Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
reingar-x
Мнения: 121
Регистриран на: Пет 22 яну 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот reingar-x » Нед 29 апр 2012 17:32


Отдавна искам да си закупя комлект от така наречените гедорета,писна ми да ползвам чужди инструменти и да се моля на познати и затова моля хората тук в форума да споделят с какво работят от какво са доволни недоволни.Също така моля и за по специално мнение за марките Tona и IUS&MOB за първите съм чел тук там по нещо но за румънските нищо.Търся модел с камъни примерно от 8 до 32-34 с добра тресчотка едно или две удължения абе по скромно оборудвано но по-качествено каквото ми липсва ще си го набавям постепенно?




Потребителски аватар
napu6en_marmot
Мнения: 257
Регистриран на: Съб 03 окт 2009 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот napu6en_marmot » Нед 29 апр 2012 18:16


Ами колега за марките които питаш не знам, но аз ползвам това от над година вече и съм много доволен.На доста напъни съм го подлагал и никога не ме е предавало :iak-ta-iak
http://zimber-tools.com/cat-rychni-inst ... nator.html


cecka1864
Мнения: 39
Регистриран на: Сря 07 сеп 2011 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот cecka1864 » Нед 29 апр 2012 18:32


Скоро имаше подобна тема. 90 % от колегите включително и аз сме за FORCE. Със сигурност не са най-добрите, но за цената си са перфектни.
Прикачени файлове
IMG_1655.JPG

Последна промяна от cecka1864 на Нед 29 апр 2012 18:38, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
plamenpet81
Мнения: 353
Регистриран на: Пон 26 окт 2009 21:27
Автомобил: Vento
Двигател: ABS
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот plamenpet81 » Нед 29 апр 2012 18:36


Колега виж тук.Аз ползвам гедоре със малка и голяма тресчотка и много други неща на марката PROXXON.Много съм доволен.
viewtopic.php?f=47&t=129595&start=15


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот andro_ » Пон 30 апр 2012 7:36


Колега, вземи си най-големия комплект на Force. Нека има и по-дълбоки камъни, удобно и полезно е.
За домашна и хоби работа е добър инструмент. Вече за професионална работа - по-добре друго, но за ремонти отвреме-навреме са супер и ще изтраят много години употреба.


pepstroi
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 09 авг 2011 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот pepstroi » Пон 30 апр 2012 8:55


аз лично заложих на гедоре с гаранция отиди и си вземи преди бяха кс тоолс сега незнам дали не са ги преименували на цета форм чупиш сменят,кво повече сакаш :) а другите чупиш гориш :)
лично кс беше с 15 години гаранция и тресчотката е много здрава с 5 метра траба не се счупи :) само че я ползвах като чук и я прецаках и ми е смениха без проблеми


Потребителски аватар
HellFire
Мнения: 63
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 15:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот HellFire » Пон 30 апр 2012 22:19


Аз си взех на промоция от Нитех големия комплект и съм много доволен. Малко трудно се свиква с "универсалния" захват на вложките, но иначе има всичко необходимо
http://niteh.com/images/pdf_p/kstools_13.09.2011.pdf


Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот Zerga3GT » Пон 30 апр 2012 22:28


3 години ползвам форс и не съм се разочаровал.


reingar-x
Мнения: 121
Регистриран на: Пет 22 яну 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот reingar-x » Пон 30 апр 2012 22:57


Ще включа и KS в избора си разгледах им каталога и си харесах един модел класик в метална кутия вложки от 10 до 32 рамо,удължител и тресчотка за цена ще питам в работните дни.Но днес се разхождах и минах покрай Меркадо те се занимават с продажба на инструменти,консултанта в магазина след като поговорих с него ми каза да изключа Тона от избора си и да не се прехласвам по марки и ми предложи марката Hans били професионални инструменти тайвански на цена 106лв.Продава ли ги от 2-години и нямали рекламация другото което ми предложи като здравина е румънските IUS нямаше комплект в наличност и цена не ми каза били по скъпи от HANS но като цяло били на едно и също ниво.За цена трябва да се обаждам на вносителя им стил дизаин но пак трябва да чакам работните дни имат сайтове но все трябва да им взъниш да ги питаш не ги оправят като в нормалните страни да се вижда всичко.


Потребителски аватар
donotdisturb
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 04 юли 2010 0:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik
Контакти:

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот donotdisturb » Пон 30 апр 2012 23:39


От както си взех първия комплект на Force се влюбих в тия инструменти и си набавих всички налични вложки тресчотки и какво ли не удължения много удобни за работа а и до сега доста съм ги напъвал не мърдат :да: и са на добра цена


reingar-x
Мнения: 121
Регистриран на: Пет 22 яну 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот reingar-x » Вто 01 май 2012 17:37


Лично аз на няколко пъти съм огвал г-образни рамена т-образни накрайници на Форс както и имам раздути вложки на същата фирма но държа да отбележа,че за парите които са давани за тях са добри както и другия факр е че има голяма разлика между сегашните Форсе и тези произведени отпреди години.Ще видя каква цена ще ми кажат за KS и IUS и ако ме устройва ще се обзаведа.


pepstroi
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 09 авг 2011 8:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот pepstroi » Вто 01 май 2012 18:32


аз моя кс го взех от илиенци 108 части за 220 лв в шоп валери гледам 94 за 240 утре мога да мина и да вида колко пари е кс-а на илиенци
същия човек предлага и форце и морсе и си ми каза вика форсе не са това което бяха само на кс-а мога ти дам гаранция


reingar-x
Мнения: 121
Регистриран на: Пет 22 яну 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот reingar-x » Вто 15 май 2012 12:12


Днес се сдобих с комплект на Carolus модела е 5000,в метална кутия с вложки от 10 до 32,3 удължения,каре и т-образен върток най-хубавото е цената 70лв. ми стъпи с доставката иначе в евромаркет е към 200лв и нагоре,не съм чел нищо до сега за марката ако някой има мнение да го каже ще съм благодарен.


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот kaiser666 » Вто 15 май 2012 13:22


Пробвай с търсачката.


reingar-x
Мнения: 121
Регистриран на: Пет 22 яну 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Избор на комплект вложки,камъни и тресчотка?

Мнениеот reingar-x » Сря 16 май 2012 12:19


Пробвал съм с търсачката нищо не излиза явно марката не е много разпространена и май не са отдавна на пазара.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта