Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Мочачос_ТДИ
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 05 апр 2016 17:02
Автомобил: Ауди А4 Б6
Двигател: AVF 2002

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Мочачос_ТДИ » Чет 26 мар 2020 21:59


Понеделник пускат гайковерта на 145 лева. Мисля да отнеса един брой




Потребителски аватар
enis.ismail
Мнения: 47
Регистриран на: Пет 25 окт 2019 8:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот enis.ismail » Чет 26 мар 2020 22:54


Аз не мога да разбера ценообразуването. Гледам този гайковерт в новата брошура и Bosch GSB 120-Li, който в HomeMax го пуснаха на 200 лв. с допълнителни битове и бургии. Каква е разликата освен волтажа? Гледах в Ютуб и като цяло не видях чак толкова голяма разлика между 12V и 20V. Разбира се, говоря само за домашна/хоби, а не професионална употреба.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: RE: Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот joro_kem » Пет 27 мар 2020 5:08


enis.ismail написа:... Каква е разликата освен волтажа? ...

не знам за кой бош пишеш, но основната разлика е въртящия момент. лидълският е без аналог цена-качество, поне по мои наблюдения.


Потребителски аватар
icotoooo
Мнения: 379
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 15:52
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот icotoooo » Пет 27 мар 2020 6:53


kris11 написа:Не е точно по темата и се извинявам
Някой с мнение за ел.ударен гайковерт от Кауфланд ? И интересното са резервните четки .Досега не съм мяркал резервни четки за ел. инструменти в ЛИДЛ и Кауфл.
Че му е слаб макс. в.момент на затягане знам, ще дозатягам както досега с динамометричния ключ / при мен за алум. джанти 170Nm e нормата.


Аз си купих от Кауфланд преди година за 69.99лв. и съм го ползвал 5-6 пъти да сменям гуми на колите вкъщи.Само на два болта се затрудни (бяха доста спекли) и се наложи да му помогна с рамото.Нормално стегнати и незапекли болтове си ги развива.За затягане също върши работа,но за всеки случай го проверявам с телескопичния ключ (без да го разпъвам).Не помня моя дали има резервни четки,като ходя към гаража ще проверя.


Потребителски аватар
tdi4motion
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 18 юни 2012 8:33
Автомобил: VW Cross Touran
Двигател: BMM TDI 140 hp
Местоположение: София<->Правец

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот tdi4motion » Пет 27 мар 2020 17:51


И какво ще споделите последно за тоя гайковерт идната седмица -заслужава ли си или за още някой лев да се вземе друга марка ?
Реални ли са тези 400 Nm?
Насочил съм се към Milwaukee M18 FHIWF12-502X,
https://www.olx.bg/ad/zimna-promotsiya-akumulatoren-udaren-gaykovert-m18fhiwf12-0x-milwaukee-CID1012-ID7Qe7J.html#7b2b5f20c5
или аналога DeWALT DCF899:
https://www.olx.bg/ad/gaykovert-devolt-dewalt-dcf899-s-5-0ach-bateriya-i-zaryadno-CID1012-ID7QuzC.html#b278dfae87

Живи и здрави :love.vwclub


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот kris11 » Пет 27 мар 2020 18:29


slavi3331 написа:Взех ъглошлайфа от тази седмичната брошура.

И аз го купих днес,че на динозавъра Спарки М850 се скапа редуктора. Струва ми се ,че е доста шумен,


Потребителски аватар
Golf 3 Yahting GT
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:49
Автомобил: VW GOLF III YACHTING GT VARIANT
Двигател: AEK 1.6-74kW - 1996
Местоположение: Пловдив

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Golf 3 Yahting GT » Пет 27 мар 2020 19:24


tdi4motion написа:

Здравейте, мисля че е далеч от тези 400nm. Взех един миналата година(таз годишния ми се видя че по различен, поне в брошурата) за смяна на джанти за лека кола върши работа. За по голяма кола или бус е под въпрос.
Добавям линк към едно сравнение: https://youtu.be/g2PtqkXSzW4
Поздрави!


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот teodorpc » Пет 27 мар 2020 19:29


tdi4motion написа:И какво ще споделите последно за тоя гайковерт идната седмица -заслужава ли си или за още някой лев да се вземе друга марка ?
Реални ли са тези 400 Nm?
Насочил съм се към Milwaukee M18 FHIWF12-502X,
https://www.olx.bg/ad/zimna-promotsiya-akumulatoren-udaren-gaykovert-m18fhiwf12-0x-milwaukee-CID1012-ID7Qe7J.html#7b2b5f20c5
или аналога DeWALT DCF899:
https://www.olx.bg/ad/gaykovert-devolt-dewalt-dcf899-s-5-0ach-bateriya-i-zaryadno-CID1012-ID7QuzC.html#b278dfae87

Живи и здрави :love.vwclub

За лидълския нищо не мога да кажа, но имам девалта и до сега нищо не му се е опирало. Кусура му, както и на миуокито е че е голям, пневматичен гайковерт 1200Nm е поне 5-6 пъти по малък.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот joro_kem » Пет 27 мар 2020 21:04


Далеч, далеч, колко да е далеч? Гайковертът е без аналог да цената си! Знам, че пиша това за втори път, но наблюденията ми са преки, от сервиз за поддръжка на строителна техника. Няма база за сравнение с професионална техника, обаче!


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот hooligans » Съб 28 мар 2020 18:41


Имам гайковерта и е страхотен за хоби употреба.

fetleto написа:Гайковерта става по мое мнение да си развивам гайките по колелото....... и има шарена индикация за превключване на усилието. Просто не удря, а пляка.


Не съм съгласен с това мнение, да не кажа, че е смешно.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Водния дух1 » Нед 29 мар 2020 14:04


Всичко е хубаво,но лошото е ,че цените на лидълските инструменти и аксесоари надминаха цените в големите вериги за инструменти и аксесоари...


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот teodorpc » Нед 29 мар 2020 14:24


В крайна сметка всеки сам си преценява, според целите и възможностите, кое си заслужава. Едни купуват дачии за служебни коли, други Caddy -та за двойно повече. Парксайд никога не са претендирали да са профи инструменти, а това че често виждам професионалисти да работят с тях означава, че явно имат други предимства. Не е уместно да се сравняват посочения Девалт и Миуоки понеже са с двойно по-голяма сила около 1000нм. Ние също ползваме професионално 12V винтоверти от Лидъл за много леки дейности, като моя не изкара година и му се прецакаха плавните обороти - смениха го с нов гаранционно. На колегата същия проблем - смениха го, а след месец му се счупи редуктора - пак чисто нов му дадоха. Та от ценова гледна точка докато са в гаранция ок, ще вършат някаква работа и ако ги крадне някой няма да ни е яд, но ако се търси производителност и надеждност си има други марки и класове. Аз лично не бих си купил повече ел. инструмент от Лидъл или ейнхел, райдер....ако не мога да си позволя скъпа маркова машина, а ми трябва за домашна работа, ще взема от познат или под наем.


bullyboybg
Мнения: 27
Регистриран на: Съб 18 юни 2011 23:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот bullyboybg » Нед 29 мар 2020 18:44


Лидилските инструменти са точно за хоби работа, у дома, в гаража, Както и зеления Бош. Та както ги сравнявате да го имате предвид. Всички марки имат хоби серии и едва ли са по добри от лидълските! Аз имам на 12 в и бая работа ми е свършил и затова си купих оше един за 59 лв, Със свалящ се патронник. На метабо е над 200 лв примерно...


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот tomata » Пон 30 мар 2020 10:44


Преди 10 минути купих гайковера. Батерията показваше, че е заредена. Развих си болтовете на джантите на 300нм, завивал съм ги с ключ, с натискане с крак. Завих ги отново на 200нм. Не съм имал преди гайковер, не съм и работил, но ми направи впечатление, че е доста тежък в сравнение с винтовера на брат ми отново парксайд. За 145лв става, при положение че брат ми си беше купувал допълнителна батерия 50лв, гледах и обяви в нета, некви ги продаваха по 260лв. Купих го от лидъл Свобода май се води в София (булеварда преди стадион локоматив, наляво, посока Илиенци). Имаше поне още 10, но и 3 мъже се чудеха да си взимат ли.
Edit: Ходих в работно време до лидъл, та обяснявах на колежката какво съм си купил. Вечерта били в лидъл Надежда с мъжа си, казала му да си вземе. Отивали към тях и някъв натоварил всички (някаде около 9, 10). Това ако не е спекула, здраве му кажи.

Последна промяна от tomata на Сря 01 апр 2020 20:56, променено общо 2 пъти.


Мочачос_ТДИ
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 05 апр 2016 17:02
Автомобил: Ауди А4 Б6
Двигател: AVF 2002

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Мочачос_ТДИ » Пон 30 мар 2020 10:48


И аз се сдобих тази сутрин с един брой.
Голямо състезание по бягане беше веднага, след като отвори търновският лидъл, но пък имаше доста бройки.
Все едно раздаваха безплатни банички.
Определено развива болтове те без проблем.
Доволен съм!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 142 госта