Акция на проверки от полиция

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13436
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Акция на проверки от полиция

Мнениеот kris11 » Съб 14 сеп 2013 17:11


Оффф писна ми от малоумници . На всяко излизане от града от различни места -палка и някакъв малоумник почва да рови по документите. Нали сме като коледни елхи налепени със стикери - да си ги гледат ,да си ги разясняват , ама не да губят по 10-15 мин на хората. Акция - оправдаване на заплатите.
Почти всеки следобяд излизам от града от 1 и също място -опа патрулка - всеки ден различни полицаи. Това са малоумници от разните РУ , не са КАТ .
КАТ са в час с нещата.
В рамките на 3 дена 2 заяждания за "светлини за движение през деня" -след проверка на документите. Защо не карате на къси - да ама в закона.... Не било фабрично монтирани .., сертификата не бил преведен на български, нямало печат на фирмата от която са закупени / печата не е задължителен дори на фактура от 2007 г/ , а светлините са закупени и монтирани в Германия.
Карам с включени светодиодни светлини с маркирочка Е4

Последна промяна от kris11 на Сря 18 сеп 2013 10:00, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Freakylol
Мнения: 927
Регистриран на: Нед 10 юли 2011 16:55
Автомобил:
Двигател: asz++
Местоположение: Русе

Re: Акция на проверки от полиция

Мнениеот Freakylol » Съб 14 сеп 2013 17:19


Като шефа им е разпоредил да дебнат, какво могат да направят те? Все пак с това се хранят. А това, че се заяждат и ти губят времето е друг въпрос.

П.П. Ако не е акция, нали вече нямат право да те спират без да си в нарушение?

Последна промяна от Freakylol на Съб 14 сеп 2013 17:39, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Акция на проверки от полиция

Мнениеот bobocamaro » Съб 14 сеп 2013 17:25


Тук в София в момента е същото. На секи лев крак патрулка :screwy
И спират е така да си спират.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Акция на проверки от полиция

Мнениеот IRRITATING » Съб 14 сеп 2013 18:04


Е на хората това им е работата

Последна промяна от IRRITATING на Съб 14 сеп 2013 18:12, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Акция на проверки от полиция

Мнениеот apa6o » Съб 14 сеп 2013 18:10


Имал съм един готин случай - 3 пъти в рамките на 20 минути в София.
Даже единия път се изръси до пътния полицай някакъв бастун от, по негови думи - криминална полиция, който искаше от пътниците да се подписваме за свидетели на нещо си, което не бяхме виждали изобщо :mhihi


Jack Krauser
Мнения: 75
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 21:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Акция на проверки от полиция

Мнениеот Jack Krauser » Съб 14 сеп 2013 19:29


kris11 написа:Оффф писна ми от малоумници . На всяко излизане от града от различни места -палка и някакъв малоумник почва да рови по документите. Нали сме като коледни елхи налепени със стикери - да си ги гледат ,да си ги разясняват , ама не да губят по 10-15 мин на хората. Акция - оправдаване на заплатите.
Почти всеки следобяд излизам от града от 1 и също място -опа патрулка - всеки ден различни полицаи. Това са малоумници от разните РУ , не са КАТ .
КАТ са в час с нещата.
В рамките на 3 дена 2 заяждания за "светлини за движение през деня" -след проверка на документите. Защо не карате на къси - да ама в закона.... Не билио фабрично монтирани .., сертификата не бил преведен на български, нямало печат на фирмата от която са закупени / печата не е задължителен дори на фактура от 2007 г/ , а светлините са закупени и монтирани в Германия.

Ами ти защо не караш на къси? Полицаите правят тези проверки за светлини за твое/наше добро.

Колкото и да не ти се вярва, фаровете могат да спасят човешки живот, а на теб самия да ти спестят много нерви и неприятности.
Когато караш градско най-голямата опасност е внезапно да ти изскочи пешеходец или малко дете на платното между редицата паркирали автомобили(или зад автобус на спирка). Тогава няма време за реакция и директно го помиташ. После в съда ще ти побелее главата, докато се разбере кой крив, кой прав. Може и до затвор да се стигне.

Денем при облачно и сумрачно време, а и привечер, когато е още рано за фарове, ако караш на къси светлини, пешеходеца/детето(ако се намира зад редица от коли) ще забележи отблясъците от фаровете на приближаващия автомобил и ще се спре. А като караш с тия умрели DRL светлини, които светят съвсем слабо, пешеходеца нищо няма да забележи.

Затова разкарай тоя умрял DRL модул и си карай на къси, както са ти казали полицаите. В твой интерес е. Защо винаги ние българите не искаме да спазваме закони, които са за наше добро? Какво ще спечелим от това?

Последна промяна от Jack Krauser на Съб 14 сеп 2013 20:16, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6157
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Акция на проверки от полиция

Мнениеот ktamen » Съб 14 сеп 2013 19:42


Защото само твоето мнение не е достатъчно да ме убеди, че въпросния закон наистина е за мое добро, а не за доброто на Лукойл примерно.
ПП Пише се опасност.
ПП2 това ми е пост номер 2000 :Mr Green Fun


Raikov
Мнения: 342
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 16:13
Автомобил: Audi A4 B5 face quattro
Двигател: AJL Turbo 180 hp
Местоположение: София

Re: Акция на проверки от полиция

Мнениеот Raikov » Съб 14 сеп 2013 19:59


Пълно е със незапознати,Супърба е с дневни във фаровете за мъгла,спират ме онзи ден в Радомир на Лук оил-а и ми вика:
Що караш на халогенки бе?
Не са бе старши,дневни са!
Бе като си толко терикат Софийски, я ела да пишем фишче...

