Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот villystyle » Чет 19 окт 2017 18:00


Stivi написа:На това винтовертче силата му е в дребните неща,да разглабяш например битова и друга техника за да не губиш време с отверката ! С някой по-сериозен винт дори и във фабрично продупчена мебел както е казал колегата трудно ще се справи понеже силата на затягане е малка :a045


:th_up Именно




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот joro_kem » Чет 19 окт 2017 18:05


Благодаря за мненията, ще чакам да пуснат 18V бормашина.


Потребителски аватар
designer1
Мнения: 526
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 14:37
Автомобил: Skoda Rapid 1i2 TSI
Двигател: CJZC 2015
Местоположение: София/ GTI 2L 8v ADY

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот designer1 » Нед 22 окт 2017 12:32


Най-накрая смених гумите със зимни :biggrin Понеже много се изписа във форума за лидълския гайковерт ето и клипчето което направих за да има нагледно сравнение става ли или нестава или по-точно колко е "як" :).
Компресора е 1,5 кв. с 50 литрова бутилка, настроил съм пресостата на 9 бара да изключва и включва някъде около 7,5. Маркуча е с вътрешно ф10мм.
https://www.youtube.com/watch?v=50u-TQkLYZs&t=50s

ПС: въпреки че chicago pneumatic-а илзглежда а и е по-силен от Parksaida на последния болт се предаде трябваше да се ползва дългата тръба и ключа (няма го в клипа)!


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот doaiena » Нед 22 окт 2017 14:26


Не ми харесва теста, не е достоверен, дядото не задържа импакта на парксайд достатъчно дълго, като цяло нямаше похват, може да се каже, че парксайда разхлаби болтовете за следващия импакт!


https://www.youtube.com/watch?v=0WklMZM2hkU


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот atrt » Нед 22 окт 2017 18:42


designer1 моят гайковерт Парксайтски развива болтове на алуминиева джанта при 10 бара закачен на 50 литров компресор на Енхел завити с кръстат ключ до откат.
Така че 10 бара е минимума за да се пукат тия болтове на алуминките където твърдата стомана задира в мекият алумин.

Имай в предвид че моят гумаджия със 150 литеов двуглав компресор също работи на 10 бара. Действително това е вредно за гайковерта, но така или иначе при гумаджията гайковертите са консуматив. Докато ние развиваме твърде малко за да дефектират бързо гайковертите.

Имам и 25 литровият Парксайт. Него го надувах до 8.6 бара и предпазният започва да изпуска, та ще натегна пружината му до 10 бара да държи защото при 8.6 се опитваше да развива, но си иска 10.

Новият им 25 литров всъщност е почти същият като старият, но е настроен да помпи до 10 и да го държи.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот kris11 » Пон 23 окт 2017 11:06


atrt написа:designer1 моят гайковерт Парксайтски развива болтове на алуминиева джанта при 10 бара закачен на 50 литров компресор на Енхел завити с кръстат ключ до откат.
Така че 10 бара е минимума за да се пукат тия болтове на алуминките където твърдата стомана задира в мекият алумин.

Това не е гаранция ,че ще отвива болтовете на всеки автомобил. Напр . при мен Al джанти се затягат с 170 Nm.
Oсвен това тази "надута" бутилка не се знае кога ще се пръсне . предполагам ,че на новите компресори дебелината на стената на бутилката е по- дебела .


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот atrt » Пон 23 окт 2017 11:44


Ами при мене са затегнати до пукане на ръка с кръстатия на около 310 нютона. Щом тях ги отвива.......

За налягането в бутилката. По дебела, мислиш ли :smile. Малко наизуст говориш.... Това вече го дъвкахме.

Бутилките на 25, 50 и такива малки агрегати са еднакви. Тестват се на два пъти по голям налягане от работното.
2 бара отгоре не са проблем за това желязо. Всичко е въпрос на реглаж на презостата и предпазният клапан. Даже в ОЛХ един продава такива клапани и те се регулират чрез натягане на пружината от 8 до 12 бара. Като го питах дали мога да заменя моя, той ми каза че щом е същият като неговите - направо свалям халката и ПВЦ капачката и се натяга със завиване на пружината му както е при неговите. Резбите са на 1/4 както си и пише на моят. Същото регулиране е и при презостата.

Точно заради това последният модел на Лидлският компресор на 25 литра е изфорсиран на 10 бара. Така става по ефективен с оглед на малкият си изходящ дебит. А и производителят едва ли ще си оскъпи продукцията заради 2 бара налягане като вложи повече желязо във бутилката. Даже напротив.....
В крайна сметка това е желязна бутилка за високо налягане, а не балон както вече казах. Мислете малко......

Последна промяна от atrt на Пон 23 окт 2017 13:36, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот samo_pechka » Пон 23 окт 2017 13:13


Аз затова не им давам да стягат на моите колелета болтовете. Нося си динам.ключ и си ги затягам пред тях, Понякога ме гледат странно, но това е положението.
Напоследък почнах да ходя в един по-скромен сервиз за гуми, момчетата компетентни, пипат внимателно и не претупват работата. Аман от големи и прехвалени сервизи


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот atrt » Пон 23 окт 2017 13:39


Аз съм наобратното :smile гумаджията стяга с винтоверта до край и аз после ги минавам с кръстатият до като мога да стягам. Че и секретния го отнася. Така ако някой реши да ги развива случайно да му се наложи да има тръба...... :Mr Green Fun. Отделно ми е по сигурно че няма да се саморазвият.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот muns61 » Пон 23 окт 2017 16:09


Колкото е по-некомпетентен човек в тази област, толкоз по-силно стяга. Достатъчно е да се стегне, колкото препоръчва производителя. Дължината на рамото на стандартните ключове е достатъчна за затягане на ръка.
Евтините гайковерти за за стягане, не за развиване. И всички искат смазване.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот kris11 » Пон 23 окт 2017 18:35


muns61 написа:Колкото е по-некомпетентен човек в тази област, толкоз по-силно стяга. Достатъчно е да се стегне, колкото препоръчва производителя. Дължината на рамото на стандартните ключове е достатъчна за затягане на ръка.
Евтините гайковерти за за стягане, не за развиване. И всички искат смазване.

:th_up
Точно това имах в предвих Веднъж се напатих /сменях гуми в/у джантите и докато влязох да плащам и ги затегнаха хубаво. Бях ги предупредил стягане на ръка. Бързах и сле 3=4 часа реших да проверя затягането :horror :horror :horror добре,че имах тръба - ами , ако бях на път или се сетя да проверя след 2-3 месеца / изкривих 2 кръстати ключа


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот vucata » Пон 23 окт 2017 18:43


Крика е перфектен. На 4 коли смених гумите без проблем.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот petko5 » Пон 23 окт 2017 19:58


Колеги здравейте,
Някакви отзиви за Уреда за заточване на свредла, заслужава ли си ?

Благодаря предварително :th_up

Изображение


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот muns61 » Пон 23 окт 2017 20:04


Заточвачката става, малко е недостатъчен задния ъгъл.
Миналата седмица видях бояджийски пистолет за 20лв. Като се пооправят някои ръбчета, става. Дюзата е малка, около милиметър, не видях маркировка.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот samo_pechka » Пон 23 окт 2017 21:50


Уреда е подходящ за колеги, които не умеят да си заточват на шмиргел или нямат шмиргел подръка .



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Terranozavar и 181 госта