Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: RE: Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Ronin » Пон 23 окт 2017 22:44


designer1 написа:Най-накрая смених гумите със зимни :biggrin Понеже много се изписа във форума за лидълския гайковерт ето и клипчето което направих за да има нагледно сравнение става ли или нестава или по-точно колко е "як" :).
Компресора е 1,5 кв. с 50 литрова бутилка, настроил съм пресостата на 9 бара да изключва и включва някъде около 7,5. Маркуча е с вътрешно ф10мм.
https://www.youtube.com/watch?v=50u-TQkLYZs&t=50s

ПС: въпреки че chicago pneumatic-а илзглежда а и е по-силен от Parksaida на последния болт се предаде трябваше да се ползва дългата тръба и ключа (няма го в клипа)!
Здравей,имам изненада по отношение на тестовете,гарантирам че зеления може да отнесе като куцо пиле домат на международно шосе този Чикаго.От вчера със зеления късам резбата на всяка гайка на произволен автомобил.Първо компресора ти не е подходящ за нито един от двата инструмента.Лидълския иска доста по стабилен дебит за да покаже какво може,осигури му го ,и ще видиш че е доста по мощен ,заслушай се и виж че при мен не чука а при теб чука,това значи че нямаш налягане и дебит до пистолета.

Сега ако кажеш че на джип за офроуд се стягат по леко от на голф..

https://youtu.be/RX_SKMOvs3I

Пак да кажа,чуй звука и направи разлика,и не...до импакта стигат около 7 бара реално,компресора дава малко над 8 и половина,маркуча е 15 метра,сечението на маркуча е 12 мм. Изхода е директен през сферичен кран Директно от бутилката.
Твоя въздух минава през 8 мм тръбичка,на нея имаш клапан разтоварващ,регулатор и накрая две бързи връзки които скапват съвсем нещата.Направи си проба,откачи маркуча и го пусни на земята и виж че ще стои почти неподвижно.В моя случай откачен маркуч се мята като пожарникарски шланг умножен по десет,нямаш никакъв шанс да го хванеш докато не изпусне налягането.
В момента мога да ти изтръгна всяка резба на всеки болт на всяка гума със зелената играчка.



vucata написа:Крика е перфектен. На 4 коли смених гумите без проблем.


Гледах го,чудих се и не купих,въпреки че имам нужда от два такива,не ми вдъхна доверие,дано да греша.




Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот vucata » Пон 23 окт 2017 23:09


Емии, за сега държи. Смених гумите на Пасат б3, Шкода Фелиция комби, Тойота Рав4 и един Пасат Б5.5. Ще видим за други неща дали ще държи, но главно го взех заради смяната на джанти.


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот atrt » Вто 24 окт 2017 10:17


muns61 написа:Колкото е по-некомпетентен човек в тази област, толкоз по-силно стяга. Достатъчно е да се стегне, колкото препоръчва производителя. Дължината на рамото на стандартните ключове е достатъчна за затягане на ръка.
Евтините гайковерти за за стягане, не за развиване. И всички искат смазване.


Незнам каква компетентност се изисква да стегнеш добре пет болта с ключ 17. :smile
Аз ги стягам точно така -с рамото на ключа до като мога да стягам. Значи съм компетентен.

Вчера жената донесе едни каталози на Евромастер и Топмасте, Гаджет и тнт. Избрах си разни работи и ми направи впечатление най новият Гайковерт на Топмастер.
Изображение

1050 нютона на развиване и 800 на завиване мисля беше. :smile Двучуков за 320 лева. Добра машина. Но и нея да закачиме на 25 литров 8 бара компресор пак няма да работи като хората. Та Ronin е прав, колкото повече дебит и налягане- толкова по малко и яко ще чука и ще развива стегнати болтове.
Така че Лидлският - едночуков 320 нютонов гайковерт е отличен за цената си и като се закачи на 10 бара си постига тези 320 нютона щом отвива стегнати болтове на алуминки.

За точилото за бургии мнението ми е че става колкото да се каже че имаш такова. Най добре се точат на стационарен шмиргел. С него мога да точа и 1,5 мм бургия. Докато специализираното точило може да точи бургии от 3 мм нагоре мисля. При по големите свредла е добре освен 60 градусовият ъгъл на режещата част (покрив) да се обере и отзад останалите мустаци (при спиралата в ниската част) за да не стърчат и пречат при лягането на режещата част и пробиването на материала. Това става само със стационарен шмиргел.

Аз лично съм се изхитрил и на големият шмиргел съм залепил по една ивица изолирбанд на наковалните пред камъните. Залепени са на 60 градуса. За пробиване на нормална стомана. Само подавам свредлото подпряно на наковалнята съобразявайки се с маркираният ъгъл и после завъртам и пак така. Ако ъгъла е по тъп свредлото става за пробиване на по твърди стомани и обратното.
Които е майстор може да направи тънко свредло и от игла.


muns61 Понеже говориш за бояджийският пистолет. Ако става въпрос за пневматичният от последният модел, той е доста калпав.
Аз има старият с ПВЦ казанче и поне при него капака се завива на резба. На този новият казанчето е от алумин, но капака се набива и ако човек не внимава може да се залее. Поради което е необходимо капака да се залепва с хартиено тиксо около казанчето. Другият съществен недостатък на този тип пистолети с горно казанче е, че то пречи на погледа на оператора. Отделно боята се стига към дюзата на гравитачен принцип и не се дозира равномерно.
За това има и пистолети с долно казанче. Там боята се подава към дюзата с подналягане създадено от компресора под боята. Така се дозира по точно. Отделно казанчето не пречи на оператора. Този тип пистолети са два пъти по скъпи от другият.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот kris11 » Вто 24 окт 2017 12:02


petko5 написа:Някакви отзиви за Уреда за заточване на свредла, заслужава ли си ?

Преди имаше 1 , която се монтира на патронника на дрелка. Със същите камъни е .Беше около 12-15 лв. Недостатъка на заточването го е уточнил колегата по- напред.


drago86
Мнения: 131
Регистриран на: Вто 15 апр 2008 22:21
Автомобил: Сеат Ибиза
Двигател: AGR
Местоположение: Стара Загора

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот drago86 » Пон 06 ное 2017 21:17


Здравейте,
някои ползвал ли е такава седалка за масаж, заслужава ли си?


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1892
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот stefarata » Съб 11 ное 2017 18:06


Някой срещал ли е динамометричен ключ в лидъл ? Взех си една гедория и съм доволен но ми се ще и динамометричен да имам


fighter-interceptor
Мнения: 314
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот fighter-interceptor » Съб 11 ное 2017 21:06


Имаше миналата година горе-долу по това време.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот viksanlg » Съб 11 ное 2017 21:41


Можеш да намериш такъв ключ в магазини където продават марката '' Топмастър". Ключа е под 40 лева.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот petko5 » Вто 14 ное 2017 16:53


Здравейте колеги,
Някакви отзиви за тази батерия ? :

Изображение


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8337
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот samo_pechka » Вто 14 ное 2017 18:44


Ми струва колкото нов автомобилен акумулатор. Почти де.
Ако беше на половин цена, щях да се опитам да го залепя на едно боди винтоверт. Там съм сигурен, че ще върши добра работа.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2206
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Каспър » Вто 14 ное 2017 18:48


И миналата година я пускаха. Има писано по-напред в темата.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8337
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот samo_pechka » Вто 14 ное 2017 19:49


Странна е малко тая работа с батерията. Пише 8 Ач при 12в в рекламната ни брошурка. Ма май не е баш така ....Копирам от немско инфо към този продукт:
"Ausgangsstrom:
ca. 8000 mAh bei 3,3-3,5 Volt
ca. 2000 mAh bei 12 Volt
ca. 4600 mAh bei 5 Volt"
Взето оттук : https://www.lidl.de/de/ultimate-speed-k ... b3/p258117
И в крайна сметка да се ръснеш една стотарка за 2Ач батерия ?! То и за 8 си е множко , но за 2 пък си е живо дране.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот parno » Сря 15 ное 2017 14:23


Някой има ли впечатления от Виброшлайф 200вата 3в1 който имат в момента за 50лв?
Pmfs200 e модела


Потребителски аватар
kopsa
Мнения: 82
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 23:00
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот kopsa » Сря 15 ное 2017 16:34


parno написа:Някой има ли впечатления от Виброшлайф 200вата 3в1 който имат в момента за 50лв?
Pmfs200 e модела


Колега дай линк,че не мога да го намеря в каталога


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот parno » Сря 15 ное 2017 17:06


няма го в каталога - видях го днес в лидл "изгрев" а го нямаше изложен до преди 2 дни
Изображение
това е



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта