не зa горенето нaкрaя ми писнa от скутерa и го пуснaх зa продaн един искaше дa си купи тaкъв и дa му сложи гaзово хaбер си нямaм зaщо и реших aз дa си поигрaя с товa. зa зaнимaвкa. монтирaх го и го кaрaх тaкa 3 4 денa никaквa рaзликa гaз бензин


Само да ти кажа, че да даваш съвети по форумите кое как гори, пърди и тн е хубаво да имаш малко по ЗАдълбочени наблюдения над въпросното мпс... иначе си е чист спам :death


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот ant1ni » Пон 28 сеп 2015 21:51


Aprilia SR или Yamaha Aerox , но със минарели хоризонтал двигател с водно охлаждане задължително. Едни и същи са техническите характеристики. Вече кой е въпрос на лични предпочитания.


Потребителски аватар
ел.техника
Мнения: 226
Регистриран на: Пет 18 май 2012 16:23
Автомобил: GOLF4 TDI
Двигател: AGR
Местоположение: Северозападна BG

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот ел.техника » Вто 29 сеп 2015 18:27


Моля за извинение,че пиша на колегата в темата.Виждам,че има разбиращи хора по отношение на скутерите.Купих наскоро МБК Флипер 50сс с двг Минарели хоризонтал.Искам да сменя сегменти,варятор с ролки/колко грама?/,съединител с камбана/105или107?/,ремък и малките и голямата пружина/какви цветове да са?/.Бюджет около 250. Дайте някакви предложения от нета на лични,или пък ако прецените че ще е полезно за всички може и тук.Разбира се ако колегата разреши....Благодаря.


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот ant1ni » Вто 29 сеп 2015 18:57


Колега като гледам, имаш доста неща предвидени в тези пари. Най-добре влез във форума на Скутер Клуб България. Както виждам не си съвсем "бос" щом знаеш за цветовете на пружините и особеностите с ролките. Нещата са доста индивидуални и зависи всичко дали е сток по скутера и какво търсиш от скутера- дали по-силен старт и мощност по баири или пък повече максимална скорост. Тъй като има много особености и аз самият продадох своя преди повече от две години(бях със жълти пружини - малки и голямата, 6.5 гр. мисля че ми бяха ролките, но не съм сиг. за тях и беше доста добре 85 км. на равен терен скорост и доста нервен старт) е най-добре да направиш тема във вече споменатия форум и там ще ти обяснят.Частите пак от там ги търси


Потребителски аватар
the_red_camel
Мнения: 696
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 14:04
Автомобил: Skoda Roomster 1.6 16V 105hp
Двигател: BTS
Местоположение: Plovdiv

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот the_red_camel » Пет 20 ное 2015 14:08


Здравейте колеги, от брачед ми се запалих по-моторите още от лятото, но той си замина и мера ми остана онзи ден като си говорим пак се огледах и вижте какво намерих- http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51444462230458832 мисля, че за цената си я бива, и той беше взел от съшия човек неговата хонда, моторите ги докарва от северна италия, километрите са малко интересни, понеже всичките варират около 15 хиляди. Моля споделете вашето мнения, понеже не разбирам много от мотори и в Скутер клуб неможах да намеря информация, все пак Пежо си е марка.. и как става прехвърлянето до 50 куб, че чета разни неща..


Потребителски аватар
icotoooo
Мнения: 379
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 15:52
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот icotoooo » Пет 20 ное 2015 15:57


Интересувал съм се и също съм мераклия за скутер,и до колкото знам и съм чувал Пежо не е много удачен избор особено на толкова години.Скъпи за подръжка и една идея по-трудно се намират части.Щом този човек вкарва скутери,изчакай за Априлия,Хонда или Ямаха.Аз лично бих се насочил главно към Ямаха Аерокс или Априлия СР,като е желателно Априлията да е карбуратор (да не e Di-tech).


Потребителски аватар
the_red_camel
Мнения: 696
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 14:04
Автомобил: Skoda Roomster 1.6 16V 105hp
Двигател: BTS
Местоположение: Plovdiv

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот the_red_camel » Пет 20 ное 2015 16:02


:th_up Щом казваш колега, ще те послушам.. ще изчакам и към пролетта може да се чуя с човека и да му поръчам може би.. Благодаря за информацията :exclaim и аз знма, че японците са номер 1, даже някъде бях чел че Аерокс е меко казано 'царя' на скутерите.. :biggrin


Потребителски аватар
icotoooo
Мнения: 379
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 15:52
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот icotoooo » Съб 21 ное 2015 16:03


Може и италиянски да е скутер,според мен трябва да е с двигател тип Minareli Horizontal.Аз лично бих търсил двутактов ;)


Потребителски аватар
katcko
Мнения: 591
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 23:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот katcko » Сря 02 дек 2015 9:24


a11559413o.jpg

Ето го и моят избор на моторетка Априлия Спорт сити 50, с двигател Пиаджио, карбуратор и 14" джанти.


mitko23
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 19 апр 2008 19:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот mitko23 » Сря 23 дек 2015 17:56


Колеги понеже от доста време бях решил да си взема скутер, но по стечения на обстоятелствата заделените пари отидоха за други не много приятни неща, но слава богу всичко е супер сега и отново скътах някои и друг лев и съм твърдо решен да си взема скутер 50 куб. От темата а и прочетеното от нета съм се ориентирал към италиански или японски скутер без значение модел(просто каквото ми грабне окото визуално и е що годе механично здрав до 600-650 лв. :Mr Green Fun ). Въпросът ми е някой знае ли автокъща или подобно място където продават употребявани скутери повече от една две бройки. Става въпрос за района на Дружба, Горубляне, Младост понеже по-далече няма как да си го откарам към вкъщи без регистрация, а в багажника на Голфа няма как да го сложа понеже пробвах с скутера на един познат .:mhihi


Потребителски аватар
katcko
Мнения: 591
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 23:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот katcko » Сря 23 дек 2015 22:24


За тия пари и що годе няма да е здрав, аз за под 1200 не намерих нещо, което да изглежда добре и да е технически изрядно.


mitko23
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 19 апр 2008 19:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Re: Избор на скутер до 50cc - мнения?

Мнениеот mitko23 » Сря 06 яну 2016 19:46


katcko написа:За тия пари и що годе няма да е здрав, аз за под 1200 не намерих нещо, което да изглежда добре и да е технически изрядно.


Да уви прав си колега. Всички под 900 лв им е взет живота отдавна. Искам да попитам, понеже мотор никога не съм карал, тези 50 куб. скутерчета могат ли да се движат с нормална скорост с останалия трафик при положение, че съм към 105 кг. Замислих се за този проблем, когато един познат който преди време имаше honda dio (май от първите) ми каза, че за моята височина и тегло е хубаво да си взема поне 150 куб., за да не го бутам по баирите :mrgreen или да му гръмна двигателя :icon_lol. Все пак мисля лятото да правя по 20-25 км на ден от нас до работа и обратно.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: zueka1 и 52 госта