ebay доставки

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Re: ebay доставки

Мнениеот BeckoTDI » Вто 26 ное 2013 16:27


Аз исках да си поръчам една батерия за телефон от Китай, но продавача ми каза, че са преустановили изпращането на батерии по пощата.




Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: ebay доставки

Мнениеот mely » Вто 26 ное 2013 17:38


Абе я да ви попитам...ей тез убавци http://bgen.strawberrynet.com/main.aspx пресмятат долара по ...бах тоз курс.Преди като плащах в долари беше добре но сега.Има възможност да го платя и да го пратя като подарък на някой.Идеята ми е как да ги излъжа че съм щатите а ще го пратя като подарък в България - на себе си :mhihi .Трябва да го платя в долари ,а то като ме види в България и моментално го обръща по техния курс.


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: ebay доставки

Мнениеот doaiena » Вто 26 ное 2013 17:44


Последно септември си поръчах резервна част 'тъч скрийн, за едно lg и всичко си беше наред от ebay.com!!!!!


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: ebay доставки

Мнениеот fox_vt » Вто 26 ное 2013 18:07


Един колега ми сподели това

"Two points for clarification:

1. Shipping charge: All items are free shipping.
2. Shipping time: because you bought the item from opposite side of the earth(China), it needs time to ship and the duration on its way to you is out of control. What under our control is that we will ensure ship the item within certain biz days as described in item listing.The item may be delayed due to the Guangzhou Asian Games which would be hold in this year. Although the Games will start later this year, the customs now are more restricted than usual. This situation directly caused more time in the checking packages by the customs offices.
We appreciated your understanding and patience.If you cant wait for more days,please contact us immediately after payment,we will refund the money to you.If you dont leave any informaiton,we will ship your item as usual. Ask for your understand.
Therefore, please DON’T leave us 1, 2, 3 or 4-Detailed Seller Ratings on Shipping Time which equaling to negative feedback. We welcome your positive 5-Detailed Seller Ratings for us."


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: ebay доставки

Мнениеот doaiena » Вто 26 ное 2013 18:12


Нали най голямото пристанище в света беше в Китай, както и едни от най големите такива пак са там, а пък сега някакви си игри ще ги съборят!


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: ebay доставки

Мнениеот ivo_555 » Вто 26 ное 2013 18:24


Същата работа, 4 поръчки се бавят повече от два месеца, продавачите ме уверяват, че пътуват, за друга една ми върнаха парите, още 3 ги изтървах като срок за кейс, ма те са и боклуци за по 99 цента. Отсега нататък на 45 ден твърдо ще искам да ми връщат парите! Пък сега покрай празниците е лудница, то всяка година си е така, миналата година поръчка направена декември дойде началото на март.


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: ebay доставки

Мнениеот doaiena » Вто 26 ное 2013 18:35


Това, че наближават празниците също е факт, което ме подсети да си поръчам нещо от "спорта" преди да е станала лудница и там!!!!!


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: ebay доставки

Мнениеот fox_vt » Вто 26 ное 2013 19:21


Нема ли вариант ако стоката е малка и лека да се праща със въздушна поща?Получавал съм така от ибей като е било по усмотрение на продавача не че аз съм искал.Но за седмица че и по малко беше при мен.Принципно бих дал някое евро в повече ако я пратят със самолета то иначе ще се пенсионирам докато дойде.А и е кофти като искаш да пробваш нова стока и си поръчаш малко за проба и като дойде след 3-4 месеца си поръчаш цялото количество още толкова време и то цяла година баси и търговията :mhihi


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: ebay доставки

Мнениеот ivo_555 » Вто 26 ное 2013 19:27


Сега като се загледах в Ибей.ук, ми то цените идентични, по добре да дам още 1.6 долара за доставка, ама да дойде за една седмица. Едни скрийн протектори от Германия дойдоха за 3 дни пък беше безплатна доставка даже!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ebay доставки

Мнениеот stefan4o » Вто 26 ное 2013 19:52


Има една подробност. В Германия пощенските услуги се извършват от DHL. А с тях става бързо действително. И на мен са ми пращали неща от там и пристигат доста бързо.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: ebay доставки

Мнениеот ivo_555 » Вто 26 ное 2013 20:23


Стока от Англия с Royal Mail Airmail (Small Packets)платена е, GBP 0.99 (approx. US $1.60), някой имали представа за колко време идва, мисълта ми е дали ще има закъснение, иначе в обявата пише 3-10 декември?


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: ebay доставки

Мнениеот doaiena » Вто 26 ное 2013 21:48


ivo_555 написа:Сега като се загледах в Ибей.ук, ми то цените идентични, по добре да дам още 1.6 долара за доставка, ама да дойде за една седмица. Едни скрийн протектори от Германия дойдоха за 3 дни пък беше безплатна доставка даже!


Идентични друг път!


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: ebay доставки

Мнениеот ivo_555 » Вто 26 ное 2013 22:23


Е айде да уточня!!!

Идентични, че дори и по евтини неща има, ама такива които мен ме интересуват! Калъфчета, протектори, ръкавици за велосипед, и други дреболийки! Ся части за коли не съм гледал!


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: ebay доставки

Мнениеот k_garchev » Сря 27 ное 2013 3:12


Няма как да са по-евтини!Нали идват от Китай и след това се препродават!Продавачите използват това,че в Европа доставката е много по-бърза и стоките са с по 25-30% по-скъпи!


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: ebay доставки

Мнениеот Aprilia » Сря 27 ное 2013 4:10


k_garchev написа:Няма как да са по-евтини!Нали идват от Китай и след това се препродават!Продавачите използват това,че в Европа доставката е много по-бърза и стоките са с по 25-30% по-скъпи!

Да ама не чакаш, за евтините неща се губи смисъла според мен, за 1-2-3 долара разлика да го чакам 30 дни :screwy
Е сега имам поръчан един вагком кабел на 26 октомври и още го няма и няма ни вест ни кост от него. Вярно че в ибея е 50 паунда, в БГ 100 лева, а аз го купих за 25$ :screwy ама то пишман станах, хубаво че не ми трябва реално и го поръчвам само да си го имам, ама ако ми трябваше спешно си го купувах на 100 лева като стой та гледай



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта