Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот petko5 » Сря 16 май 2012 14:15






Потребителски аватар
freshk0
Мнения: 251
Регистриран на: Пон 28 ное 2005 18:38
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABU 94
Местоположение: София, Плевен

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот freshk0 » Чет 04 дек 2014 22:59


купих си ks tools 179 части 230лв. забелязах че и при трите тресчотки има луфт с вложките а не са плътно. това нормално ли е


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот Milenkatara » Чет 04 дек 2014 23:07


Искам и аз да попитам за това http://olx.bg/prodavam-chisto-novi-originalni-komplekti-gedore-mannesmann-manesman-215chasti-i30053427 дали си заслужава парите като цена,качество ?


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот pakumba » Пет 05 дек 2014 6:54


Аз имам няколко неща на ММ, те са си китайски оригинал. Да ти кажа не са лоши, за любителска употреба са добър избор. Хубавото на това гедоре е, че май си има съвсем всичко в него. Дето се вика и едни отвертки като метнеш в багажника и си готов за път :biggrin


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот kiril_bulgaria » Пет 05 дек 2014 8:29


От моят опит:
Вложката (камъка) трябва да е шестстенен (шестограм).
Тресчьотката трябва да е с бутон за вадене на вложката (камъка).
Кутията трябва да е метална.
Да има основните вложки да от 8 до 24. Повече не са необходими за всекидневна употреба.
Противник съм на "всичко в едно" куфари. Пълно с глупости, които оскъпяват инструмента.
Като компания производител - реномирана а не някоя еднодневка, която всеки месец си сменя името.
Е, това са мйте изисквания. Успех в търсенето!


Потребителски аватар
bahyr
Мнения: 556
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 17:07
Автомобил: LEON ST
Двигател: CXSA
Местоположение: Варна

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот bahyr » Пет 05 дек 2014 17:14


Имам ей това:
force.JPG

Доста удачно комплектче е.


Потребителски аватар
batetony67
Мнения: 1802
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 2:18
Автомобил: VW Beetle
Двигател: CU 1980
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот batetony67 » Съб 06 дек 2014 0:04


Манесман е перфектния избор за любителско ползване, в този куфар има повече от необходимите инструменти. Но за по-голям зор не стават, опита говори сам.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот silent » Нед 07 дек 2014 9:14


kiril_bulgaria написа:От моят опит:
Вложката (камъка) трябва да е шестстенен (шестограм).
Тресчьотката трябва да е с бутон за вадене на вложката (камъка).
Кутията трябва да е метална.
Да има основните вложки да от 8 до 24. Повече не са необходими за всекидневна употреба.
Противник съм на "всичко в едно" куфари. Пълно с глупости, които оскъпяват инструмента.
Като компания производител - реномирана а не някоя еднодневка, която всеки месец си сменя името.
Е, това са мйте изисквания. Успех в търсенето!

От моя опит нишо вярно няма в това с изключение на последното. :biggrin


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот beyker_boy » Сря 21 юни 2017 10:07


Сега ще повдигна тази тема, за да ви разкажа за моята покупка на "гедоре". Търсих на пред, на зад, какво и от къде и за колко пари да си купя. Като цяло не се занимавам професионално с тежки ремонти и исках нещо до към 250 лв. с повечко части и събрано в куфар. Срещнах се с един приятел, който има сервиз и го питам към какво да се насоча и той ми каза за КС Туулс. Не бях ги чувал. Преди това си мислих за Форсе - 108 части от едно известно магазинче за инструменти за 180 лв. Него си бях харесал най-много. Но като ми каза моя човек за това и реших да влеза да чета по форумите и се оказа, че има доста мнения за форсе, че имало доста ментета. Затова се спрях на КС Туул. Като започнах да търся - гледам един комплект 180 части за 250-тина лв. и след два дни попадам в Е-маг на същия комплект за 199,99 лв. Поръчах го, той дойде, всичко нормално. Харесва ми като цяло. Проблема е в следното. Нали като се пазарува от Емаг, и като си получиш стоката, може да си свалиш гаранцията от сайта им. Влизам аз, гаранция няма. Минаха две седмици - гаранция няма. Писах им, те ме препратиха към техен под изпълнител или нещо такова. Писах и на него, а онзи ми върна - "За съжаление този продукт няма гаранция"!!! И нещо доста се ядосах. Питам ги аз - как е възможно да няма гаранция, но отговор - няма. Реших да пусна един коментар, като Ревю на продукта. Оказа се, че и коментар не мога да пусна, да напиша отдолу, че това гедоре няма гаранция - не става. Пак им пиша на Емаг, те се свързали с пози подизпълнител, и днес ми се обадиха след още една седмица - "ми то този продукт има година гаранция, ако му стане нещо ни се обадете за да отстраним проблема". Като разбира се това пак го няма никъде - черно на бяло. Аз все още не мога да пуста Ревю в Емаг, да напиша отдолу, че няма гаранция и това е. На мен по принцип ми харесва комплекта, само кутията малко слава ми се вижда, но доста ме диядя на продавачите. Никаква бележка нямам. Нищо. Само разписка от куриер. И в Емаг стои - Изпратени продукти, а аз съм ги получил преди месец. Бях решил да подавам жалба в КЗП, но като ми се обадиха си викам - какво да се занимавам с глупости. И за сега няма да подавам жалба. Скоро ми предстои един ремонт с него. Ако нещо се сбъгяви, тогава вече ще подам жалба за цялата простотия.


bullyboybg
Мнения: 27
Регистриран на: Съб 18 юни 2011 23:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот bullyboybg » Сря 21 юни 2017 19:03


Ако искате качествен инструмент - hazet , за любителски нужди сигурно скъпо ще ви се види, но по-добро на пазара няма. Аз лично рядко ползвам на 1/2 или 1/4, щото имам hazet на 3/8 от 8 до 24 и ми е перфектен !!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: hi4umir4uu и 76 госта