Последва скандал и демонстрация кое,как и защо.Разбрахме се на края,но ми изгубиха 30минити,а бързах за Кюстендил...


Потребителски аватар
Gal
Мнения: 1458
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 12:37
Автомобил: МК7
Двигател: DCYA 2018
Местоположение: София

Re: Акция на проверки от полиция

Мнениеот Gal » Съб 14 сеп 2013 20:17


Как така ви спират, не знам :mhihi Мен и в нарушение да ме спрат, пак ме пускат. Била съм карала с 88км/ч при ограничение 40..., кой, аз? :mhihi Даже като самокатастрофирах минах тънко, с 20 лева глоба, вместо 100...по друг член :mhihi Не помня откога не са ме спирали за проверка. И точно пък в София изобщо не се заяждат.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Акция на проверки от полиция

Мнениеот icoico » Съб 14 сеп 2013 20:32


Е именно:
Gal написа:...по друг член ...


icon_idea icon_idea icon_idea icon_idea icon_idea icon_idea icon_idea :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi

П.С. Откога полицаите се изучиха кои дневни светлини са законно монтирани и кои не? У законо пише дека при противоречие на местния с европейския закон се взема предвид европейския, а той не забранява сам да си монтираш ДРЛ, стига да имат съответните означения и да са монтирани според изискванията. Страсбург и съд icon_idea :mhihi


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Акция на проверки от полиция

Мнениеот my heart iS iCe » Съб 14 сеп 2013 20:56


Колеги, няма какво да цитирате закони от правилника! Ще питате защо, еми защото полицаите не ги знаят законите, те си носят някаква зелена книжка в тях, тази от листовките от 2005 година, и с нея пишат актовете :screwy Писаха ми акт за 1-ви път от както имам книжка, и ми отне 1 час, направо ме отчаяха!
С две думи, колега пусни си късите фарове. Не, че ти казвам какво да правиш, ама излиза по-евтино от към време, и нерви :banghead Не можеш да докажеш нищо, ако са се заяли ще те нашарят и това е! :stumm


Потребителски аватар
martinesto
Мнения: 221
Регистриран на: Вто 11 авг 2009 11:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Акция на проверки от полиция

Мнениеот martinesto » Вто 17 сеп 2013 19:52


Аз лично нямам никакви проблеми с монтираните от мен LED светлини,които са вече 3 години на Голф 4 като със тях светят и габарити.Имат си означение "Е8",което се предполага,че са със сертификат.Цената им беше около 60 лв. Минавал съм доста пъти през холандски хайки,както и стандартни проверки и никой не се заяждал.Много съм доволен от тях не ми вдигат разхода като запалените къси светлини и не давам пари за крушки.Мога да кажа,че светят достатъчно силно,защото са 24 диода на тяло и открояват колата,както и привличат внимание. :)


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13436
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Акция на проверки от полиция

Мнениеот kris11 » Вто 17 сеп 2013 20:08


проблема не е с органи на КАТ - те са в час.
Покрай директивата за проверка на ГО и светлини са изкарали сульо и пульо - все отбор малоумници от разните РУ дето мозъка им е колкото на 1 кокошка. И тия малоумници се правят на велики и ти губят времето и играят по нервите- виждаш ли колко съм велик ей сега ще тие..а мамата.Толкова им е умствения багаж, но са с права да те спират.
Повече от 2г нямам проблеми с тия ЛЕД светлини из Бг,Турция ,Гърция, но предната седмица ме изкараха извън релси.
Хубаво си беше преди ,че акт можеха да ти пишат само КАТ и разно от Ру, дори и Сигма си викаха КАТ затова.
С прост и малоумен човек, който се е вманячил на тема величие няма оправия.
Тази седмица ги няма вече малоумниците.
Да ама не вчера пак цъфнаха :screwy

Последна промяна от kris11 на Сря 18 сеп 2013 10:03, променено общо 1 път.


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Акция на проверки от полиция

Мнениеот Bioside » Вто 17 сеп 2013 20:52


Сигурно са ги командировали в София,да вардят работодателите си.Иначе по темата те си вършат работата за която са пазарени.По лесно се ловят нередовни водачи на МПС отколкото крадци и престъпници. :bishop :beer


Потребителски аватар
boqn92
Мнения: 324
Регистриран на: Нед 12 фев 2012 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Акция на проверки от полиция

Мнениеот boqn92 » Вто 17 сеп 2013 21:06


Тя Полицията по времето на Б.Б бяха по надъхани сега са даже по омекнали.Според мен те нямат вина,гледат и те да си изкарат парите и който е в нарушение да си плаща за това.В Сливен например спират но не се заяждат поне с CH регистрация.По някога е добре да спират и да правят акции точно в България ако не спират произволни за проверки смятайте ,че всички неправоспособни ще се качват на тенекийте си и познайте какво следва.Честно казано постоянно съм с включени светлини и съм с две ръце за това,няма нужда да коментирам защо.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта