Електронните цигари

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
olele39
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 26 авг 2006 17:32
Автомобил: Sharan
Двигател: AUY 4motion
Местоположение: СОФИЯ Мл.1

Re: Електронните цигари

Мнениеот olele39 » Съб 26 яну 2013 2:01


Да споделя и моето мнение за електронните цигари.
Оказа се, че съм пушил традиционните цигари 29 години. Отначало по една кутия дневно, а от 20 години по две кутии от най-силните не ми стигаха. Наскоро усетих, че ми тежат и, че изпитвам отвращение от тях. Може би това е от значение.
На 22-ри декември си купих си 3 кутии от моите цигари (по навик) и една електронна. След първото и второто дръпване от ел-цигарата се закашлях. На третото дръпване всичко си дойде на мястото. Трите стандартни кутии ги изпуши жена ми.
Не "откривам Америка", но завистимостта от никотина е най-важната. Тя се преодолява за един-два дни. Или с ниски количества на никотин в течността.
Искам да споделя друго мое наблюдение.
В моя кръг на познати и приятели, само мъжете са останали на ел.цигари. Жените (пушачки) не ги възприемат въобще. Аз не познавам жена с ел.цигара.
Странно ми е, и не намеквам в никакъв случай за полова сагрегация :mrgreenfun




xpyc
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Електронните цигари

Мнениеот xpyc » Съб 26 яну 2013 2:03


joker написа:Единственото нещо,което избягвате с "електронната" цигара е инхалацията на оксидантите и катраните в тютюневия дим.Което е добре,защото те са основан причина за активирането на необратимото хронично възпаление при ХОББ и последващотоп от това инвалидизиране.Дотук с ползата.Вредата:
1.Инхалирате неограничено количество никотин...много повече от тютюневия дим
2.От свръхнатоварването с никотин насръпва тежка никотинова зависимост.
3.От същото настъпва и така опасния вазоспазъм(една цигара повишава систолното артериално налягане с около 20-50 мм и диастолното с около 10 мм.
3.От същото никотиновов свръхпотребление се ускорява сърдечния пулс и оттам кислородната консумация на миокарда.
4.Последствието от горните две рязко увеличава риска от инфракт дори и в млада възраст
5.Няма стандарт оттам механизъм за контрол на добаките в никотиновите течности...някой знае ли съства на на добавените "миризми".Аз не!
Признавам....Аз пуша лула или пура....знам какво пуша,не го инхалирам и се наслаждавам единствено на аромата...разбира се има и много малка никотинова резорбция от устната кухина,но е несравнимо по-малка от другите начини на пушене.А тютюневит дим не достига в долните дихателни пътища.
Толкоз от мен!



не знам нещата на теория, но аз около 5 мин след всяка аналогова ме пробождаше в сърдечната област и имах чувството, че катраните от цигарата минават през сърцето и то се мъчи да ги изпомпи. с електронната няма такова пробождане, но веднага усещам кога прекалявам с пушенето на 12 мг никотинова течност. Честно казано първото го чувствам като по опасно.
четвърти ден не съм палил аналогова, което не ми се е случвало от 15 години поне.

P.S, порових се и попрочетох малко по темата. намерих изследване презентирано на 25 август 2012 в Мюнхен на конгреса на европейската общност на кардиолозите върху влиянието на течностите. проверели са коректно изследване между изпушването на 1 тютюнева цигара и 7 минути смучене на електронната почти постоянно. Досега изследванията на електронното пушене бяха спрямо дишането на планинския въздух..

http://www.escardio.org/about/press/pre ... amage.aspx
мързи ме да превеждам, но пуснах един гугъл и виждам, че е разбираемо.
вадя само цитат по темата:
Изследователите открили, че пушенето на тютюн цигари доведе до значително остра миокардна дисфункция, но електронните цигари не са имали тежки нежелани ефекти върху сърдечната функция.Пушенето на тютюн цигари има важни хемодинамични последици, със значителни повишения на систоличното и диастоличното кръвно налягане и сърдечната честота. За разлика от тях, електронни цигари, произведени само леко повишение на диастолното кръвно налягане. Д-р Farsalinos заяви: "Това е индикация, че въпреки че никотина е присъствал в течност, която се използва (11mg/ml), то се абсорбира по-бавен темп в сравнение с редовно тютюнопушенето"

*****************************
Тютюнопушенето е най-предотвратимия рисков фактор за сърдечна и белодробна болест и се очаква да предизвика на 1 милиард смъртни случаи през 21-ви век. Електронните цигари са били пуснати на пазара през последните години, като по-безопасен навик за пушачи, и няколко милиони хора вече ги използват по целия свят. Електронни цигари имитира ефекта на тютюнопушенето чрез вдишване пари. Устройството се състои от батерия, касета, съдържаща течност и нагревателен елемент, който се нагрява и изпарява течността. Лабораторни анализи на течности показват, че те са по-малко токсични, отколкото обикновените цигари. Повечето проучвания са установили, нитрозамини, но дори и в проучвания, при които са намерени нитрозамини, установените нива 500-1400 пъти по-малко от сумата, присъства в една тютюн цигари. Това означава, че електронните цигари трябва да се използва ежедневно, за 4-12 месеца, за да получите сумата на нитрозамини, намиращи се в една цигара тютюн. Тъй като болест на сърцето е основната причина за заболеваемост и смъртност при пушачите, с 40% от смъртните случаи при пушачите, дължащи се на коронарна болест на сърцето, изследователският екип реши да изпълни първото клинично проучване на остри ефекти на електронни цигари на сърдечната функция. Те решили да сравнят резултатите си с остри ефекти редовни цигари върху сърдечната функция, тъй като електронните цигари се продават само за пушачи, като алтернатива навик. Предишни изследвания от групата за изследвания и няколко други са показали, че остра пушене вдишване произвежда значителни дефекти в миокардната функция. Това показва, че субклинична дисфункция е вече при видимо здрави асимптоматични младите хора, които пушат тютюн цигари. Целта е да се оцени дали тези признаци на предклинични болестта се появяват в подобна популация, след като с помощта на електронни цигари. Изследователите измерили миокардната функция в 20 здрави млади ежедневните пушачи на възраст 25-45 години преди и след изпушването на една тютюн цигари и 22 дневни потребителите на електронни цигари на същата възраст преди и след използване на устройството в продължение на 7 минути. Опитните потребители на електронни цигари са проучени, защото те използват устройството по-интензивно, отколкото първи път потребителите. Въпреки че и двете групи са на равно възраст, потребителите на електронни цигари с 44% по-висока доживотно излагане на тютюнопушенето в сравнение с настоящите пушачи. За електронните цигари, предлаган в търговската мрежа е била използвана течност с никотинова концентрация на 11mg/ml (NOBACCO САЩ Mix). Това е тествана от независима лаборатория токсикология и е установено, че съдържат нитрозамини или полициклични ароматни въглеводороди. Миокардната функция бе проучено с помощта на ултразвук на сърцето (ехокардиография) и хемодинамични измервания (кръвното налягане и сърдечната честота). Изследователите открили, че пушенето на тютюн цигари доведе до значително остра миокардна дисфункция, но електронните цигари не са имали тежки нежелани ефекти върху сърдечната функция.Пушенето на тютюн цигари има важни хемодинамични последици, със значителни повишения на систоличното и диастоличното кръвно налягане и сърдечната честота. За разлика от тях, електронни цигари, произведени само леко повишение на диастолното кръвно налягане. Д-р Farsalinos заяви: "Това е индикация, че въпреки че никотина е присъствал в течност, която се използва (11mg/ml), то се абсорбира по-бавен темп в сравнение с редовно тютюнопушенето". Ехокардиография изследване, фокусирано върху функцията на лявата камера, част от сърцето си, че получава кислород кръв от белите дробове (пълнене или диастолното фаза) и след това доставя кръв на цялото тяло (изпомпване или систолично фаза). Следователите значителни дефекти в диастолното фаза на левокамерната функция след изпушването на една цигара, с четири ехокардиографските параметри, показващи влошаване функция. От друга страна, нито един от ехокардиографските параметри показват значително влошаване при пациенти след употреба на електронната цигара. "Диастолна дисфункция е много важно, защото обикновено това е първия дефект, който е открит преди всяко клинично очевидно сърдечно заболяване се развива", каза д-р Farsalinos. Той добави: "Все още е твърде рано да се каже дали Електронната цигара представлява революция в намаляване на тютюн вреда, но потенциалът е налице. Тя е достъпна само продукт, който се занимава с химическата (никотин доставка) и психологически (вдишване и издишване "дим", като го държите и т.н.), пристрастяването към тютюнопушенето, лабораторни анализи показват, че тя е значително по-малко токсични и нашето изследване не е показало значителни дефекти в сърдечната функция след остър употреба. " Д-р Farsalinos продължи: "Още клинични проучвания трябва да се направи преди да се предполага, че това е революционен продукт. Въпреки това, като се има предвид, екстремни рискове, свързани с тютюнопушенето, наличните към момента данни сочат, че електронните цигари са много по-малко вредни и подмяна на тютюн с електронни цигари може да бъде само от полза за здравето. " Д-р Farsalinos ще представи резултатите си по време на научна сесия на Конгреса на ESC 2012 утре. Сътрудници: Константинос Farsalinos, MD1, Димитрис Tsiapras, MD1, Стаматис Kyrzopoulos, MD1 и Василис Voudris, MD1 1 Онасис Център за кардиохирургия, Атина, Гърция Автори: Д-р Константинос Farsalinos (Гърция), Онасис кардиохирургия


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Електронните цигари

Мнениеот joker » Нед 27 яну 2013 14:57


Не знам как е превеждано горното,но се е получило абсолютна глупост!
Никотинът е обичаен медиатор в невроните ...имаме си никотинови рецептори априоре!Количеството инхалиран никотин с електронната цигара е неконтролируемо!Един от ефектите на никотина е съдовият спазъм....на всяко ниво!Спирам за да не се повтарям.....


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 714
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Електронните цигари

Мнениеот hristodj » Вто 05 фев 2013 12:28


Прочетох темата и гледам че има отказали се от ел. цигарките.Ако някой няма намерение да я ползва може да ми я подари (колко съм скромен). Жената искала да пробва. Да ама за една проба 50 кинта .Преди беше взела от тези дето са с размер на обикновена.Едната я изпра и до там.Другата пускаше много малко дим,после я изтърва и край.Третата за малко да и гръмне в устата.Гледам сега познати с тези огромните викат че били супер.Усеща ли се на гърлото. Аз понеже ги отказах и все и мрънкам че смърди на пепелник :mhihi та поне с тези да не мирише.


xpyc
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Електронните цигари

Мнениеот xpyc » Чет 07 фев 2013 23:45


hristodj написа:Прочетох темата и гледам че има отказали се от ел. цигарките.Ако някой няма намерение да я ползва може да ми я подари (колко съм скромен). Жената искала да пробва. Да ама за една проба 50 кинта .Преди беше взела от тези дето са с размер на обикновена.Едната я изпра и до там.Другата пускаше много малко дим,после я изтърва и край.Третата за малко да и гръмне в устата.Гледам сега познати с тези огромните викат че били супер.Усеща ли се на гърлото. Аз понеже ги отказах и все и мрънкам че смърди на пепелник :mhihi та поне с тези да не мирише.


да, тези новите са много по добри. и батериите държат цял ден и повече и течността е достатъчна за доста време. преди 3-4 години започнах с тези с пълнителите дето приличат на цигара и ги пълнех със спринцовка. смърдеше на изгоряло от ватата вътре че не знам кога е свъшила течността, като дръпнеш по силно ти влиза течност в устата. издържах 1 седмица и ги захвърлих.
сега направих втори опит и след няколко месечно пушене и на двете вече трета седмица не пуша тютюневи.
за съжаление хората не попадат на подходяща течност, която не ги прави добър заместител на тютюнките и се отказват.
вземи си една EGO батерия и един картомайзер CE4, около 30 лв ще ти излезе. ново с гаранция най добре. за течност си вземи USA MIX мисля е най добрия вкус на цигара за течност.


Потребителски аватар
Weird0
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 07 фев 2013 11:54
Автомобил: Volkswagen Polo
Двигател:

Re: Електронните цигари

Мнениеот Weird0 » Пет 08 фев 2013 0:23


Малко информация отностно електронните цигари и защо НЕ трябва да ги ползвате.

Електронните цигари, смятани за по-здравословна алтернатива на тютюнопушенето, може да се окажат по-опасни от вредния навик заради химикал, който може да раздразни силно дихателната система, разкрива „Дейли мейл".

Експерти установиха, че модерните електронни цигари съдържат загряващ елемент, който превръща течноста с никотин от пълнителя в пара, която се вдишва.

Това предизвиква усещане подобно на тютюнопушене, но без канцерогенните химикали от цигарения катран.

Загряването на химикала пропиленгликол, който се съдържа в пълнителя, обаче може да раздразни силно дихателната система, предупреди д-р Елизабет Пот от Федералния център по здравно обучение в Кьолн.

90 процента от съдържанието на пълнителя е именно този химикал.

През 2009 г. американското Управление за контрол над хранителните продукти и лекарствата анализира пълнители на електронни цигари и установи в тях следи от карценогена нитрозамин и други потенциално вредни съставки.

Производителите тогава изтъкнаха, че тютюневите изделия съдържат много повече нитрозамин.

Смята се, че тази година потребителите на електронни цигари във Великобритания ще станат над милион. Една от водещите британски фирми, която ги произвежда, продава над 100 бройки дневно.

Много от марките, които се предлагат във Великобритания, се внасят без инспекция. Устройствата не съдържат тютюн и не се регулират по същия начин като тютюневите изделия.

Електронните цигари не спадат и в категория медицински устройства, тъй като не се регулират като останалите заместващи никотина продукти.

Професор Джон Бритън от Кралската лекарска колегия смята, че трябва да има по-сериозно регулиране на електронните цигари, което ще гарантира стандарт и по-добро качество.

Тези изделия вече са забранени в Канада, Австралия и някои американски щати. Наскоро употребата на електронни цигари бе ограничена и в Хановер, Германия.


Потребителски аватар
everlastt
Мнения: 275
Регистриран на: Пон 03 сеп 2007 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Електронните цигари

Мнениеот everlastt » Пет 08 фев 2013 16:15


Всеки по разумен човек може да прецени кое е по вредно- в едното се съ­дър­жат по­ве­че от 3500 вред­ни ве­щес­т­ва, по­ве­че­то от ко­и­то са ток­сич­ни и кан­це­ро­ген­ни.А в ел. цигарата не повече от 5 ! Всичко друго което се изнася като инфо за ел. цигарите е работа на тютюневия бизнес.По неофициална информация печалбата на Булгартабак е спаднала значително за последните 6 месеца.


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 714
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Електронните цигари

Мнениеот hristodj » Пет 08 фев 2013 19:48


:th_up


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Електронните цигари

Мнениеот joker » Нед 10 фев 2013 19:21


everlastt написа:Всеки по разумен човек може да прецени кое е по вредно- в едното се съ­дър­жат по­ве­че от 3500 вред­ни ве­щес­т­ва, по­ве­че­то от ко­и­то са ток­сич­ни и кан­це­ро­ген­ни.А в ел. цигарата не повече от 5 ! Всичко друго което се изнася като инфо за ел. цигарите е работа на тютюневия бизнес.По неофициална информация печалбата на Булгартабак е спаднала значително за последните 6 месеца.

1.Кой ги е изследвал и преброил????????????????
2.Не важно колко са,а каква е степента на канцерогенност...!!!! :a045


misho_GTI
Мнения: 1987
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 11:29
Автомобил: 1990 Golf GTI + 1991 Country
Двигател: PB 112 + 1P 98
Местоположение: София

Re: Електронните цигари

Мнениеот misho_GTI » Вто 19 фев 2013 23:47


колеги, рещих да премина на ел.цигара
пуша от 4 години вече, като пуша по 15-20 цигари на ден, а и по повече, преди половин година за около 4 месеца пушех тютюн сега отново пуша тютюн, обаче мисля това да ми е последният пакет.
решил съм да си взема тази цигара
http://egot.bg/elektronni-cigari/10-elektronna-cigara-ce4-egot.html
пушил съм няколко пъти от от няколко такива, като можеби от различните никотини от едната при всяко дръпване се закашлях и ми дереше на гърлото, което на мен ми стана много странно понеже пуша само силни цигари, и от цигари не кашлям, каквито и да са :mhihi .
Какво мислите вие за този модел цигара?
http://e-cig.bg/ego-t-single-kit-with-clearomizer за тази пише че батерията е 1000мах, а другата 650, цената им е еднаква, къде е уловката, като първата е от "официялния сайт"


xpyc
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Електронните цигари

Мнениеот xpyc » Сря 20 фев 2013 13:05


misho_GTI написа:колеги, рещих да премина на ел.цигара
пуша от 4 години вече, като пуша по 15-20 цигари на ден, а и по повече, преди половин година за около 4 месеца пушех тютюн сега отново пуша тютюн, обаче мисля това да ми е последният пакет.
решил съм да си взема тази цигара
http://egot.bg/elektronni-cigari/10-elektronna-cigara-ce4-egot.html
пушил съм няколко пъти от от няколко такива, като можеби от различните никотини от едната при всяко дръпване се закашлях и ми дереше на гърлото, което на мен ми стана много странно понеже пуша само силни цигари, и от цигари не кашлям, каквито и да са :mhihi .
Какво мислите вие за този модел цигара?
http://e-cig.bg/ego-t-single-kit-with-clearomizer за тази пише че батерията е 1000мах, а другата 650, цената им е еднаква, къде е уловката, като първата е от "официялния сайт"


колега, имай впредвид, че закашлянето в повечето случай е при първите няколко дръпки. после се свиква и дори започва да ти се струва слабо.

като цяло търси тези цигари, на които дават гаранция. няма официални сайтове. всички електронни цигари са от китайски производители.
според мен избягвай стартовите пакети, а си вземи една батерия и един картомайзер. тези оферти, които си постнал са с обикновена батерия, която като падне трябва да се зареди за около 2-3 часа - време през което няма да можеш да я пушиш. затова е хубаво да имаш втора за резерва.
с 1100 mah батерия изкарвам сутрин от 8 вечер до около 22 часа.
има и батерии с долно зареждане през usb и можеш да пушиш и зареждаш - моята е такава. и все пак е хубаво да имаш втора резервна батерия ако нещо ти се случи с основната.
аз съм си взел и модифицирана цигара lavatube, която идва с 2 батерии по 2200 Mah всяка , които се вадят от тялото и се зареждат като стандартни батерии на фотоапарат. в тялото се слага по една и втората ти е резервна.

за мен най-важното нещо, което трябва да те зариби на електронните цигари са течностите и картомайзера. хората попадат на дървета и после говорят, че не било същото. да не е същото но не е толкова различно! свиква се!
препоръчвам картомайзери vivi nova и течност USA MIX.

и малко да се похваля - вчера направих 1 месец от последната тютюнева цигара. пушех по кутия давидоф на ден. и ходенето на банкомат за теглене на пари падна рязко.
20130220_125626.jpg
lavatube с vivi nova V3 картомайзер и EGO батерия с vivi nova v4 картомайзер


Потребителски аватар
dino27
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 04 май 2007 8:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: Електронните цигари

Мнениеот dino27 » Сря 20 фев 2013 13:25


Значи да кажа и аз.Изпарявам е по правилно да се каже от колкото пуша с персонален изпарител от 1 година и малко.Преминал съм през почти всички видове устройства,като се почне от ментета та до сега с върха на технологиите в сферата на изпаряването а именно Z-MAX мод.Като чета мненията досега и ме избива на искрен смях,но все пак и аз съм бил невежа като някои колеги например JOKER.Без да се обижда но наистина говори или по точно пише неща които не е проверил и въобще не е в час.Направени са иследвания и на течности и на парата с помоща на пушек машина аналогично на аналоговите ама няма кой да търси информация и да чете.А да кажа и за италианската компания за течности F.A.-А то е че тази компания е единствената която прави изследвания и с живи белодробни клетки.За повече информация моля които иска да прочете малко из форумите за е.цигари.Но истинските.http://e-pushcom.net/forum/index.php http://www.gigadrinks.com/forum/index.php?act=idx http://www.pv-bg.com/forum/index.php/index .Ето и линкове за тях.И моля да не се коментира от незапознати с материята и да се дават неистински и неверни данни мнения.Това от мен.Ако някой се е почувствал обиден негова си работа.А на колегата с лавата-добър избор за начален мод.И аз тръгнах и минах през него.Но гарантирам че виви нова е оригинална и супер само ако е на Vizion.А лавата мери ли ти съпротивлението ка карта или е версия 1.?


Потребителски аватар
dino27
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 04 май 2007 8:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: Електронните цигари

Мнениеот dino27 » Сря 20 фев 2013 13:31


Няколко причини за да пушите е.цигари:

1. Бихте могли да пушите в леглото. С книжка в ръка. Може и без книжка.
2. Можете да оставите цигарата и тя няма да продължи да "гори". Ще го прави, когато вие искате.
3. Можете да запалите цигара, дори когато нямате запалка. Често нямате запалка така или иначе.
4. Можете да запалите цигара и без да имате пепелник. Не че и с пепелник не оставяхте пепел по масата.
5. Можете да запалите цигара, без да има опасност от пожар.
6. В студено време пушенето в топла стая не е препоръчително, вече е задължително.
7. Проветрявате стаята си. Не заради цигарите. А защото проветрявате стаята си.
8. Същата тази стая обаче, дори и непроветрена, не мирише вече на пепелник.
9. Вие не миришете на пепелник.
10. Никога не давате цигари на непознати, защото не давате, но и защото нямате.
11. Поради горното не заговаряте и неподходящи хора, защото сте си забравили запалката.
12. Не ви заговарят никакви хора, особено неподходящите. Често нямате запалка така или иначе.
13. Не изчислявате колко пари давате на месец за цигари. Вече не ги давате.
14. Не ви обвиняват, че давате много пари на месец за цигари. Вече не ги давате.
15. Нямате вече усещането, че работите само за храна и цигари.
16. Забравяте кога сте си купили последно цигари.
17. Забравяте колко струват или какъв вкус имат цигарите.
18. Според горните причини имате време да мислите за всичко друго.
19. Не делите приятелите си на пушачи и не. За тях вие сте си все пушач. Различен обаче.
20. Не избягвате масите за непушачи вече.
21. Влезте под душа. Там не се пуши. Но можете.
22. Може да пушите и да целувате непушач.
23. По-често ви пускат език в устата.
24. Не се съобразявате с непушачите. Същите обаче откриват, че нито им вредите, нито им пречите.
25. Не ви пушат от цигарата. Смеят ли?
26. Ако непознат поиска да опита цигарата ви е почти като предложение за секс.
27. Изненадвате се с различни аромати. Или ви изненадват.
28. Цигарата е само и лично ваша. Не я делите с друг.

...


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Електронните цигари

Мнениеот nokiangage » Чет 28 фев 2013 21:21


Колеги, какви каротмайзери (х*йнята отгоре) си взимате, скоро взех един от местен магазин и издържа 4 дена докато почна да мирише и усеща изгоряло с течности на Деканг или Джойтек :banghead Вече ми писна да падам на ментета - взех си предишния от магазин на Джойтек и той изкара около 20 дена с около 350-400 дърпания на ден отбелязани на екрана на цигарата... :rolleyes


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 714
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Електронните цигари

Мнениеот hristodj » Пет 01 мар 2013 8:27


Взех на жената ц5 направен е доста добре.Вътре онова с фитилчетата и реотанчето (глава)май му викат е сменяемо.Разглобявах го да го чистя че минаваше от ванилия на дънхил мисля.Имам лощия навик да стягам здраво.Т2 са най новите мисля.Пак са със сменяеми глави.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 35 госта