качих се пак на въртележката

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

качих се пак на въртележката

Мнениеот moimoimoi » Пон 24 фев 2014 20:21


качих се пак на въртележката на българската бюрокрация
през 2006 година купих една кола и я регистрирах в данъчното, за в кат нямаше пари и се отложи за неопределено време
тия дни намерих време и реших да я регистрирам,отивам в кат и изненада колата има запор.и тук става интересното,колата реално не е моя,не е на мое име,не мога да я регистрирам,не мога да я продам, не мога да я бракувам.....мога само да и плащам данъците доживот
продавача от който я купих е чужденец и е починал,от местни данъци и такси ме посъветваха да потърся наследници,
ако въобще намеря някои наследник,кое е по добре
1-да ми издаде пълномощно с което да мога да я продам и отпиша от данъчното
или
2-да развалим договора за продажба

правния парадокс се получава ако няма наследник ,тия от местни данъци и такси не можаха да ми отговорят какъв е начина за отписване




Потребителски аватар
kjm
Мнения: 105
Регистриран на: Вто 01 яну 2008 12:42
Автомобил: audi a3
Двигател: ALH
Местоположение: Добрич

Re: качих се пак на въртележката

Мнениеот kjm » Пон 24 фев 2014 21:50


как успя да я регистрираш в данъчното след като талона не е на твое име


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: качих се пак на въртележката

Мнениеот vanko_VW » Пон 24 фев 2014 21:55


kjm написа:как успя да я регистрираш в данъчното след като талона не е на твое име

с договор за покупко-продажба :th_up


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: качих се пак на въртележката

Мнениеот dobrin » Пон 24 фев 2014 22:31


Виж кога е направен запора. Ако е след момента, в който си купил автомобила, можеш спокойно да поискаш да го регистрираш на твое име. Преди това обаче ще трябва да се поиска от съдия-изпълнителя, който е наложил запора, да го вдигне, което може да се окаже не толкова лесна процедура.


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: качих се пак на въртележката

Мнениеот moimoimoi » Пон 24 фев 2014 22:40


запора е няколко месеца преди договора


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: качих се пак на въртележката

Мнениеот dobrin » Пон 24 фев 2014 22:45


Греда. Искаш си парите от наследниците.


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: качих се пак на въртележката

Мнениеот kiril_bulgaria » Пон 24 фев 2014 22:51


Нещо не се връзва описанието:
III.При регистрация на моторно превозно средство:(преди 2014г)

1.Голям талон на автомобила + ксеро копие на документа
2.Квитанция за платен данък от предишния собственик за изминалата година + ксеро копие на документа
3.Нотариално заверения договор за покупко-продажба + ксеро копие на документа
4.Квитанция за платен местен данък(плаща се при нотариуса)
5.Попълнена декларация по чл.54 ал.1 от ЗМДТ (дава се на място)
6.Удостоверение за застрахователна оценка *(на мен ми го изискваха но успя да мина и без него защото го бях забравил при нотариуса)
7.Удостоверение за наличен катализатор на автомобила(ако не е упоменато в точка V.9 на големия талон) *на мен ми го изискваха и го извадих безплатно от оторизиран сервиз на марката, но в някой сервизи или в технотест се плаща м/у 10 и 30лв

!!! т.7 важи само за автомобили под 74Kw (100к.с.) и обем на двигателя под 1800 куб.см при тях наличието на катализатор намалява данъка с 50%
над 74Kw(100к.с.) няма значение дали има катализатор или не - плаща се пълния размер.


Въпрос: Как си регистрирал автомобила в данъчното, след като големият талон не е на твое име?


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: качих се пак на въртележката

Мнениеот moimoimoi » Пон 24 фев 2014 22:55


ами 2006 че и дори до 2009 нямаше проблем това да стане...поредната грешка на системата,поне вече е поправена и първо в кат и след това в данъчното

то щом има запор значи трябва да има наследници,пък те щом имат неплатени задължения едва ли ще искат да ми платят кола която е била при мен 8 години.
как се разваля доровор за покупко продажба на мпс? ако е по взаимно съгласие ?


Потребителски аватар
s7151kv
Мнения: 34
Регистриран на: Вто 12 авг 2008 13:31
Автомобил: VW Passat automatic
Двигател: ATJ 2000
Местоположение: София

Re: качих се пак на въртележката

Мнениеот s7151kv » Пон 24 фев 2014 23:15


Отиди в КАТ.
Подай молба /искане/ за това дали този автомобил е бил регистриран на твое име в техните регистри.
Бъди нахален, но не груб /ще ти обяснят че не правят такива справки/ но си подай молбата с входящ номер /имаш ли номер в 30 дневен срок са длъжни да ти отговорят/.
Пише ли че не си имал тази кола в техните регистри, отиваш в Данъчното и кротко приключват с твоите задължения спрямо тази кола. /Редът е първо в КАТ и после в данъчното/.
Мой съвет: Не давай оригинала от КАТ и веднага поискай да ти издадат бележка за задължения към тях.
Пътя го разбрах по трудния начин, но работи. Успех.


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: качих се пак на въртележката

Мнениеот moimoimoi » Пон 24 фев 2014 23:35


и ако сработи този вариант и ми отпишат колата от данъчното,какво става с колата-към кое данъчно се зачислява и на кое име?
между другото на продавача/сирииски гражданин женен за българка/ в договора за покупко-продажба му е объркано името,една буква е изпусната,може ли с тази подробност да се обяви договора за нищожен или да се отпише от данъчното ?


Потребителски аватар
s7151kv
Мнения: 34
Регистриран на: Вто 12 авг 2008 13:31
Автомобил: VW Passat automatic
Двигател: ATJ 2000
Местоположение: София

Re: качих се пак на въртележката

Мнениеот s7151kv » Вто 25 фев 2014 0:11


Не е ли въпроса да не плащаш ти?
Не съм се интересувал какво става след това, при мен ставаше въпрос за 12 години назад за автомобил ЛАДА 2101 /демек Жигула, прехвърлена служебно от КАТ на мое име на друг адрес/ и при това че последните 5 години имам бележки за НЕдължими данъчни задължения за пред градината на детето и за тегленето на приличен заем от банка за апартамент.
Ако те интересува всички да са доволни и има нещо което само ТИ знаеш, гориш и вазелина е за теб. /не го приемай като заяждане/.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: качих се пак на въртележката

Мнениеот dlug » Вто 25 фев 2014 0:43


Връщаш я на вторични, дават ти бележка и с нея отиваш в данъчното да я отпишат


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: качих се пак на въртележката

Мнениеот moimoimoi » Вто 25 фев 2014 9:55


данъчните искат бележка за бракуване от кат, не от вторичните
ходих до данъчното и се установи че за пред тях аз съм собственик на колата,а за пред кат не съм аз собственик :screwy
щом е с запор не може и да се бракува от наследниците докато не се свали запора,но тогава аз ще мога да си я регистрирам в кат,ама това скоро няма да стане май
вариантите които имам май са:
1-дело за разваляне на договора с наследниците/ако ги намеря и те се съгласят/
2-пълномощно от наследниците,с което продавам колата на трето лице а с новия договор за покупко-продажба си я отписвам.явно продажбата на запорирана кола е възможна с забележката че не може да се извърши смяна на собственоста. аз го разбирам така: че запора е против смяната на собственоста на мпс-то а не против продажбата на мпс-то
3-търся ЧСИ който е наложил запора и му обеснявам че колата вече е на скрап и да вдигне запора за да може да се бракува и вече с бележката от кат за бракуван автомобил да я отписвам
4-търся ЧСИ и му казвам ела си вземи колата.ама той какво ще я прави?ще я продаде ли?и ако я обяви за продан,ако се продаде как става продажбата/купуването на такова мпс? явно се сключва договор за покупко-продажба между наследниците и евентуалния купувач,а аз ако нямам копие от този договор май не мога да я отпиша?ама даже и да имах копие в този договор мен никъде ме няма като страна


Потребителски аватар
kjm
Мнения: 105
Регистриран на: Вто 01 яну 2008 12:42
Автомобил: audi a3
Двигател: ALH
Местоположение: Добрич

Re: качих се пак на въртележката

Мнениеот kjm » Вто 25 фев 2014 10:43


не може ли да се вземе някаква бележка от КАТ,че тази кола не се води на теб и после с този документ да се опиташ да я бракуваш.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: качих се пак на въртележката

Мнениеот stefan4o » Вто 25 фев 2014 10:46


Как да я бракува, като не е на негово име? Казусът е доста кофти. За да се снеме запорът най-вероятно е свързано с пари, предполагам повече от себестойността на колата.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 224 госта