строителен ремонт

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: строителен ремонт

Мнениеот hooligans » Сря 08 май 2013 20:30


Човека пита за баня, не за помещение.




Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: строителен ремонт

Мнениеот vucata » Сря 08 май 2013 20:40


Зависи и как ще се лепят плочките...стените равни ли са? Гипсокартон ще се слага ли? Таван ще се прави ли? Тръби ще се сменят ли?
Трябва да започнеш първо от тръбите, да се прави канал ако е нужно, да се налепи гипсокартона ако ще го правиш така или ще слагаш профили, след това се лепят плочките, режат се за кенефа и така нататък....кажи точно какво искаш да правиш в тази баня, частичен или основен ремонт.....стени, под, таван кое от всичко ? Фриз ще слагаш ли...по-красиво е аз преди години като се учех да лепя си сложих :11 ....Не е сложно стига да имаш време....най-гадната част е изрязването на плочките....за сифона, за канала на пода, за душа....за кенефа...абе не е лесно и си трябва много време :death


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: строителен ремонт

Мнениеот leonardo_vd » Сря 08 май 2013 20:53


ТАз баня е лепена за 15лв. на квадрат.
Изображение

ТАзи за 10лв.
Изображение

ДАй си размерите на банята и кажи какво искаш и ще те ориентирам долу горе. Труда ти е най-малкия разход.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: строителен ремонт

Мнениеот golfer » Сря 08 май 2013 21:50


лепенето на плочките е най-малкия проблем.
подготовката преди това е голям разход за труд и материали.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: строителен ремонт

Мнениеот Bai Sando » Сря 08 май 2013 22:00


Точно,но автора не е определил какво ще се прави по тая баня.Ако се почне от нулата с нови тръби,сифони,гипс картон,окачен таван,врата,тоалетна чиния,батерии,мивка и т.н. И накрая и труда и няма да му стигнат 2500 лв със сигурност.Ако е само за едни плочки е съвсем друга работа :mrgreen


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: строителен ремонт

Мнениеот calm » Чет 09 май 2013 1:39


"За 10лв. на квадрат, ще хвана да наФърлям плочките на тъй- на тъй, ще настЪпа с крак и те така" казваше един плочкаджия с който преди работих. :beer

20лв. на квадрат за монтаж на плочки си е абсолютно нормална цена(да не кажа ниска) за баня, ако става въпрос за свободно нает майстор. Добави 6-7лв. на метър фриз, някой лев за декор и лайсни. Да не издребняваме с "дупки за изводи на батерии и кранове", "оформяне при сифони", "обръщане при врати", "праг", "вратичка на водомери" и т.н. Пилен ръб, кутии, пана- при тях е весело :11 Като спазариш цена, питай дали фугирането влиза в нея,че знам един случай с грозни сцени на края понеже цената за плочки била 15лв., но фугирането било отделно= допълнително 5лв. :gruebel Глупава работа общо взето.
Другия вариант е да се пазариш за цялата баня- няма квадратури, няма подробности.
Но и в двата случая едва ли ще ти стъпи на по- малко от 4-500лв. за плочките(баня 4-6кв.м.).
Това за плочки 20/30см. или близки. С 10/10 или 40/60 или 100/100 няма как да стане на тая цена.


kunev
Мнения: 54
Регистриран на: Нед 28 яну 2007 18:51
Автомобил:
Двигател:

Re: строителен ремонт

Мнениеот kunev » Чет 09 май 2013 6:41


Преди 6 месеца, за две бани по около 3кв.м (под), платих по 12лв. на кв. за лепене на плочки, 5лв. на квадрат за изравняване за мазилката по стените преди лепене на плочките. Стените бяха оголени до тухла при махането на старите плочки. Цени много, обаче трябва да се гледа и качеството, да не стане така, че водата да се оттича към ъглите на банята, защото съм виждал и такива случаи. при които след всяко къпане се ръкомаха с една стирка в банята и се избутва водата към сифона :thumb_down


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: строителен ремонт

Мнениеот xploda » Чет 09 май 2013 15:15


Допреди 2-3 седмици търсих усилено майстор за баня...и за други довършителни работи по един апартамент. Най-високата цена, която ми обявиха беше 30лв./м2 с ДДС. Най-евтиното, което успях да намеря 9лв./м2. Първия ми се стори скъп. Втория сайта му и самото име на сайта някак не ми вдъхнаха доверие. Няма да пиша точното име на "майстора" и сайта, но беше нещо от сорта на kartofa-gsi.alle.bg :mhihi Виках на оглед 4-ма "майстори", че незнайно защо всички искаха първо да видят за какво ставало дума и едва след това да кажат цени. При все, че им обяснявах надълго и нашироко за какво помещение, какъв апартамент става въпрос, те пак си държаха на своето - да дойдат и да видят. Едва покрай 4-тия майстор разбрах за какво е цялата дандания. А именно, че цената зависела не толкова дали стените са прави, криви и др., а от местоположението на самия апартамент и платежоспособността на собственика. Тва го разбрах случайно, след като по телефона ми каза цена 20лв. на метър, а като дойде на място каза цена 25лв. Като попитах защо е разликата ми обясни "схемата" каква е. Не знам, може и аз да съм попаднал на измекяри, но при мен тва беше положението. В крайна сметка намерих за 15лв. на кв.метър един пич, който първоначално не ми вдъхна особено доверие, но го пуснах точно него щото ми беше писнало 2-3 седмици постоянно да търся различни майстори. За моя радост пича се оказа добър и ми направи много хубава симпатична баня от-до както си му е реда. Поправи ми едни тръби по ВиК инсталацията, които нямаше да паснат на кухнята в едната стая. Размести ми няколко контакта и ключа. Тази седмица ще боядиса целия апартамент. Другата ще ми сложи и две интериорни врати и приключвам. Цените му за боядисването и другите неща са най-добрите, които успях да намеря. Някой ако се интересува мога да му дам телефона на ЛС :beer


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: строителен ремонт

Мнениеот apa6o » Чет 09 май 2013 15:56


Като гледам тия цени :eek Вкъщи всичко, което е правено е правено от мен и баща ми(програмист и машинен инженер), което включва лепене на тапети, боядисване на тавани, поставяне на много квадратни метра плочки в това число баня, кухня и подови настилки, первази, лайсни, фугиране на плочки, монтаж на мебели. По тия сметки които изкарвате тука, ако започнем да го работим за пари, съдейки от качеството и скоростта на работа, трябва да се въргаляме в пари :screwy :no

За ремонта сме дали общо към 350 лева за инструменти и останалото са единствено материали. Всичко е свършено през свободно време :c010 Ако някой има съмнения относно качеството, мога и снимки да покажа :gruebel

Не знам кой как гледа на подобни цени, но за мен са твърде високи !

Иначе от познати "майстори", обикновено съм чувал приказката, че за баня цената на квадрат наистина клони към 20 лв, но по никакъв начин не намирам обяснение защо и как :th_up


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: строителен ремонт

Мнениеот nurv » Чет 09 май 2013 16:11


Е как защо. Това е като определянето на заплатата, в която и да е сфера - гледаш конкуренцията. Някой е решил, че трябва да си докара Х лева на месец и за да го постигне му трябва У надница за единица. Така най-елементарно се сформира цената на услугата. Всичко е подвластно на желания месечен бюджет.


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: строителен ремонт

Мнениеот xploda » Чет 09 май 2013 19:26


apa6o написа:...


Ми колега и аз не ги разбирам такива хора, къде ги е страх, сакън да не дадат 10лв. за майстор и гледат всичко сами да си правят, ама не им намирам махна и не им се чудя. Щото много такива самоуки съседи, приятели и познати имам. Е както и да го въртиш, колкото и да си сръчен не става просто всичко да си правиш сам. Няма просто такива универсални хора да правят всичко от компютри през коли та до строителни дейности.
Ама то нормално, то такъв ни е манталитета - всичко знаем, всичко можем, не ни требе никой :mhihi


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: строителен ремонт

Мнениеот apa6o » Чет 09 май 2013 19:49


xploda написа:
apa6o написа:...

Е както и да го въртиш, колкото и да си сръчен не става просто всичко да си правиш сам. Няма просто такива универсални хора да правят всичко от компютри през коли та до строителни дейности.

Заповядай да се убедиш, ако искаш и на снимки може :mhihi
Да не кажеш накрая, че сме извънземни, че после комшиите ше се сърдят като паркирам летящата чиния на терасата :mhihi


Потребителски аватар
liderass
Мнения: 296
Регистриран на: Чет 22 май 2008 8:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: строителен ремонт

Мнениеот liderass » Чет 09 май 2013 20:13


xploda написа:
apa6o написа:...


Ми колега и аз не ги разбирам такива хора, къде ги е страх, сакън да не дадат 10лв. за майстор и гледат всичко сами да си правят, ама не им намирам махна и не им се чудя. Щото много такива самоуки съседи, приятели и познати имам. Е както и да го въртиш, колкото и да си сръчен не става просто всичко да си правиш сам. Няма просто такива универсални хора да правят всичко от компютри през коли та до строителни дейности.
Ама то нормално, то такъв ни е манталитета - всичко знаем, всичко можем, не ни требе никой :mhihi


Колега и аз доста неща сам си ремонтирам в нас по простата причина ,че няма $ за майстори. Въпреки това смятам ,че човек ако почне да разбира от всичко(коли, домови ремонти и т.н.), то за доста хора няма да има хляб. Примерно имам гараж с канал, но ходя в сервиз да си сменям маслото на колата. Десет лева е пуста смяна, като ги дам в сервиза, той ще ги даде в магазина и т.н. всичко е една верига. Българина не е свикнал да заплаща за услуги!


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: строителен ремонт

Мнениеот xploda » Чет 09 май 2013 21:58


apa6o написа:Заповядай да се убедиш, ако искаш и на снимки може :mhihi


Колега, аз съм убеден, че сте си го направили, като за вас си. Но нали се сещаш, че на вас, ако ви харесва как сте си го сделали, то не е гаранция, че на някой непознат ще му хареса също толкова, колкото и на вас, особено ако този непознат е майстор ;) Не ти развивам теории на вероятностите, лично съм наблюдавал как един на друг си намират кусури майсторите, от което печеля аз, щото накрая без да съм в час с нещата разбирам кое как трябва да ми се направи и го казвам и искам от моя си майстор :Mr Green Fun

liderass написа:Българина не е свикнал да заплаща за услуги!


Това се опитвах да кажа в предния си пост :th_up


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: строителен ремонт

Мнениеот leonardo_vd » Чет 09 май 2013 22:49


Тая тема стана е*аси сагата. В една бяна има доста процедури и ако всички се сметнат и резделят на квадратурата може да се получи и сума от около 100лв. за квадрат. Нека колегата д акаже какво иска да прави да качи снимки и размери и ще му се отговори. Така само си чешим езиците.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 70 госта