Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
storms
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 13:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот storms » Пет 21 юли 2017 11:42


Не става, куриерските им услуги са само за Германия.




atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот atrt » Пет 21 юли 2017 12:29


Интересно, аз как тогава си купих един флекс от Лидл Де преди година........... :cool


storms
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 13:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот storms » Пет 21 юли 2017 12:54


Щом знаеш как, напиши го, иначе постът ти е излишен :cool


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот atrt » Пет 21 юли 2017 13:14


Първо ползваш https://pratki.de/, след което ползваш "асистирана поръчка" и накрая отиваш с платежното в банката да преведеш парите на куриера за машината + тяхната такса по доставката.

В сайта им си прави акаунт и си следиш пратката с даденият от тях номер.
Определящо за цената на доставката е -тежестта на пратката.

Чакаш около седмица и отиваш до техният офис да си вземеш пратката като пристигне. Така е най лесно и оскъпяването за машини с маса около 5 кг не е голям.

------------

Колега а ти като не си наясно с начина на пазаруване от Лидъд де от тук, защо даваш категоричен отговор че не става .......


storms
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 13:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот storms » Пон 24 юли 2017 14:06


На сайта на Lidl.de
https://www.lidl.de/de/hilfe-onlineshop/s2486?jumpto=h2-versand
, в секция 4. Versand & Lieferung меню Kann die Bestellung ins Ausland geliefert werden? пише, че не предлагат международни доставки Nein, wir bieten derzeit keine Auslandslieferungen an.

Чудесно е, че си намерил начин да преодолееш това неудобство!
Лично Аз, ако имах твоята информация, вместо да пиша безсмислен пост, щях да я споделя.


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот atrt » Пон 24 юли 2017 14:42


storms, виж момче, мисля че бях достатъчно ясен и точен че и изчерпателен ! Нищо безмислено не съм писал.
Първо се зачудих на собствените си възможности и после ти дадох директен отговор ! :smile

И точно защото Лидл Де не предлага международни доставки за това има тези хубави куриери които купуват директно в Германия и ни го доставят тук на крака с малка такса за услугата. Наричат го -асистирана поръчка както ти казах.

Та това че Немците ни казват че не може не значи, че ние не сме измислили как да го купиме пак от там и да го имаме тука.
Много четеш. И аз докато им четях писаниците на тия Шваби само гледах........ :c020

Колегата пита как може да се сдобие със стока от Лидл Де, а не какви ограничения има Немският сайт за търговия нали.
Та като намерих за удобно ти я сервирах тази информация както забеляза по горе, а ти пак се зъбиш.
Някой пък казват - Мерси. Но това си е въпрос до характер и възпитание както се казва.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Vlad777 » Пон 24 юли 2017 14:45


atrt, вместо да обръщате темата на чатче, можеше още в първото мнение да изложиш тази информция, вместо в 3 отделни мнения, на час по лъжичка. Форумът не е чат. icon_idea


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Каспър » Съб 29 юли 2017 9:34


Някакви отзиви за малкия перфоратор който пускат от следващия четвъртък (03.08.2017):
Screenshot_20170729-100639.png

Видях, че е питано преди две години в темата, но има само един коментар.
Нещо по-читаво за тези пари или малко отгоре за домашна употреба може ли да се вземе ?
Няма да бутам стени. Трябва ми за инцидентно ползване, ако се наложи нещо дребно да се пробие или изкърти.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12786
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 29 юли 2017 15:54


Каспър,за такива цели взимам машини под наем.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 29 юли 2017 18:32


Той не е никак малък и си става за доста работа. Точно този не съм имал, но райдер от същия клас се държи екстра


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Каспър » Съб 29 юли 2017 21:25


Малък е спрямо големия със сила 15J който се предлага тази седмица.
Здравко, за 100 кинта предпочитам да ми е вкъщи подръка отколкото да се занимавам с наем на такива машини. Вярно, че може да се наеме по-голям с който ще върви по-лесно работата, но някак си когато е под наем винаги се чувствам притиснат във времето което не ме радва.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: RE: Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Ronin » Съб 29 юли 2017 22:05


Каспър написа:Малък е спрямо големия със сила 15J който се предлага тази седмица.
Здравко, за 100 кинта предпочитам да ми е вкъщи подръка отколкото да се занимавам с наем на такива машини. Вярно, че може да се наеме по-голям с който ще върви по-лесно работата, но някак си когато е под наем винаги се чувствам притиснат във времето което не ме радва.
Едното е къртач и само кърти,другото е перфоратор и пробива,а къртенето му е бонус.
Двете машини по предназначение са несравними.
Перфоратора е добър


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Каспър » Нед 20 авг 2017 20:52


Преди около два месеца бяха пуснали прахосмукачка Parkside за сухо и мокро за 75-80 лв., която се коментираше тук в темата. Аз я изпуснах и сега искам да я взема, но я намирам нова само от двама потребители в базар.бг като единия има същите обяви и в олх. При въпрос към двамата от къде е закупена ми отговарят от склад на едро без гаранция ?! Понеже и двамата потребители предлагат всички уреди Parkside, Silvercrest, Powerfix и останалите марки които се предлагат само в Лидл питането ми е някой знае ли нещо за тази врътка ? Къде е този склад, това нови уреди ли са или ремонтирани и защо са без гаранция ?
И другия ми въпрос е ако я взема и нещо се случи с нея в близките три години, има ли колега закупил същия модел Parkside PNTS 1300 B2 от Лидл при последната промоция преди 2 месеца, който да услужи с касова бележка за да ми я ремонтират ?


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот petko5 » Вто 22 авг 2017 10:37


Колега Каспър, до колкото имам информация, тези складове на ЛиДЛ са за стоки с дефект, изгубена или счупена част и т.н.
Лично съм виждал закупени стоки от този склад, но и там си трябват връзки..... познат човек и.т.н., а има голяма доза риск да не може да се отремонтира....

По горе е писано начина да си поръчаш от немския ЛиДЛ, вярно малко се ускъпява, но със сигурност ще дойдат нещата.
Също е много лесно ако имаш човек в Германия и той да ти ги поръча или купи директно от магазина и после да ти ги донесе до България.
Доволен съм от тази прахосмукачка, която пуснаха от преди два месеца и за това лично си поръчах друг модел, малко по мощна прахосмукачка "PARKSIDEPNTS 1500 C4" чрез човек в Германия, като доставката до адрес в Германия е 4.99Е и сега я чакам да ми я докарат.

Изображение

Имай на предвид, че ако стоката поръчана от Германия и не е предлагана в България, както е в моя случай, гаранцията важи само за лек ремонт....стига да могат да я отремонтират, но ако изгори в гаранционен срок тук неможеш да я подменинш, единствения вариант за смяна е в Германия, което малко тегова...тоест риска си е твой...., но ако стоката която купиш от Германия и е предлагана в България, няма да имаш проблем да ти я подменат при по сериозна повреда.... цитирам думи по националния телефон на Служител от ЛиДЛ, същото потвърдиха и от немския ЛиДл.

Дано съм бил полезен :th_up


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Каспър » Вто 22 авг 2017 18:31


petko5 написа:Колега Каспър, до колкото имам информация, тези складове на ЛиДЛ са за стоки с дефект, изгубена или счупена част и т.н.
Лично съм виждал закупени стоки от този склад, но и там си трябват връзки..... познат човек и.т.н., а има голяма доза риск да не може да се отремонтира....

Лошо, ако това е така. Продавачите твърдят, че стоките са нови и се пробват преди продажбата. Казаното от теб означава че при покупката трябва освен да проверя дали работи прахосмукачката и да огледам за счупено или липси. Не разбрах защо ми трябват връзки и човек за да взема нещо от този склад след като свободно се продават в олх/базар.
Гледам че в немския лидл има новия модел на малката прахосмукачка която аз търся:
https://www.lidl.de/de/parkside-nass-/- ... ageSize=36
Като цена е равно на това което ми искат тук за стария модел от склада. Нямам друг вариант за доставка освен пратки.де. Теглото й е 4.6 кг. Утре ще ги питам колко ще ми струва доставката до тук и ако е нещо прилично е по-добре да я взема от там отколкото този стар модел от склада тук.

Последна промяна от Каспър на Вто 22 авг 2017 19:32, променено общо 2 пъти.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта