Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимата)

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
altray
Мнения: 33
Регистриран на: Нед 20 яну 2013 19:57
Автомобил: VW High Up
Двигател:
Местоположение: Брезник

Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимата)

Мнениеот altray » Вто 07 май 2013 11:21


Здравейте Колеги,

Имам следния проблем:
Зимата, когато паркираме с жената колите (в гаража е над 10 градуса) снега и солта в него се стичат под колата. От което бетона е започнал да сдава багажа. Четох на доста места, но не намерих решение за мен. Когато се обадя на фирми все препоръчват шлайфан бетон със специални съставки ... покрития, от което цената става като за малка къща за гости.
Не трябва да се вдига нивото много за да не се налага да се демонтират/монтират наново вратите на гаража.

Някакви смоли нещо подобно...?!?!? Майстор да имаме знаещ във форума?

Благодаря.




Потребителски аватар
Steffan
Мнения: 58
Регистриран на: Сря 28 май 2008 19:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимат

Мнениеот Steffan » Вто 07 май 2013 11:49


Хубава здрава мозайка като по Живково време. Мозайката не е евтин вариант, но няма да съжаляваш.


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимат

Мнениеот apa6o » Вто 07 май 2013 11:51


ЦЪК
Виж дали тия не могат да ти свършат работа :gruebel


Потребителски аватар
altray
Мнения: 33
Регистриран на: Нед 20 яну 2013 19:57
Автомобил: VW High Up
Двигател:
Местоположение: Брезник

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимат

Мнениеот altray » Вто 07 май 2013 15:51


apa6o написа:ЦЪК
Виж дали тия не могат да ти свършат работа :gruebel


Обадих им се и ми дадоха цена 50 лв/м2 това е 2000 лв. :scare3 ... а мислех да направя и подхода към къщата още 140 м2 :death


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимат

Мнениеот AmW » Вто 07 май 2013 17:42


Пробвай и с това - http://bgr.sika.com/bg/group.html
Съмнявам се цената да е по различна но си струва.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимат

Мнениеот my heart iS iCe » Вто 07 май 2013 17:48


Не знам дали ще ти е от полза, но пробвай да налепиш камъни над сегашната мазилка в гаража. Такива камъни които ползват за доварите и около къщите, нямат грешка. Сега не мога да намеря снимка да ти пратя как съм направил на моя гараж, как стъпват колелетата само на тях.

п.п С такива камъни от снимката само, че малко по-ситни съм настелил в гаража, точно където стъпват гумите на колата, вече 2-ра година няма проблем. Има само един минус, няма да ти е равен гаража!
Прикачени файлове
ето.jpg


Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимат

Мнениеот push » Вто 07 май 2013 17:52


или некъв ефтин вариант на теракот ако изпадне


Потребителски аватар
empaher
Мнения: 398
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимат

Мнениеот empaher » Вто 07 май 2013 17:59


За гаража може да помислиш за някой здрав и евтин гранитогрес....мисля че за около 15лв може да се намери сложи още 5лв за лепило на квадрат,като е хубаво да се ползва флексово лепило.Ако не се е изронило много и е сравнително равно мисля че с 1 торба струваща около 15-20лв ще се лепят около 4-5квадрата.....Ако имаш нижните инструменти за 20лв на квадрат ще си го направиш сам....за гаража не е нужно кой знае какво качество....другия вариянт за който се сешам е камък но и той ще излезне към 20лв на квадрат без труд...мозайката ако не се шлайфа и можеш да си я направия само е може би най-евтино,но съм виждал за една зима изровена мозайка,така че аз не бих направил мозайката....друго за което се сещам е да нанесеш хидроизолация на сика с баданарката и мисля че ще решиш проблема за няколко години....сика моносилк и около 35лв торбата,следващата двукомпонентна е около 50лв.....с няколко торби би могъл да решиш временно проблема....попринцип хидроизолацията не е хубаво да остава така без покритие отгоре ама си е решение с малко средсвта....и накрая ако си решил веднъж да даваш пари и да нямаш проблеми е най добре да инвестираш за шлайфан бетон.....


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимат

Мнениеот apa6o » Вто 07 май 2013 21:01


ЦЪК
Ами нещо подобно :gruebel Слагаш еднократно, като засипваш отдолу със т.нар. земновлажна смес (не съм много запознат, но май беше смес от пясък, цимент и малко вода), пък ако и те започнат да се ронят, изхвърляш след няколко години и повтаряш упражнението, макар че не знам до колко това е удачен вариант, но на фона на другите май е най-евтин - около 10 лева квадрата :smile


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимат

Мнениеот ktamen » Вто 07 май 2013 22:21


Един братовчед се занимава с импрегниране на керемиди, бетони и други порести материали.
Импрегнанта е на силиконова основа и попива около сантиметър дълбочина, запълва порите и не позволява на водата да попие в материала. Като разлееш вода по обработения материал тя си стои на капки като върху восък. Самия импрегнант е адски скъп (той си го внася от Германия), но се разрежда с много вода (за бетонни керемиди 100г в 7л вода, това го знам щото веднъж му помагах) и в крайна сметка разхода за един квадратен метър е много малък. Ако те интересува мога да го питам за по-конкретна оферта.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимат

Мнениеот hooligans » Сря 08 май 2013 1:32


my heart iS iCe написа:Не знам дали ще ти е от полза, но пробвай да налепиш камъни над сегашната мазилка в гаража. Такива камъни които ползват за доварите и около къщите, нямат грешка. Сега не мога да намеря снимка да ти пратя как съм направил на моя гараж, как стъпват колелетата само на тях.

п.п С такива камъни от снимката само, че малко по-ситни съм настелил в гаража, точно където стъпват гумите на колата, вече 2-ра година няма проблем. Има само един минус, няма да ти е равен гаража!



:screwy


Потребителски аватар
altray
Мнения: 33
Регистриран на: Нед 20 яну 2013 19:57
Автомобил: VW High Up
Двигател:
Местоположение: Брезник

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимат

Мнениеот altray » Сря 08 май 2013 8:50


Всичко, което повишава нивото ми създава допълнителни разходи. Пред гаража има линейни решетки за оттичане на вода а вътре има сифон. Ако кача нивото ще се налага и вратите да монтират по нагоре и да ги настройват отново (да бях снимал да покажа :dummy ) .
Покрива ми е покрит с система на Sika така че наистина е добре да се разходя до тях. Може би наистина най-лесно ще е замазка с някакво импрегниране.

За теракот и дума да не става ще съсипя концепцията на жената :mrgreen и после ще страдам :newsm66

ktamen написа:Един братовчед се занимава с импрегниране на керемиди, бетони и други порести материали.
Импрегнанта е на силиконова основа и попива около сантиметър дълбочина, запълва порите и не позволява на водата да попие в материала. Като разлееш вода по обработения материал тя си стои на капки като върху восък. Самия импрегнант е адски скъп (той си го внася от Германия), но се разрежда с много вода (за бетонни керемиди 100г в 7л вода, това го знам щото веднъж му помагах) и в крайна сметка разхода за един квадратен метър е много малък. Ако те интересува мога да го питам за по-конкретна оферта.


Ако го закъсам и в Sika ще те потърся.


vladini
Мнения: 178
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 9:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимат

Мнениеот vladini » Сря 08 май 2013 9:34


Колега,защо не пробваш с боя за пътна маркировка.Аз,съм боядисвал с такава боя,трябва да знаеш,че е много устойчива на сол и експлоатация,но са няколко разновидности,съответно и различни цени.Мисля,че това ще ти реши проблема. :th_up


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимат

Мнениеот AmW » Сря 08 май 2013 10:41


Тя за това ли е толкова издръжлива по улиците?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Настилка на гараж (бетона се разпада от солта през зимат

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 08 май 2013 10:54


ако залееш със смола :gruebel



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 206 госта