Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимата)

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимат

Мнениеот ktamen » Сря 08 май 2013 11:10


Не съм сигурен, че си ме разбрал, това импрегниране не е само за керемиди и покриви. Импрегнират се и бетонни и каменни настилки по дворовете. Предимството е, че няма нужда от никаква допълнителна замазка.

На последния обект, на който бачках имаше много подове с епоксидно покритие, но цената им беше убийствена и освен това ни караха да ходим с нови гуменки по тях. Не мисля, че такъв под ще издържи на автомобилни гуми с песъчинки по тях.




Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимат

Мнениеот fox_vt » Сря 08 май 2013 11:46


Махаш старата замазка и правиш нова но ще поръчаш от бетоновия възел да бъде със сулфатоустойчив цимент,цената е сходна.При нас го използваме за бетони за замазки по искане на клиента и за изработване на бетонни решетки за краварници и свинарници а там агресията е :eek


Потребителски аватар
altray
Мнения: 33
Регистриран на: Нед 20 яну 2013 19:57
Автомобил: VW High Up
Двигател:
Местоположение: Брезник

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимат

Мнениеот altray » Чет 09 май 2013 10:19


fox_vt написа:Махаш старата замазка и правиш нова но ще поръчаш от бетоновия възел да бъде със сулфатоустойчив цимент,цената е сходна.При нас го използваме за бетони за замазки по искане на клиента и за изработване на бетонни решетки за краварници и свинарници а там агресията е :eek


Мерси.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимата)

Мнениеот group® » Нед 28 май 2017 20:16


Ще питам в тази тема, понеже не ми се пуска нова, а и ще се свържат нещата някак натам :biggrin
Колко градуса/процента се счита за нормален наклон за подход към гараж?. Дължината ще е около 10м.
При отговор може да се дават и 2та варианта - с и без навес.


п.с. само за отправна точнка - при мен се получават стойности между 11 и 15 градуса (20-26%) и нямам идея дали и кое да гоня. По-голямата стойност ще ми даде повече удобство и свобода от естетическа гледна точка :rolleyes Също се чудя дали дали тези 10+ метра да не ги разбия с 2 по-стръмни наклона, което ще ми даде още удобства


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимата)

Мнениеот ktamen » Вто 30 май 2017 20:39


Не ми стана много ясно как ще разбиваш наклоните :rolleyes една рисунка ще е доста полезна.
Можеш да измериш наклона в някой подземен паркинг, за 3м височина правят около 10м естакада минимум. Ако съм разбрал правилно обяснението ти, твоя наклон няма да е по-голям. Ама подозирам, че при теб ще има сняг и лед. Предвидил ли си подово отопление?
Там където започва и свършва наклона, често се получава един ъгъл, който може да е непреодолим за коли с малък клиренс.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимата)

Мнениеот group® » Пон 05 юни 2017 12:53


Под разбиване на наклона имам предвид примерно:
3м. спускане 3м. площадка равна, 4+м. пак спускане.
Така ще се получи по-голям наклон на спусканията.
Принципно точно заради самата чупка искам да се заложи на по-голям общ наклон и издължена чупка с по-малък градус/процент.
Въпросът е, че попаднах на някакъв източник, който показва максимум 10-11% наклон при проектиране на подстъп за гараж гаражи. Това ми се струва идеален случай някакъв, но все пак се допитвам тук ако някой има опит с по-стръмни заходи и може да даде цифри. Основния въпрос е да го няма усещането, че падаш в бездна при спускане и излиташ в космоса при качване. За жената се притеснявам, инак аз обичам :mhihi

За зимата: аз съм с джипове и нямам проблем за качване, но все пак има и спускане. Отопление не предвиждам (излишно ми се струва). Ще залагам на грапаво покритие, което понася химия и евентуално навес. Принципно мога да сложа навес без проблем, но ще ми загрози къщата, но в краен случай ще мисля някакъв прибиращ се.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимата)

Мнениеот ktamen » Пон 05 юни 2017 19:19


Междинната равна площадка само ще влоши нещата, чупките ще станат 4 броя и ще заемат твърде много място, а полза не виждам никаква. Нарисувай си го на хартия в няколко варианта и ще се убедиш, че съм прав.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 107 госта