Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот atrt » Вто 26 сеп 2017 9:43


Явно не четеш по горните мнения изобщо. Но това не е петъчен спам. Новият 25 литров компресор е до 10 бара.

Как мислиш дали неговата бутилка е по дебела или е същата ? И дали 2 бара са проблем за бутилка която е тествана вероятно на 12-14 бара за да се помпи оптимално при 8 ? Това да не е латексов балон.......

И аз като питам тук и като почна да чакам адекватни отговори и ....................




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот samo_pechka » Вто 26 сеп 2017 10:18


Бутилката ще ги издържи тези два бара в + . Тестват се поне на двойно повече налягане. Проблема е ако е стара бутилката, не за друго , ами ако рядко се отстранява конденза от нея. Аз ненапразно попитах каква е целта/нуждата да се вдига още с два бара налягането. Понеже повечето инструменти си работят предостатъчо добре с около 6.5-7 бара налягане. Ако целта е друга, нека колегата сподели.
П.п. преди известно време си купих гайковерт от Лидл, ест. имаше сериозно разминаване с кат. му данни. Имам няколко компресора. С малък компресор без добър дебит , тоя "пищоОфф" е гола вода. Иска си компресор с приличен дебит или най-малкото два пъти по-голяма бутилка ( е вече колко ще се чака да се напомпи отделна работа ). За сведение марков гайковерт на Ингерсол Ранд си работи с малък компресор ( същият , с който правих опитите) много по-добре в сравнение с лидълския.. Частично решение за него беше не да се вдига налягането, а дебита през маркуча. Взех маркуч с по-голямо вътрешно Ф и изведох от една тапа на компресора извод за този маркуч. Така и лид'ския "гайковерт" леко му се подобриха характеристиките .


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот atrt » Вто 26 сеп 2017 12:08


Ами точно това търся - да чука по яко по болтовете на презатегнати алуминки и да ги отвива. А и тия 2 бара са си повече сгъстен въздух като количество. Е вярно и повече ще помпи. Бутилката е чистак нова Парксайтовица.

Но и аз пробвах Лидллският гайковерт на 25 литровият с изведен директен накрайник от бутилката и 10 мм макруч, но без особен ефект. Чак когато вдигнах от презостата налягането до към 9 бара и започна да мъчи да отвива. Но сега като помпи е макс до към 8,6 и няма сила. На 50 литровият Енхел на 10 бара ги чука яко болтовете без компромис.

Та ще трябва да извадя пломбата и ако не може да се регулира ще се търси един 10 баров клапан.


Потребителски аватар
designer1
Мнения: 526
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 14:37
Автомобил: Skoda Rapid 1i2 TSI
Двигател: CJZC 2015
Местоположение: София/ GTI 2L 8v ADY

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот designer1 » Вто 26 сеп 2017 17:56


Това за новия модел дето помпи на 10 бара нещо има съмнително като печатна грешка, нека да почакаме до събота и да видим какво пише на самия компресор до колко е.

ПС: като тръгна да сменявам гумите ще направя едно клипче с компресорче на 50 литрова бутилка като това http://marshallsupplies.co.za/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=109&virtuemart_category_id=1 подготвил съм 3 модела гайковерти:
1. PARKSIDE® Druckluft Schlagschrauber PDSS 310 A1 ~този май го взех за 60 :)
2. Chicago Pneumatic CP734H Kit Metric ~300лв.
3. Chicago Pneumatic CP7736 ~300лв.


Потребителски аватар
volodya iliev
Мнения: 361
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 19:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: APT 2000 4MOTION
Местоположение: Дупница

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот volodya iliev » Сря 27 сеп 2017 20:24


Здравейте!Гледам,че тази седмица ще има някакви покривала за автомобил за скромната сума от 30лв.Заслужава ли си парите това покривало.Принципно колата си я държа в гараж и не нощува отвън само,когато ходя някъде на гости тогава няма как да е в гараж.Кофтито е че ще трябва да си демонтирам антената от покрива тъй като така го е измислил немеца за да мога да сложа покривалото иначе тя ще надига.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот golfmk1 » Сря 27 сеп 2017 21:40


Кой си завива колата с покривало днешно време?Нали ще си го познае някой :mhihi


powerade
Мнения: 1039
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот powerade » Сря 27 сеп 2017 21:45


Те по принцип са си 30 лв тия покривала, издържат няколко пъти и почват да се късат, недей си давай парите за тях. По-добре един хубав плат да си вземеш и жена ти да се позабавлява с шевната машина да си направиш покривало колкото да покрие стъклата да не я напича.


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот siso_k » Сря 27 сеп 2017 22:01


За чистачките да се изкажа... За едно лято се одървиха и взеха да стържат ужасно. Директно в кофата ги изпратих и сложих Mytutoyo.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: RE: Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Ronin » Сря 27 сеп 2017 22:23


siso_k написа:За чистачките да се изкажа... За едно лято се одървиха и взеха да стържат ужасно. Директно в кофата ги изпратих и сложих Mytutoyo.
Мда,потвърждавам.....в началото са Ок,но едно лято и почнаха да мажат и скрибуцат.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот golfmk1 » Чет 28 сеп 2017 6:20


Ако не сте чували на чистачките годноста е един сезон или образно казано около 6 месеца.Аз моите ги сменям по-често защото не мога да ги търпя повече.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Ronin » Чет 28 сеп 2017 6:53


Чували сме че ,чистачките на колата от аватара ми струват/ха 180 лв.при официалния дилър и работеха перфектно 6 години,просто се прокъсаха и това доведе до смяната им.
Във момента съм със някакви нано незнам си какво по 20-25 лв.бройката и биват...Тези от Лидъл за цената си са ок,но в никакъв случай не са нещо много качествени.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот kris11 » Чет 28 сеп 2017 9:17


volodya iliev написа:Здравейте!Гледам,че тази седмица ще има някакви покривала за автомобил за скромната сума от 30лв.Кофтито е че ще трябва да си демонтирам антената от покрива .


Има само,че от купено от Метро 2012г/най-големия размер/. На мен ми върши работа през лятото ,когато съм на ранчото цял ден. Особено добра работа ми върши когато пръскам асмата /колата е под асмата, а препаратите се лепят по стъкла, боя../
За на улицата не е за предпочитене -ще изчезне., но пък ще пази от прах по стъклата.
Неудобство: от много лек материал е и е цяло приключение доката покрия вана при вятър/ то във Варна никога не духа :mrgreen /.Ако вземеш недей разчита само на ластика , а се подсигури с въженца отдолу през средата на автомобила. Ако не се закачи на нещо остро е траен материала. Относно антената прорез на мястото където е и подшит прореза.
Първаите години не се мокреше при дъжд, но явно промазката е паднала., но съхне бързо.

Относно чистачките -вземам от Метро на Аутопрактик / има промоции/ , само,че от последното купуване пролетта не съм двовлен. Пробвах и 1 силиконова /Yaba или подобно име/- е няма такъв ужасТ скърца на мокро,че не се трае.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот samo_pechka » Чет 28 сеп 2017 11:20


Покривала са за закрито. Т.е. имаш две коли, едната се кара инцидентно и в гаража за да не прашасва излишно, се покрива с такова покривало. За навън...не става. Отделно има и един минус. Чевръсти могат ти олепат колата и да завият някоя дърта Вектра на мястото на пасатора. И ти от терасата да си мислиш, че колата ти е "защитена" от завистливи погледи :biggrin


Потребителски аватар
pushkata11
Мнения: 354
Регистриран на: Пон 20 юли 2015 16:55
Автомобил: Passat [B3 GT G60 Syncro] [B5_5]
Двигател: [PG 1992] [AVF 2004]
Местоположение: Пловдив

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот pushkata11 » Чет 28 сеп 2017 12:44


И аз го имам покривалото. За сухо време върши идеална работа. Предпазва колата от прах, листа, и всички видове боклуци които довява вятъра. За дъжд не е препоръчително, при по-продължителен валеж, водата пропива през него по-малко.
Аз съм си зашил ластици със куки, закачам го за 4те джанти, за предната и за задната броня.
Доволен съм от резултата :th_up


koky_1
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 23 юли 2010 9:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нейде из България

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот koky_1 » Нед 08 окт 2017 22:49


От утре в Кауфланд пускат динамометричен ключ, обхвата е 28-210 нм. Някой има ли и що - годе точен ли е?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: buller, chriss и 75 госта