Електронните цигари

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
xpyc
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Електронните цигари

Мнениеот xpyc » Вто 22 яну 2013 11:05


mIx3d написа:xpyc дай някакъв сайт да видим тези техники !


www.becoolbg.com в момента е в атрактивни оферти.

http://www.becoolbg.com/index.php?route ... oduct_id=2 ето директен линк.

от тоя сайт съм купувал и течности Хангсен, но нещо не ги виждам сега.




Потребителски аватар
fac3`t0`fac3
Мнения: 457
Регистриран на: Пон 31 дек 2007 12:46
Автомобил: Vw Golf ABF
Двигател: ABF
Местоположение: Варна

Re: Електронните цигари

Мнениеот fac3`t0`fac3 » Сря 23 яну 2013 7:05


Lavatube е много готин ! :да: :да:

Първо честито за мода , второ това ВИВИ за 12лв не е никакво ВИВИ mhihi . Vivi Nova & Vivi Nova Mini в и-нет и по магазините са на цена над 20лв , идват в комплект с 2 резервни глави в кутия . Продуктът е оригинален и е на Vision . Има и на други фирми , например МиТ , който определям лично аз като ментета .. но в същност те са по нисък клас и имат свойте кусури. По повод темата , найстина ти трябва нещо по-добро като картомайзер :wink: Огледат се за Виви Оригинал или за друг картомайзер правен специално за моднати батерий . Можеж да погледнеш тук http://www.e-pushcom.net/?go=products :arrow:


Потребителски аватар
rainheart
Мнения: 627
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 0:08
Автомобил: MK3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: София

Re: Електронните цигари

Мнениеот rainheart » Сря 23 яну 2013 7:44


Да споделя и моя опит. Края на септември 2012 си взехме 2 цигари EGO-C4. От тогава жена ми е палила само на маса с много свинско и винско. Обаче аз цялото време допълвам цигарата с по половин кутия дневно от обикновените. И споделеният опит с приятели е, че като "препушиш" с електронната получаваш силно сърцебиене, което е много неприятен момент, така че лично не ги препоръчвам на хипертоници или хора с други кардио проблеми.
Препоръчайте течност, която на вкус се доближава наистина до тютюна, а не само по етикет, че усещането ми след сесия с електронната е, че освен пушил съм изял и 2 плодови салати. В момента съм на Марлборо от Деканг, 24мг.


xpyc
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Електронните цигари

Мнениеот xpyc » Сря 23 яну 2013 8:49


fac3`t0`fac3 написа:Lavatube е много готин ! :да: :да:

Първо честито за мода , второ това ВИВИ за 12лв не е никакво ВИВИ mhihi . Vivi Nova & Vivi Nova Mini в и-нет и по магазините са на цена над 20лв , идват в комплект с 2 резервни глави в кутия . Продуктът е оригинален и е на Vision . Има и на други фирми , например МиТ , който определям лично аз като ментета .. но в същност те са по нисък клас и имат свойте кусури. По повод темата , найстина ти трябва нещо по-добро като картомайзер :wink: Огледат се за Виви Оригинал или за друг картомайзер правен специално за моднати батерий . Можеж да погледнеш тук http://www.e-pushcom.net/?go=products :arrow:


мерси! много и се кефя!:))
то като се замислиш всички са китайци :) с този ми дадоха една резервна глава. в него беше 2.4 ома и допълнително 2.8 ома. засега съм много доволен от картомайзера. толкова пара и удар в гърлото не съм имал нито с C4, нито с T2, а батерията е едва на 3 волта(под волтажа на его батерия 3,7 v май беше). ще го видим колко ще издържи за менте, но наистина за да ползвам оптимално батерията ще трябва да взема нещо с над 3 ома.

rainheart написа:Да споделя и моя опит. Края на септември 2012 си взехме 2 цигари EGO-C4. От тогава жена ми е палила само на маса с много свинско и винско. Обаче аз цялото време допълвам цигарата с по половин кутия дневно от обикновените. И споделеният опит с приятели е, че като "препушиш" с електронната получаваш силно сърцебиене, което е много неприятен момент, така че лично не ги препоръчвам на хипертоници или хора с други кардио проблеми.
Препоръчайте течност, която на вкус се доближава наистина до тютюна, а не само по етикет, че усещането ми след сесия с електронната е, че освен пушил съм изял и 2 плодови салати. В момента съм на Марлборо от Деканг, 24мг.


просто намали никотина. с 24 мг сърцебиене ще получи и слон :) аз като я ползвам като биберон нямам никакви оплаквания с до 6 мг.
с 12 мг вече дръпам 2-3 пъти и ми е достатъчно за близките 10 15 мин. вземи си една без никотин и я миксирай с твоята. все пак никотина е токсичен, а имай впредвид, че при високата температура на горене в аналоговите цигари той се унищожава почти всичкия и поемаш супер малко за сметка на катрани и кво ли още не. така, че 12 мг е макс дозата, която ти е нужна.

това боро го водят USA mix ако не се лъжа? не съм я пробвал никога.
аз като аналогови пуша давидоф и течността на Хангсен De Tabacco (водят я давидоф) ми допада.
Покрай мен и колеги и приятели пропушиха електронни.
мой колега също пушещ давидоф от седмица пуши електроника и 12 мг De Tabacco на Хангсен в началото му беше тежко, но после сподели, че му е идеално.
друг колега с проблеми със сърцето си взе безникотинова, но излиза от време на време да опъне по една аналогова, като твърди, че ги е намалил доста.
друг приятел пушеш дънхил си взе De Luxe Tabacco на Хангсен(водещо се дънхил) и каза, че му идва малко сладко, но пък си го кефи.
аз започнах с електронна през Септември като си направихме партия с друг приятел на един стартов пакет EGO C, като този приятел вече не пуши аналогови въобще и ми сподели наскоро, че не му се и пуши по принцип вече.
така, че съм оптимист за този тип цигарки като начин за отвикване от аналоговите и дори отказване.
най важното е да премахнеш шибания навик.


Потребителски аватар
cecg
Мнения: 101
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Rakitovo

Re: Електронните цигари

Мнениеот cecg » Сря 23 яну 2013 9:34


Момчета а да знаете дали някъде в БГ се продават платки за батериите, че вече имам 2 гръмнали платки за ЕGO-F с дисплея


Потребителски аватар
hayabusa_gsxr
Мнения: 470
Регистриран на: Сря 30 сеп 2009 23:12
Автомобил: Opel Vectra B
Двигател: X20XEV
Местоположение: Бургас/Варна

Re: Електронните цигари

Мнениеот hayabusa_gsxr » Сря 23 яну 2013 9:43


Какво толкова го харесвате тоя китайски Деканг, не мога да разбера. Пълна отрврат е в сравнение с FlavourArt. Аз също пуших около 2 месеца ЕгоТ, но в момента ми свърши течността и пуша аналогови цигари.През тези 2 месеца палих само по 2-3 цигари на ден, обикновено само със сутрешното кафе.Тези които не са пробвали им препоръчвам аромата марлборо 18mg на FlavourArt.

Последна промяна от hayabusa_gsxr на Сря 23 яну 2013 10:20, променено общо 1 път.


xpyc
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Електронните цигари

Мнениеот xpyc » Сря 23 яну 2013 10:05


cecg написа:Момчета а да знаете дали някъде в БГ се продават платки за батериите, че вече имам 2 гръмнали платки за ЕGO-F с дисплея


едва ли някой внася такива части. нямат ли гаранция?


Потребителски аватар
cecg
Мнения: 101
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Rakitovo

Re: Електронните цигари

Мнениеот cecg » Сря 23 яну 2013 10:19


xpyc написа:
cecg написа:Момчета а да знаете дали някъде в БГ се продават платки за батериите, че вече имам 2 гръмнали платки за ЕGO-F с дисплея


едва ли някой внася такива части. нямат ли гаранция?


нямат никои не носи гаранция за ментета :( от тия "промоционалните" 2бр. за 52 лв.


xpyc
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Електронните цигари

Мнениеот xpyc » Сря 23 яну 2013 15:34


cecg написа:
xpyc написа:
cecg написа:Момчета а да знаете дали някъде в БГ се продават платки за батериите, че вече имам 2 гръмнали платки за ЕGO-F с дисплея


едва ли някой внася такива части. нямат ли гаранция?


нямат никои не носи гаранция за ментета :( от тия "промоционалните" 2бр. за 52 лв.




кофти. гледай другия път да поръчваш от сайтове, където дават гаранция, а не продавалници и тн.
досега на един приятел пас тру батерията(менте) не го кефеше нещо, че се чуваше вътре някаква движеща се част при клатене и въпреки, че си работеше пича от сайта му я подмени. иначе дава 6 месеца гаранция, то и толкова някъде е живота на батерията ако я зареждаш всеки ден(180-200 зареждания).
много неприятно. за тази цел винаги имам поне 1 работеща резервна батерия, течност и картомайзер, иначе едно да свършиш и ако няма откъде да вземеш под ръка и ще се наложи да палиш аналоговите.


Потребителски аватар
fac3`t0`fac3
Мнения: 457
Регистриран на: Пон 31 дек 2007 12:46
Автомобил: Vw Golf ABF
Двигател: ABF
Местоположение: Варна

Re: Електронните цигари

Мнениеот fac3`t0`fac3 » Сря 23 яну 2013 21:44


Така , платка за подобни " батерий " ако така мога да ги нарека , няма да намериш. Просто китаеца си е оставил ръцете и можете единствено да се радвате ако батерията просто даде на късо ... защото може да стане много по - зле. Подобни батерий от рода на Ego F , Ego W , Ego LCD ... са ментета и качеството им е повече от ниското , но в аукционите вървят на много сходни цени ( масово по 2 ) и това кара потребител с малко пари да си вземе (уж оферта - да ама не ). В един друг пост споменах че евтиното излиза скъпо , така че по - добре избягвайте да ги пушите. Лично за мен среден клас , въпреки че пуша от 2 месеца такава е Ego-C Upgrade Пастру ( зареждане отдолу , посредством ЮСБ кабел който е в комплекта + това че можете да си я пушите докато се зарежда ) . Аз лично използвам 1000mAh батерия и със стабилно пушене ме издържа до към 2 дни и светва в светло синя подсветка, което ще рече че батерията вече е на 50% :wink: . Голям минус е че защитата им от късо не струва :? . Нещо което рядко се вижда е че лично пред мен окъсиха два пъти чисто нова батерия на SMOG за кратка демостация има ли варянт да сдаде багажа :talk: ... но батерията се представи отлично , което е един от главните фактори показващи качеството. :да:


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Електронните цигари

Мнениеот hooligans » Чет 24 яну 2013 2:17


Продавачката на щанда за ел цигари в супера по цял ден е навън с нормална цигара :063:
Пушете боклуци :applause:
И нормалните са боклуци, но все пак :Mr Green Fun


Потребителски аватар
onion
R.I.P
Мнения: 569
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 17:52
Автомобил: Passat B3 1800 mono
Двигател: ABS 92
Местоположение: София

Re: Електронните цигари

Мнениеот onion » Чет 24 яну 2013 20:17


hooligans написа:Продавачката на щанда за ел цигари в супера по цял ден е навън с нормална цигара :063:
Пушете боклуци :applause:
И нормалните са боклуци, но все пак :Mr Green Fun


Това трябва да е някакъв як довод против електронните цигари ли ?

Имам приятел който пушеше по 3 кутии на ден , нормални. Взе си е-Го мисля че беше цигарата. Чете , прави струва и си взе тази , мисля че тогава (преди година и нещо ако не се лъжа) беше към 120 лв с резервна гллава , резервна батерия и още нещо.

От тогава нормална цигара не е пипал и казва, че се чувства 100 пъти по-добре. Има повече тонус , каза дори че кожата му станала по-здрава и т.н. Нямало вътре разните гадости като катран и т.н.

Той ми е казвал че ако се минава на електронна то тя трябва да е качествена , а не тези ментета по 20-ина лева , които на всичкото отгоре не се знае колко са качествени. Много хора си взимали от евтините ел. цигари и оставали разчоаровеани. Това е от мен като инфо, ако се сетя още нещо ще пиша.


Потребителски аватар
Желязков
Мнения: 172
Регистриран на: Нед 08 апр 2007 22:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Електронните цигари

Мнениеот Желязков » Чет 24 яну 2013 20:34


Не съм страстен пушач - Стигам максимум до 10 - 12 дневно. А има дни в които не паля.
Взех си Ego-(нещо си ъпгрейд) главно заради модата (и уж за да намля още). Напълних се с какви ли не вкусове. По някое врме усещах, че пред компютър-а ли съм цигарата стои като лула в устата ми и я "припомпвам" през 3 секунди...
Нищо не заменя усещането за цигара в ръката и дим в устата. Ego-то подарено и добрата стара кутийка в джоба.
Друго си е сутринта след хубава вечер да извадиш смачкана кутийка и да запалиш на Ну Пагади цигарата.

Кафето без захар, уискито без лед, секса без кондом и цигара без кабели.

PS и малко класически рок.


xpyc
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Електронните цигари

Мнениеот xpyc » Пет 25 яну 2013 0:49


Желязков написа:Не съм страстен пушач - Стигам максимум до 10 - 12 дневно. А има дни в които не паля.
Взех си Ego-(нещо си ъпгрейд) главно заради модата (и уж за да намля още). Напълних се с какви ли не вкусове. По някое врме усещах, че пред компютър-а ли съм цигарата стои като лула в устата ми и я "припомпвам" през 3 секунди...
Нищо не заменя усещането за цигара в ръката и дим в устата. Ego-то подарено и добрата стара кутийка в джоба.
Друго си е сутринта след хубава вечер да извадиш смачкана кутийка и да запалиш на Ну Пагади цигарата.

Кафето без захар, уискито без лед, секса без кондом и цигара без кабели.

PS и малко класически рок.


щом има дни в които не палиш значи не са ти проблем цигарите.
аз лично като стана това ми е първата мисъл.
до момента трети ден не съм палил дори и с кафето сутринта.
изцяло съм насочил мисълта си за пушене към тази цигара и до момента не ми се приисквало да паля аналогови. дори и да ми се прииска си дърпам от електронната, което е достатъчно, за да спра да ми се иска. кутията с давидоф стой в колата, като вкъщи съм качил една цигара, която мислех да паля с кафето вчера, но не изпитах нужда и реших да не се напъвам и поддавам на навика.
Разбира се това би станало само с добър картомайзер и подходяща течност.
в повечето случай хората купуват цигара, която тече, къркори, пият течност, която не им допада и на пушене и се отказват.
аз ходя с две е цигари вече. Имам от няколко дни Lava tube с регулируем волтаж и картомайзер Vivi Nova V3 с 2.8 oma съпротивление, и менкам EGO C Upgrade 1000 mah usb pass joytech оргинална и 1100 mah usb pass менте, на които слагам картомайзер vivi nova v4 с 1.8 ома съпротивление.
vivi nova картове са най добрите които съм пушил до момента и мисля да не се връшам на други. мнението ми е на база опит с картове CE4/CE5/T2/T3,DCT2 Tank както и атомайзери EGO C


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Електронните цигари

Мнениеот joker » Пет 25 яну 2013 15:32


Единственото нещо,което избягвате с "електронната" цигара е инхалацията на оксидантите и катраните в тютюневия дим.Което е добре,защото те са основан причина за активирането на необратимото хронично възпаление при ХОББ и последващотоп от това инвалидизиране.Дотук с ползата.Вредата:
1.Инхалирате неограничено количество никотин...много повече от тютюневия дим
2.От свръхнатоварването с никотин насръпва тежка никотинова зависимост.
3.От същото настъпва и така опасния вазоспазъм(една цигара повишава систолното артериално налягане с около 20-50 мм и диастолното с около 10 мм.
3.От същото никотиновов свръхпотребление се ускорява сърдечния пулс и оттам кислородната консумация на миокарда.
4.Последствието от горните две рязко увеличава риска от инфракт дори и в млада възраст
5.Няма стандарт оттам механизъм за контрол на добаките в никотиновите течности...някой знае ли съства на на добавените "миризми".Аз не!
Признавам....Аз пуша лула или пура....знам какво пуша,не го инхалирам и се наслаждавам единствено на аромата...разбира се има и много малка никотинова резорбция от устната кухина,но е несравнимо по-малка от другите начини на пушене.А тютюневит дим не достига в долните дихателни пътища.
Толкоз от мен!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 249 госта