Училища в София след 7 клас

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Училища в София след 7 клас

Мнениеот Aprilia » Вто 26 юни 2012 17:50


scuba написа:Такааа... след днешните първи резултати от гимназиите и аз имам нужда от помощ. Детето е класирано 2ро желание - НПМГ с немски. Дали да чакам второ класиране да гони СМГ с немски (прескочи СМГ с английски и сега не мога да я запиша на по-ниско ниво)? Някой има ли отзиви и познания на тема НПМГ?


Oт 2-те училища Смг според мен е по-доброто, когато кандидаствах за университет преди близо 5 години вече, приятелите ми от СМГ дадоха доста по-добри резултати от децата в Нпмг, където също имах приятели. И Нпмг също е доста добро училище, на хубаво място и до колкото знам ги държаха изкъсо, но като резултати СМГ е по-добре.
Но много зависи какъв е риска да изпуснете НПМГ ? Защото да се изпусне питомното, за да се гони дивото и то залога е бъдещето на детето, май не е много рационално :roll:




Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Училища в София след 7 клас

Мнениеот scuba » Вто 26 юни 2012 17:53


Aprilia написа:..
Но много зависи какъв е риска да изпуснете НПМГ ? Защото да се изпусне питомното, за да се гони дивото и то залога е бъдещето на детето, май не е много рационално :roll:

Риска е нулев. Подавам молба да й пазят мястото. Даже и да не се класира в СМГ, мястото в МНПГ няма да го загуби. А иначе аз за СМГ знам доста :-) Три поколения сме там. Обаче напоследък чувам лоши неща за СМГ за тва започвам да се чудя. Не е това което беше през 1992


Потребителски аватар
Boqnskiq_Maistor
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Училища в София след 7 клас

Мнениеот Boqnskiq_Maistor » Вто 26 юни 2012 17:56


scuba написа:Такааа... след днешните първи резултати от гимназиите и аз имам нужда от помощ. Детето е класирано 2ро желание - НПМГ с немски. Дали да чакам второ класиране да гони СМГ с немски (прескочи СМГ с английски и сега не мога да я запиша на по-ниско ниво)? Някой има ли отзиви и познания на тема НПМГ?


Проблемът е само в 3то класиране - то е рисково, защото тогава мястото се губи.


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Училища в София след 7 клас

Мнениеот Aneto » Сря 27 юни 2012 1:37


scuba написа:(прескочи СМГ с английски и сега не мога да я запиша на по-ниско ниво)?

Кой те излъга че не можеш?
Ако детето е класирано, но иска да участва във второто класиране за едно от желанията, подредени по-долу от това, на което е прието, то може, но в този случай не му се пази това място, на което е в момента.
Има известен риск да изпусне това на което се е класирало, да кажем рязко да се да се вдигне летвата на второто класиране за по-ниското желание и да не го приемат и там и тогава ще трябва да отиде чак на трето класиране. Прецени дали си заслужава риска.
Това е разликата - за по-предно желание няма проблем, мястото в НПМГ е сигурно. Но за по-ниско... може да загуби НПМГ, макар че не ми се вярва.


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Re: Училища в София след 7 клас

Мнениеот madmen » Вто 03 юли 2012 10:47


Ще учим в СМГ паралелка английски показаха резултатите от второ класиране.


Потребителски аватар
bobo7
форумно КГБ
Мнения: 9453
Регистриран на: Чет 16 юни 2005 20:43
Автомобил:
Двигател: AGN
Местоположение: София
Контакти:

Re: Училища в София след 7 клас

Мнениеот bobo7 » Вто 03 юли 2012 10:57


madmen написа:Ще учим в СМГ паралелка английски показаха резултатите от второ класиране.

Честитооооо!!!!1


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Училища в София след 7 клас

Мнениеот Aneto » Пет 13 юли 2012 17:18


Толкова усилия за децата да влязат в математически гимназии, а накрая се оказва, че те ще бъдат със статута на кварталното училище


Част от елитните училища може да изгубят доказано успешния си профил

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2012/07/12/1864624_gerb_prevrushta_matematicheskite_gimnazii_v_obiknoveni/


Потребителски аватар
bobo7
форумно КГБ
Мнения: 9453
Регистриран на: Чет 16 юни 2005 20:43
Автомобил:
Двигател: AGN
Местоположение: София
Контакти:

Re: Училища в София след 7 клас

Мнениеот bobo7 » Пон 16 юли 2012 9:32


това няма да стане


Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Училища в София след 7 клас

Мнениеот scuba » Пон 16 юли 2012 9:57


bobo7 написа:това няма да стане

ще стане. Не забравяй че ни ръководят спортисти! И по-специално даскал по физическо. За кво са му на него математически гимназии? Само спортните училища остават


Потребителски аватар
bobo7
форумно КГБ
Мнения: 9453
Регистриран на: Чет 16 юни 2005 20:43
Автомобил:
Двигател: AGN
Местоположение: София
Контакти:

Re: Училища в София след 7 клас

Мнениеот bobo7 » Пон 16 юли 2012 10:30


ми според мен , няма как да се "закрият" СМГ и НПМГ...
това ще е пълна олигофрения сочеща наистина към Т1 и Т2


Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Училища в София след 7 клас

Мнениеот scuba » Пон 16 юли 2012 11:31


bobo7 написа:ми според мен , няма как да се "закрият" СМГ и НПМГ...
това ще е пълна олигофрения сочеща наистина към Т1 и Т2

Колкото и да е странно аз съм съгласен до някъде с тях. Не може Софийска Математическа ГИМНАЗИЯ!!!! да приема деца от 4-5 клас! 4-5 клас НЕ Е гимназия. А СОУ!!!! Всичко се прави за кинти. МНОГО кинти. За да запишеш детето си в СМГ (даже и да не е класирано)ти искат 3К лв.


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Училища в София след 7 клас

Мнениеот Aprilia » Вто 17 юли 2012 10:44


scuba написа:
bobo7 написа:ми според мен , няма как да се "закрият" СМГ и НПМГ...
това ще е пълна олигофрения сочеща наистина към Т1 и Т2

Колкото и да е странно аз съм съгласен до някъде с тях. Не може Софийска Математическа ГИМНАЗИЯ!!!! да приема деца от 4-5 клас! 4-5 клас НЕ Е гимназия. А СОУ!!!! Всичко се прави за кинти. МНОГО кинти. За да запишеш детето си в СМГ (даже и да не е класирано)ти искат 3К лв.

За изпита след 4-ти клас, ако си изкараш необходимите точки мин 18 никой не ти иска никакви пари, ако имаш по-малко обаче мисля че беше по 400 лева на точка, демек имаш 15 точки трябват ти 1200 лева, и т.н Но мисля че след като стана скандала и махнаха директора (тогава беше Ненчев) това повече го нямаше :roll:


Потребителски аватар
valerot
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 18 яну 2016 15:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Училища в София след 7 клас

Мнениеот valerot » Вто 21 фев 2017 8:32


Е то ако ще се дават толко пари, направо да се записва за частна гимназия :) Според мен изборът на гимназия след 7 клас много зависи от това какви са били резултатите на матурите след 12 клас на сътоветните гимназии за изминалите няколко години. По този начин човек може да се ориентира къде най-добре биха могли да подготвят детето му, така че да получи добро образование. Тук имаше една класация от резултатите на матурите - Danybon. До колкото се сещам едно от най-добрите училища в българия се води 91NEG.

Това. което ми прави впечатление обаче е, че последно време има бум на добрите резултати от частни гимназии. Сега в тази класация горе, мисля че не са ТОП 100 училища в България, обаче съм сигурна че гледах и такава класация, пак в този сайт и там имаше след 15то място някъде доста частни училища. Немска гимназия Uwekind беше едната, която е от София и беше класирана сравнително добре, другата беше пак от София, само че беше математическа гимназия Питагор. Което, знаете ли, всъщност е добре. Навън, до колкото знам, частна форма на обучение е доста популярна и дава сравнително добри резултати. В България тепърва частното обучение започва да се отърсва от предрасъдъците от миналото като ... нали знаете - там са само разлигавени деца на богаташи, на нищо не ги учат, само си даваме парите на вятъра и т.н. И това е добре, защото пък по този начин, когато държавните училища усещат конкуренция ще се опитат и те да повишат качеството на образование. Жалкото само е, че като си подготвим умните деца за реалния живот, те бягат навън, защото им е трудно да се реализират тук.... но хайде да не откриваме болната тема, която в голямата си част е политически зависима.....


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Училища в София след 7 клас

Мнениеот drmilendd » Вто 21 фев 2017 18:18


И в сега приема в СМГ става и с пари. Паралелките 5 и клас трябваше да са 4, но се увеличиха на 5. Във всеки клас има по 32 деца вместо по списък 28. Смешното е че списъка с приетите по успех е публичен и е ясно видимо кой как е влязъл - дори самите деца са наясно


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Училища в София след 7 клас

Мнениеот инжектопляктор » Вто 21 фев 2017 19:48


Аз имам един въпрос. Извинявам се, ако звучи като оффтопик. Хубаво избирате училища, а попитахте ли детето какво иска?
Частни гимназии, кроене на планове, а детето какво иска?
А, да - личното ми мнение е, че ПМГ-тата са нещо без особен смисъл. Профил "математика" не дава абсолютно никаква професионална квалификация. Завършването на ПМГ е еквивалентно на завършването на обикновено средно училище и не дава никакви допълнителни привилегии или облаги. Езиковите гимназии са същата работа. Ако някой иска да се занимава професионално с математика, трябва да влезе в университет. И да го завърши. И да стане научен кадър. Дори и да не си завършил ПМГ, то не ти пречи да отидеш да учиш математика.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 216 госта